Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаном

Для створення комфортних умов перебування всередині гаража не тільки автомобіля, але і його власника, необхідно подбати про ефективне утеплення. На ринку представлений величезний асортимент теплоізоляційних матеріалів, відрізняються високими робочими характеристиками. Утеплити стелю в гаражі зсередини можна своїми руками без залучення фахівців. Головне, вибрати найкращий матеріал для використання, і знати технологію його укладання.

Особливості утеплення стелі в гаражі

Питання утеплення особливо актуальне для гаражів, враховуючи, що вони в більшості виконані з металу або мають бетонні поверхні. А при відсутності теплоізоляції в умовах серйозної різниці температур між приміщенням і вулицею), які знаходяться всередині предмети і авто починають псуватися, сиріти, іржавіти. Саме скупчується конденсат і підвищена вологість стають основною причиною таких негативних наслідків.

Щоб уникнути їх, необхідно зробити якісну вентиляцію і підтримувати оптимальну для зимового часу температуру всередині гаража – до +5 °С. Особливу увагу варто приділити утеплення стелі, оскільки через нього йде велика частина тепла. До того ж, якщо грамотно утеплити, то вдасться заощадити на обігріві.

Чим утеплити стелю в гаражі зсередини

Робити теплоізоляцію стелі в гаражі потрібно за допомогою надійного і довговічного матеріалу. Для цих цілей підходить мінеральна вата. Цей теплоізолятор на відміну від інших приваблює доступністю.

Серед переваг варто відзначити:

 • достатні теплозберігаючі характеристики;
 • пожежна безпека;
 • паропроникність;
 • збереження форми при тривалій експлуатації;
 • універсальність використання (і зовні, і зсередини приміщення).

З недоліків виділяють:

 • боязнь матеріалу підвищеної вологості;
 • робота тільки у спеціальному одязі із застосуванням засобів захисту.

f494ae9abb3c016f17c7cb08185a274d Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномПридбати мінвату можна або в рулоні, або у вигляді листів

Також добре використовувати блоки пінопласту, щоб утеплити приміщення. У спіненої пластичної маси з сильних сторін зазначають:

 • низький ступінь проведення тепла;
 • незначна вага;
 • хорошу стійкість до вологого середовища.

Крім цього, утеплювач завдяки жорсткій формі не викликає труднощів при обробці, укладанні. Термін експлуатації – 30-50 років (в залежності від умов використання), його не люблять гризуни, комахи.

248bbe5667ee928e52f1085fd5ec16ca Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномПри горінні пінопласт виділяє токсичні речовини, шкідливі для здоров’я людини

Піноплекс – це одна з поліпшених різновидів теплоізолятора. Його вибирають:

 • за меншу товщину на тлі високих теплоізоляційних якостей;
 • зручність в монтажі;
 • довговічність;
 • стійкість до впливу вологи, вогню.

За рахунок спеціального виступу стикування двох листів відбувається легко і надійно, ніяких щілин і зазорів не спостерігається.

134a37937947b369af6ce36030f57c0c Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномЩільний стик є гарантією герметичності листів піноплекс

Пінополіуретан – утеплювач, який випускають в рідкому вигляді і наносять на поверхню методом напилення. Після висихання шар утеплювача відрізняється герметичністю, несприйнятливістю до підвищеної вологості, гниття.

Пінополіуретан не викликає проблем при обробці складних поверхонь (з явними нерівностями). Застосування обклеювальних ізоляторів, якщо потрібно утеплити приміщення, буде доречно на бетонних стелях.

b4cae1f85547a39a4fac83a1c2fb6e28 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномЗ недоліків відзначають дорожнечу пінополіуретану і необхідність у спеціальному обладнанні

Важливо! Якщо гараж має металевий дах, то ефективніше для утеплення вибирати матеріали, що не контактують з оброблюваною поверхнею.

Як підготувати стелю в гаражі до утеплення

Перед тим як утеплити стельову поверхню потрібно підготувати, щоб якість роботи теплоізолятора надалі не погіршився. Насамперед слід видалити стару обробку, очистити від забруднень. Якщо був виявлений грибок, то стеля обробляють за допомогою вибілюючих засобів, антисептичних складів. Для зручності використання варто віддавати перевагу швидковисихаючої грунтовці.

Щоб утеплити стелю в бетонному гаражі, потрібно підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • рулетку;
 • маркер/олівець;
 • елементи кріплення (дюбелі, цвяхи);
 • електродриль;
 • молоток;
 • утеплювач (пінопласт, мінвату);
 • монтажну піну/силіконовий герметик.

Як правильно утеплити стелю в гаражі

Для отримання максимально позитивного результату потрібно дотримуватися певного алгоритму дій з укладання утеплювача. При використанні дерев’яних брусків для виготовлення каркаса перевагу варто віддавати сухій деревині без ознак ураження комахами або патогенними мікроорганізмами. Перед тим як утеплити приміщення, будматеріал обробляють антисептиком.

Як утеплити стелю в гаражі зсередини пінопластом

Процес по теплоізоляції даху гаража з внутрішньої сторони складається з наступних етапів:

 1. Виготовлення обрешітки. Вона може бути або з дерев’яних брусків, оброблених антисептиком глибокого проникнення, або з металевих профілів. Кріпити їх добре за допомогою перфоратора і дюбелів. Відстань між брусками повинна відповідати розмірам пінопласту.
  c131d3b0967b9f9b55ff47ac2d6974c6 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномЛисти утеплювача повинні щільно поміщатися між лагами
 2. Нанесення клею на стелю і установка утеплювача. Теплоізолятор прикладають до оброблюваної поверхні і притискають. Фіксацію аркушів ще доповнюють пластиковими дюбель-грибками, які монтують в заздалегідь зроблені перфоратором отвори.
  89f8e6eb66700aa60025a1e73aec7bb3 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномЩоб добре утеплити приміщення, для більшої герметичності всі області з’єднання повинні бути заповнені піною
 3. Обробка облицювальним матеріалом. Наприклад, пластиковими панелями, вологостійким гіпсокартоном з подальшим фарбуванням.
  757f7ee3067c6e27da02937c02847aa6 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномПластикові панелі стійкі до перепадів температур

Використовувати листи пінопласту для утеплення можна і без облаштування решетування. Матеріал приклеюють на попередньо підготовлену поверхню і фіксують пластиковими грибками. Пінопласт відмінно підходить в тих випадках, коли потрібно утеплити стелю льоху в гаражі.

Як утеплити стелю в гаражі піноплекс

Активне використання піноплекс пояснюється простотою його укладання і хорошими теплоізоляційними якостями. Покроково процес виглядає наступним чином:

 1. Очистити і обробити антикорозійним складом металеву поверхню, краще в декілька шарів.
  f81f63624ad73e9bf118f66badf2ad6c Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаном
 2. Розмітити стелю за габаритами утеплювача. Нанести клей (поліуретановий) на аркуші піноплекс шляхом використання зубчастого інструменту і притиснути до оброблюваної поверхні. Розміщувати плити при утепленні краще з кута, але можна починати і від центру.
  f7fbdb6b99025d41949656e2934ca1dc Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномСусідні листи слід клеїти впритул один до одного
 3. Обробити стики будівельною піною. Завдяки такому простому прийому вдасться виключити появу містків холоду, отже, ступінь герметичності поверхні збільшується в рази.
 4. Після остаточного висихання надлишки піни видаляють канцелярським ножем, а ці місця проклеюють армованим скотчем. Утеплити гараж так вийде набагато ефективніше.
  7ccbf51f9597a3e9b946dc1c33c4a633 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномМонтажна піна легко піддається обробці
 5. Утеплений стелю штукатурять, фарбують.
  2bd56e90654e12713c2ec82cef0147e3 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаном

Як утеплити стелю в гаражі мінватою

Утеплити дерев’яний або будь-який інший стеля в гаражі за допомогою мінеральної вати нескладно. Головне, дотримуватися таку послідовність дій:

 1. Підготувати поверхню. Стелю очищують від старої обробки, всі щілини зашпакльовують і наносять засіб глибокого проникнення. Якщо стеля дерев’яний і його необхідно утеплити, то нашивають листовий матеріал типу плит ОСБ.
  275b90a002d4ae3bf93e7bb6a5ade9ed Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномПрогрунтовану поверхню надійно захищена від цвілі
 2. Укласти фольгоізолон на оброблену і висохлу поверхню стелі. Клеїти його потрібно смугами без нахлеста, інакше в цих зонах буде накопичуватися конденсат.
 3. Для герметизації шва відмінно підійде армована самоклеюча стрічка. Крім клею, можна використовувати для фіксації ізолятора двосторонній скотч.
  aa9113a0e733de1b7b8a7c6bae7f48b5 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномМонтаж обрешітки роблять за допомогою дюбелів і саморезов
 4. Облаштувати каркас на стелі поверх фольгоізолон. За допомогою рівня і відбивочного шнура необхідно на стінах розмітити лінії для нижніх направляючих. Коли вони будуть закріплені, на підвіси монтують поздовжні і поперечні профілі. Відстань між рейками має відповідати розміру листів утеплювача.
  ef897a25444356b0efc993c6932aa04a Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномСтикувальні місця проклеюють скотчем
 5. Укладання утеплювача і другого шару фольгованого матеріалу. Ізоляцію фіксують на двосторонній скотч або за допомогою будівельного степлера, якщо дерев’яний каркас.
  c865b696fd5da0a8970def0fc5a93733 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаном
 6. Виготовлення другий поверх обрешетування фольгоізолон. Тут застосовують рейки товщиною в 2 див. Завдяки цьому вийде вентиляційний зазор між чистової обробкою і утеплювачем.
  1274faca95debb0af614efb160b9ca29 Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаном

Як утеплити стелю в гаражі пінополіуретаном

Займатися утепленням гаража зсередини можна в будь-яку пору року. При використанні пінополіуретану приміщення необхідно повністю звільнити, в ньому не повинно бути автомобіля, на полицях – інструментів, речей, на підлозі – ящиків та інших пристосувань для зберігання.

Першим ділом при утепленні стельову поверхню очищають від старого покриття, що відшаровується, вапна, побілки, фарби. Коли всі роботи по підготовці будуть завершені і стеля просохне від води, приступають до напилення пінополіуретану.

88f0ed08fa8d9a502e52043f3126acac Стеля в гаражі: як утеплити зсередини мінватою, пінопластом, піноплекс і пінополіуретаномПінополіуретан – один з кращих утеплювачів для гаража, довговічний і з високими теплозберігаючими властивостями

Перевага полягає у відсутності потреби виробляти оштукатурювання або ґрунтування поверхні, обробку водовідштовхувальними складами.

Важливо! Матеріал має високу ступінь стійкості до вологи.

При нанесенні рідкого теплоізолятора облаштовувати гратчасту конструкцію не потрібно. Його напилюють на оброблювану поверхню шаром 5-8 см. Цей сучасний матеріал по праву є одним з кращих серед утеплювачів для стелі гаража. Він має високі технічні і експлуатаційні характеристики. Незважаючи на дорожнечу цього способу, прослужить теплоізолятор 50 років. Таким чином можна утеплити стелю гаража під кімнатою – це і ефективно, і надовго.

Поради професіоналів

Щоб уникнути помилок при здійсненні теплоізоляційних робіт в гаражі, потрібно враховувати рекомендації фахівців:

 1. Якщо в приміщенні спостерігається погана вентиляція, то рівень вологості в ньому буде достатньо високий, що призведе до псування майна.
 2. При утепленні освітлення потрібно виводити завчасно, простягаючи по останньому шару теплоізолятора.
 3. Облаштування гратчастої конструкції дозволяє розширити можливості у питаннях остаточної обробки: монтаж гіпсокартонних листів, пластикових панелей, плит ОСБ, фанери.

Висновок

Утеплити стелю в гаражі зсередини під силу кожному. Головне, визначитися з теплоізоляційним матеріалом і дотримуватися чітку послідовність у виконанні робіт. Найбільш бюджетним варіантом для створення комфортної атмосфери в приміщенні є пінопласт, а найдорожчим – пінополіуретан.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!