Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Перманентний макіяж – це один з варіантів естетичної корекції природних рис обличчя. З його допомогою можна підкреслити контур очей, змінити форму і колір губ, сховати дефекти зростання брів, зробити обличчя більш симетричним. Ця процедура – порятунок для жінок, які страждають від алергії на декоративну косметику і тих, у кого не вистачає часу або навичок, щоб зробити якісний макіяж.

Одна з найбільш затребуваних послуг у цій галузі – татуаж брів. Якщо робити його в салоні у сертифікованого фахівця, ризики для здоров’я будуть зведені до мінімуму. Але як будь-яка процедура, пов’язана з пошкодженням шкіри, вона має ряд протипоказань.

Коли не можна робити татуаж брів?

Татуаж брів – це довгострокова корекція зовнішнього вигляду бровной дуги, що досягається за рахунок введення під шкіру фарбувального пігменту. Ефект зберігається від 2 до 7 років. Оскільки процедура передбачає порушення цілісності верхніх шарів шкіри, вона має ряд абсолютних і відносних протипоказань.9a60819b5e208b041fb2d12adeb8303b Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Протипоказання:

Абсолютні Відносні
 • хронічні захворювання системи кровотворення;
 • аутоімунні збої;
 • проблеми, пов’язані з порушенням роботи ендокринної системи;
 • онкологія;
 • загострення поточних захворювань;
 • патології печінки і нирок;
 • ВІЛ і СНІД.
 • вагітність, період лактації.
 • менструація;
 • підвищений/знижений артеріальний тиск;
 • проходження курсового медикаментозного лікування;
 • реабілітація після тяжких захворювань та операційних втручань;
 • наявність доброякісних пухлин;
 • алкогольне або наркотичне сп’яніння.
 • погане самопочуття незалежно від причини його виникнення.

Татуаж брів, протипоказання до якого є відносними, може бути виконаний за фактом їх усунення. Проте зустрічаються люди, у яких пігмент не приживається, незважаючи на відсутність обмежень до проведення процедури.

Досі немає однозначного пояснення цього явища, але медики схиляються до думки, що причиною незадовільного результату може послужити порушення обмінних процесів у шарах епідермісу. Такі відхилення не мають зовнішніх ознак, їх важко ідентифікувати.

Пост ефект від прийому гормональних препаратів або ослаблення імунітету під дією інфекційних захворювань можуть вплинути на хід процедури. Якщо навіть після повторної корекції організм відторгає пігмент, але при цьому у клієнта відсутні які-небудь протипоказання, йому варто звернутися до лікаря.

Абсолютні протипоказання

Абсолютними називають протипоказання, які повністю виключають можливість проведення процедури, тому що вона може чинити негативний вплив на організм або спричинити погіршення стану здоров’я.

Проблеми з кров’ю

Тауаж брів, протипоказання до якого можуть бути пов’язані з порушенням роботи системи кровотворення, протипоказані людям з поганою згортанням.edd02b6f93521b2ca15e5a1509d1e262 Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Проникнення інструменту під шкіру може супроводжуватися ушкодженням дрібних кровоносних судин і кровотечею, яке серйозно ускладнює роботу майстра. З кров’ю вимивається частина пігменту, що значно знижує ефективність процедури.

Гострі фази хвороб

Загострення будь-яких інфекційних захворювань супроводжується різким зниженням опірності організму до різних інфекцій. Щоб не піддавати себе ризику зараження, краще відмінити процедуру і записатися заново після повного відновлення.

Ниркова та печінкова недостатність

Печінка і нирки відповідають за виведення токсинів з організму. 71b4b4112230c2c588854e7b93d2e9ea Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабетіПри порушенні роботи цих органів можуть виникнути алергічні реакції на пігмент або застосовуються лікарські препарати.

Гепатит

Гепатит — це запальне захворювання печінки вірусного походження, що входить в список абсолютних протипоказань. На сьогоднішній день його вплив на результат процедури переглянуто і татуаж допускається, але тільки за умови, що воно не знаходиться в гострій фазі. Якщо на тлі гепатиту розвинувся цироз печінки, проведення процедури категорично забороняється.

Аутоімунний збій

Аутоімунні захворювання – це збій в роботі імунної системи, коли вона починає сприймати здорові клітини організму, як пошкоджені і атакує їх антитілами. Порушення роботи імунної механізму згубно впливає на регенерацію і пігментацію шкіри.

При такій патології організм може відторгнути пігмент та спровокувати алергічні реакції і приєднання вторинних інфекцій. Якщо є гостра необхідність зробити татуаж, необхідно попередньо здати аналізи на рівень гормонів і антитіл і отримати дозвіл на процедуру у лікуючого лікаря.

Цукровий діабет

Цукровий діабет – ендокринне захворювання, що супроводжується порушенням обмінних процесів й ураженням великих і дрібних кровоносних судин. У діабетиків високий ризик розвитку кровотеч навіть при незначних травмах. Загоєння дерми відбувається повільно.c053d4a563d9919fd7f1daa1f7edce6d Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Знижений імунітет може стати причиною розвитку інфекційних захворювань. До того ж, больові відчуття можуть спровокувати різке падіння рівня цукру в крові і наступ гіпоглікемічної коми. Більшість майстрів, які не мають медичної освіти, відмовляються робити татуаж інсулінозалежний клієнтам, тому що не хочуть нести відповідальність за можливі наслідки.

Схильність до келлоидным рубців

Татуаж брів, протипоказання до якого можуть бути обумовлені схильністю до утворення келоїдних рубців, не рекомендується робити жінкам після 40 років.

У зрілому віці регенерація клітин шкіри сповільнюється, і будь-яке її пошкодження може супроводжуватися утворенням грубих шрамів. Келлоідні рубці характерні тим, що поширюється за межі пошкодження тканин, розширюючи зону деформації шкірних покривів. Такі дефекти складно відкоригувати навіть з допомогою косметологічних процедур.

Онкологічні захворювання

Онкологічні захворювання – абсолютне протипоказання до нанесення татуажу. Хіміотерапія піддає організм серйозних навантажень, регенеративні процеси уповільнені, і навіть саме незначне пошкодження шкірного покриву може стати причиною активізації росту злоякісного новоутворення.

Бувають виняткові випадки, коли на стадії ремісії лікарі можуть допустити пацієнта до проведення косметологічної процедури. Однак при діагностованому раку шкіри робити перманентний макіяж заборонено навіть після повного одужання.

ВІЛ, СНІД

Більшість протипоказань до нанесення перманентного макіяжу пов’язані зі зниженням опірності організму до зовнішніх і внутрішніх інфекцій. Саме тому при наявності вірусу імунодефіциту або Сніду робити татуаж категорично не рекомендується.ffc705673b66ac231a5133990436501b Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Існує думка, що майстри відмовляють в послузі інфікованим людям, тому що бояться заразитися. Однак це не так.

Існує правило, згідно з яким фахівці салонів розцінюють кожного клієнта, як потенційно зараженої і вживають всі необхідні заходи обережності, щоб убезпечити себе.

Але це не дає гарантії, що інструменти, якими користується майстер, абсолютно стерильні. Людина під час процедури відчуває стрес, який ще більше знижує імунний захист, тому потрапляння будь вторинної інфекції може стати смертельним.

Вагітність та лактація

Під час виношування дитини та в період лактації в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на сприйняття шкірою фарбувального пігменту. Це протипоказання можна вважати скоріше відносним, ніж абсолютним, проте лікарі рекомендують утримуватися від перманентного татуажу до повного припинення годування груддю.

Травми

На рубцях, залишених після травм, барвний пігмент фіксується гірше. Для досягнення стійкого результату необхідно проведення декількох коригувальних процедур.

Висипання, запалення шкіри

Вугровий висип, виразки, пересихання, відлущування і запалення шкіри є індикаторами наявності в організмі інфекцій. Під час процедури вона легко може потрапити в кров через пошкоджені капіляри і стати причиною зараження. Тому, перш ніж записуватися на татуаж, необхідно усунути причину виникнення проблем з шкірою і усунути її.

Відносні протипоказання

Відносними називаються протипоказання, що допускають проведення процедури по факту усунення причин, за якими вона не може бути рекомендована на поточний момент.

Місячні

Під час менструацій змінюється психоемоційний стан, гормональний фон. Процедура, яка раніше не викликала дискомфорту, в перші дні циклу може сприйматися дуже болісно.a9739702614f8407afc1ff2e4def8d45 Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

При проведенні татуажу під час місячних можна зіткнутися з такими ускладненнями:

 • зниження ефективності анестезії;
 • підвищення чутливості шкіри до проколу;
 • сповільнена регенерація:
 • неприйняття пігменту.

Щоб процедура дала очікуваний результат, рекомендується проводити її через декілька днів після закінчення менструації.

Вік

Перманентний макіяж протипоказаний дітям, які не досягли повноліття. Вживані пігменти можуть завдати шкоди незміцнілому організму. Татуаж показаний тільки для коригування вроджених або отриманих в результаті травм дефектів. Деякі косметологи погоджуються на проведення процедури, але лише після письмової згоди батьків підлітка.

Порушення артеріального тиску

Нанесення перманентного макіяжу розцінюється як стрес для організму. Проведення процедури при підвищеному артеріальному тиску (АТ) може викликати гіпертонічний криз. Якщо є схильність до перепадів артеріального тиску, рекомендується виміряти його до початку сеансу. Якщо показання вище норми, потрібно прийняти гіпотензивний препарат або перенести процедуру на інший час.

Для гіпотоніків зі схильністю до втрати свідомості потрібно підбирати щадні методи нанесення татуажу. Якщо є порушення в роботі серцево-судинної або дихальної системи, процедуру треба проводити в положенні з піднятою головою. Це знижує приплив крові до голови і допомагає уникнути сильно виражених набряків.

Алергія

Деякі методи нанесення татуажу дуже болючі, тому передбачається застосування місцевої анестезії. Якщо у клієнта є алергія на ті, чи інші анестетики, він повинен заздалегідь поінформувати про це майстра, щоб той зміг підібрати інший препарат.f5531b85e83985416a0d90318207204f Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Алергічна реакція на новокаїн і лідокаїн може стати причиною кропив’янки та набряку. Це особливо небезпечно при корекції форми і кольору губ.

Вірусні зараження

Під час вірусних захворювань, що супроводжуються підвищенням температури, проведення процедури категорично не рекомендується. У кращому випадку пігмент просто не зафіксується і ефекту не буде, а в гіршому може бути спровоковано загострення герпетичної інфекції.

Недавні операції і важкі захворювання

Хірургічні втручання під загальним наркозом – серйозний стрес для організму, який сильно пригнічує імунну систему людини. Робити перманентний макіяж відразу після проведення операції не можна. Це правило відноситься не тільки до оздоровчої, але і до пластичної хірургії. Наприклад, після блефаропластики татуаж брів дозволяється проводити не раніше, ніж через півроку.

Проходження медикаментозного лікування

Перманентний макіяж не рекомендується робити під час курсової терапії.

При прийомі гормональних препаратів можливі наступні ускладнення:

 • ризик зараження на тлі медикаментозного зниження імунітету;
 • підвищена чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання;
 • зниження швидкості регенерації клітин шкіри;
 • можливість зміни реакції організму на препарат.

Прийом нестероїдних протизапальних лікарських засобів, а також антикоагулянтів може призвести до тривалих кровотеч і ускладнень при загоєнні ран. Деякі психотропні речовини можуть спровокувати запалення кровоносних судин і омертвляння шкіри.

У разі проходження тривалого медикаментозного лікування перед записом на татуаж необхідно отримати консультацію лікаря.

Герпес у стадії загострення

Герпетичні висипання бувають не тільки на губах. Існує очний герпес, одним з проявів якого є водянисті пухирці в зоні повік і брів. У стадії загострення захворювання робити перманентний макіяж категорично заборонено.d060bf55d38cc4494a19d6a83bd8252d Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабеті

Під час процедури барвний пігмент вводиться під шкіру на глибину 2-3 мм, але на місцях висипань він не фіксується, тому для вирівнювання кольору і форми доводиться робити кілька повторних корекцій.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт – це запалення слизової оболонки ока, викликані алергічною реакцією або інфекційним захворюванням. Фактично це захворювання може стати тільки перешкодою для татуажу верхнього століття. Однак якщо розцінювати його як індикатор наявності в організмі інфекції, впливає на стан імунітету, краще спочатку проконсультуватися з офтальмологом.

Доброякісні новоутворення

Татуаж брів протипоказаний і при наявності доброякісних новоутворень. Наявність в зоні корекції папілом, родимок або бородавок робить проведення процедури неможливим, оскільки їхня поверхня не можна травмувати.

Будь-яке пошкодження може призвести до збільшення розмірів пухлин і появи нових висипань. Робити перманентний макіяж можна тільки після видалення утворень і повного загоєння поверхні шкіри.

Алкогольне або наркотичне сп’яніння

Заборона на проведення процедури клієнтам, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння обумовлений наступними факторами:

 • підвищений АТ провокує виділення крапельок крові в зоні корекції, заважаючи майстру вивести контур. Не виключено повне або часткове відторгнення пігменту, внаслідок чого область татуажу буде заповнено нерівномірно;

  66439ec33ca00a0f272bf763e2ccbe0c Татуаж брів. Протипоказання, наслідки, шкоди при вагітності, місячних, лактації, діабетіТатуаж брів можна робити трохи випивши!

 • залишки алкоголю, вступивши в реакцію з барвником, можуть вплинути на його колір. Не виключено, що замість чорних брів клієнт отримає зелене;
 • отруєння токсичними речовинами підвищує ризик негативної реакції організму на застосовувані майстром препарати;
 • алкоголь непередбачувано впливає на сприйняття людиною анестетиків. Він може як посилити їх дію, так і послабити.

До того ж, працювати з людиною, дихаючим перегаром, щонайменше.

Погане самопочуття будь-якого походження

Незадовільне самопочуття може виражатися в наступних проявах:

 • сонливість і втома;
 • запаморочення і біль;
 • постійне почуття роздратованості;
 • підвищена стомлюваність.

Все це очевидні ознаки ослаблення імунітету. В такому стані підвищується ризик ускладнень, загоєння тканин відбувається набагато повільніше. При поганому самопочутті рекомендується перенести процедуру на інший день.

Невдалий час для процедури

Татуаж брів, протипоказання до якого, в більшості випадків, обґрунтовано проблемами зі здоров’ям, не рекомендується робити влітку.

Для такої рекомендації є кілька причин:

 • висока температура повітря сприяє активного потовиділення, що ускладнює загоєння тканин після проведення процедури;
 • купання у відкритих водоймах після може стати причиною попадання інфекції;
 • запилене повітря, насичений пилком квітучих рослин, є прямим джерелом зараження.

Також не рекомендується проводити процедуру взимку. Крижаний вітер, сніг колючий дощ викликають лущення шкіри, яке може звести старання майстра до нуля. Найкращим часом для татуажу вважається початок осені. Комфортна температура повітря, насичене вітамінами організм і сильний імунітет – гаранти хорошого результату.

Можливі наслідки для здоров’я після татуажу брів

Негативні наслідки для здоров’я після татуажу брів можливі у двох випадках:

 • незнання, або умисне приховування наявності протипоказань;
 • непрофесіоналізм майстри татуажу.

Обидва варіанти чреваті виникненням алергічних реакцій, ризиком спалаху герпесу, зараженням вірусними або інфекційними захворюваннями, проблемами із загоєнням обробленої зони.

Уникнути цього можна тільки в тому випадку, якщо відповідально підійти до вибору фахівця і місця проведення процедури і чесно відповісти на всі питання про стан здоров’я до початку сеансу.

Татуаж брів — не найпростіша процедура, що має безліч протипоказань, і робити її краще косметичних або тату-салонах у сертифікованих майстрів. При виборі рекомендується спиратися на рейтинг закладу, відгуки клієнтів і приклади виконаних робіт.

Оформлення статті: Володимир Великий

Відео про татуаж брів

Як роблять пудровое напилення брів:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради