Як видалити супер клей з меблів

Суперклей зазвичай тримається міцно і вважається, що позбутися від його слідів важко. Однак якщо склад потрапив на меблі, в більшості випадків його можна видалити. Краще всього приступати до чищення відразу, але і із застарілими плямами при правильному підході вийде впоратися. Для цього використовують народні методи і покупну побутову хімію.

Чим очистити меблі від супер клею

kak udalit super klejj s mebeli230 Як видалити супер клей з меблівСуперклей застигає швидко і видалити його непросто

Насамперед важливо попередити потрапляння подібних складів на меблі. Якщо є необхідність приклеїти пошкоджену декоративну деталь, робити це потрібно з обережністю. При роботі з клеєм краще застелити поверхню столу або іншого предмета інтер’єру папером, щоб краплі не потрапили на них.

Основу клею становить цианакрилат, який висихає дуже швидко, а видаляється складно. Ваше завдання максимально розчинити або пом’якшити його.

Для видалення клею можуть стати в нагоді:

 • скотч;
 • ганчірки та серветки;
 • лезо, ніж або скребок;
 • зубна щітка і дрібнозерниста наждачний папір;
 • фен;
 • мило або рослинне масло;
 • зубна паста;
 • ацетон, димексид, бензин, уайт-спірит;
 • спирт і оцет.

Починайте видалення з більш м’яких засобів і тільки у разі необхідності переходите до сильних розчинників.

Як видаляти клей: покроковий алгоритм

kak udalit super klejj s mebeli231 Як видалити супер клей з меблівДля видалення суперклею з меблів можна спробувати різні засоби, поки не підберете підходящий

Перш ніж очистити поверхню від супер клею, потрібно зрозуміти, з якого матеріалу зроблена меблі. Це може бути дерево, пластик, тканина, скло або метал. Самий делікатний матеріал – дерево. Якщо воно необроблене, його не можна мочити, використовувати сильні розчинники та олії. Пластик стійкий до впливу води, тертя і багатьом хімічним речовинам. Для тканини потрібно використовувати неагресивні розчинники.

Алгоритм видалення слідів з меблів такий:

 • Обклейте пляма скотчем, щоб не пошкодити чисту поверхню.
 • Якщо шар клею товстий, зріжте ножем або зніміть лезом.
 • Залишилися сліди акуратно захистіть дрібнозернистою папером.
 • Змочіть пляма водою.
 • Якщо забруднення старі, нанесіть на них розчинник з допомогою ватного диска або ганчірки.
 • Почекайте деякий час, щоб засіб подіяло.
 • Видаліть залишки клею оттиранием.
 • Після закінчення процесу місце потрібно вимити за допомогою чистої серветки.

  Якщо сліди погано очищаються, використовуйте зубну щітку. При великій кількості клею застосовуйте шпатель. Він легко прибере размягченною розчинником основу клею.

  Народні методи очищення меблів

  kak udalit super klejj s mebeli232 Як видалити супер клей з меблівДимексид – найпоширеніше народне засіб від слідів клею на меблів

  Домашні засоби менш агресивні і безпечні навіть для видалення в дитячій. Вони недорогі і завжди знаходяться під рукою, але іноді процедуру доведеться повторювати, щоб досягти бажаного результату.

  Якщо сліди від клею зовсім свіжі і не встигли засохнути, поверхню протирають вологою, а потім сухою ганчіркою. На пляму для розм’якшення також можна покласти мокру серветку і залишити її на 24 год. По мірі висихання тканину змочують водою. Після цього механічним способом відтирають залишки.

  Інші домашні засоби для видалення суперклею:

  • Мило. Допоможе відмити клей “Момент”, доки він свіжий. Для цього його розчиняють у теплій воді, губку змочують і відтирають пляма. Зубна паста і мило очистять клей зі скляної поверхні.
  • Фен. Термічний метод ефективний для боротьби з клеєм. Звичайний фен легко розм’якшить його основу. Для цього пляма обдувають кілька хвилин, а потім зскрібають його з поверхні. Якщо дерев’яна меблі покрита фарбою, не варто занадто сильно нагрівати, щоб вона не потріскалася. Для лакового покриття метод використовувати не можна.
  • Масло. Безпечний натуральний розчинник, який легко відмивається. Його підігрівають, змочують ватний диск і прикладають до плями. Через кілька годин залишки відтирають з допомогою ганчірки. Цей спосіб не використовують на необробленому дереві, щоб не залишилися жирні плями.
  • Ацетон. Розм’якшує склад і зменшує зчеплення з поверхнею. Їм просочують ватний диск і стирають сліди клею. Після цього сухою ганчіркою прибирають залишки. Пляма має швидко відмитися. При необхідності в мильній воді змочують зубну щітку і відтирають залишки розчинника. Метод також підійде для видалення слідів після етикеток. Такий же ефект гарантує засіб для зняття лаку. Не використовуйте такі склади для лакованої меблів. Для них підійдуть рідини без ацетону.
  • Димексид. Легко справляється з плівкою від суперклею. Змочують у ньому ватний диск, кладуть на пляму і чекають 2-3 хв. Прибирають залишки вологою серветкою. Метод підійде для меблів з пластику.
  • Бензин. Ще один ефективний розчинник. У ньому змочують ганчірку і протирають пляма, застосовуючи зусилля. Залишки прибирають вологою серветкою.
  • Уайт-спірит. Чудово розм’якшує склад клею з ДСП.
  • Перекис водню. Щоб прибрати супер клей з металевих меблів, наносять її на 10-15 хв.
  • Оцет. Безпечно використовувати її 9% розчин. Час впливу і очищення – 30 хв. Більш ефективна есенція, але при роботі потрібно захистити руки і слизові від впливу шкідливих парів. Вона також змивається по закінченні процесу водою.
  • Сода. До неї додають невелику кількість води, щоб отримати пасту. Наносять на забруднення, чекають 2-3 хв. Після цього з зусиллям відтирають залишки до їх повного зникнення. Наприкінці поверхня очищають вологою ганчіркою.
  • Спирт. Застосовують, якщо стіл зроблений їх скла або дерева. Наносять на пляму, вичікують 5 хв і витирають чистою тканинною серветкою. Місце відмивають теплим мильним розчином. На пластиці цей спосіб не застосовують, так як залишаться непривабливі розлучення.

  Більшість складів всього лише розм’якшують складові клею. Тому після їх застосування потрібно механічним способом відтирати сліди.

  Обов’язково перевіряйте дію препарату на невидимому ділянці меблів. Якщо слідів не залишилося, їм можна стерти пляму.

  Побутова хімія для видалення суперклею

  kak udalit super klejj s mebeli233 Як видалити супер клей з меблівЗ побутової хімії найефективнішим засобом від клейових плям вважається Антиклей

  Якщо меблі дуже делікатна і дорога, краще не експериментувати з народними засобами. Наприклад, шкіряна оббивка має пори, які клей проникає глибоко і видаляти його краще готовим препаратом, призначеним спеціально для цього матеріалу.

  • Ленис БАК 28-Аспо. Час витримки рідкого речовини – 5 хв, по закінченню яких залишки змивають мильною водою.
  • Антиклей. Нейтралізує дію суперклею. Його наносять на застиглу масу, витримують згідно інструкції і відтирають з допомогою ганчірки. Підійде для чищення будь-якій поверхні.
  • Контакт. Ефективний очищувач клею, який поміщають на пляму і витримують кілька годин. Після цього змивають.

  При роботі з побутовою хімією потрібно дотримуватися заходів обережності. Не допускається попадання на руки і слизові. Не можна вдихати пари очисника. Роботи проводять у добре провітрюваному приміщенні.

  Догляд за меблями

  Меблі потрібно регулярно протирати від пилу і наносити захисні засоби. Вони не дозволять клею у разі недбалості глибоко проникнути в пори. На м’які меблі надягайте чохли, які легко зняти і випрати, а в більш важких випадках замінити на нові.

  Обов’язкова умова: застеляли стіл газетою або папером при роботі з клейовими речовинами. Якщо ремонтуєте меблі з їх допомогою, застосовуйте кисть, якої можна точково нанести склад і не забруднити навколишнє поверхню.

  Забруднення завжди легше запобігти, ніж видаляти.

  Використовуйте вищевказані способи очищення в разі необхідності, але постарайтеся звести до мінімуму подібні неприємності.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради