Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна паста

Щоб вивести пляму від маркера, діяти потрібно швидко. Тому питання, як відіпрати фломастер з одягу, один з найпопулярніших і затребуваний серед молодих, а іноді і досвідчених мам юних художників, особливо коли справа термінова. Для вирішення цієї проблеми існує список методів, як легко, ефективно і спритно очистити одяг від маркера.

c0cf1d302e7a0e9de4e751ab31434870 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна паста

Засоби для відпирання фломастера

Для початку необхідно визначити, маркер якого типу є причиною забруднення: водний, жирний, на основі спирту, крейди або лакофарбових компонентів. Важливо враховувати тип забрудненої поверхні.

Відчистити перманентний маркер з пластику, фломастер з лінолеуму або металу, а також з шпалер — справа зовсім інше, ніж очищати фарбу з тканини. До того як починати відмивати пляма, слід провести перевірку миючого засобу на клаптику тканини. Особливо обережним потрібно бути при спробі відіпрати фломастер з кольорового одягу, адже її легко знебарвити. До того ж, коли фломастер доводиться виводити з нашивки або аплікації, засіб слід наносити тільки на них, не торкаючись іншої тканини.

Існує кілька простих і доступних способів прибрати плями від маркера:

e299d1f8efdd7d9aaadc6283e7785ca8 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна пастаЄ багато бюджетних і швидких методів очищення від слідів канцелярії.

  • тверде господарське мило;
  • соняшникова або інше рослинне масло;
  • сода і оцет;
  • перекис водню;
  • біла зубна паста;
  • всілякі розчинники;
  • паперові рушники;
  • побутові миючі засоби для миття посуду;
  • спрей-лак для волосся.

Господарське мило

Щоб видалити пляму від фломастера, потрібно запрати одяг в теплій воді і залишити так на півгодини-годину. Після першого разу, швидше за все, доведеться прати ще раз. Додатково після процедури краще випрати одяг пральним порошком в машинці. Такий спосіб очищення підходить тільки для фломастерів на водній і крейдяній основі, вони залишають легко виводяться плями.

Рослинна олія

Якщо потрібно вивести маркер на жирній основі, в таких випадках допомагають олії з насіння рослин (соняшникова, лляна). Для цього потрібно чайну ложку рідини нанести на пляму, залишити вбиратися на 5-7 хвилин, обов’язково змивати в холодній воді. Щоб не залишити жирних слідів, пляма, крім того, бажано обробляти засобом для миття посуду.

Сода і столовий оцет

c5a417c0c1af2794088e03c9e88ff959 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна пастаСуміш соди з есенцією наноситься прямо на свіжі забруднення від маркера.

Для виведення плями потрібно змішати соду з оцтом і нанести на сліди від фломастерів. Суміш не може перебувати на тканини довше 5 хв. Хімічна реакція виведе пляма, а для прискорення процесу можна втирати піну, яка утворилася в тканину старою зубною щіткою. Після цього одяг потрібно випрати в пральній машинці. Чи можна розбавити 3 літри води і 150 мл оцту, отримавши в результаті міцний розчин, в якому замочити забруднений одяг на кілька годин.

Перекис водню і нашатир

Підходить тільки тоді, коли потрібно видалити маркер з білого одягу. Для цього ватяний диск або тампон змочують перекисом водню, а потім впливають на забруднення. В залежності від величини плями і кількості плям вату періодично доведеться міняти. Також, щоб вивести пляму на білому тлі, існує інший варіант — нашатирний спирт. Він підходить і для кольорового одягу теж, але в цьому випадку його необхідно розбавити в пропорції 1 ст. л. на 3 л води.

Зубна паста

Підійде тільки біла паста, бо як кольорова — лише погіршить ситуацію, додавши проблеми «фарб». Щоб прибрати забруднення, видавлюють невелику кількість пасти на проблемну ділянку. Скориставшись губкою або старою зубною щіткою, втирають в пляму. Продовжують терти до зникнення забруднення, а потім прибирають залишки пасти і фломастера ватяними дисками.

Розчинники

bd8837c17b99982644566f370e3b78f3 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна пастаДля очищення від стійких малюнків є запасний варіант — розчинник.

Спирт, ацетон, очищений бензин, уайт-спірит та інші розчинники — речовини агресивні і застосовуються при видаленні найбільш складних плям, завданих фломастерами на лакофарбової основі. Найкращий спосіб вивести пляму від маркера з одягу — обробити ватним тампоном, змоченим в розчиннику. Метод використовують, щоб відмити перманентний маркер. Речовиною обробляють проблемну ділянку і залишають на 15-20 хв. Головне в цій справі — не терти пляма, а акуратно промакивать. Після цього потрібно змити фарбу, а точніше, її залишки на тканини, в холодній воді.

Спирт також допомагає відмити маркер з лінолеуму і стерти перманентний маркер практично з будь-якої поверхні.

Паперові рушники

Їх застосовують тільки до свіжих плям. Серветка або рушник, прикладена до плями, вбирає більшу частину забруднень. Замість них, також використовується бавовняна тканина. Щоб фарба не просочувалася далі, промакивать пляму краще і з зовнішньої, і лицьового боку. Після намокання рекомендується додатково застосувати один із інших способів, щоб прибрати залишки фарби.

Засоби для миття посуду

468f93d0efbd78b143abf7474f5f4436 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна пастаТакож з проблемою допоможе впоратися рідина для посуду.

Для очищення слід замочити одяг або окремо забруднену ділянку в розчині води і засоби, залишити на годину, а після попрати в машинці. Слід пам’ятати, що метод ефективний тільки для слабких забруднень. Якщо збільшити концентрацію миючого гелю, ефект буде краще. Невелику кількість засобу нанести на забруднення і залишити на 5-7 хв. Потім потрібно акуратно відтерти маркер вологою губкою.

Лак для волосся

Моментальність висихання лаку змушує діяти швидко. Щоб стерти фломастер, для початку розпорошують засіб і, поки воно не присохло, накривають і акуратно притискають зверху паперову серветку або бавовняну тканину. Головна характеристика лаку — липкість, з-за чого основна частина фарби прилипне до шорсткої поверхні, а залишки легко змиваються господарським милом і теплою водою.

Стерти маркер можна, скориставшись плямовивідником, таким як «Ваніш» та інші. Головне — уважно прочитати інструкцію. Щоб вивести фломастер не радять застосовувати засоби, не призначені для одягу. А також не рекомендують терти плями занадто сильно. І основне правило — не залишати дітей з фломастерами поблизу предметів, які можна зіпсувати.

pinit fg en rect red 28 Як відіпрати фломастер з одягу: столовий оцет, зубна паста

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради