Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Нарощені вії – альтернатива повсякденного макіяжу, не вимагає особливого догляду. Наважуючись на цю косметичну процедуру важливо знати, що нерідко вона підносить несподіванки у вигляді алергії.

Причини появи алергії на нарощені вії

Незважаючи на те що, алергічні реакції на штучні вії виникають рідко, у деяких людей з’являється почервоніння, опухання та свербіж після косметичної процедури. Реакція може бути викликана алергією на цианоакрилатную основу, яка присутня в кожному адгезиве для нарощування вій.

Цианоакрилаты – це вид швидкодіючих клеїв, що використовуються в багатьох галузях промисловості. Як всі хімічні речовини вони можуть стати дратівливим агентом в будь-який час: при першому застосуванні чи наступних. Алергія на нарощені вії виникає, коли клей, що використовується в косметичній процедурою, має прямий контакт з шкірою.

34fe67b7739e7107013edc1bdce38924 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Чим частіше адгезив вступає в контакт, тим більше ймовірність виникнення реакції.

Всі клеї мають медичне якість. Це означає, що вони використовують інгредієнти, аналогічні адгезивам, що використовуються в лікарнях для закриття ран та накладання швів. Пари клею можуть потрапити в склеру і викликати її опік під час випадкового відкриття очей при наклеюванні вій. При цьому виникає печіння, яке проходить протягом дня, але алергічних набряків і свербіння не викликає.

Супутні симптоми

Знання симптомів алергічної реакції на нарощені вії допоможе виявити проблему на ранній стадії і вчасно звернутися за допомогою. Ознаки алергії варіюються від легкого дратівної почервоніння до сильного запалення, погіршує зір. Якщо симптоми не проходять і ліки не приносять полегшення, то необхідно звернутися до алерголога.

Основні симптоми:

 • Набряк повік.
 • Почервоніння склери.
 • Свербіж.
 • Сльозотеча.
 • Відчуття стороннього тіла в оці.

Крім алергічних реакцій, можливі деякі ускладнення:

 • Роздратування. Штучні вії іноді викликають подразнення кон’юнктиви, рогівки ока, яке проявляється через кілька годин після процедури нарощування.
 • Ерозія. Ураження внутрішніх поверхонь століття, яке відбулося при проведенні процедури, може пошкодити вії, що призведе до запалення і ерозії.

5ca030dba4ace1597c30acddb36ba4bd Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

 • Інфікування століття. Неправильний догляд за нарощеними віями, боязнь їх промивання, призводить до того, що на поверхні вій скупчується бруд. Згодом можливе поширення інфекції. Основний симптом при цьому – сильне почервоніння очей.
 • Синдром сухого ока. Вії мають оптимальну довжину, яка допомагає людині захистити очі від вітру, пилу. Велике збільшення довжини штучних вій призводить до веерообразному ефекту, що провокує виникнення синдрому «сухого ока».
 • Алопеція. Часте нарощення призводить до погіршення росту природних вій, а згодом до їх облисіння.

Відмінності алергії від неякісного нарощування

Алергія на напрощенные вії відрізняється від подразнення очей, яке іноді відчуває людина під час процедури. Роздратування буває викликано тим, що край прокладки, стрічки, патча знаходиться близько до очному яблуку, викликаючи почервоніння в нижній частині ока. Воно може статися, якщо різко відкрити очі після або під час нанесення клею.

При цьому пари його проникають в оболонку ока, викликаючи опік. У деяких роздратування може відбуватися і після затвердіння клею. Протягом 24 годин виникає почервоніння, свербіж як реакція на пари клею, але по мірі затвердіння клейової основи, це все проходить.

При неякісному нарощування вій з’являються симптоми:

 • поколювання століття при зажмуривании;
 • свербіж в ділянці рогівки;

414cbd3955b20a1c1a7574ef7eaa007f Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, крапліАлергія на нарощені вії часто зустрічається у дівчат. Тому важливо цікавитися у майстри яким клеєм працює.

 • загальний дискомфорт;
 • бажання почухати очі і видалити «сторонній» предмет.

Неправильне нарощування здатне принести шкоду очам і зростання власних вій.

Відмінність алергії від недоброякісних послуг з нарощування вій:

 • при алергії завжди допомагають антигістамінні препарати і очні краплі;
 • після неправильно проведеної процедури з’являються больові відчуття при зіткненні з віями, розчісуванні їх;
 • комфорт і незручність супроводжує весь період шкарпетки вій.

Наслідки

Багато хто знає, що після того як нарощуються штучні вії, особливо якщо це робиться часто і безперервно, власні волоски стають тонкими і ослабленими, частіше випадають. Щоб цього не відбувалося треба користуватися при нарощуванні якісними засобами, вчасно проводити корекцію вій і віддавати себе в руки професіоналів.

Не варто чекати, щоб власні вії зіпсувалися під впливом клею і штучних волосків.

Нарощені вії, щоб не викликали алергію і не зіпсувалися, слід щомісячно коригувати. Після закінчення року їх треба видалити. Після кожного циклу нарощування слід дати відпочинок рідним віям, щоб вони відновилися. У цей період їх треба укріплювати вітамінами, живильними компонентами.

Не слід вдаватися до цієї процедури, якщо вставлені контактні лінзи. У цьому випадку до вечора очі стають роздратованими, червоними і втомленими. Всі ці фактори можуть з часом знизити зір.8e621fd67c4b120b26a10baecade73f2 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

При кон’юнктивіті також не слід нарощувати вії. Тривале носіння штучних вій може призвести до почервоніння склери, появі набряків. Небажано відвідувати сауну, тому що під впливом високих температур може відбутися відшарування вій.

Діагностика

Алергія на нарощені вії має однакові симптоми з деякими захворюваннями очей, що робить точний діагноз обов’язковим. Діагностичні тести включають в себе дослідження під мікроскопом, при яких розглядаються опухлі кровоносні судини на поверхні ока.

Крім того, лікар перевірить тип білкових кров’яних клітин на очних ділянках, схильних до алергії. При алергічних захворюваннях повіки стають опухлими, яскраве світло нестерпний. Симптоми алергії супроводжуються нежитем, чханням, свербінням.

Методи алергічної проби

Шкірні тести на алергію проводять при будь-якому вигляді алергічних захворювань. Вони визначають чутливість людини на алергени.

Для тестів пропонуються розчини:

 • трав;
 • ліків;
 • їжі;
 • хімічних речовин.

В ході перевірки сумісності з різними видами клею, пропонуються провести проби на цианоакрилаты.

Вони проводяться наступним способом:

 • Аплікацією. Тампон, змочений розчином алергену, прикладають на ділянки шкіри.
 • Скарифікація. На шкіру наноситься декілька крапель алергену, а потім скарифікатором роблять подряпини.
 • Прик-тести. Через краплі алергену, нанесені на шкіру, робляться проколи в 1мм.

813b43ebdd8d5277f5c3d37d7feffdb4 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

У разі появи почервоніння в місцях надрізів, проколів або змочування, можна говорити про виявленої алергії на дану речовину.

Потім дається висновок, що вказує на ступінь аллергозависимости:

 • негативне;
 • слабоположительное;
 • позитивне;
 • сумнівне.

Аналіз крові на IgE

Імунологічний аналіз крові дозволяє з великою точністю встановити наявність алергії і виявити алергени, активно впливають на організм.

Є два види аналізу:

 • IgE загальний, при якому визначається імуноглобулін Е.
 • Специфічний IgE, при якому визначаються специфічні антитіла, до певного алергену. У людей, схильних до алергії, рівень даних антитіл сильно підвищений.

Нормальний показник рівня загального імуноглобуліну для дорослих становить 100 IgE Од/мл Немає сенсу робити проби на всі існуючі алергени. Це тільки змаже клінічну картину і призведе до необгрунтованих обмежень.

Алергени перевіряються виходячи з анамнезу, на які є підозри. Останнім часом використовується новий спосіб для визначення IgE антитіл людини. Це тест для діагностування алергії ImmunoCAP ISAC.

Як лікувати алергію

Алергія — це боротьба всіх систем людського тіла з алергеном, який вона не в змозі розпізнати. Потрапляючи в організм, він стає причиною викиду гістамінів. В даному випадку, при попаданні в очі, оболонка починає контактувати з алергеном і чим довше триває контакт, тим сильніше стає набряк і почервоніння. Це також пов’язано з рідиною, що знаходиться в шкірі повік.

71b36d2aa278696ae9e3e3bfa5c663d4 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Лімфоцитарна тканина, наявна в кон’юнктиві, дає таку ж реакцію. Все це призводить до ослаблення захисних функцій ока, порушення роботи слізних залоз.

Якщо вчасно не запобігти порушення, то можливе проникнення вірусів, що призведе до розвитку запалення очного, кон’юнктивіту.

Перша допомога

Процедура нарощування вій безпечна і безболісна для пацієнтів. Але 1% з 100 чоловік, які звернулися до майстра, має схильність до алергії.

Що потрібно зробити в першу чергу:

 • Насамперед, варто позбутися від алергену, зняти нарощені вії.
 • Потім очі потрібно промити теплою кип’яченою водою.
 • Закапати протиалергічні краплі.
 • Прийняти антигістамінний препарат.

Очні краплі: список, інструкція

Для усунення ефекту червоних очей, різі, невеликого запалення, використовуються судинозвужувальні препарати:4036f3b41f7cbc173505d5198aa2ff5b Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Назва Спосіб застосування
Монтевизин Закапують у кон’юнктивальний мішок ока по 1-2 краплі 1 -2 рази на добу, застосовувати не більше 3 днів
Чиста сльоза Рекомендується закапувати по 1-2 краплі в кожне око по мірі потреби
Систейн Застосовується для зволоження око по 1-2 краплі 1-2 рази на добу
Визоптик По 1-2 краплі в обидва ока, 2-3 рази на добу
Візин По 1 краплі в обидва ока, не більше 1 разу на добу, не більше 3-4 днів.
Лекролін Початкова доза 1-2 краплі з інтервалом у 4 -6 годин.
Опатанол ® По 1 краплі 2 рази на добу, але не менше 8 годин.

4420690b4876c67beb6bf12010229045 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Всі препарати показані для усунення гіперемії кон’юнктиви, зняття набряків, що виникли при алергії.

Препарати: назви, схема прийому

Алергія на нарощені вії усувається за допомогою препаратів, що блокують вироблення гістаміну:

Назва Як приймати
Препарати 1 покоління,

(часто викликають сонливість)

Супрастин Приймають одночасно з їжею, запиваючи великою кількістю води, по 1 таб. 2-3 рази в добу
Кларитин По 1 таб. 1 раз на добу, незалежно від їжі
Препарати 2 покоління Зодак Незалежно від прийому їжі, запиваючи великою кількістю води, по 1 таб. 1 разу в день
Кларидол По 1 таблетці один раз на добу
Фенистил 60 -120 крапель розподілити на 3 прийоми
Ломилан Рекомендується розжовувати та запивати водою по 1 шт. 1 разу в день
Препарати 3

покоління

Цетрин Приймається 1 раз на день по 10 мг або 2 рази по 5 мг
Супрастинекс Рекомендовано приймати по 1 таб. (5 мг) на добу
Левоцетиризин Приймається до або під час їди, запиваючи великою кількістю води, по 1 таб 1 раз на добу
Еріус Приймають по 5 мг в день, не розділяючи на частини
Телфаст Перорально 1 раз на добу по 1 таблетці
Мазі, гелі протиалергічні Гідрокортизон Наноситься тонким шаром на поверхню століття, що межує з очним яблуком 1 раз на добу
Акридерм Злегка втираючи в шкіру, наносити від 1 до 3 разів на добу
Фенистил Гель наноситься від 2 до 4 разів на добу тонким шаром

f6d6a5e8841e4b520244e0b8766aafe0 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Кожна група препаратів має свої плюси і мінуси, ефективність багато в чому залежить від чутливості організму людини, яка їх приймає.

Народні засоби: рецепти та застосування

При симптомі рожевого очі, який часто проявляється після процедури нарощування, добре допомагають домашні рецепти:

 • Зелений чай. Біофлавоноїди, що містяться в цьому напої, знімають подразнення, запалення, одночасно борються з інфекціями. Пакетик хорошого, натурального зеленого чаю заварити в кип’яченій воді, потім, коли охолоне, прикладати на запалене око. Можна робити примочки, використовуючи марлю, змочену в завареному листовому чаї.
 • Гель з алое віра. Його компоненти, алоїн і амодин, володіють антибактеріальними та противірусними властивостями, прискорюють загоєння, швидко зменшують запалення.
 • Масло німа. Сильний антисептик, який міститься в плодах дерева, схожого на оливкове. Втирають масло на ніч навколо очей.631d1ac9c624b9dbe111f492da3ea431 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Наступні рецепти допомагають усунути запалення, почервоніння, свербіж:

 • Промивання очей солоною водою. Можна придбати готові сольові добавки для вмивання або зробити в домашніх умовах. Закип’ятити трохи крупної солі у воді, дати їй охолонути і робити примочки на область очей.
 • Прохолодний компрес. Знімає набряклість і заспокоює очі.
 • Куркумін. Речовина, присутня в куркумі, має протизапальну дію і пригнічує вивільнення гістаміну із тучних клітин. Це речовина пригнічує алергію на очі. Взяти ? ч. л. порошку куркуми, розчинити в ? склянки води і використовувати розчин у вигляді примочок на повіки і зовнішні частини очей. Куркуму додають в чай, щоб боротися із запаленням всередині організму.
 • Чай Улун. Було виявлено, що Улун є частково ферментованим чаєм, який полегшує алергічні симптоми. З ним можна робити примочки на очі, пити протягом дня.

Чи можна вилікувати алергію, не знімаючи вії

Алергія – це хронічний стан людини, схильної до алергії. Вона може проявитися при зіткненні з різними матеріалами і речовинами. Якщо в минулому у людини були ознаки алергічного запалення, слід з обережністю ставитися до всіх нових матеріалів, особливо хімічного походження.

Перед тим як нарощувати вії, слід зробити пробу на клей, який буде використовуватися у цій процедурі. Найпростіший спосіб – нанести на зап’ясті руки і простежити за шкірною реакцією. При непереносимості можна спробувати інший вид клею або зробити пробу на нього в умовах медичної лабораторії.

Якщо нарощування робиться в перший раз, можна наклеїти 1-2 вії на кожне око і простежити за реакцією протягом години.

10f0902676cb21cd25d22bffa5e0f940 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Всі ці процедури виконати легше, ніж після нарощування знімати всі вії із-за алергії. Антигістамінні препарати принесуть лише тимчасове полегшення, але повністю алергію не вилікують, і вії доведеться знімати в будь-якому випадку.

Як запобігти розвитку алергії на вії

Як вже говорилося вище, алергеном виступають пари клею. У більшості випадків у салонах застосовують прозору смолу, зроблену з гіпоалергенних матеріалів. Іноді в неї додано чорна фарба, а це додає ризик появи алергії.

Щоб звести ризик до мінімуму, слід звернути увагу, чи дотримуються в салонах наступних правил:

 • процедура повинна проводитися в добре провітрюваному приміщенні, щоб пари клею не затримувалися в кімнаті;
 • штучні і натуральні вії повинні бути очищені фізіологічним розчином;
 • інструменти повинні бути стерилізовані;
 • гелеві подушечки, що накладаються на нижні повіки не повинні потрапляти в область ока;
 • фіксуватися подушечки повинні спеціальним скотчем;
 • для виключення алергічної реакції перед процедурою, яка проводиться вперше, робиться одиничне нарощування на зовнішніх куточках очі декількох війок для перевірки на аллергопереносимость.

Чи може бути алергія накопичувальної?

Алергія на нарощені вії не може бути накопичувальної. Всі прояви алергічного характеру виникають протягом 1-2 годин після контакту з алергеном, в рідкісних випадках – протягом доби.

Може з’явитися алергія після 1, 2, 3 тижня носіння нарощених вій?

Алергічна реакція організму проявляється відразу, безпосередньо після нарощення вій:

 • Настав час корекції або деякі вії стали відставати, відклеюватися, заважати очам.
 • Поганий догляд за очима і століттями. Після процедури багато бояться мити вії, думаючи, що цим зашкодять їм. На повіках і віях починають накопичуватися частинки косметики, кремів, пилу, продуктів життєдіяльності сальних залоз. Все разом призводить до подразнення на очах, свербіння, почервоніння і, в підсумку, до запалення.

1c25b1ff7df3c1d02d0c7891893d51f1 Алергія на нарощені вії. Симптоми, що робити, щоб не знімати, наслідки, краплі

Виникла алергія на нарощені вії приносить багато незручностей. Крім цього, існує ризик розвитку запальних процесів. Тому кращим рішенням буде зняття вій за допомогою фахівця в косметичному салоні.

Автор: Бєляєва Ганна

Оформлення статті: Анна Вінницька

Відео про алергію на нарощування вій

Алергія і реакція на клей для нарощування вій:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради