Дамські пальчики — витончений томат для домашніх заготовок. Тонкощі вирощування та опис сорту

Томат, названий за елегантною подовженої форми Жіночими пальчиками, поєднує в собі витривалість, простоту в догляді і високу врожайність. До того ж прекрасно підходить для цельноплодных заготовок на зиму. Якщо вас зацікавили ці характеристики, ознайомтеся з описом сорту детальніше.

damskie palchiki  izyashhnyjj tomat dlya domashnikh zagotovok tonkosti vyrashhivaniya i opisanie sorta14 Дамські пальчики — витончений томат для домашніх заготовок. Тонкощі вирощування та опис сорту

Опис сорту

Томат Дамські пальчики в колах овочівників відомий вже давно. У Держреєстрі перебуває з 2006 року і рекомендований для вирощування на відкритих ділянках та в плівкових теплицях у всіх регіонах РФ. Сорт низькорослий, на садових грядках витягується не більше ніж на 60 см, в умовах теплиць може розростатися до 1,2 м.

Суцвіття даної томатної культури просте, плодоносити починає рано – на 95-110 день (відлік ведеться від часу появи сходів). Кисті зав’язуються через 1-2 листа, в кожній по 6-8 томатів. Плоди видовжено-циліндричні, з невеликим «носиком». Недостиглі помідори світло-зеленого відтінку, в стадії біологічного дозрівання яскраво-червоні. Шкірка томатів дуже щільна, глянсовий, не схильна до розтріскування. Середні показники ваги плодів – 50-70 г, деякі екземпляри досягають 100-120 р.

Увага! Завдяки дуже щільною шкірці, томати можуть перебувати в зіткненні з грунтом без будь-яких несприятливих наслідків для плодів. Вони не розм’якшаться, і не загинє навіть при дощовій погоді.

На розрізі м’якоть інтенсивно червоного кольору, ароматна, не пухка, з 2-ма камерами, що містять невелику кількість насіння. Смак хороший, томатний.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-ранній, 95-110 днів Детермінанти-нантный, 60-120 см Універсальний Для теплиць і ОГ 50-70 15-20 кг Яскраво-червоний. Витягнута форма, з «носиком». 2 камери

Переваги і недоліки культури

Сорт перевірений часом і досвідченими городниками. Той факт, що томат все ще затребуваний, говорить про те, що у культури багато переваг. Основні з них:

 • За формою і структурі плодів томат ідеальний для цельноплодных заготовок.
 • Сорт дуже витривалий – стійко переносить спеку, посушливий період і прохолодну температуру.
 • Довго плодоносить, аж до заморозків.
 • Висока і стабільна врожайність (в середньому 25 кг з 1 кв. м.).
 • Абсолютна невибагливість в догляді – томат з розряду «посадив і забув».
 • Багато недуг, включаючи фітофтороз, томату не страшні.
 • Помідори легко транспортувати товарний вигляд не погіршиться.
 • Лежкість плодів до 1 місяця.
 • Не вимагають пасинкування і формування кущів.
 • Увага! Пасинкування для Дамських пальчиків не тільки не потрібно, але і шкідливо – адже видаливши бічні пагони, ви позбудетеся левової частки врожаю.

  Недоліків томат практично не має. Мінуси дуже незначні, наприклад, сорт придатний для приготування соку.

  Особливості агротехніки та відгуки городників

  Враховуючи той факт, що томат Дамські пальчики виробляють кілька селекційних компаній, то і рекомендації будуть відрізнятися в деталях. Загальними є наступні поради:

  • вирощують розсадним методом;
  • пікірують у фазі 1-2, і переносять у підготовлений грунт у фазі 6-7 справжніх листочків;
  • на 1 кв. м. розміщують 5-6 рослин (схему посадки уточнюйте на звороті пакети з насінням);
  • не варто перезволожувати томати – досить поливати 2-3 рази в тиждень;
  • підживлення проводять у звичному режимі, як і для більшості помідорних сортів.

  damskie palchiki  izyashhnyjj tomat dlya domashnikh zagotovok tonkosti vyrashhivaniya i opisanie sorta15 Дамські пальчики — витончений томат для домашніх заготовок. Тонкощі вирощування та опис сорту

  По мережі розкидано багато відгуків томатоводов, які люблять і вирощують Дамські пальчики. Ось деякі з них.

  Тимофій з Ставропольського краю пише: «Цей томат вирощуємо спеціально для консервації, в салатах він мені не дуже подобається. Зате як красиво пальчики виглядають в банках! Форму тримає відмінно, не лопаються, а коли приходить час пробувати їх, то не розповзаються, як багато інших сорти».

  Ніна Федорівна з Бєлгородської області зазначає: «Здоров’я не дозволяє мені приділяти багато часу городу, а своїх помідорів хочеться. Ось цей сорт завжди виручає. Догляд за ними мінімальний, навіть бур’яни практично не выдергиваю. Стеляться собі на землі, і нічого з ними не трапляється. Приходить час, збираю урожай, що в банки закатують, що так їмо. І нічим вони у мене ніколи не боліли».

  На томатному ринку безліч цікавих і перспективних сортів, і важко втриматися, щоб не завести на ділянці нових томатних улюбленців. Однак не варто забувати і старих, перевірених «друзів», які зі стовідсотковою ймовірністю не залишать вас без врожаю.

  Дамські пальчики: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради