Чим відіпрати машинне масло з одягу: кухонна сіль, господарське мило

Всі власники автомобілів, та й не тільки, можуть забруднитися продуктами автотехніки. Тому як вивести пляму від машинного масла, хвилює всіх, і зрозуміло, що кожен, хто зіткнувся з таким забрудненням, воліє позбутися від нього швидко і якісно. Такі сліди вважаються складні, але впоратися з ними все ж можна, якщо володіти правильною інформацією, як це робити ефективно і без шкоди для забрудненого вироби.

bde4be96f9389f9a73b867e2e5a244a0 Чим відіпрати машинне масло з одягу: кухонна сіль, господарське мило

Особливості плям

Моторне масло — це технічний, виробничий продукт. Застосовується для змащування поршневих і роторних двигунів, які обумовлені внутрішнім згорянням енергії. Такий машинний продукт складається з використаного базового масла і допоміжних присадок. В ролі основних компонентів зазвичай виступають дистилятні і основні інгредієнти, що мають різну в’язкість. А також до складу автомобільного масла входять:

 • вуглеводні;
 • синтетичні речовини — складні ефіри, поліальфаолефіни;
 • макрополимерные компоненти.

Всі складні речовини, на основі яких розроблено машинне масло, мають щільну структуру, підвищену в’язкість. Тому, потрапляючи на одяг, вони швидко і глибоко проникають в структуру тканини, просочуються в основу волокон і закріплюються на них ґрунтовно. Щоб уникнути утилізації, забрудненої в моторному компоненті речі, рекомендована негайна очищення забруднення.

Відіпрати моторне масло з допомогою звичайного прального порошку неможливо. Плями, поставлені технічною рідиною, вимагають більш глибокого очищення.

Чим відіпрати такі забруднення?

Пральний порошок

ff4d7cff675e7ea8f018c7c1df712e15 Чим відіпрати машинне масло з одягу: кухонна сіль, господарське милоЗасобів для боротьби з побутовими плямами не під силу вивести нафтопродукт.

Звичайний миючий бессульфатное засіб, яким господині перуть одяг своїм домочадцям, з подібними плямами не впораються. Винятками можуть бути зовсім свіжі, невеликі за розміром забруднення. Видалити застарілі плями від технічної рідини з тканини можна спеціальним порошком, який розроблений для боротьби з такими слідами. Придбати препарат можна в будь автолавке або на заправці.

Крейда від технічних плям

Дешеве і доступне засіб, за допомогою якого можна видалити сліди від тосола навіть з таких натуральних тканин, як льон або бавовна. Процедура застосування дуже проста, потрібно взяти один крейду і потовкти його до порошкоподібної форми. Забруднену ділянку на одязі посипати утворився речовиною і залишити для повної абсорбції на 15-20 хв. Коли цей час мине, очистити одяг від залишків крейди і випрати звичайним способом. Такий метод очищення більше підійде для свіжих плям.

Кухонна сіль

До складу автомобільного масла входить велика кількість в’язких речовин, розчинити які допоможе при швидкому застосуванні сольовий компонент. Сіль швидко абсорбує синтетичні компоненти в себе і запобіжить їх глибоке попадання у волокна тканини. Для цього потрібно свіже забруднення від масла рясно посипати сіллю і залишити на 40 хв.

Господарське мило

78d456a8ce54065d98811fc3ae6af8af Чим відіпрати машинне масло з одягу: кухонна сіль, господарське милоМило відмінно впорається навіть зі старими слідами від ремонту автомобіля.

Відмити слід від тосола з джинс допоможе мильний розчин, приготовлений з звичайного хозмыла. З допомогою такого засобу для виведення плям вдасться прибрати навіть застарілі забруднення. Спосіб приготування і застосування:

 • Один невеликий брусок мила натерти на дрібній тертці.
 • Утворену суміш засипати в ємність для прання.
 • Залити 5 л гарячої води і почекати поки мило повністю не розчинитися.
 • Замочити забруднене виріб в отриманому розчині і залишити на 2 години.
 • Після закінчення часу перевірити забруднення, якщо ще залишилися сліди, акуратно їх відтерти.
 • Прополощіть річ в чистій воді.
 • Засіб для миття посуду

  Моторне масло містить у своєму складі багато синтетичних жирів. Тому при видаленні маслянистих плям зі штанів або інших атрибутів гардероба можна скористатися звичайним гелем для миття кухонного начиння. Таке миючий засіб швидко розщеплює жири та інші в’язкі структури. Спосіб застосування передбачає нанести препарат у великій кількості на пляму і залишити його на 30-40 хв. Якщо характер забруднення давній, гель можна змішати з харчовою содою і спробувати відчистити слід таким способом. Після проведення всіх процедур випрати виріб традиційним методом.

  Застосування праски

  8eb1926754ff81bb34106d0c6763d4e2 Чим відіпрати машинне масло з одягу: кухонна сіль, господарське милоДля обробки товстих і грубих матеріалів також знадобиться праска.

  Відіпрати джинси або інші щільні, погано вбирають в себе тканини, можна з допомогою гарячих температур. Спосіб очищення:

 • Забруднене виріб розкласти на плоскій поверхні і добре отчертить область забруднення.
 • Взяти дві паперові серветки і помістити їх по обидві сторони плями, з зворотньої й лицевої сторони тканини.
 • Включити праска, нагріти до високої температури і провести декілька разів по серветці.
 • Від активного тепла моторне масло розтопиться і його залишки вберуться в папір.
 • Якщо жирні сліди пішли не повністю випрати річ з використанням плямовивідника.
 • Автомобільні транспортні засоби

  Якщо слід від тосола поставлений випадково в дорозі і під рукою немає підручних засобів і можливостей для глибокого очищення, можна скористатися автомобільним спреєм для масла. До складу таких речовин входять спеціальні компоненти, які швидко і ефективно розщеплюють жири машинного речовини. Вивести з його допомогою пляма з тканини можна побризкати аерозолем на область забруднення, почекавши 5 хв і прибравши залишки брудних слідів за допомогою вологої серветки.

  Інші способи

  Неприємний жирний слід від моторного масла на одязі — не вирок, від такого забруднення можна позбутися. Наприклад, вивести масляниста пляма з пуховика темного кольору можна акуратним застосуванням бензину. Відіпрати джинси з таким слідом можна з допомогою содо-соляного розчину. А прибрати проблему з делікатних тканин можливо вершковим маслом. Перед проведенням процедури потрібно точно знати, який засіб для яких типів тканини використовувати, інакше спосіб очищення може закінчитися остаточно підірвана річчю, врятувати яку вже не буде ніякої можливості, і улюблений атрибут гардероба доведеться утилізувати.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради