Механізоване прибирання снігу на дорогах

Зимове утримання доріг є невід’ємною частиною комплексу заходів по забезпеченню безпеки дорожнього руху та санітарного утримання міських і сільських територій. Несвоєчасне виконання робіт по прибиранню снігу може спричинити за собою труднощі в пересуванні транспортних засобів і пішоходів. Для контролю за ходом і якістю снігоприбиральних заходів задіяні відповідні наглядові органи.

Правила очищення від снігу вулично-дорожньої мережі населеного пункту

ad1179727855732089f833c226ecb7ef Механізоване прибирання снігу на дорогахМеханізоване прибирання передбачає використання спеціальної техніки

Першочергові дії по боротьбі зі сніговими навалами слід проводити ще до настання снігопаду. Для цього комунальними службами проводяться роботи по обробці протиожеледними території реагентами. При утворенні на автомобільних дорогах снігового завалу товщиною більше 5 см, прибирання снігу на дорогах проводиться з формуванням снігових валів, які підлягають вивезенню у встановлені терміни.

Сам процес ліквідації наслідків снігопаду досить трудомісткий. Роботи виконуються поетапно. Спочатку комунальники очищають дороги, тротуари та зупинки громадського транспорту, далі, протягом 12 годин – дворові проїзди і майданчики по збору побутових відходів, потім вже за 1 день накопичені снігові вали вивозяться на передбачені муніципалітетом земельні ділянки.

Таким чином, в цілях забезпечення безпеки дорожнього руху, прибирання доріг та під’їздів до об’єктів соціального призначення повинна виконуватися протягом 3-х діб після випадання снігу, а повністю завершити роботи зі снігоочищення вулично-дорожньої мережі слід протягом 5-ти діб.

Відповідальність за виконання вимог чинного законодавства щодо зимового утримання доріг, тротуарів та дворових територій несуть комунальні служби, незважаючи на те, що більшість з них укладає договори з підрядними організаціями. Останнім жодним чином не знімає з замовника обов’язок щодо контролю діяльності найманих працівників.

Регламент механізованого і ручного прибирання

У відповідності з прийнятими державними стандартами, прибирання вулиць від снігу може здійснюватися механізованим або ручним способом. У разі обмеження доступу спеціалізованої техніки до об’єкту благоустрою при виконанні робіт на тротуарі з плитки очищення від снігу проводиться ручним способом. В іншому випадку краще використовувати спецтехніку.

Регламент прибирання простий: він включає в себе згрібання снігової маси до узбіччях доріг або на розділову смугу, якщо відсутні спеціальні лотки. Заборонено залишати снігові вали поблизу зупинок громадського транспорту та на перехрестях. Відстань до перехресть в даному випадку не повинно бути менше 20-ти метрів, а до пішохідних переходів – 5 метрів. Комунальникам необхідно вивозити утворилися снігові вали протягом доби після закінчення снігопаду.

Прибирання прибудинкової території від снігу

6f72b42d654536cf99ee809e5e023e88 Механізоване прибирання снігу на дорогахДля прибирання прибудинкової території додатково застосовується ручне прибирання

Що стосується прибудинкових територій, то тут простежується дещо інша зона відповідальності. В даному випадку діють правила і норми експлуатації житлового фонду, згідно з яким прибирання снігу у дворах повинна проводитися органом, що здійснює управління багатоквартирним будинком, то є керуючою організацією, товариством власників житла (нерухомості) або житловим чи житлово-будівельним кооперативом. На офіційних сайтах органів місцевого самоврядування можна ознайомитися з правилами благоустрою муніципального освіти, що регламентують прибирання снігу в конкретному населеному пункті.

Органи, які здійснюють управління багатоквартирними будинками, зобов’язані утримувати внутридворовую територію. Двірникам слід очищати входи та прибудинкові доріжки від сніжної маси для забезпечення вільного пересування. У разі виникнення снігопаду кратність снігоприбиральних робіт значно збільшується. Тому комунальники зобов’язані проводити профілактичні заходи з метою запобігання виникнення надзвичайної ситуації через раптово випав великої кількості снігу.

Як замовити снігоприбиральну техніку

Для механізованого очищення території від снігу використовується спеціалізована техніка. Сніг у даному випадку розчищається методом відкидання або зрушення в бік, утворюючи снігові вали.

Сучасні спеціалізовані машини класифікуються на три види:

  • роторні (розчищення виконується шляхом відкидання снігової маси в бік на 50 метрів за допомогою спеціального робочого елемента);
  • плуговые (розчищення виконується плугом, який відкидає снігову масу по обидві сторони або в один бік від машини, забезпечуючи розчищення дороги по 5м);
  • таранные (застосовується для розчистки великих кучугур, робочий елемент механізму здатний пробивати траншеї до 5,5 м глибиною).

Роторні машини поділяються ще на чотири типи:

  • фрезерно-роторні;
  • шнекороторные;
  • плужно-роторні;
  • плуговые.

Фрезерно-роторні використовуються для різання скам’янілих заметів і подачі отриманого матеріалу на ротор для відкидання вбік. Шнекороторные застосовуються для прибирання снігових валів середньої щільності, а плужно-роторні та плуговые для ліквідації снігової маси, що складається переважно з пухкого снігу.

Для розчищення власної дворової території в індивідуальному житловому будівництві власникові може знадобитися трактор. Вартість оренди може обійтися в середньому від 2 000 до 10 000 рублів залежно від складності, типу машини і ціноутворення в регіоні.

Найбільш оптимальним варіантом є оренда снігоприбиральної машини. В даному випадку орендодавець не оплачує послуги машиніста, але платити за спожиті паливно-мастильні матеріали. Середня вартість таких послуг в Росії становить 5000 рублів.

Підприємствам вигідніше використовувати так звану холодну оренду, при якій послуги машиніста не надаються, а спожиті паливно-мастильні матеріали орендар сплачує за рахунок власних коштів. Такий варіант значно дешевший. Тут варто взяти на замітку, що оренда трактори для прибирання снігу без машиніста найчастіше припускає велику заставну суму.

Куди скаржитися на несвоєчасне прибирання території від снігу

У кожному муніципальному освіті повинні бути свої правила благоустрою або інші нормативні документи, що регламентують періодичність снігоприбиральних заходів. Проблема несвоєчасного прибирання снігу в місцях загального користування актуальна в сучасному житті. Дуже часто громадяни, задаються питанням, куди потрібно звертатися, щоб сніг прибирають вчасно.

У разі, коли комунальники затягують зі снегоочисткой, необхідно зателефонувати по телефону міської диспетчерської служби. Оператор прийме заявку та направити інформацію за належністю для вжиття заходів оперативного реагування.

При бездіяльності організації, яка обслуговує внутридворовую територію, потрібно написати скаргу в державну житлову інспекцію, прокуратуру або місцеву адміністрацію.

Якщо не проводиться прибирання снігової маси з автомобільних доріг загального користування, тоді краще звернутися в ГИБДД. За фактом даного звернення буде проведена перевірка і видано припис власнику автомобільної дороги про вжиття заходів у встановлені законом терміни. Скаргу краще написати в двох примірниках або зробити копію. Перший примірник віддати за призначенням, а другий — залишити собі з відміткою про отримання. Вона повинна містити поточну дату і штамп або печатка прийняла звернення організації.

Чинним законодавством передбачені заходи відповідальності винних осіб у вигляді штрафів за несвоєчасне прибирання снігу, тому комунальники намагаються не допускати навалов снігових мас. Тим не менш подібні порушення в даний час зустрічаються досить часто. Перш ніж звертатися в наглядові органи, краще спочатку запитати пояснення про причини ситуації, що склалася у відповідальної особи, а також дізнатися про терміни рішення даної проблеми. Нерідко такі питання вирішуються вже на початкових етапах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради