Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і без

Кожну зиму автомобілісти зустрічаються з проблемою вологості, яка призводить до передчасних пошкоджень кузова. Вивчивши детально схеми водяного опалення в гаражі, можна провести монтаж системи обігріву. Тепле приміщення продовжить термін експлуатації автомобіля.

c082310c6360cc41a57971704d7a2511 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безОпалювальний ангар зберігає деталі автомобіля в робочому стані

Особливості водяного опалення в гаражі

Складність теплого ангара полягає в непостійній роботі. При тривалому відключенні обігрівання може статися розрив ланцюга через замерзання води в трубах.

Основна особливість водяного опалення в приміщенні полягає в його прогріванні до температури + 5-8 0С. Це забезпечить необхідний прогрів машині та запобігає розвиток корозії металу.

Рада! Заповнення труб водяного опалення антифризом запобіжить розрив елементів системи при непостійному прогріві гаража.

Схема включає:

 • котел;
 • радіатори;
 • магістраль подачі гарячої води і відведення постигла.

Завдання котла – нагрівати воду, яка рухається по трубах до опалювальних батарей. Охолоджена рідина зворотного ходу повертається в котел і схема зациклюється.

Плюси і мінуси опалення гаража водою

Тепле приміщення для автомобіля позбавляє його від корозії, лущення фарби, замерзання змащення. Опалення в гараж з водяним контуром створює оптимальні умови зберігання.

Фахівці часто оскаржують переваги і недоліки теплого приміщення для авто. Існує думка, що в опалювальному гаражі взимку сніг накопичується на дні та стінках, а при таненні викликає корозійні зміни металу.

У будь-якому випадку в опалювальному приміщенні автовласникові комфортніше проводити обслуговування та ремонт одного на колесах. Деякі автовласники включають обігрів тільки на час ремонтних робіт, а сам автомобіль зберігається в неопалюваному приміщенні.

Знаючи переваги і недоліки, автовласник самостійно приймає рішення, як зберігати свою машину.

Схеми водяного опалення в гаражі

На етапі проектування ланцюга визначають діаметр труб. Чим його більше значення, тим ефективніше буде обігрів.

768f0ee46cf34044cbc636b1ea89cb68 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безТермостат збільшує або зменшує подачу гарячої води в залежності від площі опалювального приміщення

Далі розраховують необхідну кількість радіаторів для прогріву приміщення. На етапі проектування визначають приблизні витрати на паливо. Вибір зупиняють на більш дешевому та доступному вигляді енергії.

03c3b18e0140db7ca9d8cb8b23c7c480 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безВиділяють 2 види опалювальної системи: однотрубна і двотрубна

Схема водяного опалення складається з котла, труб та радіаторів.

2692d42b51d1bef17a4eaa531db32637 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безЧервоні труби – магістраль подачі, сині – магістраль обратки

Нагріта в котлі вода по трубах надходить в опалювальні батареї, метал прогрівається, передаючи тепло повітрю, яке опалює приміщення. Охолоджена в радіаторах вода по трубах повертається в котел і нагрівається. Це безперервний цикл.

4a5f5a132a6a0a0af4402e5b0e898b21 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безВодяне опалення найбільш економічний для прогріву гаража

В приватному будинку є можливість об’єднати систему обігріву гаража і будинки в один контур, встановивши перемикач який вимикає опалення в гаражі. Такий вид найбільш бюджетний

d2e644fcc2c6a743cb3f5f9f652f44ed Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безМагістраль подачі і зворотного ходу розташовують під ухилом

Єдину систему обігріву фахівці рекомендують встановлювати у випадках, якщо гараж розташовується від будинку на відстані, що не перевищує 40 м.

d8573c9984670bb43b4e0448920a94f2 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безОпалювальна система 2-го поверху приміщення, на якому облаштовано майстерня, передбачає послідовне розташування радіаторів

Гравітаційна схема включає в себе:

 • розширювальний бак;
 • котел;
 • магістральні труби;
 • радіатори.

7b0595b286934f58ef7bdf6d2e1e4b6a Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безВ гравітаційній системі вода подається до радіаторів по стояках a9f49c3f108d7b5435235d4570e8f458 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безДля гаража доцільно облаштовувати автономне опалення, якщо він віддалений від дому, у цьому випадку витрати на матеріали збільшуються 9460b1ba72052bd766106843dbdfb828 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безЗамість радіаторів для опалення гаража можна використовувати труби діаметром від 5 до 10 см 86618360d8ba9a8c8a6ceed23f2f9419 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безВ ангарі можна облаштувати тепла підлога, забезпечивши його перемикачем 84d409f02b6a017cacf4f6147be52220 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безВ гаражному кооперативі облаштовують комплексне опалення

Способи водяного опалення гаража

Вибір палива істотно впливає на схему опалення в приміщенні. Слід враховувати періодичність роботи ланцюга. Якщо гараж знаходиться далеко від будинку і щодня не опалюється, то при сильних заморозках труби радіатора і можуть розірватися. На етапі проектування слід ретельно продумати тип котла і вид палива.

Існує кілька різновидів палива:

 • газ;
 • тверде паливо (вугілля, дрова);
 • рідке паливо (відпрацьований технічне масло);
 • електроенергія.

Увага! Тверде і рідке паливо вимагають додаткового облаштування складів для його зберігання.

Вибір здійснюють на підставі вартості палива та автономність.

Водяне опалення в гаражі без електрики

Найбільш поширене паливо в приватному секторі – газ. Перевага цього виду в невисокій вартості і доступності. Газове опалення не вимагає постійного спостереження. При безперебійної подачі газу, забезпечений безперервний обігрів.

Однак якщо газопровід не проходить по місцевості, в якій розташована будівля, обирають інший вид палива, т. к. провести газову гілку дуже дорого.

c70eabc2c27e041d9e11ba0df48489cc Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безГазовий котел для автономного опалення – недешеве задоволення, особливо якщо мова йде про опалення гаража

Рідке паливо належить до малобюджетному увазі. Великим недоліком такого варіанту обігріву є необхідність наявності місця для зберігання відпрацьованого масла. Буде потрібно велика кількість бочок або каністр і місце, де можна зберігати всі запаси. Це пожежонебезпечно.

ca3e7271a32a62a02f8d0da65cc1839a Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безПри наявності котла для рідкого палива необхідно постійно стежити за його рівнем наповнення, тому доведеться часто навідуватися в гараж, щоб труби не розірвалися

Твердопаливний котел допоможе облаштувати водяне опалення в гаражі на дровах, вугіллі, смітті або пресованих брикетах. Цей варіант підійде, якщо в ангар господар зможе приходити щодня і підкидати порцію в топку. Адже в гаражі достатньо забезпечити плюсову температуру, сильно прогрівати приміщення не потрібно. Якщо вчасно не підкинути нову порцію палива, система може промерзнути, а труби розірватися.

67aac099884bbe50f52fd503dfda728c Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безТвердопаливний котел вимагає постійної порції палива, інакше система охолоне

Для ангара можна облаштувати водяне опалення за допомогою буржуйки. Ця піч розрахована на приміщення площею до 30 м2.

Водяне опалення в гаражі від електрики

Електричний котел – найбільш оптимальний варіант для схеми водяного опалення в приміщенні. Не потрібно проведення додаткової магістралі і наявності складської території для розміщення палива.

755409f6a09e6e6019365e2f0137b9f6 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безЕлектричний котел забезпечує надійність і комфорт, не вимагає додаткового облаштування димаря і підведення

Переваги електричного котла:

 • компактність;
 • надійність;
 • не вимагає облаштування підведення;
 • не вимагає будівництва димоходу;
 • прилад оснащений системою безпеки: у разі перегріву система відключиться;
 • може працювати від акумулятора при аварійному відключенні;
 • при аварійному відключенні електроенергії, котел сам включиться в роботу.

Незважаючи на високу вартість електроенергії, вибір цієї схеми обігріву оптимальний, тому що в приміщенні досить прогріти повітря до плюсової температури, а палива буде потрібно небагато.

Види водяного опалення гаража

Водяне опалення в гаражі без насоса можна облаштувати за допомогою гравітаційної системи обігріву.

Виділяють 2 схеми:

 • однотрубное;
 • двухтрубное.

Однотрубное водяне опалення в гаражі

Водяне опалення в гаражі від печі облаштовують за допомогою однотрубної схеми. Ця схема забезпечує послідовний прохід теплоносія по радіаторів і повернення в котел.

f74ce6e6b06a98ddf65f82fca9ea844e Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безОднотрубна система теплопостачання проста в монтажі та не забезпечує рівномірне нагрівання радіаторів

Значним мінусом однотрубної схеми є нерівномірний розподіл тепла. Перші радіатори будуть значно тепліше, ніж останні. Фахівці стверджують, що ця проблема гостро стоїть у багатоповерхових будівлях і менш помітна в одноповерхових приміщеннях.

Двухтрубное водяне опалення в гаражі

В ангарі великою площею фахівці рекомендують встановлювати водяне опалення з двотрубною схемою. Перша труба нагнітає подачу до радіаторів прогрітого теплоносія. Друга відводить назад в котел відпрацьовану рідину з батарей.

dab3b463f1648595e6784781c26a8ee3 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безДвотрубна система забезпечує рівномірний розподіл теплоносія по всіх радіаторів

Температура радіаторів буде однорідною, що забезпечить рівномірне нагрівання повітря. Недолік такої схеми – складний монтаж і велика кількість труб і запірних елементів, що збільшує її вартість.

Як зробити водяне опалення в гаражі

Облаштування водяного опалення від буржуйки в гаражі доцільно, якщо площа не перевищує 30 м2.

Для установки системи будуть потрібні:

 • піч або котел;
 • чавунні радіатори;
 • металеві труби діаметром 5-10 см для облаштування магістралі;
 • запори, гвинти, кріпильні елементи.

Кількість секцій радіаторів і в них визначають, виходячи з опалювальної площі будівлі і передбачуваного витрати палива. Стандартна формула: на 1 припадає 100 Вт. Розрахунки на 20 м2: 100*20=2000 Вт. На упаковці вказано індекс тепловіддачі 1 секції, наприклад, для чавуну – 120 Вт. 2000/120= 16,67 секцій. Ця формула застосовується для обігріву житлової кімнати. Прогрівати гараж до температури 20 0С не потрібно, тому всі розрахунки фахівці радять ділити на 2. Для приміщення площею 20 м2 потрібно 16,67/2=8,33 секцій. Значення округлюють у більшу або меншу сторону.

Увага! Діаметр труби впливає на тепловіддачу. Чим вище значення, тим ефективніше прогрів приміщення і менше витрати на паливо.

В процесі монтажу металеві труби збирають в систему за допомогою зварювального апарату, а пластикові за допомогою паяльника. Для природної циркуляції теплоносія труби розташовують під ухилом.

Схема водяного опалення передбачає наявність розширювального бачка. Його облаштовують з каністри або іншої пластиковій або металевій ємності. У верхній частині бак забезпечений отвором ля підлива теплоносія, оскільки рідина нагрівається і випаровується.

53e93a291ef3f5a34bee4a8c0ded4dbc Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безКотел встановлюють на постійне місце і підводять труби

Встановлюють котел. До нього підводять труби і при необхідності димовідвід.

e363a35f9a0b45355e47fba64db4fb50 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безКотел встановлюють на постійне місце і підводять труби

Радіатори підвішують на кріплення, рівномірно розподіляючи по периметру приміщення. Відстань від підлоги становить не менше 15 див. Між стіною та батареєю залишають зазор 5 див.

b76b7858b24d0cc8f0f463b3032d76f3 Водяне опалення в гаражі своїми руками: схеми, способи установки з електрикою і безРадіатори підвішують до стіни і підводять магістральні труби

За допомогою магістральних труб всю конструкцію з’єднують у єдину схему. Під час зварювання чи паяння труб фахівці рекомендують звертати увагу на якість швів. Ланцюг заповнюють теплоносієм і включають для перевірки.

Техніка безпеки

Схема водяного опалення в гаражі має працювати надійно та безпечно. Для цього необхідно дотримуватися технічні вимоги:

 1. Не рекомендують зберігати горючі речовини.
 2. Схему необхідно забезпечити захистом блокування на випадок виникнення аварійного відключення системи.
 3. Перепади температури не повинні позначатися на роботі устаткування.
 4. Система повинні бути автономною.

Висновок

Схеми водяного опалення в гаражі допомагають вибрати систему для монтажу обладнання. Заповнена антифризом ланцюг навіть у люті морози в аварійних випадках не пошкодить обладнання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!