Як швидко і ефективно змити етикетку з пляшки

Якщо ви хочете повторно використовувати пляшку від купленого продукту, доведеться очистити її від етикетки. Це не завжди є легким завданням. Просто зірвати не вийде. Якщо спробувати зішкребти – залишите подряпини. Наскільки швидко вдасться змити етикетку з пляшки, залежить від того, на якій основі приготований клей. Є кілька ефективних способів, які очистять скляну поверхню від будь-якого складу.

Як відмити етикетку з посуду

kak bystro i ehffektivno smyt ehtiketku s butylki49 Як швидко і ефективно змити етикетку з пляшкиЯкщо нагріти етикетку феном, вона легко зніметься

Для нанесення етикеток, цінників та стікерів виробники використовують різні види клею. Для традиційних паперових застосовується складу на водорозчинній основі. Проте найбільш поширені самоклеючі етикетки, для яких використовують жиророзчинні компоненти. Іноді доводиться скуштувати відразу кілька методів, щоб якісно видалити залишки.

Очистити тільки що куплену або стару скляний посуд можна термічними способами. В цьому випадку склад розм’якшують з допомогою високої температури:

 • Для першого способу знадобиться звичайний фен. На максимальній швидкості рівномірно обдувайте наклейку протягом декількох хвилин. Потім за допомогою гострого предмета відскребіть її. Зробіть кілька підходів. Якщо цей спосіб не приносить результату, приступайте до наступного.
 • Якщо клей має водорозчинну основу, він буде легко відмиватися з поверхні простий гарячою водою. Велику ємність наповніть окропом і покладіть туди скляну пляшку. В залежності від стійкості складу посуд залишають на 15 хв або на 2-3 ч. Попередньо наклейку треба добре намилити, щоб вона легко відійшла від поверхні.
 • Не менш ефективно стікери на клейовій основі знімає водяний пар. Цей спосіб підійде виключно для термостійкого скла. Пляшку досить потримати над ємністю з киплячою водою протягом 10 хв. Після цього наклейка легко відходить від поверхні, залишиться лише відтерти залишки сухою ганчіркою.

Перелічені методи ефективні для клейової основи будь-якого типу.

Більш делікатне і крихке скло загорніть в мокрий рушник і залиште на 3-4 години. За цей час папір отмокнет і легко відійде сама.

Пляшку можна помістити в посудомийну машину і поставити режим миття. У цьому випадку ви заощадите час і сили. Не забудьте завантажити у відсік миючий засіб.

Деякі паперові етикетки мають міцний верхній шар. Як правило, він являє собою блискучу сріблясту або золотисту поверхню. Її потрібно спочатку подряпати або зняти ножем і тільки потім відмивати залишки з допомогою води або пари.

Почніть очищення скляній поверхні саме з термічних методів: вони дешеві і в більшості випадків ефективні.

Магазинні засоби від клею після стікера

kak bystro i ehffektivno smyt ehtiketku s butylki50 Як швидко і ефективно змити етикетку з пляшкиАнтискотч видалить відразу наклейку і клей

Після термічного впливу, як правило, виникає необхідність почистити місце, де був клей, щоб прибрати його залишки.

Спеціальні професійні засоби легко і швидко приведуть в порядок скляну поверхню. В магазинах можна знайти для цих цілей такі товари:

 • антискотч ASTROhim;
 • засіб Liqui Moly;
 • очищувач плям від бітуму;
 • засіб Scotch Remover;
 • спрей SA8 SOLUTIONS;
 • очисник скла Нихтинол;
 • засіб для чищення скла Fine Glass;
 • серветки LOC від Амвей.
 • очисник стекол від скотчу Profarm 2000 від Kangaroo;

Всі продукти мають сильний специфічний запах. Працюйте з ними лише на відкритому повітрі або при відкритих вікнах.

Магазинні продукти використовуйте після того, як зняли основний паперовий шар.

Народні засоби

Якщо магазинні розчинники для видалення не по кишені, використовуйте підручні засоби. Для виведення плям бюджетним способом знадобляться:

 • металева губка або жорстка мочалка;
 • пластиковий скребок;
 • гострий ніж;
 • вата або ватяні диски;
 • ластик;
 • харчова сода;
 • рослинна олія;
 • столовий оцет;
 • бензин;
 • рідина для зняття лаку;
 • алкоголь;
 • лимон;
 • миючий засіб для посуду або порошок.

У роботі з розчинниками використовуйте гумові рукавички.

Залишки клею легко знімаються механічним способом. Для цього треба відтирати поверхня, на яку була наклеєна етикетка, губкою або мочалкою. Рухи повинні бути інтенсивними круговими. Для зняття товстого шару використовуйте бритву або гострий ніж. Однак вони можуть викликати пошкодження крихких предметів.

kak bystro i ehffektivno smyt ehtiketku s butylki51 Як швидко і ефективно змити етикетку з пляшкиПрибрати клей від етикетки можна ластиком

Делікатні вироби із скла спробуйте почистити за допомогою звичайного ластику. Якщо клею залишилося небагато, він легко забереться цим способом.

Змочіть декількома краплями води харчову соду, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на залишки клею і з допомогою жорсткої губки інтенсивно оттирайте його. Щоб одночасно зняти жировий шар, додайте в кашку краплю миючого засобу. Змийте залишки гарячою водою.

Просочіть шматочок вати будь-яким рослинним маслом. Помістіть його на пляму. Через 15 хв за допомогою гострого предмета зніміть наклейку. У деяких випадках час витримки можна збільшити до декількох годин. Місце наклеювання потрібно очистити миючим засобом і витерти сухою ганчіркою.

Корисний лайфхак: аналогічним миючим дією володіє жирний майонез і будь-ефірна олія. Залишки в цьому випадку змиваються ефективно.

Щоб відмити клей на посуді, столовим оцтом змочіть ватяний диск і залиште його впливати на 20 хв. Після цього зазвичай наклейка легко знімається.

Очищати клейову основу можна бензином і уайт-спиритом. Для цього змочіть вату зазначеним засобом і оттирайте пляма до тих пір, поки воно не зникне. Змивати ці речовини краще теплою, а не гарячою водою.

Рідина для зняття лаку також добре допомагає зняти наклейку. Вибирайте засоби, основу яких становить ацетон. Він впливає більш ефективно.

Змочіть Вату будь спиртовмісної рідиною і залиште на плямі на 5 хв. Після цього забруднення повинні легко відмитися. Для цього жорсткою губкою відітріть етикетку з клеєм. Для процесу тертя підійде спирт, горілка і навіть одеколон.

Якщо плями свіжі, використовуйте лимон. Для цього натріть забруднену поверхню його соком і залиште впливати на 20 хв. Після цього відскребіть залишки ножем.

Народні засоби часто виявляються не менш ефективні, ніж покупні. Тому перш ніж бігти в магазин, спробуйте застосувати саме їх.

Якщо через деякий час на певному місці стала накопичуватися пил, значить на поверхні все ще є залишки клею. Повторіть процедуру його зняття ще раз.

Іноді доведеться комбінувати відразу кілька способів видалення. Пробуйте обережно, щоб не пошкодити скляну поверхню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради