Обробка від мурах: знищення в квартирі

Мурахи — працьовиті і корисні комахи, але це справедливо тільки до тих пір, поки вони не оселяються поруч з людиною. Крім неприємного видовища, комахи приносять і реальну шкоду, – псують продукти і домашні предмети, кусають людей і тварин, які переносять інфекцію. Для надійного знищення мурах в квартирі потрібно знати їхні звички й правила боротьби з ними. Тільки тоді позбавлення буде остаточним.

Види домашніх мурашок та їх особливості

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire215 Обробка від мурах: знищення в квартиріНайчастіше в квартирі поселяються руді і жовті мурахи

Ці комахи живуть громадами з чітким розподілом обов’язків. Видобутком їжі займаються робочі особини. Саме вони навідуються у квартири у пошуках смачненького. Самці і самки-королева відповідають за відтворення роду. Відрізнити їх можна по наявності крил, а прості мураши — безкрилі. Вигнати мурах з дому важко, якщо не знищити самку.

Комахи, які можуть з’являтися в квартирах або дачах європейського регіону, належать до наступних видів:

 • Чорні мурахи. Лісові мешканці, їх поява в міському житлі малоймовірно. У сільській місцевості вони здатні влаштувати мурашник в саду, а добувати прожиток, навідуючись на кухню або в місця зберігання продуктів. Якщо в будинку завелися такі мурахи, їх не можна знищувати, а лише відвадити від спроб відвідування.
 • Руді, жовті або фараонова особини. Домашній вид мурах. Вони нездатні вижити в природних умовах. Їх гнізда можуть перебувати в підвалах, перекриттях, під плінтусами. Щоб повністю виселити цей вид, необхідно знайти гніздо і вбити самку-королеву.
 • Червоні мурахи. За своїм звичкам мало відрізняються від рудих. Особини цього виду дрібніше інших, але більш кусючі.
 • Шашелі. Влаштовують свої гнізда всередині деревини, прогризаючи в ній ходи. Їх поява загрожує каркасів дерев’яних будинків. Велика колонія цих комах може навіть викликати руйнування частини будівлі.

Знаючи вид комах, простіше підібрати способи позбавлення від них. Але не менш важливо розібратися в причинах появи – якщо усунути їх, можливо, ці крихітні мешканці і зовсім не відвідають ваш будинок.

Причини появи мурах будинку

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire216 Обробка від мурах: знищення в квартиріЇжа, залишена без нагляду, і частинки їжі на підлозі – приманка для домашніх мурашок

В першу чергу вони прагнуть знайти собі їжу. Особини-розвідники, виявивши в квартирі відкрито лежать продукти або частинки їжі на підлозі, залучають робочих мурашок. При постійних набігів вони зазвичай рухаються по одним і тим же маршрутам, утворюючи власні стежки.

Руді мурашки, крім їжі, шукають для постійного проживання місця, де тепло і волого. Це можуть бути підвали багатоповерхових будинків, сміттєпроводи і ванні кімнати в самих квартирах. У ванну їх залучають також запахи мила, шампунів і інших ароматизованих засобів гігієни.

Колонія комах може виникати з-за переселення із сусідніх квартир, особливо якщо там проводилася дезінсекція домашніх мурашок. Що залишилися в живих йдуть з небезпечного місця і оселяються поблизу.

Люди можуть самі принести цих тварин в будинок на одязі після прогулянок у місцях їх проживання. Ще частіше вони застряють в шерсті домашніх собак і кішок. Робочі мурахи, потрапивши в нову обстановку, підуть у пошуках свого житла. А ось якщо разом з ними в квартиру проникла самка-королева, це неминуче призведе до виникнення мурашиного поселення, і доведеться їх виганяти власними силами.

В сільській місцевості найчастіше колонія знаходиться поза домом, а комахи з’являються тільки в пошуках їжі. У цьому випадку вони ведуть себе як злодії, не обживаясь в квартирі, а тягнучи знайдену здобич додому.

Методи боротьби

Якщо в будинку з’явилися мурашки, позбутися від них буде простіше при встановленні місця їх постійного проживання і способів проникнення в квартиру. Залежно від цього доведеться вирішувати – чи достатньо їх просто прогнати чи потрібно звільнятися, застосовуючи засоби знищення.

Перекриття мурашиних стежок

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire217 Обробка від мурах: знищення в квартиріВідлякати мурашок може різкий запах лаврового листа, розкладеного у місцях їх проникнення

Проти комах, які приходять у квартиру ззовні, іноді вистачає дій, що перешкоджають їх появи. Досягти цього можна:

 • фізично заткнувши дірки, через які мурашки проходять всередину будинку;
 • поклавши поруч з місцями проникнення засіб з різким запахом, лякливо комах;
 • помістивши на шляхах слідування речовини, що призводять до їх отруєння і загибелі.

Робити спроби виселити мурах можна тільки при точному знанні шляхів їх проникнення в будинок.

Знищення матки і гнізда

Якщо незрозуміло, звідки з’являються комахи, варто витратити час і сили на пошуки їх будиночка. Вистежити житло по переміщенню робочих особин не завжди вдається, тому доведеться рухати меблі і віддирати плінтуса і інші панелі, що закривають порожнечі. Виявивши гніздо, треба обов’язково знищити матку. Вона значно крупніше інших мурах і зазвичай має крила.

Можна не робити пошуки, а розкидати отруєну приманку, розраховуючи, що одного разу робочі принесуть її для живлення матки і тим самим її отруять.

В квартирах, де є домашні тварини, цей спосіб вимагає обережності – поміщати отруту можна тільки там, де вони не зможуть до неї дістатися.

Обробка від мурах

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire218 Обробка від мурах: знищення в квартиріЯкщо не вдається вивести мурах своїми силами, можна замовити дезінсекцію

Якщо простими методами витравити комах не вдається, доводиться проводити повну дезінфекцію від мурах у всій квартирі. Можна скористатися покупними репелентами, дотримуючись інструкції по їх застосуванню.

Надійніше і простіше викликати фахівців зі знищення. Крім квартири вони здатні очищати і підвали, в яких можуть селитися мурахи.

Вартість обробки міської квартири тримається в межах 1 руб. за кв. м. площі. Для проживаючих в області зазвичай встановлюється тариф, підвищений на 30-50%. Час проведення дезінфекції – не більше 1-2 годин.

Обробити підвал від мурашок за ціною і термінами залежить не тільки від площі, але і від стану підвалу і його засміченості. Мінімальна ціна – 3000 руб.

Засоби для боротьби з мурахами

По своєму впливу вони поділяються на відлякують і отруйні. Вусики у мурашей забезпечують тонкий нюх. Речовина з неприємним запахом здатне перешкодити їх проникненню в будинок.

Відлякувачі

Одним з ефективних засобів вважається бензин, але його застосування в житловій квартирі створює незручності не тільки мурахи, але і людям. Частіше використовуються трави і коріння з різким запахом:

 • часник;
 • м’ята;
 • гвоздика;
 • лаванда;
 • лимонна і апельсинова цедра.

Часточками часнику затикають отвори, через які мурахи проникають в будинок, а також підлогу натирають і плінтуси. Висушені пучки трав розкладають в різних місцях переміщення комах. Подрібнену цедру цитрусових розсипають в кутах кімнат і можливі на шляхах слідування мурах.

При виявленні гнізда у важкодоступному місці його намагаються залити окропом. Але таким способом рідко вдається знищити всіх мешканців.

Більший ефект дає застосування нашатирного спирту. Він не тільки труїть мурах, але й надовго відлякує тих, що вижили від місця обробки. Аміаком можна поливати і невеликі мурашники, виявлені неподалік від будинку.

Отрути

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire219 Обробка від мурах: знищення в квартиріВивести мурах можна спеціальними спреями від комах

При неможливості проведення повної дезінсекції для знищення мурах в житловому будинку застосовуються засоби, прямого і уповільненої отруєння.

 • спреї та аерозолі;
 • гелі та крейди;
 • пастки з приманкою;
 • народні отрути.

Розпилюються інсектициди вимагають дотримання заходів безпеки. Хоча і вважається, що вони не шкідливі для людини, але краще проводити обробку в захисній масці і у відсутності інших людей і тварин.

Отруйними гелями і олівцями обробляють мурашині стежки і місця їх вірогідної появи. Вони безпечніше аерозолів, але все ж застосовувати їх потрібно лише там, куди не можуть дістатися діти і домашні тварини.

Приманки для мурашок

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire220 Обробка від мурах: знищення в квартиріЗ борною кислотою можна робити отруйні приманки для домашніх мурашок

Пастки, що містять отруєну приманку уповільненої дії, ефективні тим, що від них мурашки не гинуть відразу, а приносять отруту в гніздо. Застосовуючи такий засіб, можна домогтися знищення матки, навіть не знаючи, де вона мешкає.

На основі борної кислоти або її похідної – бури, можна самостійно приготувати дієву мурашину отруту. Кристали цієї речовини треба змішати з їжею, привабливою для комах. Борний порошок не має запаху і не відлякує шкідників.

Ось деякі рецепти подібних принад:

 • Засипати 5 г порошку в 100 мл води, а після того як він набубнявіє, додати 30-40 г цукру. Отриманий сироп розлити по дрібних ємностей і виставити «частування» в місцях появи мурах.
 • Змішати 10 г кислоти з двома яєчними жовтками і сформувати з суміші кульки, які потім розсипати вздовж мурашиних стежок.
 • Додати порошок бури в м’ясний фарш або шматочки м’яса. На одну об’ємну частину борної кислоти – 3 частини продукту.

Перевага цього саморобного кошти в тому, що в малих дозах він нешкідливий навіть для дітей.

Профілактика появи муравйов в квартирі

obrabotka ot muravev: unichtozhenie v kvartire221 Обробка від мурах: знищення в квартиріЩоб удома не завелися мурахи, продукти треба зберігати в закритих ємностях

Щоб необхідність тривалої боротьби з цими шкідниками навіть не змогла виникнути, потрібно оберігатися від їх появи. Для цього потрібно дотримуватися простих правил:

 • прибирати продукти в закриті шафи і ємності;
 • не допускати розсипання частинок їжі на підлозі;
 • загерметизувати будь-які щілини, за яким мурахи можуть проникнути в квартиру від сусідів;
 • приходячи в будинок відразу після прогулянки по лісі або парку, оглянути одяг і взуття;
 • після вигулу домашніх тварин у місцях можливого перебування комах вичистити їх шерсть щіткою.

Крім кухні, улюбленим місцем поселення мурах вважається ванна кімната. Їх приваблює туди тепло і волога. Тому бажано не захаращувати простір під самою ванною, щоб можна було прибрати воду, випадково розлиту на підлозі. Сильно пахнуть шампуні та миючі гелі треба тримати герметично закритими, щоб їх запах не привертав мурах.

Якщо відомо, що в сусідній квартирі проводиться дезінсекція, варто не тільки заткнути щілини по водопровідних стояків, але і тимчасово закрити вентиляційні отвори.

Дієвим профілактичним засобом проти будь-яких комах буде часте проведення генерального прибирання в квартирі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради