Томат сорти Бетта: особливості, опис, відгуки городників

Томатний сорт Бетта призначений для отримання ультрараннего врожаю. Плоди досягають зрілості на 78-83 добу. після прокльовування повноцінних сіянців розсади. У помідорів є й інші переваги. Детально ознайомтеся з описом і агротехнікою цього томату.

tomat sorta betta: osobennosti, opisanie, otzyvy ogorodnikov5 Томат сорти Бетта: особливості, опис, відгуки городників

Опис сорту і його основні характеристики

Дрібні яскраво-червоні томати Бетта (оригінатор — Фірма «Гавриш») володіють відмінним смаком, довго зберігаються і транспортуються без втрати товарного вигляду. Фермери часто продають перші плоди. Це вигідно, тому що томати починають дозрівати вже в останній декаді червня. В цей час на ринку складно знайти вітчизняні дачні помідори. У Держреєстр селекційних досягнень місцем культивації сорти вказаний відкритий грунт.

Товстий стебло рослини досягає 0,5-0,6 м. Листя помідорного типу. Їх мало, тому зелень не прикриває від сонячного світла зріють плоди. На кисті — 4-5 гнізда. Під час цвітіння рослина густо обліплено бутонами. З одного куща садівники отримують 1,8-2 кг томатів.

Увага! Сорт відноситься до дрібноплідним. Однак смакові якості від цього не страждають. Соковиті помідори, апетитні, ароматні.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранній Детер-минантный Універсальний Для відкритого ґрунту 54-71 10-16 Червоний Плоськоокруглая, слаборебристая форма, розмір — дрібний

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Томат Бетта призначений для вирощування на відкритій грядці. У теплиці ростити його нерентабельно. Цей факт обмежує можливості культивації сорту у прохолодних регіонах. Виростити томати на Уралі чи в Сибіру можна. Однак вони будуть не такими ранніми, як на півдні чи в Поволжі. В областях з м’яким кліматом помідори вирощують навіть без розсади.

Увага! Істотний недолік томату — сприйнятливість до помідорним захворювань: фузаріозу, кладоспоріозу, вірусу тютюнової мозаїки. Від частини недуг культуру рятує раннє дозрівання.

Дізнайтеся більше з нашої статті про хвороби томатів та способи їх профілактики.

Перераховані недоліки компенсуються позитивними якостями томату:

 • сверхранняя стиглість;
 • гідна врожайність;
 • відмінний смак;
 • універсальність застосування;
 • висока лежкість і збереження при транспортуванні;
 • невибагливість до умов вирощування і догляду.

tomat sorta betta: osobennosti, opisanie, otzyvy ogorodnikov6 Томат сорти Бетта: особливості, опис, відгуки городників

Особливості агротехніки

Насіння на розсаду висівають у першій декаді квітня. Безрозсадним способом томати садять, коли грунт в саду і повітря прогріється хоча б до стабільних +18 °С. У другому випадку посадковий матеріал потрібно протравити, а потім замочити в стимуляторі росту. У перші тижні грядку краще накрити плівкою.

Особливості культивації:

 • В грунт розсаду пересаджують в останні дні весни або перший тиждень літа.
 • Томат штамбовий. Але підпори йому не потрібні. Пасинкування необов’язково, оскільки відростків основний стебло випускає мало.
 • У формуванні кущ не потребує.
 • Принцип висадки на ділянці: 5-8 саджанців або насіння на 1 кв. м.
 • Підбірка відгуків садівників-любителів

  Більшість городників з помірних і прохолодних кліматичних поясів РФ вирощують томат Бетта в теплицях. Садівник-блогер Валерій Федоров (Кіровська обл.) відзначив його високу плодючість і ранньостиглість. Чоловік отримав гідний урожай з відносно невеликою грядки. Огородник з мережевим ніком Pmozh (Пермський край) зібрав в неопалюваній теплиці по 3 кг з куща. Пікіровку розсади він не проводив. Перші томати достигли в кінці липня.

  Ігор з Ленобласті в своїй теплиці отримав по 2-2,5 кг з рослини. Розмір плодів — 5-6 см в діаметрі. Вони виросли на кистях по 6-8 шт. Дачник зазначив підвищену опірність рослини фітофторозу. Він також порадив позбутися від кущів після збору всіх стиглих томатів. Нових квітів і зав’язі детермінантний сорт не утворює.

  Не у всіх садівників томат Бетта дозрівав у зазначені оригінатором терміни. У відгуках на тематичних форумах люди називають інші цифри. Наприклад, користувач Galin вказує, що період дозрівання склав 85 днів. Інші нарікань на цей сорт у людей немає.

  Сорт Бетта: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради