Прикмети про щурів: перебіг дорогу, з’явився в будинку, до чого побачити гризуна

Народні прикмети про щурів – одні з найбільш суперечливих. В одних культурах звірків вважають моторними і кмітливими провісниками успіху, в інших же – носіями хвороб та негараздів. Багато залежить і від обставин зустрічі.

23d27f3d381a399a4ca5fb67fda1e261 Прикмети про щурів: перебіг дорогу, зявився в будинку, до чого побачити гризуна

Прикмети про щурів в залежності від кольору тварини

Сприйняття щури в народній свідомості пов’язується з помойками, темними кутами і брудом. Щури – паразити, які, по суті, крадуть у людей їжу, приживаються в відхожих місцях, загрожують здоров’ю мешканців найближчих приміщень.

Тим не менше, сама по собі щур – символ міцного здоров’я, витривалості, адаптивності до будь-яких умов, чуйності, сильної інтуїції, особливо щодо вигоди і небезпек. Тому і зустріч з пацюком трактувати можна по-різному.

З езотеричної точки зору має значення колір тварини:

 • Якщо зустрілася чорний щур, може наступити темна смуга в житті, траур, неприємності, смута.
 • Сірий пацюк, як правило, нагадує про дрібних турботах і допомагає бути уважним до дрібниць. Зустріч такого звірка змусить звернути увагу на деталі, щоб не спровокувати неприємності: перевірити, чи вимкнене світло перед відходом, проконтролювати свої витрати, відмовитися від невигідних пропозицій. З іншого боку, така подія може натякати: прийміть дрібні негаразди, щоб уникнути великих.
 • Білий пацюк вважається добрим знаком. Вона може стати передвісником весілля, приплоду, отримання грошових премій, поліпшення життєвих умов, гарних зустрічей, отримання похвали.

Цікаво, що відношення до зустрічі щури наяву відображається і в сновидіннях. Якщо сняться тварини – зазвичай таке бачення попереджає про ті ж події, що і побутові ситуації з гризуном.

Щур перебіг дорогу

Гризуна можна зустріти на вулиці в межах міста або сільській місцевості. Вони мешкають не тільки поблизу сміттєвих звалищ, але і недалеко від каналізації, котелень та інших місць. Якщо щур перебігла дорогу – є прикмета, що це до неприємностей, але от їх “відтінок” може бути різним:

 • Звірятко зустрівся в людному місці – притискайте до себе щільніше сумку, ховайте гаманець і будьте уважні, ймовірно, поблизу можуть бути шахраї або злодії.
 • Гризун потрапив в тихому і затишному місці – на вас чекають зволікання і труднощі, але варто набратися терпіння, скоро все вирішиться, а вам вдасться уникнути збитків.
 • Щур на перехресті – це попередження про складний вибір, де варто бути уважним. Тут символ можна розуміти нарицательно: можливо, в оточенні є зрадник, перебіжчик, хапуга, а може бути один з варіантів майбутнього вибору пов’язаний з труднощами, скупістю, брудом. Приймайте рішення виважено.
 • Якщо ціла зграйка щурів перебігає вулицю, можливі конфлікти з далекими родичами, до яких потрібно підготуватися заздалегідь, щоб не понести втрат і не виносити на загальний огляд.

Автомобілісти також нерідко всерйоз сприймають забобони. Вважається, що тварин ні в якому разі не можна тиснути, щоб не накликати неприємності.

Якщо щур перебігла дорогу водієві, бажано зробити доступні заходи: прочитати молитву, повісити оберіг від аварій, помити руки проточною водою, візуалізуючи зняття дії прикмети.

Бігає під ногами

Особливою прикметою вважаються випадки, коли гризун кидається під ногами. Якщо мова йде про домашнього улюбленця – він може відчувати негатив від гостей, попереджати про погане знайомство, небезпеки.

Коли вулична щур виписує “вісімки” або перебігає дорогу туди-сюди – варто звернути увагу, куди ви йдете. Можливо, це знак, що варто відмовитися від підозрілого ділового співробітництва, провальних операцій, почекати з ризиками.

У більш широкому сенсі – це заклик переоцінити своє життя, чи правильно ви розвиваєтеся, вдало складається кар’єра, достаток живе ваша родина. Може бути, саме зараз настав час щось кардинально змінити.

Побачив біжать з приміщення щурів варто перевірити, немає чи пожежі, витоку газу, затоплення в приміщенні. Якщо щури добровільно покидають ваші склади, комори та інші приміщення – радіти рано, спочатку необхідно переконатися, що приміщення в порядку, справні та безпечні. Обов’язково перевірте проводку, джерела вологи і вогню.

Зустріч з щурами на вулиці

У слов’янських і європейських традиціях щурів вважали негативними створіннями. Пов’язували це і з шкідництвом, і з поширенням небезпечних інфекцій, і з моторошним зовнішнім виглядом хвостатих червоноокий гризунів. Тваринам приписували темну енергетику і захищалися від них не тільки на побутовому, але й магічному рівні.

e305c90ee5518d92af61de518e54a77e Прикмети про щурів: перебіг дорогу, зявився в будинку, до чого побачити гризуна

На Сході звірам, навпаки, віддавали шану. У Китайському календарі Щур вважається символом багатства, кмітливості і працьовитості, а побачити пацюка на вулиці – це знак про насування зручною можливості і прибутку.

Якщо щур з’явилася під порогом – небудь хтось приховує від вас дохід, або в приміщенні зберігається негативна енергетика, і його слід почистити.

Дохлий гризун

Споглядати мертву тварину – випадок не з приємних, тому ситуація може здатися загрозливою. Але різні прикмети повідомляють, що це не завжди поганий знак. Деколи дохлое тварина на шляху може бути символом позбавлення від “мертвого вантажу”, від невигідних обтяжливих справ, зайвих зв’язків.

Іноді трупик гризуна віщує фінансові втрати, крах вкладень, загрозу самопочуттю. Тому звертайте увагу на те, що їсте, намагайтеся висипатися, а крім того – уникайте ворожок, участі в лотереях, пайових угодах та інших ризикованих підприємствах.

Дохлі пацюки на ділянці навколо будинку можуть бути буквальним тривожним дзвінком:

 • Недоброзичливці могли розсипати отрута, тому потрібно доглядати за тваринами, ретельно мити руки та взуття.
 • Чаклуни використовують тварин, щоб накликати біду на “одержувача подарунка”, очорнити.
 • Якщо тварини помирають в районі комори або каналізації, потрібно перевірити їх вміст, можливо, необхідний виклик санинспекции і дезінфекція водойм, приміщень, вентиляційних шляхів.

Якщо раптово помер домашній гризун, можна натиснути у питаннях заробітку, щоб прибуток не пішла на спад або пошукати нові шляхи оптимізації справ.

Прикмети про щура в будинку

В оселі щури ніколи не з’являються просто так. Тварина чує достаток – і приходить туди, де тепло і ситно. Якщо оселилася щур в будинку, це може означати стабілізацію матеріального становища. Але тварина, звичайно ж, потрібно відловити.

Кажуть, що якщо гризун забіг і тут же залишив приміщення самостійно – це дуже хороший знак, що труднощі відступлять незабаром і життя налагодиться.

Окремо говорять про мишах. Почути писк в будинку або побачити білу мініатюрну “нахлебницу” – можливий символ наближення весілля або появи новонародженого.

З негативних тлумачень зустрічаються укорінені уявлення про хвороби, які завдають шкідники. Якщо завелася щур – може занедужати або померти родич. Вбивати тварин езотерики забороняють – від чоловіків це відвертає удачу в бізнесі, а жінкам заважає стати хорошими господинями.

f108f821cf5522a24a8c608791ccf644 Прикмети про щурів: перебіг дорогу, зявився в будинку, до чого побачити гризуна

Якщо щури підточили запаси, знавці рекомендують переглянути свій підхід до справ або взяти тайм-аут у починаннях. Можливо, на поточний період всі докладені зусилля були марними, і потрібно почекати більш підходящого часу для рішучих дій.

Екскременти щурів трактують неоднозначно: з одного боку, це пряме відсилання до розпусті, і варто очистити енергетику приміщення, з іншого – це подвійний символ доходу. У будь-якому випадку сліди життєдіяльності небезпечних тварин необхідно усунути на санітарному рівні.

Нейтралізація негативу

Збудеться “прокляття щури”, багато в чому залежить від одержувача знака. Людей підтримують і вчать ті сили, в які вони вірять, тому, якщо ставитися до прикмет про щурів серйозно – вони можуть набути більшого значення. Якщо ж не звертати уваги на такі ситуації, можливо, символ не буде мати ніякої сили.

Якщо зустріч з пацюком сталася на тлі яких-небудь значущих подій, постарайтеся підготуватися:

 • брати на ділові зустрічі обереги й талісмани;
 • зміцнити фінансові сторони, хоча б збризнути купюри грошових маслом, покласти в гаманець червону стрічку;
 • якщо в будинку з’явилася паразітка, можна запропонувати їй камінчик або горіхову шкаралупу великого розміру, символічно натякаючи, що це вся їжа, яка може їй дістатися;

Мертвого щура закопують далеко від дому. Підкинуті трупики езотерики рекомендують пускати в річку з біжучим водою, щоб змити наговір.

З раціональної точки зору слід приймати всі необхідні заходи:

 • перевірити житло, закрити щілини і дірки, усунути підвищену вологість і сміття, провести дезінфекцію, перебрати припаси;
 • звертати більше уваги на фінансові операції та вклади;
 • обережніше вибирати людей до близького оточення.

ac843e364227f5d68050c47ce649b551 Прикмети про щурів: перебіг дорогу, зявився в будинку, до чого побачити гризуна

Якщо побачене вас дійсно стурбувало – подумайте, до чого може бути прив’язана зустріч з хитрих тварин з фінансової, соціальної сфери і по частині здоров’я. Якщо знайдете пролом – саме час зміцнити свої позиції, щоб не допустити труднощів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради