Урожайний біф-томат Малиновий велетень. Опис особливостей сорту та рекомендації по вирощуванню

Великоплідний, зовні привабливий, з гідною врожайністю і смаковими якостями томат. Так характеризують сорт Малиновий велетень численні садівники-городники. Більш докладний опис рослини, а також поради від досвідчених фермерів, вас чекають у статті.

urozhajjnyjj bif tomat malinovyjj velikan opisanie osobennostejj sorta i rekomendacii po vyrashhivaniyu28 Урожайний біф томат Малиновий велетень. Опис особливостей сорту та рекомендації по вирощуванню

Опис сортовий культури

Малиновий велетень допущений госсорткомиссией в 2013 р для культивування під плівковими теплицями і на відкритих с/х просторах у всіх регіонах РФ.

Культура високоросла (до 2 м), з великою темно-зеленим листям і складними суцвіттями. Першу квіткову кисть можна помітити над 8 листом, а наступні чергуються через 1-2 аркуша. Раннє плодоношення – вже через 100-105 днів можна збирати перші томати. З одного куща отримують 5-6 кг важких (близько 500г), плоскоокруглых помідорів. При дозріванні мають світло-зелений відтінок з плямою біля плодоніжки. Досягнувши біологічної зрілості, плоди набувають насичену малинове забарвлення, пляма зникає.

На розрізі помідори багатокамерні, м’ясисті (категорія біф-томатів), щільної консистенції і рівномірно забарвлені. Смак визначається як істинно томатний, з вираженою цукристістю і мінімальної кислинкою.

Увага! На томатному ринку існує схожий зовні сорт Малиновий гігант і його однойменний гібрид. Виробляється під марками кількох компаній і має відмінності в типі зростання, строки дозрівання і агротехніки. Оригінатором Малинового велетня є агрофірма «Аеліта».

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 100-105 днів Индетерми-нантный,

180-200 см

Салатний Для плівкових укриттів і ОГ 100-500 12-13 кг Насичено малиновий. Округло-плоска форма. Ребристість середня

Переваги і недоліки

У світі томатів, як і в сучасному суспільстві людей, недостатньо просто бути великим і гарним, щоб звернути на себе увагу. Необхідно мати й інші переваги, що виділяють із загальної маси. У Малинового велетня вони є:

 • Великий вміст цукрів ставить цей томат на щабель вище за смаковими характеристиками серед своїх побратимів, і робить його дуже привабливим для споживання в салатах, соусах і соках.
 • Раннє, але в той же час тривалий плодоношення додає ще один вагомий аргумент у скарбничку достоїнств томату.
 • Сорт не відноситься до «неженка», і стійко перенесе витівки погоди, якщо такі у вашому регіоні.
 • Міцний імунітет дозволяє ігнорувати більшість томатних напастей.
 • Невибагливість в догляді, і гідна врожайність (12-13 кг з 1 кв. м.) дозволяють томату увійти в ряди кращих.
 • На сонце є плями, а у томата є недоліки:

  • доведеться приділити увагу видалення бічних пагонів;
  • високий зріст і вага плодів вимагають підв’язки і опори;
  • великі помідори не дозволять вам зробити цельноплодные заготовки на зиму.

  urozhajjnyjj bif tomat malinovyjj velikan opisanie osobennostejj sorta i rekomendacii po vyrashhivaniyu29 Урожайний біф томат Малиновий велетень. Опис особливостей сорту та рекомендації по вирощуванню

  Особливості агротехніки та відгуки овочівників

  Будь ви досвідчений фермер або початківець огородник, не зайвим буде прислухатися до рекомендацій селекціонерів сорту.

 • Насіння на розсаду слід висаджувати з урахуванням кліматичних особливостей регіону: за 40 днів до перенесення на постійну грядку в теплих районах, і від 40 до 60 днів в тих, де велика ймовірність весняних заморозків.
 • Схема для висадки: 60х50 см, тобто на 1 кв. м. слід розміщувати не більше 3-4 рослин.
 • Формувати краще в 1 стебло, але допускається і в 2, без втрати врожайності і зниження ваги томатів.
 • А ось як відгукуються про томаті завзяті помидороводы.

  Олексій з Ленінградської області пише: «Мені подобається, коли одним помідором вся сім’я може пообідати. Найбільший з посаджених Велетнів був 650 р. Інші в середньому показували вага від 200 до 500 р. Смак влаштовує на всі 100%, тому вирощую не перший рік. Помітив, що цей томат найкраще формувати в один стовбур – урожайність вище буде».

  Світлана з Пермського краю ділиться: «Вибрала томат з фото, і не пошкодувала про рішення. Вирощувала пару кущів в теплиці, решта на відкритій грядці. Першими дозріли саме вуличні томати. Може тому, що тепличні від спеки скидали квіточки. Поливала раз в тиждень, підгодовувала органікою (ніякої хімії) і мінеральними добривами».

  Підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, що виростити смачні томати на своїй ділянці нескладно, головне-вибрати правильний сорт.

  Малиновий велетень: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради