Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Одна з проблем власників кішок — їх непередбачуваність. На жаль, тварина може абсолютно несподівано і без видимих причин написати на м’які меблі. Найнеприємніше в цій ситуації, що позбавити меблі від моторошного уїдливого запаху ніяк не виходить. Цей аромат починає переслідувати вас скрізь, куди б ви не ховалися від нього в квартирі.

Чому пухнастик пісяє на диван, як відучити його від такої шкідливої звички, як прибрати запах котячої сечі з дивана — варто розібратися детальніше.

4f8b2001e6b5b2558f8a9ce76e62ed8e Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Чому з’являється запах

Сеча будь-якої тварини, в тому числі представників сімейства котячих, — це продукт виділення залишків життєдіяльності. З допомогою нього видаляється перероблене, непотрібне, зайве. Котяча сеча являє собою слабкий розчин різних речовин (солей, кислот, гормонів). До її складу входять (крім води, якої більше 95%) самі різні компоненти.

Склад сечі:

 • сечовина;
 • солі (сульфати, фосфати, хлориди та ін);
 • солі сечової кислоти;
 • сечова кислота;
 • креатинін;
 • урохром;
 • феромони;
 • гормони.

Запах сечі тварин до початку статевої зрілості і у кастрованих (стерилізованих) не дуже виражений, але у кішок під час тічки або у статевозрілих котів сеча пахне дуже неприємно. Винні в цьому кристали сечової кислоти, які важко розкласти і прибрати з волокон тканини. Запах ж, підкреслений гормонами і феромонами, практично невигубний.

Способи видалення сечі і запаху від неї

Якщо ж казус все-таки стався, то від котячого запаху сечі необхідно позбутися, причому дуже швидко. Запах в’їдається в тканини, і чим довше пахнуть компоненти сечі знаходяться у волокнах, тим важче їх звідти прибрати. Крім того, помічено, що кіт або кішка обов’язково навідаються в це місце знову. Способів чищення постраждалої м’яких меблів відомо достатньо. Причому багато з них завжди можна знайти у вашому домі.

Кошти, які допоможуть видалити запах котячої сечі:

 • гліцеринове мило;
 • лимон;
 • нашатирний спирт;
 • розчин марганцівки;
 • перекис водню;
 • столовий оцет;
 • харчова сода.

Про способи їх застосування розповімо докладніше.

Гліцеринове мило

Один з досить ефективних і доступних способів видалення непотрібних котячих «презентів» — гліцеринове (або просте господарське) мило. Секрет у тому, що кристали сечової кислоти розкладаються гліцерином або лугом, яких багато у цих видах миючих засобів. Єдина умова успіху — видаляти необхідно свіжі забруднення.

Послідовність дій така:

 • мило ретельно втерти в намочений водою пляма (а ще краще зробити з мила кашку);
 • трохи потримати тканина в такому вигляді;
 • потерти жорсткою щіткою місце втирання;
 • промити чистою водою;
 • підсушити феном.

Лимон

Якщо кішка написала на диван, або кіт позначив ваше улюблене крісло, прибрати запах допоможе лимон, вірніше — його сік. Необхідно взяти два-три плоди, вичавити з них сік і, не розводячи водою, змочити губку (наприклад, для посуду). Рясно змочити місце злочину і дати плямі висохнути.

92d16fd07f38f5be19df0a4656858567 Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Нашатирний спирт

Це не найшвидший, але, на думку власників котів-шкодников, ефективний спосіб. Для видалення запаху нашатирний спирт розводять водою в пропорції одна частина реактиву, сім частин води і рясно обробляють місце мітки. Повторюють процедуру щодня протягом тижня. Метод спірне, так як за свідченнями другий частини постраждалих господарів запах може навіть посилитися.

Розчин марганцівки

Слабо-рожевим розчином необхідно обробити смердюче пляма кілька разів. Засіб є потужним окислювачем, володіє дезодоруючими властивостями, і, тому, передбачуваний ефект. Інша справа, що знайти реактив не так легко, він відноситься до групи прекурсорів, заборонених до прямого продажу.

7abf5f2a237ffe0f9b201b9564ae1c54 Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Перекис водню, столовий оцет, харчова сода

Ці добре відомі речовини дуже дієвими, якщо використовувати їх для проведення двоетапної хімічної реакції розкладання компонентів котячої сечі. Процедура непроста, але вона того варта, так як видалить вашу неприємність назавжди. Крім того, цим методом можна обробляти навіть старі плями.

Послідовність дій:

 1. Прибрати сечу (якщо ви застали кота на місці злочину) вбираючими серветками. У разі старого плями етап пропускаємо.
 2. Розвести столовий (9%) оцет водою (одна частина оцту, три частини води).
 3. Змочити розчином губку і рясно змочити місце злочину.
 4. Накрити волога пляма папером або іншим повітропроникним матеріалом.
 5. Залишити на кілька годин до висихання.
 6. Засипати подсохшее пляма содою.
 7. Приготувати розчин перекису водню. Для цього з’єднуємо перекис і воду в рівних частинах і додаємо трохи миючого засобу (наприклад, рідкого мила або шампуню).
 8. Обробляємо місце, посипане содою. Краще пирскати, так тканину можна просочити рівномірніше. Утворюються бульбашки підкажуть вам, що реакція пройшла успішно, і ви позбулися від запаху назавжди.
 9. Додатково перевіряємо себе — розвести в 100 мл води 1-2 краплі розчину йоду. Обробляємо очищену поверхню цим індикатором. Якщо не відбулося жодної зміни кольору — все в порядку. Якщо колір змінився, то процедуру краще повторити.

7b5906b6a8a4ae38ee15d75b0f655a16 Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Спиртовмісні речовини

Якщо трапилася така неприємність, а під рукою нічого з перерахованого вище не виявилося, цілком можна скористатися будь-яким засобом, що містить алкоголь. Врятує і горілка, і спирт, і навіть спиртосодержащий ополіскувач для порожнини рота або горла. Необхідно просто добре просочити пляму і дати йому висохнути.

Професійні засоби

Якщо впоратися власними силами не вдалося, то необхідно залучити фахівців. Зараз існує багато засобів для вирішення проблеми.

Ефективність професійних засобів обумовлена їх унікальним складом. Зокрема, розробники додають в такі засоби особливі ферменти, які розкладають компоненти сечі, які і дають неприємний запах. Зручна і упаковка — це, як правило, спреї, їх легко використовувати, вони економлять час.

У переліку представлені особливо відомі препарати:

 • Complete Pet Stain&Odor Remover;
 • Зооворсин;
 • Pet Stain&Odor;
 • Odor Kill & Stain Remover;
 • Urine Off;
 • NATURE’S MIRACLE.

Крім коштів, прибирають запахи, у продажу можна знайти препарати, що відбивають охоту кішок мітити меблі або гадити в певних місцях. Їх досить багато.

Для відлякування кішок від неположенного для туалету місця виробники рекомендують:

 • Стоп-зона (Collar);
 • Гадити? Ні! (Биовакс);
 • Stop it Cat (BEAPHAR).

У цьому відео представлено одне з сучасних засобів для видалення котячої сечі з дивана.

Профілактика

Незважаючи на вашу прихильність до тварині, з ним все-таки може статися такий казус. Думка зоопсихологов на цей рахунок виглядає парадоксально. Вивчення характеру представників сімейства котячих, що живуть в будинку людини, показало, що саме сильна емоційна зв’язок господаря і вихованця може і бути причиною таких поганих звичок кішки. Мітка, яку тварина залишає на ліжку (або будь-якому вашому звичному місці відпочинку) — це послання, в якому кішка каже: «Я хочу бути до тебе ще ближче».

50b3061a02f18d1c04a634e39aa0b8c1 Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

На цей рахунок існують різні думки. Але ось одне однозначно. Карати, а тим більше бити кішку абсолютно марно. Відносини з пухнастим другом потрібно нормалізувати. Але це зовсім не означає, що ви повинні безперервно пестити тварина або запобігати перед ним, нескінченно годуючи ласощами. Збільшення кількості любощів ні до чого не призведе. Кішки ніколи не буває занадто багато уваги. Тому кращими методами, як не дивно, є методи, засновані на строгості і режимі.

Найкращі методи профілактики:

 • нормалізація відносин;
 • невелика відсторонення кота (або кішки) від себе;
 • стабілізація часу режиму годування, помірність в їжі тваринного;
 • складання розкладу годування і суворе слідування йому.

Є ще один цікавий спосіб, рекомендований зоопсихологами. Якщо ви застали кота на місці скоєного неподобства, можна підняти його над диваном, злегка потрясти і подивитися прямо в очі. А потім взяти свою стару, вже непотрібний одяг і витерти нею пляму на очах здивованого тварини, як би кажучи: «Головний тут я!»

a5fa06d990d063a8a3ff6b4b6902833f Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Які методи не варто застосовувати

Існує помилкова думка про доброму ефекті хлорвмісних препаратів. Так от, на запах хлорки кіт йде робити свої справи ще охочіше. Необхідно уникати таких коштів, тим більше, що вони зіпсують оббивку вашої меблів. Крім того, не варто намагатися заглушити неприємний амбре ароматичними речовинами. Абсолютно не допоможуть ароматизатори, дезодоранти, ефірні масла, навіть часто рекомендований мелену каву. Запах може не тільки не зникнути, навпаки, ці кошти його підкреслять. Виняток становить аромат лаванди, його кішки не люблять і уникають.

67333630892b255fbd66df6ea47b3a96 Як прибрати запах котячої сечі з дивана, якщо кіт написав або позначив оббивку

Відео

У цьому відео представлені методи видалення запаху котячої сечі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради