Пилососи для басейну

Необхідною умовою приємного і безпечного користування домашнім стаціонарним басейном є підтримання чистоти води в ньому. Вхідні в комплект очисні пристрої та системи, а також хімічні препарати не здатні повністю виконати це завдання. Щоб провести додаткову обробку дна і стінок, застосовується пилосос для чищення басейну. Він може дістатися до будь-якого місця підводної частини водойми і почистити його від сміття і налиплого забруднень.

Причини забруднення басейнів

e51585d40efd4eca28c1a1906519bd04 Пилососи для басейнуЗабруднення, що знаходяться в басейні

Штучні водойми великого обсягу (каркасні і надувні) комплектуються системою очищення. Її принцип дії – вода з басейну засмоктується компресором, проходить через очисні фільтри і виливається назад.

Але в очищення потрапляють тільки верхні й середні шари. А в басейни відкритого типу у воду потрапляє пил, листя і гілочки з дерев, комахи. Більша частина цього сміття осідає на дно і не захоплюється потоками, які направляються на фільтри.

Басейни закритого типу мало страждають від зовнішніх забруднень, але і в них при тривалій експлуатації на дні накопичується муловий осад, а на стінках наростає грязьовий і водоростевий наліт. Ці забруднення також не обробляються фільтрами і їх доводиться очищати вручну.

Одним із способів впоратися з цією проблемою є повне осушення чаші водойми і її очищення шваброю для даного типу басейну. Це займає багато часу і потребує витрат на заповнення всього обсягу новою порцією води.

Уникнути цих проблем допомагає використання для очищення басейну підводного пилососа, який видаляє сміття і більшу частину забруднень без зливу води. Крім цього, він економить кошти, витрачені на хімічні препарати, видаляють замулені нашарування на внутрішній поверхні басейну.

Типи підводних пилососів

fbda0a994fb857b95be0cc4d750a78c3 Пилососи для басейнуРучний підводний пилосос

За складності конструкції, способів підключення до джерел енергії та участі людини в їх роботі вони поділяються на такі типи:

 • ручні;
 • напівавтоматичні;
 • повністю автоматизовані роботи.

Кожен з цих варіантів забезпечується додатковими аксесуарами – подовжують штангами, змінними насадками і фільтрами.

Ручний пилосос

Це найпростіша і дешева конструкція. Фактично вона забезпечує доступ очищувальному насосу в будь-яку точку водойми. У комплектацію входять:

 • щітки-насадки різної форми;
 • напрямна штанга;
 • шланг для видалення сміття.

За допомогою шланга щітка підключається до фильтрационному насосу або скімеру. Штанга може складатися з декількох секцій, що з’єднуються один з одним, або розсуватися телескопічно. Її довжина може досягати декількох метрів, що дає можливість дотягнутися щіткою до центру великої водойми.

Але реально ручний пилосос призначений для басейну невеликих розмірів. Його використання для очищення водойми об’ємом понад 40 куб. м. невигідно через труднощі пересування щітки з довгою стійкою по великих площах.

Ще одним недоліком ручних моделей є те, що сам він не забезпечує відведення забрудненої води. Його необхідно підключити до зовнішніх джерел фільтрації.

Але його простота в збиранні та роботі дозволяє легко очистити дно і стінки невеликого басейну будь-якого типу. До того ж ручний пилосос не потребує підключення до електричної мережі.

Напівавтоматичні моделі

30616a8bc2bc2cd180b98623a3efa6c9 Пилососи для басейнуНапівавтоматичний підводний пилосос Emaux СЕ306А для басейну

Це проміжний варіант між ручним підводним пилососом і повністю автоматизованими прибиральними пристроями. Він також підключається шлангом до зовнішньої системи фільтрації з насосом або скімерів. Основна особливість цих моделей – спеціалізована насадка, яка з допомогою вакуумної мембрани щільно прилягає до поверхні дна.

Після того як на одному місці зчищається і віддаляється бруд і сміття, насадка самостійно пересувається на сусідню ділянку дна і продовжує там свою роботу. Пересування здійснюється за допомогою мікровібрацій всієї конструкції, при яких мембрана відлипає від поверхні і зсувається в бік. Від людини вимагається зрідка направляти і коригувати рух пристрою.

Напівавтоматичний пилосос використовується для очищення дна басейну будь-якого типу, обсягу і конструкції. Він однаково успішно працює в закритих і відкритих водоймах, розбірних і стаціонарних, надувних і каркасних. Вакуумні насадки можуть очищати нерівні поверхні і западини на дні. Але така конструкція не здатна пилососити вертикальні стінки басейну, їх доводиться чистити вручну.

Додатковою перевагою таких моделей є наявність клапана, за допомогою якого автоматично регулюється потік води, що подається в шланг. Пилосос також може оснащуватися власним фільтром для збору великих фракцій сміття.

Автоматичний пилосос для басейну

449ab5e963be7e7bf5cc58fb14f3f95e Пилососи для басейнуАвтоматичний підводний пилосос Intex

Ці сучасні моделі здатні очистити дно і стінки при мінімальному втручанні людини. Вони також абсолютно незалежні від систем фільтрації басейну, оскільки забезпечені власним насосом, фільтрами і ємністю для збору сміття.

Проте і у них є свої відмінності в конструкції та принципи дії. Передбачені моделі, що підключаються до зовнішньої електричної мережі. Але в цілях безпеки в сам апарат, що знаходиться під водою, знижена напруга подається через трансформатор. У цьому випадку радіус дії пилососа обмежений довжиною кабелю. При віддаленості електророзетки від краю басейну доводиться користуватися подовжувачем, що не завжди безпечно.

Але справжні роботи-пилососи автономні і від електромережі, оскільки живляться від вбудованого акумулятора. Його заряду вистачає на 3 – 5 годин роботи.

Для автоматичних підводних пилососів передбачено два режими дій:

 • Безпосереднє управління рухом пристрою за допомогою дистанційного пульта. Застосовується при обробці басейнів складної форми або у випадках, коли необхідно терміново очистити тільки невеликий, але сильно засмічений ділянку дна.
 • Автономна робота у відповідності із заданою програмою. Користуватися цим режимом зручно при регулярній обробці басейну. Робот обходить всю площу дна, очищаючи його, а потім відключається. Користувачеві залишається тільки очистити приймальний фільтр-мішок від зібраного сміття.

Серед автоматичних моделей випускаються і ті, які здатні пересуватися не тільки по дну басейну, але видиратись на сходи і навіть чистити вертикальні стінки.

Додаткові змінні аксесуари

Головною чистячої частиною будь-якого пристрою є щітка. Але в автоматичних та напівавтоматичних моделях застосовуються адаптовані до їх конструкції варіанти, тому підібрати заміну складно.

А ось щітка для басейну – насадка для ручного пилососа – може бути найрізноманітнішої форми і пристрої. Зазвичай проста модель комплектується мінімум двома варіантами – для проходження по дну і для зняття мулистого нальоту зі стінок. Вони відрізняються розташуванням ворсу на робочій поверхні і його спрямованістю.

Для ефективної чистки в кутах басейну зручні трикутні щіточки з ворсинками, спрямованими не тільки вниз, але і вбік.

Щоб уникнути попадання в фільтруючий агрегат крупного сміття з відкритого басейну, для його попереднього збору перед очищенням використовуються насадки-скімери. Вони схожі на сачок, який гілки і листя потрапляють і затримуються.

Напівавтомати і роботи-пилососи мають власні вбудовані фільтри і ємності для збору сміття. Їх необхідно чистити або міняти після кожного очищення басейну.

Гнучкі шланги потрібних діаметрів для роботи підводного пилососа випускаються зі стикувальними наконечниками. Тому кілька секцій легко з’єднати в одну будь-якої довжини.

Робочі характеристики

Правильний вибір пилососа для басейну повинен враховувати основні властивості, важливі для кожного типу.

Для ручних моделей – максимальна довжина штанги, вага пристрою і наявність змінних щіток-насадок.

Для напівавтоматів – мінімальна потужність насоса, необхідна для надійної роботи вакуумної насадки, швидкість пересування, максимальна довжина шлангів і кабелів.

Для автоматичних варіантів – можливість очищення вертикальних поверхонь, тривалість повного циклу роботи. У моделях без автономного живлення також критична довжина живильного кабелю, яка обмежує розмір очищуваного басейну.

Популярні моделі

3b4dde7c4788dcd7dee569551b65beb4 Пилососи для басейнуМодель “Інтекс 28002”

Відомими брендами очисної техніки для басейнів і штучних водойм вважаються Bestway, Zodiac, Dolphin, Intex. З випускаються ними моделей можна вибрати будь-який варіант – від ручних очищувачів до роботів-автоматів.

Інтекс 28002

Недорогий ручний пилосос, але зручний в роботі. Вага – 1,5 кг. Телескопічна рукоятка висувається до довжини 2,4 м. Приблизна вартість – 2000 руб.

Bestway 58427

Вважається ручної моделлю. Але забезпечений вбудованим акумулятором, від якого працює вакуумна насадка. Довжина рукоятки – до 3 м. Вага – 2,1 кг Забезпечує якісну очистку дна зі складною поверхнею. Ціна (5 – 6 тис. руб) велика для ручної моделі.

Emaux CE306A

Напівавтомат, підключається до скімеру басейну через автоматичний вентиль, регулюючий потік води. Максимальна глибина роботи – 1,8 м. Довжина підключається шланга – 10 м. Вартість – 13 000 руб.

Zodiac MX 9.

Сучасна вакуумна модель, здатна переробити до 10 куб. м на годину. Швидкість пересування – 8 м/хв. Та оброблювана площа обмежена довжиною шланга в 12 м. Орієнтовна вартість – 40 тис. крб.

Dolphin comfort active cleaner

Автоматичний підводний пилосос, призначений для очищення не тільки дна, але і стін басейну. Продуктивність – до 17 куб. м на годину. Живиться від мережі 220 В, але на сам прилад надходить напруга 30 Ст. Із-за невеликої довжини кабелю очищає басейни завдовжки не більше 12 м. Повний цикл роботи становить 2,5 години. Вартість – 140 000 руб.

Порядок дій з підводними пилососами

Перед початком роботи самого пристрою необхідно провести підготовчі заходи:

 • Зчистити щіткою наліт зі стінок басейну. Після цього потрібно почекати, поки вся муть осяде на дно.
 • Якщо в пилососі є вбудовані фільтри, їх необхідно повністю очистити.
 • У моделях з внутрішніми акумуляторами – зарядити їх перед роботою.
 • Залишити в басейні працює тільки один скіннер.

Після завершення підготовки можна приступати до роботи з пилососом. Порядок дій залежить від типу застосовуваного пристрою.

Запуск ручного пилососа і напівавтомата

Незважаючи на простоту пристрою подібних моделей, при підготовці до роботи необхідно дотримуватися обережності. Головна проблема – не допустити потрапляння повітря при підключенні пилососа до насоса або скімеру, що може призвести до їх виходу з ладу.

Приєднання проводиться наступним способом:

 • Одягнути на подовжуючу штангу насадку-щітку і закріпити її.
 • Приєднати шланг до штуцера на корпусі насадки.
 • Занурити всю конструкцію у воду і покласти її на дно басейну
 • Заповнити весь шланг водою, поступово занурюючи його. Повітря повинен повністю вытесниться з порожнини рукава.
 • Вільний кінець шланга приєднати до скімеру або вхідний форсунці.
 • Включити насос і почати пилососити.
 • Ручне очищення нагадує роботу з звичайним пилососом. Рухаючи насадку по дну, потрібно дотримуватися часткове перекриття нової ділянки обробки з вже очищеною. Необхідно уникати різких рухів, не допускаючи підняття муті з дна.

  Для напівавтоматичних моделей підключення проводиться також. Але при їх роботі потрібно контролювати рух насадки, щоб у підсумку вона пройшла по всьому дну басейну.

  Робота автоматичного пилососа

  Він не вимагає підключення до зовнішнього насосу, тому його підготовка до роботи, програмування і запуск повинні проводитись у відповідності з інструкцією по експлуатації.

  В басейнах простої форми після запуску робота-пилососа потрібно тільки стежити за тим, щоб не заплутався живильний кабель.

  У водоймах, мають складний периметр, доведеться керувати рухом пристрою за допомогою пульта.

  По закінченні роботи необхідно вийняти пилосос і прочистити його внутрішній фільтр і ємність для збору сміття.

  Догляд за басейном

  Регулярне видалення сміття та забруднень з дна і стінок – важлива, але не єдина умова підтримання чистоти води.

  Крім роботи з пилососом, потрібно стежити за справністю системи очищення, контролювати заповнення фільтрів і вчасно проводити їх очищення.

  Підтримання необхідного складу води та усунення з неї непотрібних домішок проводиться додаванням в басейн хімічних реактивів. Вони поділяються на профілактичні дії дезинфікуючого і захисні для боротьби з мікроорганізмами та водоростями.

  Перед механічною обробкою басейну корисно додати у воду коагулянти. Вони сприяють осіданню дрібних часток муті на дно, звідки їх легко видалити підводним пилососом.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради