Чому не можна витирати стіл папером: можливі негативні наслідки

З появою паперових рушників і дешевих серветок багато жінок стикаються з претензіями від старшого покоління. Вони дивуються, чому не можна витирати стіл папером, спеціально для цього призначеної. Коріння забобони лежать в глибокій старовині і причин їм, як водиться, кілька: від вартості паперу в далекі часи до релігійних забобонів.

Чому традиції забороняють витирати стіл папером або серветкою

Прикмети, чому не можна витирати стіл серветкою, сформувалися в давній Русі відразу після появи друкарства. Вважалося, що, змітаючи крихти їжі папером, людина здійснює релігійний проступок, а також веде себе марнотратно.

50b3262d1ab239c26d9eb78bc4dec7e0 Чому не можна витирати стіл папером: можливі негативні наслідки

Зневажання і нехтування

Папір після своєї появи використовувалася для запису священних текстів. Протираючи нею меблі, чоловік демонстрував неповагу до релігії.

Змітаючи крихти зі столу папером, люди порушують відразу дві прикмети:

  1. Неповажне ставлення до хліба або крихтам іншої їжі (якісно витерти не вийде, залишки опиняться на підлозі).
  2. Неповага до столу як до центру будинку. Шурхотіння паперу – сторонній звук, який не повинен виникати ні за яких обставин. Як будь-марна шум, він притягує до столу і до дому різні неприємності.

Марнотратство

В наші дні протирання меблів паперовою серветкою не є ознакою марнотратства, адже одноразові рушники коштують дешево і доступні кожному. Але в давнину папір була тільки в багатих будинках, витерти нею що-небудь означало просто викинути досить багато грошей.

970c90d9145e20427b4564dbfd08b52b Чому не можна витирати стіл папером: можливі негативні наслідки

Погані наслідки

Через традиції підтримувати чистоту столу і дотримувати певні ритуали склалося багато прикмет і забобонів, які обіцяють порушнику нещастя і біди. Найпоширеніші з них:

  1. Сварка після розсипання солі. Щоб не допустити її, треба було не скидатися папером кристали, а акуратно зібрати їх сухою ганчіркою і три щіпки кинути через ліве плече. Після цього ритуалу біда могла обійти будинок стороною.
  2. Втрата достатку, якщо не прибрати відразу випадково пролитий їжу. Щоб запаси продуктів закінчувалися, необхідно було відразу ліквідувати безлад, а ще краще – не допускати його появи.
  3. Змахуючи крихти папером, що шарудить, люди провокують шум і скандали навколо сімейного вогнища.
  4. Якщо на стільницю класти папір або інші предмети, що не мають відношення до їжі, за неповагу людини відвернуться вищі сили. Тому ганчірки та серветки для прибирання потрібно зберігати окремо.
  5. Прибирання сміття з допомогою паперу призводить до зникнення з дому дружніх і любовних відносин, руйнує мир в родині.
  6. Для дівчини змахнути крихти рукою або серветкою – значить приректи себе на самотність.
  7. Якщо господарі дозволили гостю витерти стіл – з дому зникне удача, а сам гість перестане бути у ньому іншому.

За багатьма повір’ями виходило, що стільницю треба утримувати в чистоті, бруд з неї прибирати відразу, використовуючи для цього чисту тканину. Не можна було розводити на бардак з невимитий посуду і предметів, які не відносяться до продуктів харчування. Цих правил слід дотримуватися домочадцям з гостями.

3e2db6c8ad76a9f17d0a2ae750ca7368 Чому не можна витирати стіл папером: можливі негативні наслідки

Повір’я збереглися при переході слов’янських народів від язичництва до інших релігій. Тільки до списку можливих покарань додався божий гнів за вчинене порушення.

Що вибрати для прибирання стола

Вірити чи ні в прикмети – особистий вибір людини. Якщо паперові рушники потрапляють у немилість через забобони, можна знайти багато засобів для прибирання їм на заміну. Пролиту рідину можна промокнути одноразовим тканинним рушником, а змести крихти ганчіркою з мікрофібри або губкою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради