Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фото

Утеплити веранду для зимового проживання можна на етапі будівництва або коли вона вже зведена. Однак спочатку треба з’ясувати, необхідні такі дії. Якщо вони виправдані, то доведеться вирішувати, яку вибрати технологію проведення робіт, і як підібрати теплоізоляційний матеріал.

Чи потрібно утеплювати веранду

Існує думка, що якщо провести теплоізоляцію веранди, то і в хаті стане тепліше. Частка правди тут є. Веранда розташована завжди з того боку будинку, де облаштований вхід. Додаткове приміщення є перешкодою для вітру, опадів, низької температури. Холод не надходить відразу в будинок через вхідні двері. Проте захист ця мінімальна. Якщо спочатку прорахувати витрати на теплоізоляцію веранди, то дешевше буде поставити надійні утеплені двері.

73f5d488e8167757edd3839d68546b2e Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоУтеплювати потрібно опалювальну веранду, де взимку постійно підтримують комфортну температуру

Другим нюансом є конструкція прибудови. Якщо це відкрита тераса, то ні про яку теплоізоляції не може йти мова. Вона просто марна. Навіть якщо засклена веранда, потрібно знову ретельно вивчити її пристрій. Зазвичай такі прибудови спочатку зводять холодного типу. Конструкція в найпростішому виконанні має дерев’яний каркас. Його обшивають дошкою. Зовні стіни оббивають вітрозахисною мембраною. Полотно запобігає проникненню холодного вітру крізь щілини. Фінішній зовнішньою обробкою використовують блок-хаус або інші види панелей. Зсередини стіни теж обшивають вагонкою. Прибудова виходить холодною, але всередину приміщення завдяки вітрозахисною мембрані не проникає атмосферна волога і вітер.

От якщо таку утеплити веранду з дощок просто зсередини, то толку не буде. При будь-якій товщині теплоізоляції в приміщенні буде холодно. Утеплювач потрібно укладати зовні і створювати вентильований зазор між ним і блок-хаусом. Тут потрібно продумати, чи вигідно зривати облицювання стін, адже деякі панелі після демонтажу прийдуть в непридатність.

Останній нюанс пов’язаний з наявністю опалення. Після утеплення всередині приміщення не стане тепліше, якщо не встановити обігрівач. При небажанні опалювати веранду і утеплювати її безглуздо.

Способи утеплення веранди

Займаються роботами, пов’язаними з теплоізоляцією, на етапі будівництва або коли прибудова вже зведена. Утеплювати можна за бажанням: зсередини і зовні. Технологія передбачає проведення комплексних робіт. Тобто, потрібно утеплювати підлогу, стельове перекриття, стіни і цоколь. Якщо залишити один з елементів без теплоізоляції, толку від виконаної роботи не буде.

Утеплення веранди зсередини

З внутрішньої сторони погодні умови не заважають проводити роботи в будь-який час. У цьому полягає плюс обраного способу. Проте укладання теплоізоляції краде трохи корисного простору. З цієї причини стіни оптимально утеплювати зовні. Зсередини займаються облаштуванням підлоги і стелі.

68ef2fb047d7be91030058c374646993 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоЗ внутрішньої сторони оптимально утеплювати підлогу і стелю

Для утеплення стелі зазвичай використовують мінвату. Спочатку з рейок створюють обрешітку. Наступними шарами йде гідроізоляція, мінвата, пароізоляція. Весь пиріг зашивають вагонкою.

Важливо! Мінвату завжди потрібно захищати паро – і гідроізоляцією з обох сторін. Матеріал має властивість вбирати вологу.

Принцип теплоізоляції підлоги аналогічний, але тут є нюанси. Утеплювач укладають між чорновою і фінішним настилом. Якщо зазор під лагами дозволяє, то дошки чорнової підлоги можна завести під них. При відсутності зазору чорновою підлогою використовують фінішний настил. За нього розкачують теплоізоляцію, кріплять брус, настилають дошки нового фінішного настилу.

Утеплення веранди зовні

Плюсом зовнішнього утеплення є збереження внутрішнього корисного простору прибудови. Мінус в тому, що роботи можна виконувати, коли йде сніг, дощ або встановився сильний мороз.

0285235a1e7dcb6fbaf2f15958d72ef7 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоНайпопулярнішим зовнішнім утепленням є облаштування вентфасад

Найчастіше зовні прийнято утеплювати стіни, щоб не красти внутрішнє корисний простір веранди. Якщо дерев’яна прибудова, облаштовують вентильований фасад. Цегляні, пеноблочные та шлакоблочні стіни оптимально утеплити за технологією мокрого фасаду. Вона заснована на кріпленні теплоізоляції без обрешітки і нанесенні штукатурки в якості фінішної обробки.

Крім стін, зовні потрібно утеплити цоколь. Зазвичай його обшивають плитами Пеноплэкса. Якщо веранда на пальовому фундаменті, навіть утеплена підлога буде мати тепловтрати, так як знизу його обдуває взимку морозний вітер. Тут оптимально по периметру споруди між палями залити бетонну стрічку, викласти з цегли цоколь і утеплити його Пеноплэксом.

Як підготувати веранду до утеплення

Підготовчі роботи залежать від того, з якого боку передбачається почати утеплення. Якщо намічена зовнішня теплоізоляція стін і цоколя, біля веранди звільняють простір, щоб вільно можна було пересуватися. Якщо є фінішна облицювання, її всю демонтують. Усувають щілини. На дерев’яних стінах тріщини конопатять льоном. Щілини на бетоні і цеглі шпаклюють.

При внутрішньому утепленні веранду повністю звільняють від сторонніх предметів. Якщо технологія того вимагає, то демонтують підлогове покриття, облицювання стін та стелі. Відразу продумують прокладку комунікацій, електропроводки, розташування вимикачів, розеток, освітлювальних приладів.

5dfef797917f17756fad0b2c24e43118 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоПри внутрішньому утепленні стін підготовка передбачає облаштування решетування

Мінусом теплоізоляції стін з внутрішньої сторони є не тільки зменшення простору. Негативним моментом виступає зміщення точки роси. Якщо все ж обрано внутрішнє утеплення стін каркасної веранди, тоді з рейок чи профілю споруджують обрешітку. Конструкція потрібна для вкладання теплоізоляції, освіти вентильованого простору, кріплення фінішної облицювання.

Чим краще утеплити веранду

Вибір матеріалу залежить від декількох факторів. Враховують конструкцію веранди, з чого зроблені стіни, який обраний спосіб: зовнішній чи внутрішній. Для успішного виконання робіт потрібно дотримуватися одне правило. На вертикальні і похилі поверхні оптимально кріпити жорстку теплоізоляцію у вигляді плит. Утеплити горизонтальну поверхню можна розкочуванням рулонних матів.

Як утеплити веранду пінопластом

Популярність пінопласту пояснюється дешевизною, простотою обробки. Плити підійдуть для укладання на підлогу, стіни і стелю. Пінопласт не боїться вологи, що позбавляє від необхідності використовувати гідроізоляційну і пароізоляційну мембрану.

a49b52bf02e8d00f3be8364659acb61c Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоПлити пінопласту кріплять без паро – та гідроізоляції

Важливо! Пінопласт не пропускає повітря. Щоб усередині веранди створити сприятливий мікроклімат, влаштовують вентиляцію.

Плити пінопласту за технологією сухого фасаду укладають в осередку обрешітки. Стики задувають монтажною піною, щоб уникнути утворення містків холоду. Зовні зазвичай застосовують технологію мокрого фасаду. Пінопласт приклеюють на стіну, по кутах і центру фіксують дюбелями-парасольками. Зверху натягують штукатурку.

Рада! Пінопластом оптимально утеплити пластикову веранду, так як обидва матеріалу легкі, не пропускають повітря, а облаштування вентиляції в будь-якому випадку буде потрібно.

Як утеплити веранду Пеноплэксом

Матеріал за складом є аналогом пінопласту, але володіє поліпшеними характеристиками, що позначається на збільшеній вартості. В першу чергу плити стійкіший до механічних навантажень. Технологія монтажу нічим не відрізняється від роботи з пінопластом. Утеплювати Пеноплэксом можна стіни, підлога і стеля. Однак у веранди ще є цоколь. Ось тут Піноплекс краще всього використовувати, так як інша теплоізоляція не підійде.

26f90194b20003cfb47043a133e275ca Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фото

Якщо веранда зведена вже давно на стрічковому фундаменті, його доведеться відкопати. По периметру риють траншею, поки не здасться початок бетонної основи. Цоколь і фундамент веранди очищають від бруду. Бетонну поверхню покривають гідроізоляцією. Підійде бітумна мастика або спеціальна мембрана.

Плити Пеноплэкса за методом монтажу пінопласту приклеюють клеєм-піною. У п’яти точках фіксують дюбелями-парасольками. Поверх плит наносять клейку штукатурну суміш з прокладкою армуючої сітки. Нижню частину фундаменту засипають землею. Виступаючий на поверхню цоколь для краси обробляють декоративною штукатуркою.

Як утеплити холодну веранду мінватою

Під поняттям мінвата ховається три виду утеплювача: скловата, базальтова вата мінеральна вата. Форма випуску – рулонні мати або плити. Рулонна мінвата швидко злежується, має малу щільність. Мати розкочують по горизонтальній поверхні: підлоги і стелі. Можна нарізати шматками і заштовхувати щільно між лагами, балками.

b0df9315139cce5d4f72240607669d47 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоРулонну мінвату укладають на горизонтальній поверхні

Плити мінвати оптимально використовувати, коли потрібно утеплити фасаду. Однак на підлогу і стелю їх теж укладають. Фасад з мінвати роблять вентильований. Теплоізоляцію обов’язково захищають з обох сторін паро – і гідроізоляцією.

Плити базальтової вати високої щільності підходять для технології мокрого фасаду. Їх кріплять за методом пінопласту (клеєм і дюбелями), а зверху натягують штукатурку.

Важливо! Перевагою мінвати є не тільки здатність утримувати тепло, але пропускати кисень. Веранда «дихає», що позбавляє від необхідності обов’язкового облаштування вентиляції.

Мінватою оптимально утеплити щитову веранду або дощату споруду. Стіни разом з теплоізоляцією надійно захищають паро – і гідроізоляцією, фінішної облицюванням. Прибудова виходить тепла. За рахунок того, що стіни «дихають», всередині веранди завжди підтримується сприятливий мікроклімат.

Як утеплити веранду під житлову пінополіуретаном

Існує три форми випуску пінополіуретану: жорсткі плити, гнучкі плити і піна для напилення. Популярним і ефективним є третій варіант. Напилення пінополіуретану дозволяє надійно утеплити всі елементи конструкції веранди без утворення містків холоду.

ed7d897a2dbc68d6bc6c4d5acfe2cc06 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоДля напилення пінополіуретану знадобиться спеціальне обладнання

Напилюваний пінополіуретан – це та ж сама монтажна піна, тільки у великій кількості. Її наносять на чисту підготовлену поверхню спеціальним обладнанням. Піна надійно прилипає, заповнює всі порожнечі. Після застигання зрізають зайві ділянки, закривають теплоізоляцію фінішною обробкою.

Як утеплити холодну веранду в приватному будинку

При утепленні холодної прибудови важливо дотримуватися черговості. Зазвичай спочатку займаються стелею, потім стінами, а завершують підлогою. За бажанням черговість міняють, якщо вважають, що так утеплювати буде зручніше. Головне, щоб у веранді не залишилося ділянок без теплоізоляції, інакше витрачені кошти і сили будуть марні.

Як утеплити стелю на веранді зсередини

Існує два способи утеплення стелі: зсередини і зовні. Перший варіант роблять, коли потрібно утеплити вже побудовану веранду. Зі стелі видаляють облицювання. Так як дах піддається впливу опадів, під покрівельним покриттям вже має бути гідроізоляція. Відсутність її – груба помилка, яку доведеться виправляти. Гідроізоляційну мембрану кріплять зсередини веранди, обводячи балки перекриття. Дерев’яні елементи швидше згниють, але це єдиний спосіб утеплити і захистити стелю від вологи. Наступним етапом традиційно йде створення решетування, укладання утеплювача, пароізоляції та облицювання фінішною обробкою.

fc79dfd8c9da7687ce04d1657fd0918d Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоЗсередини утеплювач щільно заштовхують між балками обрешітки

Зовні стелю доступно утеплити, коли на веранді ще немає даху. Тут краще використовувати Пеноплекс. Після укладання балок перекриття, поверх нашивають дошку. Плити Пеноплэкса укладають по всій поверхні, фіксують дюбелями. Стики задувають піною. Так як Пеноплекс витримує велике навантаження, поверх плит з рейок облаштовують контррейки. Кріплять її до балок перекриття. По контррешетуванню розкачують гідроізоляційну мембрану, монтують покрівельне покриття.

Як утеплити стіни веранди

Стіни можна утеплити зовні і зсередини. Господар має право сам вибрати більш підходящий варіант.

Існує два способи теплоізоляції стін зовні:

  1. Щоб утеплити дощату веранду, застосовують технологію сухого фасаду. На стінах створюють обрешітку. Клітинки заповнюють утеплювачем, зверху закривають вітрозахисною мембраною. З допомогою контробрешетки облаштовують вентильований зазор, кріплять оздоблювальні панелі.
    12bd8e4066821ac6b2a472ac7d989b89 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоТехнологія сухого фасаду вимагає створення обрешітки
  2. Щоб утеплити веранду цегляну, шлакоблочную або іншого подібного матеріалу, часто застосовують технологію мокрого фасаду. На стіни наклеюють теплоізоляційні плити, фіксують їх дюбелями-парасольками, натягують зверху штукатурку.
    23f18b53930bdaf179040e71749e8d6c Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоТехнологія мокрого фасаду заснована на фіксації плит до стіни без обрешітки

При внутрішньому утепленні оптимально створювати решетування, щоб між облицюванням і теплоізоляцією зберігалося вентиляційний простір. Якщо обрані плити Пеноплэкса, то на цегляну стіну їх можна фіксувати за методом мокрого фасаду. Однак спочатку облаштовують надійну гідроізоляцію. Стіну покривають бітумною мастикою чи мембраною. Міра необхідна, так як зміщується точка роси.

Як утеплити підлогу веранди

Спосіб утеплення часто залежить від того, на якому фундаменті стоїть прибудова. Якщо робити утеплення підлоги веранди на палях, то спочатку потрібно зірвати дошки. Під балками з будь дошки або вологостійких плит створюють чорнову підлогу. Пустоти засипають керамзитом або закладають будь-яким іншим теплоізоляційним матеріалом. Не забувають про паро – та гідроізоляції. На балки назад настилають зірвані дошки.

de7f0b34dd980001da6ff06ed1e21a26 Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоПри неможливості закріпити під лагами чорнова підлога, утеплювач розкладають по фінішного підлогового покриття

Коли відбувається утеплення підлоги на веранді в дерев’яному будинку, який стоїть на стрічковому фундаменті, дошки підлогового покриття можна не зривати, а використовувати їх замість чорнової підлоги. Мінус технології в тому, що крадеться трохи простору по висоті. Однак у веранди на пальовому фундаменті під лагами є зазор від землі. Тут зручно кріпити знизу дошки чорнової підлоги. У будівлі з стрічковим підставою лаги зазвичай укладають на землю, підклавши цегляні підкладки. Завести в маленькі зазори дошки чорнової підлоги практично неможливо, а демонтувати лаги – зайва робота.

Поради професіоналів

Частою проблемою забудовників є складність визначення, з якого боку вигідніше утеплити на веранді стіни. Професіонали радять робити це зовні. Якщо теплоізоляція розташована всередині веранди, зміщується точка роси. Матеріал стіни промерзає, холод зустрічається з теплом, утворюється конденсат. Від вогкості відбувається повільне руйнування.

271b2b21a92c5403266bfdfd6aeeef4e Веранда: як утеплити для зимового проживання, чим утеплювати підлогу, стіни і стелю, фотоВід місця розташування теплоізоляції залежить, наскільки руйнівна для стін виявиться зміщена точка роси

При облаштуванні теплою веранди треба не забувати про вікнах. Оптимально встановити енергозберігаючі склопакети з трьома стеклами. Старі двері теж міняють, адже через них йде великий відсоток втрати тепла.

В якості опалення простіше використовувати електричні обігрівачі. Потужність розраховують за стандартною формулою: 100 Вт/1 м2 приміщення.

Висновок

Утеплити веранду для зимового проживання нескладно власними силами. Важливо дотримуватися технологію. Допущені помилки призведуть до марним розтрат коштів і праці. При виникненні складних питань оптимально запитати поради у фахівця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради