Флуконазол при молочниці: інструкція по застосуванню

Молочниця або кандидоз — це хвороба, що викликається грибками роду Candida. Мешкає грибок повсюдно, зараження відбувається контактним шляхом. Улюблене місце проживання в організмі — слизові оболонки, особливо шлунково-кишковий тракт і сечостатеві органи. Дізнатися точно, як приймати Флуконазол при молочниці, можна у лікуючого лікаря. Це ефективний препарат швидко усуває симптоматику кандидозу.

Причини і форми молочниці

Поява молочниці найчастіше свідчить про наявність якогось місцевого або системного імунодефіциту. Причинами такого можуть стати:

 • фізіологічні стани, що супроводжуються зниженням імунітету (новорожденность, вагітність);
 • білково-енергетична недостатність;
 • наявність хронічних захворювань у стадії загострення;
 • аутоімунні хвороби;
 • онкологія;
 • вроджений або набутий імунодефіцит (ВІЛ-інфекція);
 • тривалий прийом антибактеріальних препаратів;
 • алкоголізм і багато інших.

Виділяють дві форми кандидозу: місцеву і системну.

До місцевої відносять:

 • орофарингеальную — інфекція поширюється в порожнині рота і покриває язик, ясна, мигдалини, небо;
 • урогенитальную — уражається піхві і/або уретра;
 • шкірну, частіше в області пахвових ямок і пахових складок, можлива локалізація в міжпальцевих проміжках.

Суб’єктивні відчуття проявляються у вигляді свербежу, печіння, дискомфорту. Спостерігається набряк, почервоніння ураженої області.

Важливо! Навіть при підозрі на місцевий кандидоз необхідно звернутися до лікаря: орофарингіальний — до стоматолога або терапевта, урогенітальний — до гінеколога або уролога, шкірний — до дерматолога. Починати лікування необхідно після мікробіологічного дослідження нальоту і підтвердження наявності в ньому грибків роду Candida.

Системний кандидоз говорить про глибоку імунодефіциті. При ньому ураження переходить на всі внутрішні органи (шлунок, кишечник, легені). Цей стан супроводжується різким погіршенням самопочуття пацієнта і порушенням роботи заражених органів.

Флуконазол: що це за препарат

Флуконазолом називають противомикозный (протигрибковий) препарат. Випускається він у вигляді:

 • таблеток;
 • сиропів;
 • капсул;
 • розчинів для парентерального введення.

Флуконазол є головним засобом від молочниці. Його механізм дії спрямований на порушення проникності стінки грибка. В результаті пригнічення особливого ферменту цитохрому Р450 клітини стають більш проникними, і в результаті підвищеного надходження води і солей міцелій гине.

Важливо! Перевагою застосування Флуконазолу при молочниці є його висока вибірковість дії: він пригнічує цитохром Р450 грибка, не завдаючи шкоди аналогічного ферменту, синтезирующемуся в печінці людини. Це робить його більш безпечним у порівнянні з іншими противомикозными препаратами.

При лікуванні від молочниці таблетками або капсулами Флуконазолу препарат, потрапляючи в кров, розноситься по всьому організму.

96f9ed306c310fd06c61b51a26e02e2f Флуконазол при молочниці: інструкція по застосуваннюБезліч фармацевтичних фірм виробляють даний препарат під різними торговими назвами, однак в основі кожного з них лежить єдине діюча речовина — Fluconazole.

Максимальна концентрація в крові досягається через 60-90 хвилин. Пройшовши через печінку, препарат практично в незмінному вигляді починає накопичуватися в секретуються рідинах: слиз, піт, сеча, піхвові виділення, шлунковий сік. Таким чином, через 8 годин препарат потрапляє до місця персистування грибка (слизові оболонки) і знищує його. Висока концентрація в біологічних рідинах підтримується до доби після прийому препарату, що дозволяє ефективно впоратися з Кандидами.

Важливо! Використання іншої форми препарату (розчини) скорочує час, необхідний для потрапляння у кров, і прискорює процес одужання.

Випускається Флуконазол у дозі від 50 до 150 мг в капсулах і таблетках

Що необхідно знати інструкції із застосування Флуконазолу при молочниці?

Перш ніж приймати будь-який препарат, необхідно ознайомитися з інструкцією по застосуванню. Флуконазол не є винятком. В першу чергу це показання до використання даного ліки. Будь-яка форма молочниці є таким для прийому Флуконазолу, крім цього даний препарат використовується для профілактики появи кандидозу, особливо це важливо для людей, які страждають імунодефіцитом.

Протипоказаннями стають:

 • Поява алергічної реакції на попередній прийом препарату.
 • Період вагітності і лактації. Є відносним протипоказанням, т. к. при виникненні важких форм кандидозу, коли ризик для життя жінок вище, ніж для плода, його все ж призначають. При простій урогенітальної молочниці даний препарат замінюється більш безпечними аналогами.
 • Молодший дитячий вік. Більшість виробників даного протигрибкового препарату не рекомендують його використання до 4 років.
 • З обережністю призначається людям, які мають захворювання нирок і печінки. Незважаючи на те, що Флуконазол не впливає на функцію цих органів, зазначено, що на тлі його прийому можливо оборотне погіршення їх роботи.

Важливо! Даний протигрибковий препарат сповільнює виведення з організму Варфарину, похідних сульфанілсечовини, Фенітоїну, Рифампіцину, Теофіліну та деяких інших, приводячи до збільшення їх концентрації в крові, що може стати причиною передозування та посилення побічних ефектів.

Прийом Флуконазолу добре переноситься пацієнтами, побічні реакції виникають рідко. Однакони є найбільш часті з побічних ефектів диспепсичні розлади і алергія. Під диспепсичними розуміють нудоту, блювоту, діарею, метеоризм. З алергічних реакцій в основному виникає шкірний висип.

bc97f3a290a39118b8f7ec48e3f02a4d Флуконазол при молочниці: інструкція по застосуваннюГрупи препаратів, які заборонені інструкцією для одночасного застосування з Флуконазолом при лікуванні молочниці, оскільки їх поєднання може викликати порушення ритму і зупинку серця.

Рідше зустрічаються такі побічні реакції як головний біль, запаморочення, слабкість, лейкопенія. При передозуванні можлива поява галюцинацій.

Виникнення побічних реакцій під час лікування є показанням для припинення прийому препарату. Якщо ж настала передозування, то необхідно викликати швидку допомогу і промити шлунок.

Схеми лікування молочниці Флуконазолом

Як приймати Флуконазол при молочниці? Існує кілька схем терапії в залежності від різновиду кандидозу:

 • Дозування Флуконазолу при первинній локальній формі молочниці у дорослої людини складає 150 мг одноразово. Для дітей до 14 років або вагою менше 40 кг доза становить 2 мг/кг.
 • Рецидивуючий кандидоз лікується повторним курсом по 1 таблетці 1 раз на три дні протягом 14 діб. І далі по 150 мг щомісяця протягом півроку.
 • Для профілактики розвитку молочниці на тлі антибактеріальної терапії також рекомендується прийом 150 мг Флуконазолу один раз.
 • При виникненні системного ураження препарат призначається за схемою: 400 мг у першу добу, з переходом на підтримуючу дозу 200 мг. Якщо лікування неефективне, можливо підвищення дози до 400 мг щодобово. Для дітей доза препарату розраховується від 3 до 12 мг/кг на добу. Тривалість лікування залежить від тяжкості процесу. Можливо внутрішньовенне введення препарату.

При наявності урогенітальної молочниці рекомендується припинення статевого життя, оскільки існує ризик зараження партнера.

Люди, які страждають на Снід, мають підвищену чутливість до даного протигрибковій препарату. Частою реакцією на великі дози Флуконазолу у них є яскрава еритематозний висип по всьому тілу, іноді можливе приєднання буллезного компонента.

Лікування молочниці Флуконазолом, при призначенні препарату курсом, передбачає його безперервність. Тобто необхідно дотримуватися точності дозування та кратність прийому, інакше виникає ризик розвитку стійкості інфекції та перехід процесу у хронічний перебіг.

Примітка. Якщо з якихось причин була пропущена таблетка, не можна в наступний прийом прийняти подвійну дозу, оскільки це може призвести до надлишку препарату в крові і при передозуванні. У такій ситуації необхідно просто продовжити прийом препарату.

Молочниця — це захворювання, яке простіше вилікувати при появі перших симптомів. Однак не варто займатися самолікуванням, тому що існують захворювання, схожі з кандидозом, і терапія не дасть позитивного ефекту.

Пам’ятайте! Матеріал призначений тільки для ознайомлення.

Обов’язково проконсультуватіся з вашим лікарем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради