День святого Валентина в 2020 році: дата святкування, легенди і свята

 День святого Валентина в 2020 році: дата святкування, легенди і свята

День святого Валентина по праву визнаний одним з найулюбленіших свят молоді. Він асоціюється з романтичними побаченнями і зізнаннями в коханні. Проте не у всіх країнах світу до нього ставляться однаково. Він користується величезною популярністю в Європі і США, але знаходиться під забороною в східних державах, де сповідується іслам.

Дата святкування

За давньою традицією, День закоханих святкують 14 лютого. Дата його проведення є фіксованою і не залежить від днів тижня, місячних фаз чи інших зовнішніх впливів.

Незважаючи на те, що День святого Валентина з кожним роком знаходить все більшу популярність, він не вважається офіційним вихідним. У 2020 році цей романтичний свято припадає на п’ятницю, тому більшість людей проведуть його за роботою чи навчанням. Зате ввечері можна запросити свою другу половинку в кіно, театр або ресторан.

Легенди про святого Валентина

З Днем всіх закоханих пов’язані численні легенди. Згідно з однією з них, свято присвячений талановитому римському лікарю, носівшему ім’я Валентин. Він жив в III столітті і служив у військах імператора Клавдія II. Валентин виховувався в християнській традиції, а в юності прийняв сан священика.

Як більшість римських імператорів, Клавдій мріяв захопити якомога ширшу територію. Для того щоб мрії втілилися в життя, імператору треба було безстрашне, непереможне військо. В армії Клавдія служили всі чоловіки, здатні тримати в руках зброю. Імператор хотів, щоб воїни були безмежно віддані йому і прагнули йти вперед, не озираючись на залишені будинки. З цією метою він заборонив своїм воїнам одружуватися.

Як-то раз молодий солдат, дізнавшись, що Валентин має сан священика, попросив, щоб той повінчав його з коханою дівчиною. Доктор розумів, що йому загрожує смертельна небезпека, але він був дуже добрий і не зміг відмовити хлопцю. Під покровом ночі Валентин зробив таємний обряд, що відповідає канонам християнської церкви. Незабаром чутки про вінчання досягли вух імператора. В страшному гніві Клавдій наказав заарештувати і стратити Валентина.

Поки доктор в очікуванні страти перебував у тюремній камері, до нього кожен день приходила дочка тюремника. Дівчина була доброю і красивою, вона приносила засудженому їжу. Валентин відразу закохався в неї, але не наважився відкрити свої почуття.

Напередодні страти, що відбулася 14 лютого, доктор написав дівчині записку. У ній він розповів дочці тюремника про свою любов. Дівчина знайшла її лише після того, як вирок був приведений у виконання. Так було започатковано традицію відправляти валентинки коханим людям. Валентин був відразу зарахований до лику святих, але присвячений йому свято з’явився лише в ХІ столітті.

 День святого Валентина в 2020 році: дата святкування, легенди і свята

Інша легенда свідчить, що День закоханих зобов’язаний своєю появою римському патрицію Валентину, який теж був християнином. Всупереч забороні імператора, він таємно повінчав закохану пару. Незабаром секрет був розкритий, а молода пара і Валентин — заарештовані. З-за високого положення, яке займав патрицій, він незабаром був відпущений на свободу. Справи новоявлених подружжя йшли набагато гірше: їм загрожувала смертна кара. Щоб хоч якось підтримати їх, Валентин писав листи на червоних паперових сердечках, які в християнській традиції були символом любові. Пізніше він пожертвував своїм життям заради порятунку закоханих. Напередодні страти Валентин залишив послання, адресоване сліпої дівчини, яка працювала у в’язниці. Варто було їй взяти його в руки, сталося диво – сліпа прозріла.

Традиції

В День святого Валентина всі закохані пари прагнуть бути разом. Вони вручають один одному романтичні подарунки, серед яких можуть бути:

  • м’які іграшки, найчастіше – ведмедики;
  • квіти;
  • повітряні кульки у формі сердечок;
  • всілякі солодощі, найчастіше — поміщені в коробки у формі серця.

Ті, у кого є така можливість, дарують коханим більш дорогі подарунки: ювелірні прикраси, мобільні телефони і т. п. На День святого Валентина прийнято влаштовувати романтичний вечерю, оточуючи улюблених теплом і любов’ю. Крім того, в цей день прийнято відправляти своїм близьким і коханим людям валентинки – мініатюрні листівки у формі серця з добрими побажаннями або виразом любові і прихильності.

 День святого Валентина в 2020 році: дата святкування, легенди і свята

У 2020 році в День святого Валентина в кафе, ресторанах і нічних клубах будуть проходити розважальні програми, в ході яких закохані пари зможуть потанцювати, насолодитися гарною музикою, взяти участь у веселих і захоплюючих конкурсах. В кінотеатрах і по телебаченню покажуть кращі романтичні фільми. Крім того, можна буде пройтися по магазинах, багато з яких влаштовують у цей день розпродажу. У школах, коледжах і вузах на День святого Валентина проводяться святкові програми або дискотеки для учнів і студентів.

Як День святого Валентина відзначають у інших країнах

Власні традиції святкування Дня всіх закоханих існують чи не в кожній країні. Зрозуміло, вони не будуть забуті і в 2020 році:

  • У США закохані пари підносять один одному не тільки валентинки, але і карамельки в червону й білу смужку. Свято користується великою популярністю у школах, де ставлять самодіяльні вистави про кохання і виготовляють сердечка з пап’є-маше.
  • У Великобританії разом з валентинками вручають печиво власного приготування, спечене у формі сердечок. Серед дівчат користуються популярністю любовні ворожіння.
  • В Японії День закоханих відзначається двічі: 14 лютого дівчата дарують подарунки своїм молодим людям, а 14 березня приймають сюрпризи і привітання від них. Улюбленим подарунком для коханих тут є шоколад, оскільки японці впевнені в тому, що він здатний відобразити всю глибину почуттів.
  • У Франції привітання на День святого Валентина зазвичай втілюють у віршовану форму. Коханим дівчатам дарують квіти, солодощі та фігурки купідонів. Романтично налаштовані чоловіки в цей день пропонують своїм коханим руку і серце.
  • В Італії також дарують солодощі своїм коханим, але подарунки зазвичай доповнюють квітами, іграшками та коштовностями. Закохані пари відправляються в кафе або ресторан, деякі з них виїжджають на лоно природи. Крім того, в цей день полягає безліч шлюбів.

 День святого Валентина в 2020 році: дата святкування, легенди і свята

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради