Як позбутися від неприємного запаху на одязі: солярки, поту, сигаретного диму

Одяг насичується різними запахами. Наприклад, курець пахне сигаретами, власник собаки має амбре свого вихованця т. д. Прибрати запах з одягу іноді складно. Поширені методи усунення ароматів — випрати або здати річ в хімчистку. Носити вбрання в спеціальні ательє дорого, а самостійно очистити одяг від душка не завжди правильно виходив.

 Як позбутися від неприємного запаху на одязі: солярки, поту, сигаретного диму

Причини неприємного запаху

Для усунення несвіжого амбре на речі, треба зрозуміти причину його появи. Поширені смороду, які заважають носити одяг — риба, вогкість, сигарети, піт, технічні речовини. Часто душок з’являється з-за погано висушеної одягу або, якщо відразу після прасування річ поклали в шафу. Волога призводить до появі цвілі. Неприємний душок з’являється, якщо зберігати чисті речі разом з брудною білизною. Не можна, щоб вбрання тривалий час лежали в гардеробі. Причиною противного запаху може бути меблі, в якій зберігається одяг. При приготуванні їжі, речі сильно просочується різними неприємними ароматами.

Як позбутися?

Для початку треба чітко визначити причину проблеми. Приглушити сморід з одягу можна, наприклад, ароматом парфумів або покласти в гардероб спеціальні мішечки — саше. Але це не усуне причину запаху, а лише на деякий час його сховає. Для кожного джерела смороду необхідно підібрати певний метод усунення.

Бензин і солярка

kak izbavitsya ot zapakha na odezhde: solyarki, pota, sigaretnogo dyma50 Як позбутися від неприємного запаху на одязі: солярки, поту, сигаретного димуПісля прання виробів з плямами від нафтопродуктів може зіпсуватися сам побутовий прилад.

Одяг, яка пахне технічними засобами, прати в машинці не варто. Бензин і солярка можуть осісти на стінках і деталях обладнання, перейти на іншу одяг. Для усунення амбре необхідно пройти кілька етапів:

 • Провітрити виріб. Треба вивісити річ на свіже повітря. Це не миттєвий процес, може пройти багато часу поки сморід зникне.
 • Вимочування. Замочити на добу забруднене виріб у розчині з очищувальних засобів.

Вивести неприємний запах бензину можливо спеціальним засобом або спреєм, який прибретают в магазині.

Основні способи для усунення запаху солярки і бензину з речей:

 • Засіб для миття посуду. Зробити розчин з водою і миючим, замочити на добу. Потім випрати в пральній машинці.
 • Суха гірчиця. Розвести порошок і 2 ложки гірчиці в теплій воді. Прати до видалення плями і запаху.
 • Ацетон. Підходить для білих речей. Протерти рідиною матеріал, потім попрати в машинці автомат.
 • Рослинна олія + сік лимона. Змішати 100 мл олії і 200 мілілітрів соку. Втерти розчин на пляму, а потім повністю замочити річ. Через 2 години випрати в порошку.

Аромати з гардеробу

kak izbavitsya ot zapakha na odezhde: solyarki, pota, sigaretnogo dyma51 Як позбутися від неприємного запаху на одязі: солярки, поту, сигаретного димуРегулярна гігієна полиць гардеробу є профілактикою неприємних запахів.

Шафи та інші меблі, в якій лежить білизна або одяг, вимагають догляду для виключення ароматів лакокрасящих матеріалів або смол. Для початку необхідно перебрати всі білизна, брудне випрати. Потім протерти шафа або комод оцтом. Розкласти по кутах меблів саше з травами або ароматизаторами. Їх можна придбати в господарських магазинах. Вони також допомагають вбирати аромати.

Щоб видалити запах цвілі або вогкості в гардероб кладуть вологий рушник на півгодини. Повторити процес треба кілька разів, постійно змінюючи рушник. Складати брудний одяг в комод не варто, від цього можуть постраждати всі наряди. Часто з’являється сморід, якщо білизна не провітрюється і довго лежить у шафі. Іноді треба провітрювати меблі, в якій зберігаються речі.

Запах поту

Нормалізація температури тіла шляхом виділення поту — звичайний процес в організмі. Однак виникають проблеми з неприємним запахом, який часто супроводжує цей процес. Відомі наступні способи усунення:

 • Стійке «амбре» зникне при подвійний прання з використанням кондиціонера.
 • Перед тим як прати речі потрібно покласти в розчин солі, оцту, соди і натерти господарським милом. Замочити на 20 хвилин.
 • В розпилювач для води налити 5 ложок аміаку + 2 ложки солі. Розпорошити на певні зони і добре просушити виріб.
 • Якщо душок від поту з’явився в місці, де немає можливості випрати одяг, можна протерти джерело соком лимона.

При використанні нашатирного спирту потрібно надягати маску і проводити процедури в провітрюваному приміщенні

Сигаретний дим

kak izbavitsya ot zapakha na odezhde: solyarki, pota, sigaretnogo dyma52 Як позбутися від неприємного запаху на одязі: солярки, поту, сигаретного димуЗвичайне прання на стандартних установках не видалить сморід тютюнового диму.

Смоли, які знаходяться в димі від сигарет, особливо стійкі. Прання допоможе вивести амбре, але не надовго. У боротьбі проти запаху нікотину допоможуть спеціальні рецепти:

 • Харчова сода. Одяг покласти в пакет і засипати 3 ложки соди, щільно закрити. Через 2 дні випрати виріб з порошком і склянкою оцту.
 • Гуща з кави. Добре допомагає виводити сморід з виробів з хутра. На дно пакету засипати гущу, покласти речі і закрити на 2 дні.
 • Оцет. Цей рецепт ефективний у боротьбі з сигаретним димом. Розмішати оцет і 200 г соди засипати в пральну машину або тазик. Добре прополоскати річ. Також ефективно засіб, що складається з гарячої води з оцтом.

Сморід від риби

Корисний продукт, але має неприємний запах. Цю проблему можна вирішити. Коли річ выпачкалась незначно, врятувати може і звичайне прання. Допомагає лимонний сік — це відмінний нейтралізатор запаху. Для кращого ефекту, речі перед пранням замочують у господарському милі, або засіб для прання, який містить лугу. Також можна помістити наряди на 30 хвилин в розчин оцту з водою. Раніше користувалися газетою, папір вбирає запахи. Одяг загорнути і залишити на кілька днів. Після кожної процедури вивісити тканина на свіже повітря.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради