Як прибрати плівку з пластикових вікон, якщо вона не знімається

Знову встановлені пластикові вікна завжди бувають покриті захисною плівкою. Бажано якомога швидше зняти її, інакше покриття міцно приклеїться до склопакету, і прибрати його буде дуже складно. Для видалення плівки є кілька способів.

Чому плівка прилипає до вікна

kak ubrat plenku s plastikovykh okon, esli ona ne snimaetsya145 Як прибрати плівку з пластикових вікон, якщо вона не знімаєтьсяНові вікна ПВХ покриті захисною плівкою, яку потрібно зняти

Склопакети можуть подряпатися при транспортуванні та монтажі, тому виробники покривають їх захисною плівкою. Верхній шар її щільний, відмивати його нескладно. Але всередині знаходиться ніжний матеріал, який швидко руйнується і намертво приклеюється до конструкції. Таке доповнення псує вигляд кімнати, його необхідно зняти не пізніше, ніж через 10 днів після установки вікон.

Клейкий шар з часом твердне. Вплинути на швидкість цього процесу може температура. Вікна розташовані над радіаторами опалення, теплі потоки повітря піднімаються вгору і нагрівають склопакет. Плівка починає швидко висихати, і відірвати її стає складно. Якщо сонячні промені потрапляють на вікно, нагрів від випромінювання посилюється впливом ультрафіолету.

Хороші матеріали навіть за спеки і прямих сонячних променях не затвердіють протягом 10 днів, але виробники плівки намагаються заощадити. Вони можуть використовувати дешевий неякісний клей, який схоплюється дуже швидко.

Швидкість щільного прилипання плівки до скла залежить від якості матеріалу і умов, в яких експлуатується конструкція. Серйозно поставтеся до вибору фірми, яка встановлює пластикові вікна. Терміново зніміть покриття, якщо склопакети піддаються впливу тепла або сонячних променів.

Механічні способи зняття захисного покриття

kak ubrat plenku s plastikovykh okon, esli ona ne snimaetsya146 Як прибрати плівку з пластикових вікон, якщо вона не знімаєтьсяБудівельний фен допоможе зняти плівку з вікна

Не намагайтеся здерти плівку ножем або скребком, як би міцно вона прилипла. При невмілому використанні інструментів ви можете подряпати плетіння з ПВХ і скло, дорогі вікна будуть виглядати неохайно. Не користуйтеся металевою щіткою, її зуби напевно залишать сліди.

Ножем потрібно не вишкрябувати, а тільки підчепити край плівки, а потім відірвати її руками. Якщо ви не надто затягнули зі зняттям покриття, воно легко відірветься від скла. Залишиться тільки помити віконний блок, щоб видалити залишки клею. Замість ножа краще використовувати спеціальний скребок для склокерамічною плитки, він менше дряпає поверхню пластику.

Міцно прилипла плівку нагрійте будівельним феном. Використання парогенератора або фена для волосся не завжди дасть бажаний результат: температура повітряного потоку у побутових приладів занадто мала. Направляйте струмінь повітря на скло, яка може луснути від перепаду температур, а на раму. Підніміть відстав край плівки ножем і руками відокремте від склопакета.

Механічні способи допомагають тільки на початковому етапі – протягом декількох днів після установки вікон, а ще краще – відразу після відходу монтажників. Якщо вони не подіяли, доводиться переходити до інших заходів.

Хімічні препарати для очищення склопакета від плівки

kak ubrat plenku s plastikovykh okon, esli ona ne snimaetsya147 Як прибрати плівку з пластикових вікон, якщо вона не знімаєтьсяПри роботі з агресивними речовинами знадобляться захисні засоби

Відмити вікна від присохлої плівки можна з допомогою хімічних препаратів. Всі вони шкідливі для шкіри рук і небезпечні для очей. Працюйте в рукавичках і захисних окулярах. Бажано надіти респіратор.

Зменшити прилипання захисного покриття скла або рамі можна за допомогою таких засобів:

  • Уайт-спірит. Відокремте край плівки, і в утворився зазор налийте трохи розчинника. Размякшая частина покриття повинна добре знятися. Повторюйте процедуру, поки не очистіть всю площу.
  • Денатурований спирт. Нанесіть його на всю поверхню пульверизатором. Через кілька хвилин плівка стане м’якше, підніміть її за край і зніміть. Змити залишився клей можна мильною водою або акриловим розчинником.
  • «Cosmofen». Спеціальний розчинник, який в залежності від агресивності має номер 5, 10 або 20. Найсильніший №5, він може розчинити пластмасові плетіння. Візьміть №10 або 20 і дійте за інструкцією.
  • Препарат для зняття фарби СП 6. Нанесіть його на пластикові вікна товстим шаром.
  • «Шуманит». Миючий засіб, який теж потрібно використовувати згідно з інструкцією. Через 10 хвилин покриття почне пузиритися, видалите його.
Будьте обережні, щоб агресивний препарат не пошкодив скло та рами. Спочатку спробуйте його дію на непомітній ділянці: деякі препарати можуть зіпсувати пластик.

Народні засоби для видалення покриття з вікон

kak ubrat plenku s plastikovykh okon, esli ona ne snimaetsya148 Як прибрати плівку з пластикових вікон, якщо вона не знімаєтьсяЯкщо нагріти плівку феном, зняти її буде легше

Замість агресивних хімічних препаратів можна застосовувати більш безпечні народні методи. Спробуйте скористатися:

  • феном в комплекті з дерев’яними паличками;
  • щіткою;
  • гумкою, що стирає.

Можна застосувати комбінований метод. Спочатку нагріти плівку феном, потім очищати її від вікна за допомогою гострого предмета. Для видалення залишків клею використовуйте миючі засоби або акриловий розчинник.

Добре підійдуть дерев’яні зубочистки або палички для чищення нігтів, кухонні лопатки з дерева, але їх періодично доведеться точити. Пристали липку стрічку протріть щіткою з волоса або синтетики з миючим засобом, такий метод може дати хороший результат.

Іноді необхідно відтерти з вікон не будівельну плівку, а старе покриття для захисту квартири від сонячних променів. Воно зроблено з лавсану, на який розчинники не діють. Почистіть скло губкою з сильним миючим засобом, наприклад, «Шуманитом». Якщо не допоможе, вихід один – потихеньку відчищати плівку ножем.

Застосування народних методів не дає 100% гарантії. Все залежить від матеріалів і міцності з’єднання плівки з покриттям. Наприклад, стірательная гумка на одних вікнах швидко відтирає всю поверхню, на інших за півгодини чистить шматочок розміром з долоню.

Чергуйте різні методи. Якщо ні один не допомагає, доведеться скористатися хімічними препаратами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради