Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхаки

Зберігання кришок від каструль на кухні іноді стає серйозною проблемою для господинь. Нерідко ці предмети кухонного начиння викликають роздратування, мешаясь під руками під час прибирання або приготування їжі. Однак коли потрібна якась певна кришка від ємності, як правило, знайти її досить складно. У кожної господині їх на кухні чимало, вони займають цінне місце, особливо в маленькому приміщенні, часто падають. Вирішити цю проблему можна за допомогою нехитрих пристосувань.

Особливості зберігання кришок від каструль і сковорідок

70fa2096d10092abf18297341ee4e649 Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхакиОдин з найбільш зручних способів розміщення – на дверцях шафи з внутрішнього боку

На будь-якій кухні важлива оптимізація простору, на маленькій – це необхідно подвійно. Способів вирішення проблеми достатньо, необхідно лише знайти свій, найбільш оптимальний.

Добре, якщо купівля та облаштування кухні тільки планується. В такому випадку можна відразу визначити місце для зберігання. А якщо кухонні меблі встановлена давно, а місце для дрібних предметів ще не виділено, то доведеться потурбуватися про цю проблему.

Зручно, коли вся посуд зручно розсортована за категоріями. Це головне правило, яке дозволить зберегти порядок на кухні. Як правило, сортування передбачає виділити окремі місця і полиці:

  • для каструль і сковорідок;
  • під форми для випічки;
  • під кришки.

Після того як визначено місце, можна подумати про різні пристосування, які дозволять розмістити посуд зручно, у відповідності з розмірами кухні, ящиками і шафами.

Також важливо розподілити посуд за частотою використання. Те, чим користується господиня не часто (казани, скороварки, гусятниці) можна прибрати далі, виділивши місце, де ці предмети не будуть заважати.

Де зберігати кришки від каструль на кухні

Крім поширених способів зберігання, досвідчені домогосподарки часто вдаються до нетрадиційних варіантів компактного розміщення. Частіше жінки використовують наступні пристосування:

  • шафи, шухляди, полки;
  • рейлінги;
  • спеціальний органайзер;
  • підставка або підвіска.

Господині, які мають фантазією і смаком, вдаються до оригінальних варіантів розміщення.

4f05d2b48dcdd79c1950e343e710e47d Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхакиПри розміщенні посуду на відкритому просторі важливо, щоб вона була в одному стилі

Рада! Якщо посуд для приготування декоративна, можна розподілити її на відкритих полицях. У такому випадку вона послужить додатковим дизайном кухні.

Як зберігати кришки від каструль у шафі

Якщо хочеться прибрати кришки геть з очей, то їм місце в шафі. Цей спосіб найбільш затребуваний господинями. Так ці елементи приховані від сторонніх очей і надійно захищені від пилу. Обираючи подібний варіант, потрібно підібрати місткий ящик, який дозволить зберігати і каструлі. Як правило, їх розподіляють по системі «матрьошка», а кришки до них зберігають поруч. Зрозуміло, такий спосіб не самий зручний і ідеальний, але багато господинь віддають перевагу саме його.

Якщо поруч з містким ящиком, в якому можна зберігати каструлі, є невеликий відсік або поличка, то там можна розташувати кришки. Роблячи меблі на замовлення, такий відсік можна спроектувати заздалегідь.

Один з найбільш економних способів зберігання кришок в шафі – розміщення їх на дверцятах з внутрішньої сторони. Для цього можна використовувати гачки або спеціальні настінні власники.

Як зберігати кришки від каструль з допомогою рейлінгів

Рейлінги ідеально підходять для зберігання домашнього начиння. Їх можна купити в будь-якому господарському магазині. Комплект містить тримач з штанг. До них можна самостійно прикріпити підвіси, гачки, полички і підставки. Вони можуть бути пофарбованими або хромованими. Рейлінги встановлюють в будь-якому зручному для господині місці.

Переваги такого розміщення – можливість самостійно визначати розмір кріплення, і на якій висоті його зручніше встановити. Рейлінги дозволяють організувати систему зберігання кришок від сковорідок і каструль.

6192a5035c351eb0598d640ba700655f Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхакиДосить прикріпити рейлінги на різній висоті в кілька рядів, оснастивши їх додатковими гачками, на яких можна розподілити дрібну начиння – ополоники, терки, друшляк, кухлик і прихватки

Органайзер для зберігання кришок від каструль

4b0a340f1fd71637cb15c5a091ad9272 Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхакиОрганайзери і підставки модно розміщувати на стільниці або ховати в шафи

Хороший варіант – органайзери. Часто вони виконані з нержавіючої сталі. Мають опору, всередині є вузькі осередку, які ідеально пристосовані для зберігання кришок різних розмірів. Органайзери можна розмістити в шафі або на відкритому просторі.

Купуючи органайзер, потрібно визначити, який саме хотілося б мати – підвішений до стіни, до шафі або розміщений на поверхні.

Підставка для зберігання кришок від каструль

Улюблений спосіб зберігання посуду у багатьох господинь – розміщення посуду стопкою. Однак сучасні ємності для приготування їжі мають антипригарне покриття, яке пошкоджується при такому зберіганні. Тому сьогодні на кухнях можна побачити спеціальні підставки. На них посуд розміщене незалежно один від одного. Тертя при цьому виключено. Подібні підставки можна ставити на поверхні або ховають у глибокі шафи від сторонніх очей.

Штанги, рейки і брус для зберігання кришок

Зберігати кришки від сковорідок і каструль можна, пристосувавши для цього металеві або дерев’яні рейки, штанги. Такі підвісні конструкції розміщують на невеликій відстані від стіни. Дуже зручні у використанні вішалки для журналів. Туди поміщають і обробні дошки, і невеликі сковорідки.

Віконний проріз

fc4989ef2768690e600066650b497ba4 Зберігання кришок від каструль на кухні: у шафі, органайзері і на підставці, лайфхакиКухонне начиння можна розміщувати на вікні – це актуально для маленького приміщення

Для організації зберігання кришок від каструль та іншого посуду можна використовувати вікно. Цей варіант добре підходить для маленької кухні. Він дозволяє задіяти вільний простір. Віконний проріз обладнують поличками, кронштейнами, органайзерами. Один нюанс – потрібно весь посуд розташувати на відстані піднятої руки. Важливо продумати все заздалегідь, щоб вийшло гармонійно і зручно.

Увага! Часто між кухонними шафами утворюється істотний зазор. Його можна використовувати для дрібної кухонного начиння і кришок від каструль і сковорідок, це простір можна заповнити висувним шафою і оснастити його гачками.

Поради домогосподарок

Огляд порад від досвідчених домогосподарок дозволяє зробити важливі висновки. Весь посуд, яку потрібно розмістити на відкритому просторі, слід придбати в єдиному стилі, набором. Ємності для приготування їжі неналежного виду краще прибрати в закриті ящики.

Посуд та інша начиння повинна бути розміщена під рукою для зручності господині. Але не можна допускати захаращення простору.

Не можна скидати з рахунків духовки і газові плити. Якщо простір в них вільно, можна зручно розмістити всередині ємності обладнання.

Висновок

Зберігання кришок від каструль часто перетворюється для господині у велику проблему. Щоб цього не сталося, слід позбавитися від непотрібної кухонного начиння, звільнивши місце для нової і практичною посуду для приготування їжі. Організацію кухонного начиння потрібно продумати заздалегідь при покупці кухні або зайнятися цим пізніше, скориставшись вільним простором.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради