Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Дуже часто вранці члени сім’ї стикаються з такою проблемою, як нестача часу, коли кожному потрібно встигнути вмитися і почистити зуби. Щоб вирішити це питання, санвузли стали обладнати новинками сантехніки, в числі яких — подвійна раковина для ванної. Вона дозволяє заощадити час і ефективніше використовувати простір приміщення.

870c680d0d9d197e9f2ba133130cb0f7 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Для чого потрібна подвійна раковина

Такий виріб виглядає дуже стильно і порівняно з одинарним має кілька переваг. З ним обидва члени сім’ї можуть одночасно приймати водні процедури і не заважати один одному.

Переваги

Подвійні раковини не тільки можуть урізноманітнити інтер’єр оригінальним дизайном, але і створюють додаткові переваги.

Плюси:

 1. У ранкові години можна не поспішати і не нервувати, тому що вмиватися можуть відразу два члена сім’ї, що особливо важливо, коли всі збираються на роботу або на навчання.
 2. Дотримується чистота. Наприклад, одну раковину можна використовувати за прямим призначенням, а іншої в цей час піддавати дезінфекції.
 3. Можна їх розділити: будуть користуватися діти, інший — дорослі. Відповідно, для кожної зони при бажанні оформляється відповідний дизайн.
 4. Організовується індивідуальне простір. Можна, наприклад, встановити поличку з різними флакончиками і тюбиками.

5ffbbb2d0afd323e1e09dce79a94ccea Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Недоліки

У таких виробів є і негативні сторони.

Мінуси:

 1. Потреба в додатковому вільному просторі. Якщо ванна кімната невелика, то з монтажем цієї сантехніки доведеться почекати.
 2. Прибирання ванної кімнати займає більше часу, так як замість однієї раковини, треба чистити дві.
 3. Зазвичай подвійні раковини коштують дорожче одинарних, що може стримати придбання подібного умивальника.

Однак такі недоліки компенсується придбанням бажаного комфорту та додаткових зручностей.

726e1a05279e095dbe4ea7878f6eb769 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Види раковин

На ринку пропонується безліч варіантів виконання подвійних раковин. Вони можуть бути виконані у вигляді двох незалежних чаш, кожна з яких має власний змішувач. Або це дві раковини, але з одним змішувачем.

Популярний варіант раковини — з двома змішувачами і одним загальним зливом.

Раковини для ванної можна кваліфікувати за кількома ознаками:

 1. За формою вироби: круглі, овальні, прямокутні і квадратні форми.
 2. За матеріалом виготовлення: керамічні, металеві, акрилові, скляні і мармурові.
 3. Як одинарні, так і подвійні моделі можуть встановлюватися на стіну, на п’єдестал або можуть бути вбудованими конструкціями.

400601ffdfae777f57381b10e819526e Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

З яких матеріалів виготовляються

Вибираючи для ванної кімнати подвійну раковину, потрібно звертати увагу на те, з якого матеріалу вона виготовлена.

Кераміка

Найбільш звичними для населення є раковини з кераміки, які знаходяться в середньому ціновому сегменті. Керамічні вироби мають красивий зовнішній вигляд, вони екологічні і гігієнічні, добре вписуються в будь-який інтер’єр.

Ця продукція не боїться подряпин і температурних змін. Разом з тим, вона досить тендітна і може не витримати різких ударів.

91825c66db6692aa6c1d1db8c96b892d Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Керамограніт і натуральний камінь

На відміну від кераміки, керамограніт складі має гранітну крихту. Такі вироби в поєднанні з натуральним каменем володіють значно більш міцні і практичні, не бояться механічних впливів важкими предметами.

Вироби з натурального каменю мають гарний зовнішній вигляд. Однак вони поглинають запахи і фарбувальні частинки, тому потребують постійного догляду.

943af96865d84e0ac4157cf456ef01b5 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Скло

Подвійні умивальники зі скла відрізняються великою різноманітністю моделей і дозволяють використовувати велика кількість колірних рішень. Цей матеріал може бути матовим, глянцевим, а також дуже гладким.

Скло здатне приймати різні форми, тому широко застосовується дизайнерами. Для виробництва подвійних приладів використовують скло, яке пройшло загартування, тому ця сантехніка не тендітна і їй не страшні механічні пошкодження.

На склі не залишаються сліди від забруднень (легко змиваються), воно не вбирає запахи і вологу, але при дуже жорсткій воді на поверхні утворюється наліт.

643e2e8561f7a068084d7b769dcb194d Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Композитні матеріали

Композитні матеріали міцні і безпечні, вироби з них витримують значні механічні дії і агресивні хімічні середовища, але вони мають велику вагу.

Наприклад, штучний камінь являє собою композицію, яка складається на 80 % з кам’яної крихти, а на 20 % — з барвників і з’єднувального полімеру. Експлуатаційні параметри такого матеріалу природного каменю не поступаються. А ось за вартістю вони в кілька разів дешевше.

35fbc2cb3a1271cb254fe87bbafa9763 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Нержавіюча сталь, бронза, мідь

Подвійні прилади з нержавіючої сталі у ванній встановлюється рідко, так як цей матеріал є джерелом шуму. Використовувати бронзу або мідь в якості матеріалу для створення красивих виробів. Але такі прилади дуже примхливі в експлуатації і потребують постійного догляду.

8662f905ca990bd509f14e55eff62740 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Дерево

Цей матеріал у виготовленні раковин застосовується рідко. Вироби з нього відносяться до елітних і виконуються вручну, спеціально обробляються і просочуються водовідштовхувальними складами.

Для таких умивальників потрібен особливий догляд — чистити їх потрібно тільки за допомогою нейтральних миючих засобів. В разі пошкодження захисного шару раковина досить швидко приходить під дією води в непридатність.

Дерево також використовується для виготовлення каркаса і тумбочок, які можуть бути розташовані або під раковиною, або над нею. Для цих цілей використовуються тільки тверді породи, що володіють підвищеною міцністю, довговічністю і стійкістю до ушкодженнями.

Деревні плити типу ДСП (деревно-стружкова) або ДВП (деревоволокнистих середньої щільності) бажано не використовувати, так як вони пористі і від вологи починають кришитися.

b239b11febf19e30d48895cf542761ac Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

На що звернути увагу при виборі

При придбанні парного сантехнічного обладнання необхідно, перш за все, орієнтуватися на просторові можливості ванній.

Але потрібно також брати до уваги і те, що деякі люди нетерпимі до вторгнення у свій особистий простір і не хочуть проводити гігієнічні процедури навіть у присутності рідних.

Слід враховувати:

 • графік підйому домочадців вранці;
 • традиції спільного сніданку сім’ї;
 • особливі переваги членів сімейства.

547a741ddbeedeb71cf8e348a9fa4fed Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Розміри

У більшості виробників є і компактні, і великого розміру виробу, що дозволяє покупцю зробити оптимальний вибір.

Здвоєні вироби мають найчастіше компактні габарити. Але на практиці двом людям одночасно вмиватися в них іноді буває незручно. З цієї причини часто воліють купувати дві окремі чаші. Вони можуть встановлюватися на загальну стільницю або монтуватися на одній тумбі.

28734c9a4472553f2445d80f152d929c Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Колір

Раніше питання про вибір кольору не стояв — вся сантехніка була білосніжною. В даний час нерідко зустрічаються кольорові варіанти. Це може урізноманітнити інтер’єр, головне, щоб умивальник гармонійно вписався в інтер’єр ванної кімнати.

9f8765b078710da7b3db1ec433fc2e16 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Нюанси монтажу

Монтаж подвійних раковин майже нічим не відрізняється від установки звичайних умивальників. Вони також бувають навісними, вбудованими та накладними.

Нюанси установки:

 1. Найпростішими для монтажу є подвійні раковини з тумбою для ванної. Для їх установки потрібно лише підключити змішувачі та встановити сифони.
 2. Навісні умивальники монтувати трохи складніше, зате вони найдешевші в своєму сегменті. Крім підключення води та встановлення сифона, потрібно ще прикріпити виріб до стіни.
 3. Монтаж вбудованої раковини проводиться за допомогою врізки в стільницю. Далі робиться так само, як з іншими виробами.

Необхідно також правильно провести оцінку можливостей для ванної кімнати. Великий вибір різних форм і видів дозволяє втілити найсміливіші рішення.

1cd6dc00bc8a83ed5000c9d1e9d66047 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Установка своїми руками

Найголовніше правило при монтажі здвоєною раковини — це необхідність дотримуватися симетрію. Щоб цього домогтися, необхідно купувати однакові комплекти сифонів та змішувачів.

Підбираючи сантехніку з однієї колекції, можна гармонійно вписати здвоєну раковину в загальний дизайн.

Щоб дві людини при користуванні умивальниками одночасно відчували себе комфортно, відстань між чашами повинно бути більше 90 сантиметрів.

ae0de0a5436e90a058fe9eceab059ade Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Монтаж сифона

Є два варіанти подвійних сифонів: пляшкові і трубні.

Найбільшою популярністю користуються пляшкові сифонні пристрою. Вони підключаються до сливам від обох раковин, які трохи нижче по ходу об’єднуються в загальний стік.

Сифони трубного типу мають коліно замість колби. В порожнині цього коліна і накопичується вода.

Для монтажу сифона знадобиться:

 • електродриль;
 • ріжковий і трубчастий ключ;
 • будівельний рівень;
 • ФУМ-стрічка;
 • набір свердел;
 • силіконовий герметик.

Сантехнічна підводка, монтажний набір і ущільнювальні кільця йдуть зазвичай в комплекті до змішувача.

c084f81645a05a4c909bfc12d790fcf3 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Кожен сифон має свою зливну трубу. Дві колби на водяному затворі між собою з’єднуються за допомогою трійника. Його і потрібно підключити за допомогою гнучкої гофри до системи каналізації.

Сифон, який оснащений двома роздільними колбами, має можливість підключати і два незалежних умивальника, і спарену чашу. При цьому не потрібно переробляти підведення каналізаційної системи.

Можна встановити при бажанні два окремих сифона. Це вигідно тим, що вони менше засмічуються. Але для такої системи потрібно буде виділити багато місця.

Послідовність встановлення подвійного сифона:

 1. Притиснути на підставі зливу гвинт і прикрутити до нього сітку.
 2. До зливних отворів за допомогою гайок прикріпити патрубки.
 3. З’єднати обидва патрубка в тому місці, де розташовується відстійник.
 4. Вихід патрубка приєднати до системи каналізації.

Всі з’єднання виконують за допомогою спеціальних гвинтів, а герметизацію проводять за допомогою конусної прокладки. Для того щоб поліпшити герметизацію, місце з’єднання потрібно обробити силіконовим герметиком.

5e48605f2c313ad72773a0ba8bd89695 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Установка змішувача

Змішувач необхідно вставити в спеціальний отвір, пророблений в чаші, і закріпити із зворотного боку за допомогою притискної гайки з прокладкою. Потім в посадочне місце чаші просунути кінці шлангів, за допомогою яких змішувач підключається до гарячій і холодній воді.

Перед закручуванням шлангів з нижньої частини мийки на підводки треба надіти другу пару прижимних шайб. Конструкція в зібраному вигляді має бути захищеною знизу і зверху чаші двома гумовими ущільнювачами.

444750387e3c6b18882b50b53aa0dfa2 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Монтаж раковини

Для установки раковини потрібно спочатку розмітити місця кріплень. Висоту кріплення умивальника визначають таким чином, щоб його верхня кромка була від рівня підлоги на відстані близько 80 сантиметрів.

Щоб встановлена конструкція виглядала гармонійно, потрібно при визначенні висоти розташування раковини враховувати, як розташовуються шви кахельної плитки.

Для дюбелів у стіни необхідно проробити отвори, в які вкручують сантехнічні саморізи. Потім чашу надіти на випирають гвинти і встановити на п’єдестал.

Для настінного моделі потрібно додаткове кріплення. Для цієї мети можна встановити каркасну раму або змонтувати опору-тюльпан.

Особливої майстерності потребує монтаж вбудованих раковин. Особливо це важливо, якщо стільниця зроблена з каменю. Тому таку роботу краще доручити професіоналам.

Після того, як встановлена чаша, слід провести перевірку правильності підключення. Для цього потрібно відкрити кран і пустити воду. Якщо протікання немає, значить, все зроблено правильно. Якщо ж вони з’являться, конструкцію потрібно розібрати, усунути дефекти та повторно зібрати.

88b7499ba113b1e1b426c5a51271d1a3 Подвійна раковина для ванної: як встановити умивальник з двома чашами і тумбою

Відео

На відео показаний процес монтажу двох умивальників у ванній кімнаті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради