Чим почистити праску від нагару і накипу: олівець, перекис

Позбавлення від гару і чищення праски допоможе продовжити термін експлуатації приладу. Така профілактика повинна бути зовні і всередині. Найчастіше плями на підошві з’являються, коли гладять синтетику або не дотримуються правильний режим прасування і нагрівання приладу. Можна використовувати спеціальні засоби для очищення або скористатися народними методами очищення будинку.

539c6cce95e61a6438a408b768e3cb53 Чим почистити праску від нагару і накипу: олівець, перекис

Коли потрібно чистити праска?

Відтерти забруднену поверхню підошви праски допоможуть сучасні засоби для очищення або застосування народних методів, з допомогою яких працездатність пристрою буде зберігатися довше.

Ситуації, в яких необхідно позбавити відпарювач від пригару на підошві:

  • поява нагару;
  • зниження ковзання по поверхні;
  • утворення накипу всередині агрегату;
  • утруднене розгладження тканини.

Своєчасна очищення приладу допоможе зберегти його працездатність довше за часом. Це профілактика поломки і зіпсованої одягу в зв’язку з прасуванням. Нагар з праски можна відмити в домашніх умовах або скористатися послугами майстерень. Найчастіше поява нагару на поверхні приладу пов’язано з неправильним дотриманням режиму температур, коли режим роботи пристрою не відповідає матеріалу, який гладять.

Чим очистити підошву?

15d30f882af6b7e57b2f983b6130185a Чим почистити праску від нагару і накипу: олівець, перекисВ магазинах можна знайти спеціальні миючі засоби для робочих поверхонь.

Очистити праску від пригорілої тканини допоможуть:

  • олівець;
  • нашатир;
  • перекис;
  • оцет;
  • інші способи.

Господині рекомендують для чищення застосовувати господарське мило, яке наноситься на гарячу поверхню праски і змивається тканиною. У такому разі вдається позбутися тільки від свіжих плям на підошві, застарілий нагар такого методу не піддається. Ацетон або рідина для зняття лаку з нігтів може також допомогти в процесі. Засоби наносять на вату або ватний диск і протирають холодну підошву. Частина користувачів радить нагріти праску і пройтися коробкою сірників, тією стороною, де нанесена сірка.

Спеціальний олівець

Це дешеве хімічний засіб, яке спеціально призначене для зовнішньої очищення поверхні відпарювача і добре справляється зі своїм завданням. Для його застосування досить просто нагріти агрегат і провести по поверхні олівцем. Він швидко плавиться і віск може обпекти шкіру, тому треба обережно використовувати засіб і тримати праска над паперовим рушником або серветками. При використанні він видає різкий запах нашатирного спирту, так як це основна складова олівця.

Водний розчин гідроксиду амонію

7bdaf5d734e375d27aca43d031a71161 Чим почистити праску від нагару і накипу: олівець, перекисАптечний препарат рекомендується з’єднати з оцтовою есенцією.

Нашатир змішують зі столовим оцтом в концентрації 1:1. Праска нагрівають і проводять по підошві, змоченою в розчині тканиною до моменту видалення плям. Також нашатирний спирт можна застосовувати в чистому вигляді або змішувати його з соком лимона (1 фрукт на 2-3 капл. спирту). Схема очищення аналогічна попередній. Щоб не обпектися, можна вимочити тканину в розчині, поставити на неї прилад і залишити на 10-12 годин, після чого видалити отмокший нагар сухою ганчіркою.

Перекис від нагару

Прибрати забруднення з пристрою допоможе знаходиться в домашній аптечці перекис водню. Або ж можна застосовувати сухий аналог — таблетки гидроперита. Спочатку праска нагрівається, щоб підготувати підошву до очищення, і по поверхні проходяться таблеткою кошти або рясно змоченою ваткою. Далі для впевненості у результаті, потрібно погладити непотрібну тканину.

Застосування оцту і інші методи

Для використання цього методу потрібно обзавестися грубою тканиною, яку рясно змочують в кислоті і добре протирають холодну поверхню. Ганчірочку потрібно змочувати кілька разів через випаровування кошти. Після цього праска нагрівають і пропрасовують мокру тканину і потім суху. Можна застосовувати зубну пасту, наносячи його на підошву і протираючи тканиною. Щоб вона не забилася в отвори, включають парогенератор. Почистити відпарювач можливо з допомогою солі. По гірці приправи проводять гарячим або холодним праскою до зникнення нагару.

Чистка резервуара з водою від накипу

Очищення праски від накипу лимонною кислотою застосовується для чищення усередині приладу. Для цього слід змішати кип’ячену воду з порошком і залити в агрегат. Далі прилад максимально нагрівають і періодично випускають пар. Потім рідина зливається і заливається чиста кип’ячена вода. Засіб від накипу для прасок «Сіліт» допоможе видалити накип та іржу з приладу. Інструкція по застосуванню знаходиться на упаковці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради