Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгуки

Утеплити горище керамзитом можна, якщо надійне перекриття. Теплоізоляційний матеріал володіє хорошими показниками, але він важчий, наприклад, мінеральної вати або пінопласту. Віддаючи перевагу керамзиту, потрібно врахувати складність його підйому. Можливо, знадобляться спеціальні пристосування або послуга підйомного крана.

Плюси і мінуси утеплення горища керамзитом

На будівельному ринку керамзит не є новинкою. Утеплювач використовували ще в минулому столітті. Однак його популярність продовжує зберігатися з-за багатьох позитивних якостей.

24f49883639e981037054401dbf74159 Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиДля утеплення будівельних об’єктів керамзит використовують з минулого століття

Керамзит належить до групи насипний теплоізоляції. Його використовують більше для утеплення горизонтальній поверхні, до якої і відноситься стельове перекриття з боку горища. При теплоізоляції вертикальних конструкцій створюють додаткові споруди, що дозволяють робити засипку.

Теплоізоляція представляє собою гранули нерівної форми різного розміру. Основним матеріалом виготовлення виступає сланцева глина, яку піддають випаленню. Кожна гранула зверху утворює тверду оболонку, а всередині пористе тіло. За рахунок наявності повітряних бульбашок збільшуються теплоізоляційні властивості.

Важливо! За принципом пористості керамзиту влаштовані популярні утеплювачі, такі як: пінопласт, спінений поліетилен, пінополіуретан та ін

Основними перевагами вважаються:

  1. Пожежна безпека. Так як керамзит зроблений з глини, йому безпечний навіть відкрите джерело вогню. Природний матеріал при нагріванні не виділяє шкідливих речовин.
  2. Мала вага. За рахунок пористості глиняні гранули легкі, що дозволяє засипати стельове перекриття з боку горища товстим шаром.
  3. Стійкість до пошкодження. Гранули не гризуть миші, вони витримують механічні навантаження, стійкі до руйнівних дій грибка і гнильних мікроорганізмів.
  4. Простота використання. Для утеплення будь-якого елемента конструкції матеріал просто засипають шаром певної товщини.
  5. Тривалий термін експлуатації. Гранули витримують екстремальні умови, не втрачають свої теплоізоляційні властивості після 25 циклів заморожування і відтавання.
  6. Доступна вартість.

З мінусів можна виділити велику пилоутворення під час роботи з гранулами. Підняти матеріал на горище для утеплення проблематично. Потрібні пристосування, помічники. Якщо площа засипки велика, доведеться наймати підйомний кран, що призводить до додаткових витрат.

Пористість свідчить про те, що гранули поглинають вологу. При утепленні горища засипний шар з обох сторін потрібно закривати мембраною. Матеріал легкий, але не настільки, щоб його витримав подшівной стелю. Перекриття повинно бути міцне або від утеплення гранулами доведеться відмовитися.

Як підготувати горище до засипання керамзитом

Перед початком робіт з горища виносять всі сторонні предмети. Якщо є вогкість, роблять просушування методом створення протягу. Продумують спосіб підняття керамзиту. Можливо, доведеться зняти кілька листів покрівельного покриття, якщо зробити це не вийде через лаз на горище.

95d2d330495238d0559bc4cb6cea3c4c Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиПароізоляцію укладають поперек лаг

Найчастіше в будинках облаштовують дерев’яне стельове перекриття. Перед засипанням його керамзитом потрібно укласти вологозахисну мембрану. Підійде пароізоляція, руберойд чи звичайна плівка. Смуги впоперек застеляють балок. На стиках роблять нахлест шириною 10-15 див. Шви проклеюють скотчем. Якщо вибрано для захисту від вологи руберойд, то скотч не здатний надійно скріпити жорсткі краю смуг. Стики проклеюють бітумною мастикою чи просто рідким бітумом, розтопленим на вогні.

Щоб при засипці теплоізоляції гранули не пошкодили пароізоляцію, її спочатку засипають тонким шаром сухої порошкоподібної глини. Допускається наявність грудок діаметром до 1 див. Глину розрівнюють правилом. По всій площі повинен вийти рівномірний шар товщиною від 2 до 5 см. На цьому підготовка до утеплення завершена.

Як підняти керамзит на горище

Складність утеплення пов’язана з подачею теплоізоляції на горище. Сипучого матеріалу потрібно багато. На виробництві використовують спеціальні машини. В домашніх умовах придумують різні пристосування.

38a9e7c2e77ad1a65fd1e2dfca951e29 Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиСпеціальні машини на виробництві допомагають швидко подавати на висоту керамзит у великих кількостях

Щоб утеплення було ефективним, оптимально використовувати керамзит трьох фракцій. Перед подачею на горище гранули змішують. Роблять це на землі. Наявність гранул різного розміру дасть можливість отримати щільний і рівний шар утеплювача.

Для подачі сипучих матеріалів на горище в приватному будівництві використовують різні пристосування. Найчастіше на балку вішають блок. Мотузкою з гачком підцепляють відра. Знадобиться мінімум два помічника: один завантажує на землі, а інший розсипає утеплювач по перекриттю. Для прискорення процесу блоком можна піднімати не відра, а ємність більшої місткості, наприклад, корито.

Якщо керамзит куплений розфасований по мішках, підйом на горище спрощується. Відпадає необхідність завантажувати його на землі. Треба просто підчіплює мішки і піднімати блоком. Ще одним пристосуванням використовують м’яку ємність. Роблять її з міцного шматка брезенту. На чотирьох кутах роблять петлі кріплять мотузки. Чотири вільних кінці зав’язують вузлом. Виходить подобу гамака. За один раз міцним брезентом вийде підняти до 100 кг гранул.

Якщо горище великий, вручну піднімати величезна кількість будматеріалу важко. Тут оптимально скористатися послугою підйомного крана. Однак доведеться демонтувати кілька листів покрівельного покриття, так як подача буде здійснюватися через дах.

Товщина шару керамзиту для утеплення горища

Утеплення буде ефективним тільки в тому випадку, коли правильно розрахована товщина шару. Параметр залежить від кліматичних умов регіону, матеріалу стельового перекриття, пристрою покрівельного пирога. Мінімальний шар керамзиту для утеплення горища становить 15-20 см. Однак такі параметри прийнятні для будівель, розташованих в південних районах. Бажано наявність теплої покрівлі і дерев’яного стельового перекриття. Деревина теж володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, що дозволяє зменшити товщину засипки керамзиту.

ac7e31cb9cb04d08a19ac28e79d7ef37 Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиТовщина засипки утеплювача залежить від клімату регіону та конструктивних особливостей даху

Для холодних районів така товщина шару для горища неприйнятна. Те ж саме стосується, якщо перекриття бетонне і холодна покрівля. Ефективне утеплення може бути досягнуто збільшенням товщини шару до 30-40 см.

3c9b3d1b1d84caee6c25f770a1b50327 Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгуки

Розраховуючи товщину утеплювача, беруть до уваги міцність перекриття. Залежно від фракції, маса 1 м3 керамзиту варіюється від 250 до 450 кг. найважчий керамзитовий пісок, але він для утеплення горища не потрібен. Перекриття повинно витримати навантаження при певній товщині шару.

Як утеплити горищне перекриття керамзитом

Технологія залежить від пристрою перекриття. Використання керамзиту можливо для бетонної поверхні і по балках. Утеплення підшивної стелі і інших видів слабких перекриттів гранулами не виконують.

2665600f06a6f5fb350bc87ccdd439cf Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиНа бетонному перекритті керамзит оптимально укласти під стяжку

Щоб виконати утеплення плит перекриття горища керамзитом, бетонну поверхню покривають гідроізоляційної бітумною мастикою. По ній встановлюють маяки, що дають можливість дотримувати однакову товщину засипки. Якщо по горищу не будуть ходити або використовувати його для зберігання речей, утеплювач зверху достатньо накрити плівкою. Стики листів герметизують скотчем.

Надійніше утеплення вийде зі стяжкою. Гранули заливають цементним молочком. Горище просушують мінімум тиждень, створивши хороший протяг. На утеплювач укладають металеву сітку армуючу, заливають бетонною стяжкою товщиною близько 4 див. По такій поверхні можна пересуватися, використовувати горище в якості сховища інвентарю.

fc5dbc8ca3b566eb817d3f7c89dfc035 Як утеплити горище керамзитом: плюси і мінуси, товщина шару, як підняти, відгукиНа дерев’яному перекритті засипку здійснюють між балками

Щоб виконати утеплення керамзитом горища для дерев’яного перекриття, балок настилають пароізоляцію. З боку приміщення стеля повинен бути підшитий суцільно дошкою. Вона зіграє роль чорнової підлоги. Керамзит засипають між лагами. Зверху утеплювач вкривають пароізоляцією. Якщо горище буде використаний, після утеплення по балок настилають дощатий настил.

Висновок

Утеплити горище керамзитом легше на етапі будівництва будинку, коли ще немає покрівельного покриття. Так простіше подавати матеріал з допомогою підйомного крана. Якщо дах вже зведена, потрібно докласти багато зусиль, щоб всі підняти вручну.

Відгуки про утеплення горища керамзитом

Сергій Миколайович Кравченко, 49 років, Самара Бетонне перекриття будинку засипав керамзитом під стяжку. Товщину шару витримав 25 див. Утеплення ефективне, покриття вийшло міцне. По горищу вільно можу ходити, використовую для господарських потреб. Владислав Вікторович Дяченко, 59 років, Воронеж Керамзитом засипав стеля лазні. З-за великої вологості специфічного приміщення вирішив укладати подвійний шар плівки, на всякий випадок. Горище не використовую, але зверху керамзит теж накрив плівкою, а потім поклав фанерний настил.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!