Ураган F1 ранній томат з потужним урожаєм. Опис і рекомендації по вирощуванню

Назвавши томат Ураганом, селекціонери потрапили, як кажуть, не в брову, а в око – у нього дійсно ураганна врожайність. До того ж гібрид володіє чудовими смаковими якостями, раннім терміном дозрівання і універсальний у використанні. Стаття ознайомить вас з детальним описом характеристик томату і особливостями його вирощування.

uragan f1: rannijj tomat s moshhnym urozhaem opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu18 Ураган F1 ранній томат з потужним урожаєм. Опис і рекомендації по вирощуванню

Опис томатної культури

Селекційний гібрид знаходиться в списку Держреєстру з 1997 р, тому досвід його вирощування у городників накопичився солідний.

Дозріває Ураган в ранні терміни – перші помідори з’являються на 92-110 день, рахуючи від моменту повних сходів. Плодоношення дружне, томати округлі, насичено-червоні, без вираженого перепаду у вазі (в середньому 100-130 г кожен плід).

Кущ високорослий, долає позначку в 2 м, але ветвистость і облистяність помірні. Над 6-7 листом утворюється перше суцвіття, а наступні зростають через кожен третій аркуш.

Томату комфортно і в теплиці, і в умовах незахищеного грунту.

Увага! Пам’ятайте, що врожайність томата завжди буде на порядок вище в теплицях (приблизно на 2-4 кг з 1 кв. м.).

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий,

92-110 днів

Индетер-минантный,

180-220 см

Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 100-130 Теплиця –12-14 кг

Відкритий грунт 8,5-10 кг

Яскраво-червоний Сферична форма, легка ребристість, 2-3 гнізда

Характеристика томату, його переваги та недоліки

Безсумнівно, головними перевагами цього гібридного томата є висока врожайність і ранній термін дозрівання. Крім цього для Урагану характерно:

 • хороші смакові якості;
 • стійкість до розтріскування;
 • відмінна переносимість транспортування;
 • стійкість до вилту (вертицильозного в’янення);
 • універсальність у використанні – підходить як для цільноплідного консервування, так і для використання в салатах.

Увага! Цукристість, а значить, насиченість смаку цих томатів буде виражено, якщо вони повністю дозріли на кущі.

Однак є й недоліки у даного томату, які слід врахувати, перш ніж приступити до вирощування в своєму саду:

 • потрібно підв’язка до опори;
 • хоч ветвистость невелика, проте пасынкованием не слід нехтувати;
 • дуже сприйнятливий до фітофторозу (особливо це стосується самих плодів, а не зеленої маси).

Особливості агротехніки

Щоб повною мірою отримати ураганную врожайність, перш за все необхідно дотримуватись правил агротехніки, рекомендовані селекціонерами гібрида. Їх декілька:

 • Вирощувати розсадним способом (посів насіння 20-30 березня, а висадка розсади в теплицю в середині травня, в ОГ 1-10 червня).
 • Дотримуватися схему посадки – 70х40 см;
 • Профілактика фітофторозу.
 • uragan f1: rannijj tomat s moshhnym urozhaem opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu19 Ураган F1 ранній томат з потужним урожаєм. Опис і рекомендації по вирощуванню

  Відгуки досвідчених садівників-городників

  Григорій з Брянської області пише, що вирощує Ураган в теплиці вже третій рік поспіль. Дуже задоволений томатом – врожайність, як і обіцяно виробником насіння, висока. Щоб уникнути такої напасті, як фітофтороз, він обприскує кущі борною кислотою, регулярно провітрює теплицю, і намагається не допускати високої вологості.

  Віра Іллівна з Володимирської області ділиться, що перші дозрілі помідори збирала вже в липні, і смак їй і її домочадцям сподобався. Планує після збирання основного врожаю консервувати сік і цілі плоди. І хоча городниця любить експериментувати на своїх грядках, кожен сезон вирощуючи нові сорти, цю гібридну культуру залишить в колекції.

  Тетяна Аркадіївна з Липецька теж задоволена гібридом, однак нарікає, що доводиться кожен сезон купувати нові насіння. При цьому вона не готова відмовитися від вирощування улюблених помідорів, і вдячна сусідці, яка колись поділилася з нею цим сортом.

  Андрій Петрович з Нового Оскола не дуже задоволений смаком цих томатів. «Пробував і солодше», пише він. Але дуже вже він любить мариновані помідори, так і від розсолу ніколи не відмовляється. А ці томати «саме те для засолу», як виражається шановний дачник.

  А вам залишається лише обміркувати надану інформацію про томаті Ураган, ще раз зважити всі «за і проти», і зробити правильний вибір.

  Томати в теплиці: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради