Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтер’єру

У наш час практично кожен господар міської квартири або заміського будинку встановив у своєму житлі пластикові вікна. А той, хто цього не зробив досі, має намір найближчим часом замінити морально і фізично застарілі дерев’яні вікна пластиковими конструкціями.

Щоб знов встановлені склопакети мали привабливий зовнішній вигляд як зовні, так і всередині їх також необхідно оформити красиво, використовуючи для цього новітні розробки дизайнерів. В якості одного із варіантів можна використовувати рол штори на вікна .

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera540 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Що таке рол штори

Рол-штори, ролети або рулонні штори – це спеціальні конструкції, призначені для внутрішнього оформлення віконних прорізів. По суті, їх можна назвати аналогом традиційних фіранок з тканини.

На відміну від звичних штор вони являють собою механічну конструкцію. Щільна і міцна тканина намотується на валик, закріплений у верхній частині віконного прорізу. Його наявність дозволяє вибрати рулонні штори на пластикові вікна з необхідною довжиною опущеною фіранки і регулювати таким способом кількість проникаючого в приміщення сонячного світла.

Деякі користувачі плутають ролети з римськими шторами. Різниця між цими двома елементами декору віконних прорізів полягає в тому, що тканина рулонних штор намотується на спеціальний вал, а римські штори збираються в складки.

Керувати обертанням валика можна як в ручному (за допомогою протягування шнура зразок звичайних жалюзі), так і в дистанційному (при наявності електродвигуна, спеціальної автоматики та пульта управління) режимі.

Переваги

До числа незаперечних переваг використання рулонних штор відносяться наступні характеристики:

 1. Універсальність. Роликові штори можна використовувати для оформлення всього вікна вітальні, спальні, кухні і навіть ванною або тільки однієї стулки. Досить часто їх встановлюють в офісах і кафе.
 2. Величезний вибір дизайну і кольорів. Залежно від особливостей приміщення можна вибрати касетні закритого або відкритого типу, прості або розкішні, суворі або яскраві, строкаті або однотонні полотна.
 3. Широкий спектр розмірів. На ринку присутні моделі як для ванної або кухні, так і для балконів або великих вітрин магазинів.
 4. Стійкість до вигоряння від сонячного світла тканинного полотна конструкції і відсутність у необхідності прання.
 5. Можливість регулювання в ручному і автоматичному режимі.
 6. Тривалий термін експлуатації.

Ці переваги дозволяють віддавати їм переваги в разі, коли дизайн і розмір кімнати не передбачає наявності об’ємних портьєр. Рол штори на кухню просочують спеціальним складом, а малюнок можна підібрати, нагадує жалюзі.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera541 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Недоліки

При наявності безлічі переваг, рулонні штори не позбавлені незначних недоліків.

Таких як:

 1. Несумісність з деякими інтер’єрами.
 2. Процес монтажу є досить складним, що вимагає певної підготовки.

При необхідності рулонні моделі можна використовувати як доповнення звичайних гардин на карнизах. Встановлення кріплень можна замовити безпосередньо при покупці.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera542 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Вимоги до тканини для рулонних штор

У ході промислового виготовлення рол штор використовують міцні різновиду тканини, оброблені спеціальними складами. Завдяки цьому полото здатне зберігати свою форму протягом тривалого часу.

Для моделей, що встановлюються на вікнах кухонь та інших приміщень, де велика ймовірність забруднення, в якості матеріалу використовують ПВХ полотна або поліестер. Будь-які забруднення на них можна без проблем усунути вологою ганчіркою за кілька секунд.

Тканина повинна володіти наступними параметрами:

 • привабливим зовнішнім виглядом;
 • широкими можливостями для вибору кольору та стилю;
 • високими тепло – і звукоізоляційними характеристиками;
 • надійною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання;
 • негорючістю.

Для кожного приміщення можна підібрати певний вид тканини зі своїми характеристиками. Для спальні підійдуть штори з обробкою антиалергенними складами. Для гостінних і залів — з антистатичними властивостями.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera543 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Види рольштори

Незважаючи на те, що рольштори є новинкою на ринку будівельних матеріалів, вони досить активно використовуються при оформленні різноманітних інтер’єрів. На прилавках спеціалізованих магазинів будь-який бажаючий може побачити безліч їх різновидів.

Касетні штори або міні-ролети

Касетні або міні-ролети універсальні в установці і максимально зручні при експлуатації, їх монтують безпосередньо на віконній рамі. Такими шторами можна оформити стулки складних рамних конструкцій.

Основною перевагою використання касетних конструкцій є відсутність необхідності складати або розгортати фіранки при відкритті стулки вікна. Міні-ролети можна використовувати в тому випадку, коли вікна вже оформлені шторами іншого типу.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera544 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Рулонні штори

Прикрасити пластикові вікна можна не тільки міні-ролетами, але і досить широкими полотнами, які дозволяють повністю сховати віконний отвір. При монтажі таких конструкцій використовують спеціальні кріплення або багетки. Перед вибором моделі дуже важливо правильно виміряти лінійні розміри віконного прорізу.

Рольштори різновиди «зебра», або «день-ніч», являють собою відрізки тканини з різною світлопропускною здатністю. Їх розташовують горизонтально, чергуючи прозорі і непрозорі смуги. З’єднання виконується за допомогою термічної обробки. В ході регулювання користувач може або залишити природне освітлення, або домогтися повної темряви.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera545 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Бамбукові жалюзі

Вони чудово захищають приміщення від сонячних променів і самі не вигорають. Окремі бамбукові палички, скріплені між собою, складають цілісне полотно. Ця модель може бути виготовлена в умовах домашньої майстерні. Єдиний недолік цього варіанту – досить значну вагу конструкції і підвищений рівень шуму при експлуатації.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera546 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Світлопроникність

Серед безлічі різновидів рулонних штор світлонепроникні моделі «блекаут» користуються досить широкою популярністю. Їх створюють на основі тканини, яка практично не пропускає сонячне світло. Вони встановлюються в приміщеннях спалень або кімнат, де експлуатуються домашні кінотеатри та кінопроектори.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera547 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Як правильно вибрати

У спеціалізованих будівельних магазинах можна купити конструкції різного розміру, відповідні за своїми габаритами до стандартних вікон. У тому випадку, коли пластикові вікна були виготовлені під замовлення, з урахуванням індивідуальних параметрів, доведеться звернутися безпосередньо до виробників продукції. Як правило, вони ставляться з розумінням до проблем клієнтів, тому найближчим часом виготовлять модель необхідного розміру.

Вибираючи ті або інші варіанти, дуже важливо придбати модель, яка буде ідеально вписуватися в інтер’єр приміщення і подобатись власнику.

Вітальня

Для цього приміщення підійдуть варіанти, які будуть справлятися з функцією захисту від сонячних променів і підтримувати стильову приналежність навколишнього простору.

Колір рол штор, розміщуються в залі, повинен бути світліше стін. При виборі відповідного тону потрібно звернути увагу на те, щоб у цьому приміщенні були присутні інші елементи декору, які мають точно таким же відтінком.

Для вітальні допускається установка полотен з декором або принтами. В цьому випадку необхідна помірність. Дуже важливо, щоб кількість прикрас гармонійно вписувалося в інтер’єр навколишнього простору.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera548 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Спальня

Для неї ідеальним варіантом буде установка моделей з світлонепроникної тканиною. Вони дозволять надійно укрити простір від поступає з вулиці світла. Якщо стиль спальні не дозволяє обмежитися лише ними можна прикрасити вікна традиційними фіранками з текстилю.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera549 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Кухня

У повітряному просторі приміщення кухні досить тривалий час присутні частинки води, пилу і жирові випаровування, тому кухонні полотна підбирають, виходячи з міркувань практичності. У цьому випадку ідеальним варіантом стане використання тканин, виготовлених на основі синтетичних матеріалів.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera550 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Способи монтажу

В даний час найбільшою популярністю серед домашніх майстрів користуються два способи кріплення рулонної штори закритого типу до віконної рами.

Це:

 • зі свердлінням отворів;
 • без свердління.

Свердління використовують в тих випадках, коли вставляються в отвори саморізи не завдадуть шкоди рамі, на якій вони будуть монтуватися.

Якщо існує небезпека порушити герметичність рами, встановлення ролет здійснюють з використанням скотча і спеціальних кронштейнів Г-подібної форми.

Самонарізи

Установку конструкції при свердлінні отворів в рамі виконують у наступній послідовності.

Етапи:

 1. Необхідно акуратно розпакувати коробку і витягти з неї всі збірні елементи рулонки.
 2. В ході складання в корпус каркаса потрібно вставити з одного боку блок ланцюга управління, а з іншого встановити глуху втулку.
 3. З бічних сторін надіти кріплення з пластику.
 4. Додати зібрану конструкцію до стулці і виконати розмітку отворів, що висвердлюються. В ході виконання цієї операції дуже важливо дотримувати строгу горизонтальність розміщення конструкції.
 5. Необхідно звільнити штори від кріплень, просвердлити отвір, після чого встановити в нього вибраний кріплення.
 6. Встановити конструкцію у тільки що встановлений кріплення, перевірити правильність розташування суміжного кронштейна, після чого висвердлити для нього отвір і закріпити.
 7. Між кріпленнями надійно зафіксувати вал з тканиною.
 8. Тканина вала необхідно повністю розмотати, а потім встановити обмежувач ходу передньої частини ланцюгового механізму управління.
 9. Повністю намотати полотно на вал і вмонтувати обмежувач ходу задньої частини ланцюгового механізму управління.
 10. Висвердлити отвір в рамі для держателя ланцюга і закріпити його.

Якщо сувора горизонтальність розмітки з якихось причин не буде дотримана, рольові механізми не зможуть нормально функціонувати або настане повна відмова в роботі.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera551 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Двосторонній скотч

Процес установки роллерних конструкцій без свердління з технічної сторони виглядає набагато простіше, так як він виконується без попередньої розмітки, ну і, звичайно ж, без спеціальних пристосувань. Немає необхідності в придбанні і подальшому монтажі саморізів.

Кріплення просто встановлюють на поверхню верхнього зрізу стулки. Порядок виконання робіт складається наступних послідовно виконуваних операцій.

Установка на двосторонній скотч вимагає ретельного попереднього знежирення поверхні. Для цієї мети можна використовувати спирт або подібні засоби побутової хімії.

Від вибору засобу знежирення і якості очищення поверхні залежить міцність кріплення і тривалість експлуатації конструкції.

На знежирену частину потрібно приклеїти платформи і закріпити на них бічні кронштейни. Тип кріплення здійснюється двостороннім скотчем, з якого попередньо знята захисна плівка.

На приводну шестерню надягають приводний механізм і вставляють кронштейни в валик.

Поверхня, на яку будуть закріплені кронштейни валика, необхідно також ретельно знежирити. Потім зняти зі скотчу захисну плівку, наклеїти його на кронштейни, після чого закріпити валик до площини рами.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera552 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Г-образні гачки

Регулювання ступеня відкриття полотна виробляють лісками, які необхідно вставити в спеціальні Г-подібні кронштейни. Їх кріплять також скотчем.

Щоб надійно зафіксувати нижню планку, до неї кріплять магніти.

На завершальному етапі слід перевірити функціонування механізму. З цією метою знову змонтовану рулонну конструкцію потрібно кілька разів відкрити і закрити. Якщо в ході роботи не спостерігається перекосів і тертя, а полотно розгортається і згортається, не утворюючи складок, значить, монтаж виконаний бездоганно.

Як можна помітити, монтаж без свердління набагато простіше і займає набагато менше часу. Його реалізація можлива будь-яким новачком, мають навіть самий незначний досвід роботи з інструментом і пристосуваннями.

roll shtory na plastikovye okna zakrytogo tipa: vybor materiala i modeli dlya interera553 Рол штори на вікна закритого типу: вибір матеріалу і моделі для інтерєру

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як правильно вибрати модель «день-ніч».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради