Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтер’єру в сучасному стилі

Картини здатні прикрасити будь-яке приміщення. Вони органічно вписуються в інтер’єр і надають квартирі затишок. Вітальня є центральною частиною квартири, тому їй варто приділити підвищену увагу.

Розвішані картини у будинку виглядають креативно і створюють особливу атмосферу.

70fbb709d067ecd89c2b58184f1af215 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Правила розташування картин

Для правильного розташування полотна в квартирі необхідно знати кілька важливих правил. Вони допоможуть не тільки у створенні красивого інтер’єру, але і наштовхнуть на творчі ідеї.

Взаємна гармонія

В інтер’єрі дозволяється поєднувати фото і постери разом з меблями. За принципом взаємної гармонії можна органічно розташувати зображення, отримавши при цьому чудовий результат.

Кімнати з високими стелями рекомендується прикрашати полотнами, які формують собою прямокутник. Це підкреслить висоту і витонченість стилю приміщення. Для більш яскравого ефекту можна розташувати зображення як можна ближче один до одного. Вони будуть виглядати більш цілісно, а тонкі рамочки допоможуть у створенні ефекту вікна.

40a821c773fbb56b9282161f67d370a7 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Симетрія/асиметрія

Другим головним правилом є поєднання різних форм і розмірів. Змішувати їх можна симетрично і асиметрично. Такий спосіб зміни дозволить зробити кімнату оригінальною і несхожою на всі інші. Але навіть при креативному розташуванні варто пам’ятати про стилістику і загальному змісті. Більшість нових стилів добре виглядають з контрастними зображеннями.

У випадку з асиметричним оформленням краще брати картини різних розмірів, але з одним сюжетом. Відстань рекомендується зробити якомога менше, таким чином асиметрія додасть кімнаті свіжість і динамічність.

ee71f1bc05c86c7be8c179f692dba0c8 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Під симетричним розташуванням розуміють зображення одного розміру і сюжетної лінії. Цей стандартний варіант дозволить створити баланс в загальному інтер’єрі, а також додасть лаконічності і строгості.

396a41cc6a83ef70cb9309f23650e91b Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Рами, паспарту

Щоб картини виглядали органічно, потрібно обов’язково врахувати рами, паспарту, які використовуються у формуванні загальної композиції. Рекомендується розташувати зображення таким чином, щоб верхня частина паспарту була трохи менше порівняно з нижнім. Цей варіант особливо підходить для картин у вертикальному форматі.

Модні картини для інтер’єру стає все актуальнішим, адже кожен господар мріє створити свою кімнату затишною і неповторною.

b7ce3599cc27729a0ddb2a2ae6b7478e Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Орієнтація і кут нахилу

Вертикальні полотна візуально збільшують стелі, тому їх краще розміщувати на вузькій стіні. Горизонтальні картини здатні подовжити стіну. Їх рекомендується вішати над диваном, комодом або ліжком. Не варто оформлювати багато картин в один і той же простір, велика кількість зображень не буде виглядати органічно. До кожного полотна потрібно підібрати універсальну рамку, тоді вся група буде виглядати лаконічно.

ee3dd302fe216e948dd89c0f19328316 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Щоб полотно щільно прилягало до стіни, потрібно натягнути мотузку кріплення. Якщо необхідно, щоб зображення висіло під певним кутом, то мотузку слід послабити.

5258c1d16d939c375390f7a3d8b0b8a5 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Висота

Вішати картини занадто високо не варто, так як ними буде просто неможливо милуватися.

Є спеціальний прийом, який дозволить правильно розмістити полотно на стіні:

 1. Потрібно провести уявну лінію, відступити від нижнього краю горизонтальної картини 3 див.
 2. Повісити полотно так, щоб воно було на рівні очей.

Для вертикальних зображень підійде такий же принцип. Якщо в квартирі низькі стелі, то відстань необхідно брати в 6 см від краю.

29afda0403db3368f82b74ecd85db7d4 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Групування

Якщо в квартирі є вільна широка стіна, а зображення маленького розміру, то їх краще розташувати групами навколо одного загального полотна, яка подобається найбільше. Група повинна включати в себе зображення, близькі за стилем і колірною гамою. Якщо група складається з трьох модульних картин, то середнє зображення є головним.

8ebada9505396390fb3bf41f8ae5b654 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Постери одного розміру можна розташувати в один ряд на однаковій відстані один від одного. Але незвичніше вони виглядають, якщо знаходяться на різних рівнях один від одного.

2eff37c906b7260f2bf19a64027eb02f Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Часто люди сприймають картини як елемент класичного живопису, що вимагає великого простору на стіні. Полотна не можна закривати меблями або іншими елементами декору.

Щоб визначитися, яким чином повісити зображення на стіні, рекомендується спочатку скласти композицію на підлозі і тільки потім перенести її в інтер’єр. Розвішувати багато картин «по зростанню» в бік збільшення не варто, візуально це виглядає негарно.

0dac7d1817e717a027e26ecd2a308e1d Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Підсвічування

Важливим елементом при розміщенні зображень є освітлення. Багато фахівців вважають, що найкраща підсвічування для полотна — це добре освітлене приміщення, однак деякі предмети мистецтва вимагають додаткового підсвічування.

В основному це пов’язано з 3 факторами:

 1. Недостатнє освітлення місця, поруч з яким висить полотно.
 2. Поява відблисків від загального світла.
 3. Бажання зробити акцент на певному зображенні або їх групі.

b8224c9d0c9cd6d1ba4026f637e13ba9 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

В якості додаткового джерела освітлення буде використовуватися світильник. Світильник потрібно розташувати так, щоб світло рівномірно падав на зображення, при цьому не створюючи відблисків і тіней.

Для підсвічування можна використовувати світлодіодні світильники. На відміну від жіночих, вони не гріються і при компактному розмірі створюють хороший, спрямований потік світла, який не спотворює кольорову гаму картини.

Варто пам’ятати про збереження картини: додаткове джерело світла не можна розташовувати ближче одного метра від об’єкта.

d6ae47a8869f002a216b7dba505f7501 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Схеми розташування картин над диваном

Саме логічне місце для предметів мистецтва в інтер’єрі вітальні над диваном. При вході в кімнату, картини відразу привернуть увагу і викликають інтерес з боку гостей. Повісити картину в залі над диваном не складе особливої праці.

Існують готові схеми, що враховують поєднання розміру і форму рам із загальними пропорціями меблів та кімнати. Можна використовувати і готові варіанти, однак творчим людям краще вибрати власний метод розташування зображень над диваном.

27bb96d0ce70c2a770a3fd9c91613b20 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Можна обмежитися одним полотном, відповідає масштабам дивана або спробувати комбінувати великий постер із середніми і дрібними, щоб адекватно заповнити простір.

Важливо, щоб група картин об’єднував спільний елемент: колірна гамма, жанр, тема, розмір деталей. Так композиція буде виглядати гармонійно.

Для створення єдиної композиції рекомендується використовувати три зображення. Якщо рами і невеликі однакові, то можна спробувати створити ритмічну композицію з двох або трьох рядів, по три малюнка в кожному.

Симетрія — приємне людському оку стан, але монотонність — ні. Можна зрушувати полотно вліво або вправо, якщо з протилежного боку дивана теж є на що подивитися, наприклад, на велику вазу або незвичайну лампу.

515c3a1902931bec17fa2c78138f5381 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Рекомендується заповнити як мінімум дві третини ширини дивана картинами над ним. Якщо буде вихід за межі, то меблі буде здаватися незначною. А якщо простір не буде включена достатньо, то полотна не будуть виглядати так витончено і привабливо.

Інтер’єрні рішення можуть бути самими різними, головне — щоб полотно органічно вписувалося в загальну модель кімнати.

20969164e2424578f9fef6c6b0c35fe9 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Підбір картини в залежності від стилю приміщення

При спробі оформлення кімнати багато людей стикаються з проблемою, коли постер або полотно не зовсім підходить по стилю і не вписується в загальну колірну гамму. Для оформлення кімнати в класичному стилі надійними помічниками стануть модні журнали. Крім цього, можна відвідати музей чи галерею. Завдяки цьому можна буде більш точно визначитися з технікою оформлення.

ce4c436fae8630fec4222d1c3752c2f6 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

З картинами для вітальні в сучасному стилі визначитися буде набагато важче, так як напрямків існує безліч. Всі вони переплітаються між собою і мають спільні елементи. Судячи з неординарним стилям, які включають в себе елементи декількох напрямків, вибирати картини можна, просто виходячи з особистих смакових уподобань.

d6adf4ef7714e5c985d70c5d04ec87fb Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Способи кріплення картини

Вибір кріплення в основному залежить від ваги полотна або фото (папір, полотно, пенокартон, багет) і ціни.

Нижче будуть розглянуті основні способи кріплення полотна:

 1. Клейка маса Bostk Quelyd Blu Tack. Виробник гарантує, що речовина відмінно підходить для прикріплення малюнків, плакатів, фотографій, декоративних матеріалів до столу, полиць, вініловим шпалерам, пофарбованих і інших поверхонь. Масу потрібно зігріти в руках, розім’яти, скачати в кульку, прикріпити на раму і сильно притиснути до стіни.
 2. Голки. Спосіб вважається дуже практичним, так як, якщо полотно треба переважити, то голку можна акуратно витягнути, а на стіні практично нічого не залишиться. Витримує досить велику вагу.
 3. Зображення в рамці на стелажі. Потрібно взяти довгий цвях, придавити його важкої стопкою книг на верхній полиці і підвісити полотно на волосіні.
 4. Гачки на липучках Command. Гачки здатні витримати полотно вагою до 2 кг, їх можна легко видалити, вони не залишають слідів і не псують стіни. Одну застібку можна зафіксувати на стіні, а іншу на рамці. З мінусів можна відзначити досить високу ціну і неможливість закріпити постери на вінілових шпалерах.
 5. Гачки Toly. Виробник гарантує, що вони підійдуть до будь-яких стін будинку: цегляним, бетонним і з дерева. Гачок легко витягається, а гвоздик залишає ледь видну дірочку. Витримують вагу до 9 кг.
 6. Підвісна система. Підвісну систему зазвичай можна зустріти на виставках, у галереї, музеї або кафе. Представляє з себе рейок, закріплений на стелі чи на стіні на кордоні з стелею. За допомогою штатних кріплень на рейку фіксується трос з гачком для картини.

З достоїнств підвісної системи відзначають те, що зображення можна вільно переміщати уздовж стіни, регулювати висоту підвісу, при цьому створюючи будь-композиційний ефект на свій смак. Витримують великі навантаження і при цьому виглядає солідно.

4c4184f8c3fa788eafce7a72cb6af381 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Рекомендації

Визначившись з місцем розташування полотна, необхідно приступати до монтажу картини.

Правила і рекомендації по установці полотна:

 1. Для прикраси кухні відмінно підійде будь-натюрморт, зображення квітів або абстракція.
 2. У передпокої краще розмістити диптихи або триптихи з простим і лінійним сюжетом, не вимагає пильної вивчення.
 3. У вітальню прекрасно впишуться полотна в будь-якому стилі з самими сміливими ідеями малюнків.
 4. Спальні чудово прикрасять триптихи пастельних відтінків, що не порушують спокійну атмосферу зони відпочинку.
 5. На стіни дитячих кімнат можна помістити сегменти з кадрами з мультфільмів, для дітей старшого віку — з кумирами спорту чи шоу-бізнесу.

В офісах або кабінетах для мотивації доречно розмістити сегментовані фотографії успішних людей і відомих політичних діячів. Для створення правильного настрою робочого процесу можна встановити фрагменти зображення годин і грошових банкнот, що символізують зв’язок часу і грошей у бізнесі.

f7174218339527a7d94e398b01547cf2 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Картини, які не варто вішати

У квартири і будинки не рекомендується вішати будь-які зображення, які викликають асоціації з розпадом, руйнуванням, тліном і бідністю.

Руїни — це символ смерті, згасання живого. В якості прикладу можна навести роботу Василя Максимова «Все в минулому». На передньому плані зображена літня пані, яка марить спогадами про колишню розкішного життя. На задньому плані простежується обсипається будинок з колонами і висохлий сад.

293a0d71a17cb74f00960a16885c075e Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Розбиті тарілки, чашки, стакани — символ сварок, помилок, зіпсованої життя.

Поламані або висохлі дерева, зів’ялі квіти — якщо постійно дивитися на те, з чого пішла життя, то можна загнати себе в депресивний стан. Постійне нагадування, що всі тлінно, не зробить з людини оптиміста.

Злидні в будь-якому вигляді, принизливі пози, лахміття — все це веде до зневіри.

Фен-шуй категорично не сприймає ставків і боліт. Слово «застій» ніколи не володіло позитивної забарвленням. В стоячих водах животворяща енергія не циркулює.

Зображення будь-яких вад — пияцтво, проституція та інше декаданс не повинен миготіти перед очима людини, яка прагне до чистоти, фізичної і моральної.

112a888bab555f6ec2468d63d450db15 Розвішані картини: як красиво повісити в залі над диваном, модні складові картини для інтерєру в сучасному стилі

Незрозумілі знаки, письмена, безглузді зображення — напис може мати недобре значення і постійне відчуття незрозумілої написи може погано позначитися на душевному стані.

Предмет живопису може бути твором відомого і великого майстра пензля, він може бути чудово оформленим, виконаним з бездоганним смаком, але при цьому зовсім нічого не говорити. Якщо полотно не гармонізує і не надихає, то і вішати його не варто.

Якщо практично всі члени покоління, зображені на картині, вже пішли з життя, постійне нагадує про це може зіпсувати настрій.

Відео

У цьому відео розповідається про правила і засади кріплення складовою картини на стіну.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради