Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Багато дачники та городники застосовують для підвищення врожайності готові концентрати, до складу яких входять молочнокислі бактерії і дріжджі, іншими словами ЕМ-препарати. Сам принцип їх дії дуже простий: ці бактерії переробляють органічні залишки в грунті і в цілому активізують життя грунтової мікрофлори. В результаті чого стимулюється активний ріст рослин. Але те, що такі препарати коштують не дешево, це не секрет. Тому їх простіше зробити самим. Рецептів ЕМ-настоїв існує багато, але ми зупинимося на самому простому і доступному варіанті і розповімо, як працює дріжджова підживлення.

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya180 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Грибні бактерії діють абсолютно за таким же принципом, що і ЕМ-препарати. Але лише з тією різницею, що в них різновидів корисних бактерій менше. А в цілому – це чудовий стимулятор росту, так як самі гриби виділяють багато корисних речовин, у тому числі і фітогормони.

Саме по собі внесення цього добрива – досить ефективний засіб для застосування на городі, в саду, а також для кімнатних рослин. У складі є багато білка (до 65%), достатня кількість макро – і мікроелементів, в тому числі органічне залізо і, що важливо, 10% незамінних амінокислот.

Дріжджова підживлення – народний метод підвищення врожайності на городі. Тому він гідний більш повного роз’яснення суті його дії і способу застосування.

Дріжджова підживлення – як добриво для рослин

Дріжджі – це найпростіші одноклітинні гриби. В самому їх складі відсутня азот, фосфор, калій, тобто ті важливі мікроелементи, необхідні для нормального росту рослин. Але потрапивши в грунт, починають впливати на органічні залишки, які знаходяться в землі. Вони починають їх переробляти, тим самим ці залишки швидше і якісніше розкладаються. При розкладанні вони виділяють у ґрунт у великих кількостях азот і фосфор.

Рослини вбирають підвищений вміст цих елементів, і активно розвиваються. Азот допомагає нарощувати вегетативну масу, а фосфор сприяє кращому розвитку кореневої системи. Ось вам і ефект від їх застосування. Ось чому таке добриво вважають стимулятором росту. І недарма з’явився такий вираз: «Росте, як на дріжджах».

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya181 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

 

Як застосовувати дріжджі для підживлення рослин на городі

Добриво володіє масою корисних властивостей, а саме:

 • Стимулює вегетативний ріст рослин;
 • Покращує грунт, тобто збагачує її корисними бактеріями;
 • Коренева система стає більш потужною;
 • Поліпшується витривалість рослин і підвищується у них імунітет до несприятливих погодних умов;
 • Поліпшується приживлюваність будь-якої розсади.

Для нормальної життєдіяльності дріжджів необхідна тепла температура. Тому підживлення застосовують у теплі дні при досить прогрітій землі. Якщо температура повітря знизилася, температура ґрунту відповідно теж знижується, точно також і при дощовій погоді. Корисні гриби в такому середовищі працювати не будуть, тому застосування добрива при таких погодних умовах буде абсолютно марним. А ось в теплі спекотні дні,підгодовуючи теплу грунт, це буде саме те.

І ще один важливий момент. Майте на увазі, що в грунт потрібно обов’язково вносити калій і кальцій. Тому що при внесенні дріжджів ці елементи поглинаються з грунту. В результаті рослина будуть відчувати нестачу цих елементів. І найпростішим засобом, який допоможе заповнити втрату цих елементів – деревна зола, так як вона містить калій і кальцій.

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya182 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Як часто поливати дріжджовий підгодівлею

Дріжджову підгодівлю проводять 2 рази за сезон, причому тільки на ранніх стадіях вегетації рослин. Саме в цей період таке добриво дуже потрібно для розвитку і принесе користь.

Перше внесення проводять після того, як була висаджена розсада на постійне місце, і вона прижилася і пустилася в зростання. У цей період розсаді для подальшого зростання вкрай необхідні азот і фосфор для нарощування потужної кореневої системи. Помічено, що це сприяє нарощуванню кореневої системи в 2 рази більше, ніж без неї або при застосуванні інших добрив. Самі рослини виглядають міцніше, оскільки вони вбирають підвищений вміст азоту з грунту, мікроелементи, органічне залізо. І такі рослини будуть набагато міцніше і здоровіше.

Друге внесення проводять через 2 тижні. Цього буде достатньо. Подальше застосування буде вже не ефективно, оскільки в період плодоношення більше потрібен фосфор і калій, а не азот. Тут головне, не перестаратися, інакше така підгодівля дасть бурхливу зелень.

Перед внесенням добрива спочатку рослини поливають водою. Земляний кому повинен бути вологим, щоб корисні речовини краще засвоїлися корінням.

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya183 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Які рослини люблять дріжджову підгодівлю

На таку підгодівлю добре реагують самі різні рослини.

 • Всі овочі, але особливо бурхливим зростанням реагують огірки, томати, перці;
 • Плодові дерева, чагарники, полуницю;
 • Кімнатні рослини.

Але будьте уважні: підгодовуйте рослини два, максимум три рази за сезон:

 • Навесні для стимуляції вегетації;
 • Влітку перед періодом активного плодоношення;
 • І у відновний період, тобто після плодоношення (але це не обов’язково).

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya184 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Дріжджова для підживлення помідорів, огірків, полуниці, капусти – рецепт приготування

Рецепт приготування маточного і робочого розчину для всіх видів рослин однаковий. І результат після внесення добрива також всюди буде однаковий. Буквально через кілька днів ваші рослини оживуть і зазеленіють.

Рецепт приготування із пресованих дріжджів

1 маленьку пачку пресованих дріжджів (100 г) розвести в 10 л теплої води. Можна спочатку розвести в невеликій кількості води (3-5 л), додати туди 3 ст. л. цукру, все ретельно розмішати, щоб повчився однорідний розчин. Потім отриманий розчин прибираємо в тепле місце на добу, щоб грибки прокинулися і активізувалися. Через добу обсяг отриманої бражки доливаємо до 10 л теплої водою. Це буде маточний розчин.

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya185 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

З маточного готуємо розчин. Для цього в 1 л маточного розчину розвести в 5 л води. Не забуваємо, що вода повинна бути теплою. Отриманим розчином поливаємо рослини під корінь з розрахунку 1 л на одну рослину.

Як приготувати розчин з сухих дріжджів

Якщо не виявилося пресованих, можна приготувати маточний розчин їх сухих дріжджів. З цією метою 1 пакетик (10 г) спочатку розводять у невеликій кількості теплої води (0,5-1 л), додається 2-3 ст. л. цукру, ретельно все розмішати. І точно також опара забирається для бродіння на ніч у тепле місце. Потім отриману закваску додають в 10 л води.

Для роботи матковий розчин розводиться з розрахунку 1:5. Перш, ніж приступити до роботи, грунт проливають водою, підсипають золою, а потім підживлюють з розрахунку 1 л на одну рослину.

drozhzhevaya podkormka dlya rassady i rastenijj  recepty prigotovleniya186 Дріжджова для розсади і підживлення рослин — рецепти приготування

Як приготувати дріжджову підгодівлю для розсади

Але не тільки можна підгодовувати дорослі рослини на городі і саду. Якщо розсада помідорів, перців, баклажанів погано йде в ріст, підгодуйте її теж дріжджами. Рецепт приготування наступний.

На 3 л теплої води беремо 1 маленький пакетик сухих дріжджів і 2 ст. л. цукрового піску. Усе ретельно розмішуємо в банку і прибираємо бродити розчин в тепле місце на добу. Через добу 1 л приготовленого розчину розвести у 10 л води, або 0,5 л в 5 л води.

При внесенні добрива перш завжди проливаємо рослини водою, щоб земляний ком був вологим. І тільки після цього отриманим розчином поливають розсаду під корінь, намагаючись не потрапляти на листя розсади. Підгодівлю проводять один раз, і цього буде достатньо. Наступну проводять вже після того, як висадили розсаду на постійне місце.

Відео «Дріжджі для кімнатних рослин»

Думаю, що вам сподобалося таке добриво для овочевих рослин. Але не менш воно корисне і для кімнатних рослин. Адже часто буває, що кімнатні рослини починають погано рости. Спробуйте виправити становище, скориставшись дріжджовий підгодівлею. Гірше точно не буде, а рослини відгукнуться на таку турботу пишним зростанням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради