Як поєднати ламінат між кімнатами

Чим відрізняється хороший ремонт від поганого? Продуманістю деталей. Дуже хороший і дорогий матеріал можна зіпсувати дрібницями. У випадку з ламінатом, це вірно на 100%. Навіть такий нюанс, як шов в покритті між двома кімнатами, стик двох різних по висоті або способу укладання ламінатів. Все це вимагає продуманого підходу. Як стикувати ламінат, які методи і матеріали використовувати і поговоримо далі.

Стик ламінату між кімнатами: потрібен чи ні

Ламінат укладається за технологією плаваючої підлоги. Для того щоб при зміні температури або вологості він не піднімався, покриття не повинно мати місць жорсткого кріплення. Для компенсації зміни розмірів, по периметру кімнат залишають зазор до стін близько 1 див. Згодом він закривається плінтусом. Плінтуса при цьому кріплять до стіни, а не до підлоги.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami74 Як поєднати ламінат між кімнатамиНе завжди і не скрізь можна обійтися без швів і стиків

Навіть якщо в кімнатах укладається один і той же вид ламінату, при великих площах краще в дверному отворі зробити шов. Він потрібен все для тих же цілей: щоб при збільшенні розмірів планок шви не вспучивались. Шов звичайно проходить під дверима. Коли вона закрита, взагалі нічого не видно. Навіть коли двері відкриті, правильно підібраний стикувальний профіль або поріжок уваги не приваблюють.

Як поєднати ламінат між кімнатами

Де зробити стик ламінату між кімнатами? Логічніше поєднати ламінат з ламінатом так, щоб шов був під дверним полотном. Тоді при зачинених дверей стики не видно. Якщо в приміщення виходить кілька дверей, всі з’єднання бажано оформити однаково.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami75 Як поєднати ламінат між кімнатамиЯк стикувати ламінат між кімнатами

Між кімнатами ламінат з’єднують за допомогою:

  • сполучних профілів;
  • поріжків;
  • корковим компенсатором.

З’єднувальний профіль і поріжок — це не одне і те ж. Це два різних типи з’єднувачів. Поріжки можуть використовуватися з будь-яким підлоговим покриттям, але вони відрізняються за зовнішнім виглядом, так як зроблені, зазвичай, з іншого матеріалу. Сполучні профілі проводять ті ж фірми, що роблять ламінат. Покривають їх тієї ж плівкою, яку використовують для ламінації плашок. Це дозволяє підібрати з’єднувальну планку під ламінат з точним співпадінням кольору і малюнка (якщо пощастить).

Сполучні профілі

Як стикувати ламінат, щоб шов був мінімально помітним? Використовуючи ламіновані стикувальні профілі. Їх роблять з алюмінієвого сплаву або МДФ, покривають плівкою, якою покривають ламінат. Складаються сполучні профілі для ламінату з направляючої і декоративної планки. Напрямна може бути пластикова або металева. Вона кріпиться до підлоги за допомогою клею (пластикові) або дюбелів (металеві).

Декоративна планка може бути металевою або з МДФ. У будь-якому випадку матеріал заламинирован плівкою. Цей тип погонажу випускають ті ж кампанії, що роблять ламінат. Кольору і фактури відповідають ламінату. Якщо ваша фірма таких планок не випускає, доведеться брати зразок і намагатися знайти у інших виробників.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami76 Як поєднати ламінат між кімнатамиВиди стикувальних профілів для ламінату

За формою верхньої планки, з’єднувачі можуть бути прямими (на фото зверху по центру) або округленими (на фото зліва). Менш помітні прямі, але повинні стикуватися матеріали однакової товщини. Округлені можна встановити під невеликим кутом, що дає можливість стикувати ламінат різної товщини.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami77 Як поєднати ламінат між кімнатамиПримою стикувальний ламінований профіль

Прямі стикувальні профілі для з’єднання ламінату бувають однієї товщини. Вони називаються прямими або з’єднувальними. Є варіанти для покриттів різної товщини, їх називають «перехідними». Висота поличок у них різна. Підбирається по товщині покриття.

Різною може бути і ширина планки. Чим вона ширше, тим більше можна зробити компенсаційний зазор. Мінімальна ширина планки 22 мм, максимальна — 44 мм. Можливо, є й більше або менше, але вони дуже рідкісні.

Як стикувати ламінат за допомогою поріжків

Поріжки для з’єднання підлогових покриттів — це планка з зносостійкого матеріалу. Від сполучних профілів їх відрізняє те, що це тільки планка. Вона просто закриває зазор зверху.

Роблять поріжки з наступних матеріалів:

  • Металів та їх сплавів. Найчастіше це алюмінієві сплави і латунь. Забарвлення зазвичай імітує один з металів — латунь, бронзу, алюміній і т. д. Можуть бути блискучі, матові, з сатинованої поверхнею (напівматові) і т. д. Є варіанти, ламіновані плівкою «під дерево», але їх треба підбирати за кольором покриття.
  • Із зносостійкого пластику. Багато планок в коричневій гамі, є кольорові, з імітацією деревини.
  • Дерев’яні. Продаються незабарвленими, можна спробувати підібрати колір самостійно.

Щоб поріжки виглядали нормально і не дряпали» очей, їх підбирають в тон одного із з’єднуваних покриттів. Перед тим як стикувати ламінат, візьміть зразки своїх покриттів і вирушайте на пошуки порожков. Ні на око, ні по фото ви не зрозумієте, який з варіантів буде оптимальним. Тільки приклавши до конкретного матеріалу можна вибрати.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami78 Як поєднати ламінат між кімнатамиБез «примірки» не зрозумієш який з них краще

За типом кріплення поріжки бувають прихованого або відкритого монтажу. Відкритого монтажу — з наскрізними отворами в планці, в які встановлюється кріплення. Кріплення — саморізи. Їх колір бажано підбирати в тон забарвлення поріжка, а форма капелюшка повинна бути конічної і зверху прямою. Якщо в комплекті немає кріплення, краще беріть з собою планку або її відтинок з отвором в магазин. Там можна «приміряти» різні саморізи і вибрати оптимальний варіант.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami79 Як поєднати ламінат між кімнатамиОдин з поріжків — закриває зазор профіль. І все

Пороги прихованого монтажу зазвичай роблять з металу. Частіше з алюмінію і латуні, можна знайти з нержавіючої сталі (за ціною крило від літака). Краще, якщо алюміній анодований — він довше не змінює колір. Алюміній може бути ламінованим плівкою «під дерево», що підвищує шанси зробити стик менш помітним. У комплекті з планкою йде кріплення. Він повинен мати певної форми капелюшка — щоб вони заходив в паз.

Коркові компенсатори

Якщо поріжки вам не подобаються, у шов можна прокласти пробку. Є спеціальні коркові компенсатори. Їх зазвичай використовують при укладанні паркету. По ширині вони можуть бути 7-12 мм, по висоті — 15, 18, 20 і 22 мм. Смужки пробки пофарбовані, відшліфовані. Продаються коркові компенсатори шматками по 90 см, 120 див. Можна знайти і планки довжиною 3 м.

Коркові компенсатори укладають, коли одне з покриттів вже укладено, а друге буде монтуватися. Це зручно, якщо двері виходять у коридор, і з’єднуються два покриття з різного ламінату, причому з різними напрямками укладання.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami80 Як поєднати ламінат між кімнатамиПробка у стику ламінату з ламінатом

Для установки коркового компенсатора знадобиться клей для дерева і силіконовий герметик (краще прозорий, його майже непомітно). Клей наносимо на підлогу зигзагом або двома паралельними смужками, встановлюємо смугу пробки і притискаємо. Беремо силікон, відгинаємо пробку, промазуємо стик з ламінатом, повертаємо компенсатор на місце, притискаємо.

Коли друге покриття дійде до стику, зріз ламінату обов’язково треба промазати силіконом — це захистить від попадання вологи і сміття. Надлишки силікону обов’язково видаляйте відразу ж, інакше потім їх від пробки можна відірвати лише пошкодивши поверхню. Отже, ще раз: низ коркової смужки клеїмо на універсальний клей, який склеює деревину і бетон (якщо у вас бетон), а боки приклеюємо за допомогою герметика до зрізах підлогового покриття.

Монтаж поріжків в шов ламінату

Перед тим, як оформляти стик ламінату з ламінатом поріжком, прочитайте інструкцію по встановленню. Вона зазвичай вкладена в упаковку. Можуть бути деякі нюанси, але загалом, порядок однаковий. Загальну послідовність дій і опишемо.

З’єднання ламінату між кімнатами поріжком прихованого монтажу

При установці поріжка з прихованим монтажем, планку відрізають потрібної довжини. В шві, посередині між двох покриттів свердлять отвори. У них встановлюють дюбельные заглушки. Капелюшки дюбелів заводять в паз на планці і розподіляють по планки так, щоб вони були навпроти отворів. Зручніше притиснути планку до одного з одвірків, повернути її боком, в такому положенні виставити шурупи.

Якщо на планці має самоклеючий шар, захисну плівку знімають. Якщо такого шару немає, на краю наносять тонку смужку силіконового герметика. Герметик краще вибрати такий, який після висихання залишається еластичним, а не жорстким. Таке ущільнення не зруйнується від періодичних навантажень (коли хтось на поріг наступає).

kak soedinit laminat mezhdu komnatami81 Як поєднати ламінат між кімнатамиЯк стикувати ламінат з ламінатом за допомогою поріжка прихованої установки: покрокові фото

Далі перевертаємо планку з встановленим кріпленням, і акуратно, зверху вниз, опускаємо в отвори. Якщо неправильно виставили кріплення, буде потрібно помічник. Одна людина тримає планку, другий коригує положення шурупів. Коли всі шурупи потрапили в отвори, беремо гумову киянку або молоток і шматок деревинки і, з їх допомогою, садимо поріжок на місце.

Стиковка ламінату з ламінатом між кімнатами поріжком відкритого монтажу

Закрити стик ламінату можна і звичайним поріжком. Насамперед відміряє потрібну довжину планки, відрізаємо за допомогою ножівки. Очищаємо місце стику від сміття. Прикладаємо поріг так, як він буде лежати. За допомогою олівця або маркера ставимо мітки на підлозі через отвори для установки кріплення. Олівець тримаємо строго перпендикулярно. Навіть невелике відхилення може принести проблеми при установці.

Беремо дриль, вставляємо свердло. Діаметр — 1 мм менше діаметра кріплення. У кожній з відміток свердлимо отвори. Свердло, знову-таки, вертикально.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami82 Як поєднати ламінат між кімнатамиПороги для ламінату між кімнатами

В отвори встановлюємо пластикові заглушки дюбелів, забиваємо їх так, щоб вони були на одному рівні з підлогою. По боках планки поріжка наносимо шар силіконового герметика. Перевертаємо планку і викладаємо її на місце. Опускати її треба зверху вниз. Бічні пересування небажані із-за можливості розмазування силікону. Беремо гвинти, вставляємо їх зверху, закручуємо.

Якщо при установці з-під планки видавився силікон, відразу беремо вологу ганчірку і витираємо все без залишку. Поки він не полимеризовался, видаляється без проблем. Через кілька хвилин вже може бути складно домогтися чистої поверхні.

Тепер ви знаєте, як стикувати ламінат за допомогою порожков. Не так і складно.

Укладання ламінату без порогів по всій квартирі

Не всім подобаються стики ламінату, як їх не добивайся. У невеликих квартирах можна укласти це покриття суцільним килимом. Але максимальна довжина без порогів — 10 метрів, а ширина — 8 метрів. У різних виробників можуть бути відмінності за максимально допустимої укладанні без сполучних швів, але не набагато.

kak soedinit laminat mezhdu komnatami83 Як поєднати ламінат між кімнатамиБеспорогова укладання ламінату має обмеження

Навіть якщо у вашій квартирі таке можливо, це не дуже зручно при необхідності ремонту ламінату. Справа в тому, що ламінат може деформуватися, протертися і т. д. При укладанні зі стиками, простіше дістатися до потрібного фрагмента і замінити його. Якщо ж по всій квартирі немає стиків, для будь-якої заміни доведеться перебирати всі самого кінця. Дуже незручно, хоч і не смертельно.

Ще, укладання ламінату без стиків по всій квартирі вимагає вдумливої розробки плану укладання. Адже стиків немає, треба думати, яка зі схем буде найбільш зручною.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради