Як почистити килим від котячої шерсті

Домашні вихованці, крім задоволення від спілкування з ними, приносять і клопоти по їх утриманню. Однією з проблем є потрапляння на килими вовни, а також сліди випорожнень і запах від них. Почистити килим від котячої шерсті непросто. Але при певному досвіді і застосуванні нехитрих інструментів це не займе багато часу. Особливо, якщо робити це регулярно. А відмити котячу сечу з килима допоможуть народні засоби.

Причини забруднення паласів тваринами

5844d2f5320a3b852fc819560616d926 Як почистити килим від котячої шерстіСтупінь забруднення килима залежить від його матеріалу і того, як часто тварина проводить на ньому час

У накопиченні шерсті та волосся на килимовому покритті винні не тільки їх особливі властивості, але і звички домашніх вихованців. Відбувається це так:

 • шерстинки, вільно переміщаються по гладкому підлозі, затримуються на килимі або ковроліні;
 • кішки і собаки люблять лежати на м’якій поверхні, додатково залишаючи на ній свою шерсть;
 • довге волосся сплутується з ворсом килима або прилипають до поверхні паласу;
 • короткі і тонкі шерстинки проникають в структуру покриття і міцно там утримуються.

Якщо вчасно не прибрати шерсть з килима, то на його поверхні швидко утворюється суцільний волосяний покрив, чистити який доведеться довго і важко. А залишати палас неприбраним – значить, тримати в квартирі джерело алергії, яка часто виникає від великої кількості котячої шерсті.

Підготовка до очищення килима

Регулярна чистка за допомогою пилососа і звичайного віника прибирає основну масу волосся. Але вивести їх простий прибиранням не завжди виходить. Щоб повністю очистити килим з вовни, буде потрібно застосування не зовсім звичайних інструментів або додаткових засобів для чищення.

Перш ніж приступити до повного видалення вовняного залишку з килима, потрібно зробити наступне:

 • видалити пил і шерсть з розташованої поруч меблів;
 • провести вологе прибирання підлоги, на якій знаходиться палас;
 • ще раз пропилососити всю поверхню із звичайною насадкою.

Ці заходи спрямовані на те, щоб не допустити під час чищення потрапляння на ворсове покриття шерстинок з боку. А також вичистити те, що лежить на поверхні і легко піддається прибирання.

Способи та інструменти, що допомагають очищати килим з вовни

a5c6e52509a25eea55543a571c6812dd Як почистити килим від котячої шерстіОбробляйте килимове покриття невеликими зонами, щоб не пропустити жоден ділянку

Ніяка хімія не здатна відмивати волосся з ворсистою поверхні. Прибрати шерсть з килима від домашньої кішки або собаки можна тільки вручну механічним способом. Навіть вологе прибирання, що дозволяє змити водою частину волосся, слід застосовувати обережно і нечасто. Регулярне намокання килима не піде йому на користь і чи можна отримати його без шерсті, але з зіпсованим ворсом. Більш надійний і ефективний метод – відтерти волосся з поверхні без рясного змочування водою.

Почистити килим від будь вовни можна різними способами і інструментами.

Віник і щітка

Ними можна зняти з паласу більшу частину волосся. Особливо корисні ці інструменти там, де мешкають довгошерсті тварини. Це не зовсім сухе прибирання, але вода застосовується тільки для незначного зволоження поверхні. Проводиться вона так:

 • Перед початком вся поверхня злегка змочується з пульверизатора.
 • В таз з водою занурюють тільки самі кінчики мітли та щітки.
 • Шерсть зчищається з килима розміреними рухами в одному напрямку.
 • Матеріал з довгим ворсом чиститься тільки в бік його розташування.
 • Волосся, приклеєні до кінчики щітки, видаляються як можна частіше.
 • Короткі шерстинки таким способом вичищати важко. Але віник і щітка частково витягують їх із структури покриття.

  Якщо не ходити по килиму, а відразу після просихання ще раз пропилососити його, то можна позбутися від більшої частини короткої шерсті.

  М’яка губка

  Вона краще підходить для коротковорсовых паласів, видаляючи невеликі шерстинки. Поролонову губку злегка змочують водою і протирають нею поверхню килима в одному напрямку. Особливих зусиль при цьому докладати не потрібно. Якість очищення від цього не залежить, але можна пошкодити килимовий ворс. Також необхідно як можна частіше видаляти прилиплі до губці шерстинки.

  Обертова насадка

  Подібні пристосування є в комплекті деяких пилососів. При обробці килима такою насадкою вона закручує довгу шерсть, висмикуючи її покриття. Тільки користуватися нею треба при невеликій швидкості обертання, щоб надійно вичистити всю поверхню.

  Для длинноворсовых килимів ця насадка може виявитися шкідливою, так як буде пошкоджувати і проріджувати самі килимові волокна. В цьому випадку краще придбати дорогу модель з набором різних пристроїв, призначених саме для прибирання шерсті.

  Гумові валики і скребки

  Ними теж можна очищати палас від волос тварин. При обробці гума не тільки скочує шерсть, що лежить на поверхні, але і витягує навіть волосинки, які частково увійшли до килимове покриття. Зібране волосся прибирають руками.

  Скотч і липка стрічка

  220eb97b2ee64bcbff64edcac6b2a243 Як почистити килим від котячої шерстіЩоб ефективність була кращою, міняйте клейку стрічку якомога частіше

  Видаляти шерсть можна за допомогою ролика, призначеного для чищення одягу. Він обклеєний липкою стрічкою, тому при прокатуванні по поверхні килима до неї прилипають сміття, а також довгі і короткі шерстинки. Потрібно тільки частіше знімати ділянки ролика, обліплені волоссям. Для збирання великої кількості вовни знадобиться кілька таких пристосувань.

  Килими з щільною структурою можна очищати звичайним клейким скотчем. Його наліплюють на поверхню килима, злегка пропрасовують рукою, а потім відразу отклеивают разом з прилепившейся шерстю. Коштує це дешевше, ніж використання спеціальних роликів.

  Додаткові кошти

  Їх застосування допомагає застряглим волокон вовни легше виходити з килимового ворсу при чищенні.

  Одним з таких засобів є господарські або гігієнічні кондиціонери. Їх змішують порівну з водою, а потім розбризкують на килим з пульверизатора. До збирання приступають відразу після висихання рідини. Після дії кондиціонера шерстинки стають м’якше, тому при будь-якому способі очищення їх видаляється більше.

  Очистити темний килим від котячої шерсті в домашніх умовах допомагає чайна заварка. Перед прибиранням її насипають на поверхню, а потім змітають віником. Листочки чаю додатково захоплюють застряглі шерстинки. Але для світлих килимів це засіб не годиться.

  Сода є допоміжним компонентом, яка допомагає поліпшити ефективність прибирання і підходить навіть для світлих поверхонь.

  Заходи зменшення кількості вовни на килимах

  Основний профілактичний захід – це регулярна чистка килима, особливо в періоди линьки тварини. Видалити нещодавно з’явилася шерсть краще до того, як вона заб’ється всередину килимового ворсу. Необов’язково кожен раз використовувати складні способи і засоби, достатньо пилососа та вологого віника.

  Якщо кіт або собака люблять лежати на килимі, можна придбати невеликий килимок з схожого матеріалу і привчити вихованця до нього. Вичистити його буде набагато легше.

  Необхідно стежити за здоров’ям домашніх тварин. Наприклад, часті плями на килимі можуть з’являтися при захворюванні сечового міхура у кота, а зовсім не через його бажання мітити територію.

  Регулярно чистити потрібно не тільки покриття для підлоги, але і сама тварина, вичісуючи з вовни слабкі волосся, які інакше потрапили б на килим або на підлогу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради