День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

 День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

День бабака в наступному році буде масштабно святкуватися в Канаді і Америці. За традицією свята, прогноз погоди складається з поведінки гризуна. Ця традиція з’явилася близько 150 років тому. На сьогоднішній день свято носить народні характер, коли збирається багато людей. Його прийнято відзначати в деяких країнах Європи. Що ж стосується України, тут свято не здобув особливої популярності. Це пов’язують із пізнім приходом весни в нашій країні, тому на початку лютого звірята ще перебувають у зимовій сплячці.

Дата та особливості свята

Кожен житель США знає дату Дня бабака в 2020 році, тому що прогнозам симпатичного тваринного вірять як дорослі, так і наймолодші. Дата є фіксованою і була обрана ще в 1886 році. Тоді оголосили перше офіційне святкування Дня бабака.

 День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

У 2020 році свято день бабака відбудеться 2 лютого.

Незважаючи на національний характер свята, в цей день не передбачено додаткового вихідного. Але в 2020 році він припадає на неділю, тому простежити за прогнозом звірка-синоптика зможе кожен охочий. Свято відбудеться рівно через 40 днів після католицького Різдва.

Прихід весни: ранній або пізній

Концептом свята є прогноз приходу весни: за поведінкою бабака передбачають ранню чи пізню весну. звірка будять після зимової сплячки і аналізують його поведінку. Якщо він висунувся з нори, але відразу ж сховався назад, зима буде зберігати свої повноваження ще протягом 6 тижнів або більше. Якщо тварина початок діяльність, означає прихід весняного тепла буде ранньою. Пророкування не має нічого спільного з містикою. Суть полягає в тому, що бабак прагне сховатися назад в затишній норі в сонячний день, так як його лякає власна тінь. У похмуру погоду йому нічого боятися і він не лізе назад в будиночок

 День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

В історії свята були як правдиві, так і помилкові прогнози. Нерідко бабаки з різних населених пунктів дають різні прогнози. Незважаючи на це, все населення Америки і Канади пильно стежить за поведінкою тварини з року в рік. Не буде винятком і 2020.

Святкування

Ім’я бабака в Америці, який виступає в ролі синоптика — Філ. Він мешкає в Панксатоні (штат Пенсільванія). Тому, наймасштабніші заходи проводяться в цьому невеличкому містечку. День бабака святкують протягом 3 днів. З усіх точок США приїжджають гості, які можуть стати учасниками розважальної програми і безлічі цікавих заходів. Підготовчий процес до свята здійснюється за день до події. Гризуна будять в 7:25 учасники Клубу. Вони одягають на голови ковпаки для того, щоб церемонія придбала урочисте оформлення. Після того, як звірятко робить прогноз, проходить святковий фестиваль з гуляннями для гостей та місцевих жителів.

 День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

Офіційно прийнято вважати, що Філ робить передбачення з моменту появи свята. Але тварини живуть не довше 15 років в умовах неволі. Члени його Клубу запевняють, що його довголіття — це заслуга спеціального еліксиру.

Для тих, хто не зможе бути присутнім на церемонії, буде доступна онлайн трансляція заходу в 2020 році на офіційному порталі Філа. Так само церемонію транслюватимуть на багатьох телеканалах.

Є й інші бабаки-синоптики. Найпопулярніші є жителями Нью-Йорка, Онтаріо, Лилбурна (штат Джорджія), але найбільшим пошаною користується Філ. Урочисті заходи, приурочені до свята, проводять у багатьох околицях США і Канади.

Свято отримав всесвітню популярність в 1933 році, коли світ побачила однойменна картина, де Білл Мюррей зіграв головну роль. Події фільму описують День бабака в Панкастони.

Історія появи свята

Прихід весняного тепла з поведінки тварин почали прогнозувати ще на початку 19 століття на території Північної Америки. Але стародавній американський свято має європейське коріння. Суть в тому, що ця традиція була завезена на континент переселенцями з Нідерландів та Німеччини. У країнах Європи в ролі синоптиків виступали єжи. Так як в США немає великої кількості колючих представників фауни, місія була передана бабаку. Місцеві жителі ставляться до тварини як до священного.

 День бабака 2 лютого в 2020 році: історія та особливості свята

Минув час і було прийнято рішення про створення Клубу бабака. Його учасники організовували і проводили торжество, завдяки чому День бабака став популярним по всій країні. Незважаючи на сучасні тенденції, характер свята по сьогоднішній день зберігає давні традиції. Наприклад, подія транслюється в режимі онлайн по всіх регіонах країни.

Населення Америки поважає багато традиції і звичаї з минулого. Прийнято вважати, що в день 2 лютого можна отримати заряд позитивної енергії на рік вперед. Для цього потрібно перебувати під відкритим небом і володіти хорошим настроєм. Веселі заходи дарують позитивні емоції і гарний настрій. У День бабака рекомендується уникати сварок і негативу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!