Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками

Створити незвичайний тематичний образ для фотосесії чи походу на концерт або виставку. Змінивши звичний стиль в одязі, перенестися у футуристичний світ фантастичного твору, дозволяє стімпанк.

Мода на стімпанк

Основа стилю стімпанк – альтернативна всесвіт механічних і парових технологій 19 століття. Для нього характерна урбаністична естетика 1890-1910 років, поєднання футуризму і вікторіанської епохи. Міські пейзажі з темними задымленными вулицями, парові машини, модернізовані дирижаблі, примітивні механічні роботи – основні елементи стилю.

Вигляд персонажів книг – фьюжен денді, леді кінця 19 століття, божевільного вченого, мандрівниці-авантюристки. Літературною основою стилю можна назвати твори Ж. Верна, Р. Уеллса. Сучасні автори – Стерлінг, Джонс та інші.

З літературного жанру стімпанк перетворився на повноцінну субкультуру зі своєю модою, візуальним мистецтвом, літературою, музикою.

Особливості модного напрямку

Стімпанк – стиль в одязі, який гармонійно поєднує традиції вікторіанської епохи з футуристичними і індастріал аксесуарами.

Основні особливості стімпанка як модного напрями:

 • стилізація під кінець 19 століття;
 • велика кількість незвичайних аксесуарів;
 • контрастні текстури – шкіра-мереживо, метал-шовк або оксамит.

Базовими речами для гардероба в стилі стімпанк будуть:

 • Корсети. Можуть бути частиною сукні або самостійним елементом образу, використовується і імітація корсета. Зазвичай виготовляються зі шкіри або цупкого оксамиту, прикрашаються шнурівкою, металевою фурнітурою.e5eb24840c8d3ad34cfb771c1fe41812 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
 • Спідниці. Можуть бути різної довжини. Обов’язкова стилізація під епоху британської королеви Вікторії – складання, волани, шнурівки, мереживна або атласна оздоблення.
 • Сукні. Також повинні копіювати вікторіанський стиль – приталений ліф і вільна багатошарова спідниця з характерним декором, імітація турніру.
 • Жилети. Як в класичному стилі денді, так і шкіряні з футуристичної обробкою.
 • Жакети, імітують фрак або сюртук.
 • Сорочки з закритою зоною декольте у дівчат. Вони можуть бути декоровані воланами, шнурівкою, мереживом, збірками. Рукава частіше об’ємні.
 • Капелюхи – базовий аксесуар. Можуть бути і маленькими «пігулками» або циліндрами з вуаллю і великими, стилізованими під казанки або циліндри. Обов’язково повинні бути декоровані або мереживом, або механічними елементами, проводами.e354eda78a9931dd51cb73c28f8dd584 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
 • Аксесуари. Образ в стилі стімпанк не обходиться без великої їх кількості. Це можуть бути і шкіряні браслети з заклепками або шипами, запозичені у металістів, і різноманітний автентичний для субкультури механічний декор (шестерні, годинникові механізми, дроту та інше).
 • Рукавички. Вони також доповнюють образ, роблячи його більш жіночним, або навпаки більш агресивним. Це можуть бути і мітинги з шкіри (частіше носять чоловіки), так і високі шкіряні, оксамитові, атласні рукавички. Також обов’язковий декор у вигляді металевої фурнітури чи шнурівки, мережива.
 • Окуляри-гоглы, гетри, кишеньковий годинник на ланцюжку – те, що відрізняє образ в стилі стімпанк від інших субкультур.
 • Види течії

  Стімпанк як субкультура і пов’язане з нею модне напрямок, має кілька течій:

 • Класичний (вікторіанський). Образи менш епатажні, засновані на імітації костюмів кінця 19 століття або використання їх окремих елементів. Саме цей напрям знаходить відображення в колекціях відомих модних будинків (чоловіча колекція 2012 року «Prada»).
 • Технологічний. Передбачає жорсткі форми і грубі силуети. Рясне декорування з використанням шкіри, металевої фурнітури. Образи схожі на костюми першопрохідців. Для чоловіків це виражається в довгих полуприталенных плащах, пальто зі шкіри або щільної вовни, широкополих капелюхах або циліндрах. Жіночі образи засновані на використанні жорстких корсетів, коротких багатошарових, пишних спідниць.6ae3a8f8f34bfa081e6f5b715006e721 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
 • Фентезійний. Необмежений політ фантазії, зухвалі, карнавальні образи, побудовані на використанні аксесуарів. Допустимі незвичайні корсети-жилети, рясно прикрашені шестернями, елементами механізмів, металевої в стилі індастріал фурнітурою.
 • Якщо говорити про стимпанке як про літературному напрямі, то виділяють:

 • Дизельпанк. Дія переноситься в більш пізній час початок 20 століття або навіть в альтернативне майбутнє перемогли парових технологій.
 • Фентезійний. Описує неіснуючі світи, що нагадують Англії кінця 19 століття, в яких магія сусідить з технологіями.
 • Історичний. Основа сюжету – реальна історія, перенесена у світ стімпанка.
 • Класична вікторіанська одяг

  Стімпанк – стиль в одязі з використанням предметів гардероба, стилізованих під вікторіанську епоху. Наряди в класичному напрямку цього стилю підійдуть для тематичних вечірок або заходів, конкурсів косплея.

  Основа жіночого образу – довге плаття з пишними рукавами, складною спідницею, м’яким корсетом або вшитим корсажем.

  Поділ може бути асиметричним: ззаду в підлогу, а спереду до коліна або трохи вище. Зазвичай використовуються щільні тканини – оксамит, кримплен, але припустимі і більш легкі – атлас, сатин.

  Використовувані елементи декору:

  • рюші, волани;
  • складання, шнурівки;
  • подвійні спідниці, кілька нижніх спідниць;bf128ed5b9973a093346c62527c62a14 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
  • імітація турніру (спідниця ззаду нижче талії піднята полукринолином);
  • широкі пояси з шкіри або щільної тканини з металевими складними пряжками, ременями або заклепками;
  • корсети не жорсткі за формою і матеріалом, що підкреслюють жіночі форми.
  • аксесуари – дамські капелюшки з вуаллю, циліндри, прикраси стилізовані під вікторіанську епоху з срібла або міді;
  • мереживна обробка, квіти з тканини, перли.

  Фантастичний стімпанк

  Для стімпанка характерні і фентазі образи, ніби копіюють героїв творів фантастів з паралельної всесвіту. Для їх створення чітких правил і меж, допустимо все, що робить вбрання нереальним.

  Дівчата можуть використовувати багатошарові мереживні або фатиновые спідниці різної довжини: в підлогу, вище коліна, міні разом з жорсткими корсетами зі шкіри. Останні повинні бути рясно прикрашені ременями або металевою фурнітурою. Корсет може бути самостійним елементом гардеробу, або одягатися поверх сорочки або топа. Доповнити образ може подовжений вільний жилет чоловічого крою.

  e4be7f4d6388db561b59eb697084f7ee Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми рукамиСтімпанк стиль в одязі різноманітний і безпосередній.

  Образи з використанням чоловічого одягу будуть виглядати вигідно. Це можуть бути краватки, стилізовані під кінець 19 століття, сюртуки або фраки, брюки чоловічого крою. Їх можна доповнювати все темі ж шкіряними корсетами або широкими шкіряними, або тканинними поясами.

  Взуття, як правило, в фентезійному стімпанк-образі використовується груба – на платформі або високому товстому каблуці. Вона може бути декорована шнурівкою або металевими пряжками, або фурнітурою.

  Головну роль у створенні незвичайного способу грають аксесуари.

  Їх повинно бути багато:

  • капелюхи;
  • циліндри;
  • рукавички-мітинги або високі;
  • незвичайні прикраси з міді або червоного срібла.

  Чим більше вони химерні, тим більш автентичний вийде образ.

  Технічні образи

  Технічні образи найбільш характерні для стімпанка. У них проявляється вся суть субкультури. Часто доповнюють вбрання складні аксесуари – імітація елементів парових машин. Це можуть бути і рукавички-протези або чоботи нагадують протез, кулони і підвіски з металу нагадують складні механізми.347f187a43f0b4e28edac126adbf796e Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками

  Окуляри гоглы можуть бути прикрашені металевими елементами або скла в них замінені на шестерні або зубчасті колеса. Всі ці складні аксесуари задають футуристичний тон образу, тому з ними поєднується одяг з щільних грубих тканин.

  Дівчата можуть зібрати образ з:

  • сорочки, штанів, корсета;
  • сорочки, штанів, фрака;
  • укороченою спідниці у вікторіанському стилі, сорочки (топ), корсета або шкіряного жилета.

  Сукні для технічного стипмпанк образу лише нагадують епоху кінця 19 століття. Їх спідниці стають коротшими, але все ще складні і багатошарові. Циліндри, рукавички, груба взуття доповнюють вбрання.

  Стімпанк в повсякденності

  Стімпанк – стиль в одязі, який у чистому вигляді складно вписати в повсякденний гардероб. Але елементи стилю можна використовувати в щоденних образах. Якщо звернутися до модних показів і того, як модельєри запозичують елементи стімпанка, то можна зібрати повсякденний спосіб, наближений до стилю денді.

  Наприклад, брючную двійку (брюки, жилет), що імітує крій вікторіанської епохи, можна доповнити класичної сорочкою білого, бежевого, коричневого кольорів. Надати образу більш виражені риси стилю стімпанк допоможуть шкіряні браслети або краватку, стилізований під кінець 19 століття.c53e2a61bc675bea36d4ac8baddbd5d8 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками

  Інший варіант базується на стилі кежуал – прямі брюки, пояс-корсет, класична сорочка (чорний, білий, коричнева), жилет. Образ доповнять чоботи зі шкіри без каблуків, прикраси зі шкіри або металу.

  В якості аксесуара можна використовувати і рюкзаки з коричневої шкіри з потертостями або штучно зістареної шкіри. Взуття може бути як на плоскій підошві, так і на товстому каблуці середньої висоти.

  Особливості жіночого і чоловічого гардероба в стилі стімпанк

  Особливості жіночого гардероба в стилі стімпанк:

 • Корсети. Вони можуть бути із шкіри, оксамиту, м’яко облягати фігуру або мати більш жорстку форму. Шнурівка може бути як декоративної, так і виконувати свої прямі функції – втягувати фігуру.
 • Сорочки і блузи. Можуть бути і класичного фасону і використовуватися для створення чоловічих образів. Але найчастіше це більш жіночні варіанти з пишними рукавами, рюшами на ліфі, імітацією жабо. Манжети таких сорочок прикрашають мереживом або штучним перлами. Якщо сорочки приховую зону декольте, то блузи можуть відкривати її і плечі, надаючи образу сексуальність і пікантність.
 • Багатошарові спідниці зі складками, стилізовані під епоху правління англійської королеви Вікторії. Можуть бути різної довжини і в підлогу і міні, до коліна.
  4. Сукні, також імітують моду кінця 19 початку 20 століть.
 • Чоловічий гардероб в стилі стімпанк найчастіше базується на образі лондонського денді.

  Класичні сорочки, краватки епохи, шийні хустки, приталені жилети, піджаки імітують фрак. Можливі й менш суворі варіанти. Це образи з довгими приталені пальта і плащами, вузькими брюками, незвичайними шкіряними жилетами, грубої неформальній взуттям. Такі комплекти нагадують мандрівника, авантюриста або одержимого технікою вченого, а не манірного аристократа.

  Перелік необхідного

  Предмети гардероба Для жінок Для чоловіків
  Базові речі Корсет.
  Сукню (імітація вікторіанської епохи).
  Класична сорочка/блуза.
  Спідниця стилізована під кінець 19 століття.
  Жилет (приталений або подовжений).
  Штани чоловічого крою.
  Штани близькі за кроєм до 1890 років.
  Класична сорочка або прикрашена мереживом.
  Жилет в стилі денді.
  Двобортний піджак, стилізований під фрак або сюртук часів правління королеви Вікторії.
  Верхній одяг Куртки бомбери (авіатори) зі шкіри з елементами штучного старіння з хутряним або трикотажним коміром.
  Видовжені або в підлогу приталені пальта (шинелі) з коміром стійкою імітують крій вікторіанської епохи
  Взуття Черевики, туфлі, чоботи, стилізовані під кінець 19 століття.
  Вулична взуття фірм: «Dr. Martens», «Grinders», «Camelot».
  Аксесуари Головки, циліндри, рукавички, рукавиці, окуляри гоглы, вінтажні прикраси або імітують механізми.

  Кольорове рішення

  Стімпанк передбачає використання приглушених, швидше темних кольорів в одязі, характерних для вікторіанської епохи. Це пов’язано, що стиль робить акцент на аксесуарах, а приглушені тони роблять образ гармонным і цілісним.

  Характерні кольорові рішення:

  • благородні відтінки коричневого;761a572b9c1cfdca047b3b2da3d43db0 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
  • чорний;
  • бордо, марсала;
  • темно-синій;
  • білий;
  • бежевий;
  • графітово-сірий;
  • темно-зелений;
  • приглушений цегляно-червоний.

  Основні кольори можна доповнити обробкою спокійного оливкової, яскравого червоного, спокійного мідно-золотого.

  Тканини використовуються однотонні, допустима вузька вертикальна або товста смужка, як правило, для штанів або сорочок.

  Для повсякденних свитшотов, футболок можна використовувати тематичні принти (зубчасті колеса, механічні елементи).

  Як поєднувати одяг, щоб отримати гармонійний образ?

  Створити гармонійний стімпанк образ можна дотримуючись наступних правил:

 • Чітко визначитися з напрямком стилю, щоб було легше збирати комплект.
 • Загальна колірна гамма. Не повинно бути яскравих і контрастних за кольором елементів.
 • Аксесуари повинні бути стилістично єдині. Рукавички з великою кількістю металевої фурнітури не будуть гармоніювати з вінтажній капелюшком, прикрашеним пір’ям і стрічками.b5eec4da93a65fc1fe986bbd84603dda Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
 • Короткі спідниці можна поєднувати з топами або блузами з відкритими плечима, корсетами. Виграшно виглядатимуть і високі чоботи і грубі туфлі на платформі.
 • Образ в чоловічому стилі можна зібрати з вузьких штанів, високих чобіт без каблука, сорочки або блузи з широкими рукавами. Доповнить образ незвичайний шкіряний жилет або корсет.
 • Вікторіанські сукні та спідниці добре виглядають з корсажами не жорсткої форми.
 • Зверніть увагу на деталі

  Стімпанк – стиль в одязі не терпить недбалого ставлення до деталей. Головне доповнення костюма – капелюх і рукавички.

  Залежно від напряму, до якого належить костюм, рукавички можуть бути:

 • Короткі шкіряні рукавиці зі шнурівкою і металевою фурнітурою. Підійдуть для технічних образів.
 • Високі або короткі рукавички з оксамиту та атласу прикрашені мереживом або квітами, намистом штучного перлів з додаванням дрібних металевих деталей. Доповнять образ у вікторіанському стилі.8eeed2a51bfb5399d0c3bdc107449f67 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками
 • Рукавички зі шкіри до ліктя або лагідні рясно прикрашені пряжками, імітацією шнурівки, механічними елементами – характерні для фентазі напрямку.
 • Фасони капелюхів також дозволяють розгулятися фантазії. Це можуть бути маленькі дамські капелюшки, що кріпляться на маківці, прикрашені пір’ям, мереживом квітами. Повнорозмірні циліндри і казанки, прикрашені шнурівками, заклепками, імітацією механізмів носять і дівчата і чоловіки.

  Широкі грубі ремені з патронташами або рясно прикрашені пряжками і ремінцями, металевою фурнітурою доповнять образ стімпанк леді. Більш гармонійний і наближений до вікторіанської епохи костюм вийде, якщо використовувати вінтажні віяла і парасольки.

  Важливими деталями стімпанк образу є макіяж і зачіска. Хвилясте укладання в ретро-стилі або високі імітують зачіски кінця 19 століття зустрічаються найчастіше. Але технологічний спосіб можуть доповнити і волосся, заплетене в коси, прикрашені трояндами з тканини.

  Макіяж виконується в приглушених тонах, матові текстури і спокійні. Відтінки тіней повинні гармоніювати з кольором костюма, а губи можуть бути як ніжного нюдового відтінку, так і насиченого темно-червоного або бордо. Можна зробити легкий макіяж і доповнити образ бодіартом, намалювавши на обличчі шестерні або інші характерні для стилю елементи.

  Взуття в стилі стімпанк

  Стиль steampunk дозволяє проявити фантазію і при виборі взуття.1130318e95aed27e96b918bc7812177a Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками

  Допустимі варіанти дизайну:

 • Стилізація під вікторіанську епоху. Черевики, напівчеревики для чоловіків, копіюють моду кінця 19 століття. Туфлі та черевики зі шнурівкою для жінок. Каблук може бути як невисокий, так і середній.
 • Неформальна, зовні ваговита взуття від відомих марок. Це можуть бути і високі черевики зі шнурівкою або грубі черевики для чоловіків. Для дівчат взуття може бути як на платформі або високому стійкому каблуці, або шпильці так і без каблука. Допустимі і високі чоботи і черевики і туфлі. Взуття має бути декорована шнурівками, пряжками інший металевою фурнітурою.
 • Взуття, доповнена характерними для стімпанка елементами – шестерні, імітація зубчастих передач. Для дівчат це можуть бути туфлі з незвичайною виконаної з металу шпилькою або взуття на стійкому каблуці, декорована в стилі стімпанк.
 • Окуляри та інші аксесуари в стилі стімпанк

  Аксесуари дуже важливі при створенні стімпанк образу. Базовий аксесуар – окуляри. Їх частіше носять на голові або капелюсі, рідше на шиї. Це можуть бути як сонцезахисні окуляри (круглі, авіатори) в незвичайній оправі. Лінзи можуть бути кольоровими – темно-сині, зелені, оранжеві або жовті. Часто скла прикрашають механічними елементами або замінюють ними повністю.4628ea415cf7285ccaf3ed36f5bc6b79 Стімпанк стиль в одязі, окуляри для жінок, чоловіків. Фото, що це таке, як зробити арт своїми руками

  Особливим шиком вважаються окуляри з відкидними металевими ґратами. Окуляри гоглы не менш популярні. Вони відсилають в кінець 19 початок 20 століть в епоху технічної революції. Так як їх рідко носять на очах, лінзи в них розфарбовуються, або на них робиться малюнок. Гумки, на яких очки кріпляться, можуть бути декоровані невеликими гвинтами, шестірнями.

  Самі по собі лінзи без гумки можуть служити прикрасою капелюхів, циліндрів або сумок. Сумки та рюкзаки в стилі стімпанк, як правило, шкіряні з потертостями і видимими ознаками старіння. В залежності від того в якому напрямку стилю спосіб вони можуть бути декоровані механічними елементами або мереживом, стрічками, штучним перлами, квітами з тканини.

  Варіанти прикрас можуть бути різними:

  • вінтажні медальйони, сережки, камеї, кольє, відсилають до вікторіанської Англії;
  • химерне поєднання механічних елементів та вінтажних форм. Використовуються циферблати, лінзи, ланцюги, шестерні;
  • фантастичні комахи з шестірень і гвинтів.

  В якості аксесуара може виступати та бутафорська зброя.

  Це можуть бути і вінтажні гвинтівки і пістолети, доповнені стімпанк-елементами і футуристичне зброя світу перемогли парових і механічних технологій.

  Ідеї арту для створення унікальних аксесуарів своїми руками з фото

  Щоб зробити один з найпопулярніших аксесуарів стилю – гоглы, потрібно:

  • захисні зварювальні окуляри;
  • фарба – срібний, мідний, золотий (побажанню);
  • кисті, ватні диски, папір;
  • супер-клей або термоклей;
  • декоративні елементи.

  Окуляри потрібно вибирати з можливістю їх максимального розбору. Бажано щоб знімалася верхня частина, гумки, виймалися лінзи. Якщо останні неможливо вийняти, їх необхідно буде заклеїти. Фарба повинна бути матовою. У деяких магазинах можна знайти покриття, що імітують стару мідь і золото.

  Покрокова інструкція:

 • Необхідно підготувати робоче місце, максимально розібрати окуляри.
 • Покрити деталі срібною фарбою в декілька шарів, останній потрібно буде наносити ватним диском або папером, створюючи нерівномірне покриття.
 • Дати фарбі висохнути.
 • Потім нанести бронзову фарбу або золоту, також імітуючи сліди старіння ватним тампоном або папером.
 • Коли фарба висохне, окуляри потрібно зібрати і можна приступати до декорування.
 • В якості прикрас можуть виступати деталі від зламаних механічних годинників або невеликі гвинтики, ланцюжки.

  При необхідності декоративні елементи потрібно буде покрити фарбою для додання їм зістареного виду. Можна використовувати стару біжутерію або її елементи нагадують вікторіанську епоху.

  На час перенестися в альтернативну всесвіт або відчути себе героєм фантастичного твору дозволяє стімпанк. Стиль набирає все більшу популярність, тому в інтернеті легко замовити одяг, взуття і аксесуари для створення образу.

  Оформлення статті: Оксана Гривина

  Відео про стилі стімпанк в одязі

  Ідеї казкових суконь в стилі стімпанк:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради