Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Вино з винограду в домашніх умовах під силу приготувати кожному. Звичайно ж вийде не вишуканий напій, гідний похвал самих вибагливих дегустаторів і номінант найвищих виставок. Але домашнє вино завжди корисніші і, звичайно ж, доступнішим за ціною.

62d2432ec99c814f27ec2b0227eac32f Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Для приготування виноградного вина підходять не всі сорти ягід. Одні з найбільш популярних сортів, найбільш придатних для вина:

 • Ізабелла
 • Степовик
 • Лідія
 • Кристал
 • Регент
 • Фестивальний
 • Дружба
 • Сапераві
 • І так далі

Всі вони ростуть невибаглива, без ретельного догляду. В кислі ягоди, для отримання більш м’якого смаку, додають більше цукрового піску, ніж солодкі. Але слід брати виключно достиглі плоди. Вони не повинні бути твердими.

Сьогодні я познайомлю вас із самими смачними і простими рецептами вина з винограду. Їх ми розглянемо прямо зараз.

Простий рецепт домашнього вина з винограду з рукавичкою

Зазвичай, щоб процес зброджування проходив правильно, використовують гідрозатвор. Його можна купити готовий або спорудити з підручних засобів. Про такий конструкції ми поговоримо трохи пізніше. Але можна по-старому скористатися гумової медичної рукавичкою.

9ddbae7797396d78c3177f739ff6bd0e Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Виноград підійде будь-якого кольору. Від цього, власне, і залежить колір кінцевого продукту – білий, рожевий або червоний.

Інгредієнти:

 • Добірний Виноград достиглий
 • 50-100 грам цукрового піску на літр соку

Скільки потрібно винограду на літр вина? Якщо ви, дотримуючись моєю порадою, берете стиглі ягоди, то на літр вина потрібно 6-7 кіло ягід.

Приготування:

1. Ягоди обов’язково знімаємо з кущів. На землі вони будуть брудними. А нам не можна мити. Також добре, якщо після дощу пройшло не менше двох днів на момент збору стоїть сонячна погода.

2. Урожай очищаємо від гілочок, листочків, пензликів. Поміщаємо в глибокий посуд і розімніть все чистими руками до максимально однорідного стану.

3. Отриману масу покласти в посуд. Якщо використовуєте емальований, то простежте, щоб не було на ній сколів. Метал в настоюванні винограду неприпустимий. Потрібно вибирати посуд ще й за розміром. Ягідна маса повинна заповнити її тільки на три четверті частини.

4. Зверху накриваємо марлею або інший чистою тканиною. Залишаємо в тепленькому містечку, без сонячних променів, приблизно на чотири дні. Кожен день, 2 рази і частіше, потрібно перемішувати.

5. Тепер знімаємо шапочку з мезгою. Її можна віджати на сік і відправити в майбутнє вино. Сам сік, що залишився знизу, проціджуємо через подвійну марлечку. Перелити в чисті, краще стерилізовані банки або пляшки. Заповнювати їх можна не більш, ніж на 70%, залишаючи місце для активного бродіння. На шийку натягуємо чисту медичну рукавичку. На середньому пальці проколюємо голкою. Для надійності, її можна зафіксувати гумкою.

Рукавичка в даному випадку стане заміною гидрозатвору. Вона не дозволить проникнути в банку кисню. При цьому, через маленький отвір, що ми прокололи голкою, буде виходити вуглекислий газ.

6. Прибираємо в тепле місце, воно має бути темним. Для вина світлого температура повинна бути 18-22 градуси тепла. Для темного, вище – від 20 до 28.

7. Через 3 дні спробуємо напій. Якщо він для вас кислий, то додамо цукор, приблизно по 50 грам на літр. Для цього потрібно відлити трохи вина, підігріти і розчинити його повністю цукор. Потім поступово влити в основну масу, розмішуючи. Через 3-4 дні знову спробуємо. Якщо потрібно повторимо внесення цукру.

8. Активно бродить напій 2-4 тижні. Визначити, закінчився цей процес, можна з опалим, не роздутою рукавичці. Цукор, за необхідності, за цей час можна внести до 4 разів.

9. Прибираємо рукавичку, вино відливаємо, залишаючи осад у банку. Це зручно робити фільтром у вигляді трубки. Переливаємо в банки, закриваємо кришками. Достигати буде в прохолодному місці від місяця до року. Пробуйте на смак. Коли воно почне вас влаштовувати, можна наливати в келихи.

Якщо буде утворюватися осад знову, його потрібно видаляти такою ж процедурою.

Смачне вино з винограду з гідрозатворів – робимо гідрозатвор своїми руками

Спеціальний гідрозатвор на кришки можна придбати в господарських магазинах. Але якщо вам не вдалося його купити, не переживайте. Можна зробити його самостійно своїми руками з підручних засобів. Зараз ми розглянемо рецепт дуже смачного домашнього вина з гідрозатворів своїми руками.

e0f606ced7e851b0fe0b247e7d476833 Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Добірний виноград
 • 100-150 грам цукрового піску на літр соку

Приготування:

1. Ягоди ми не моє! Це дуже важливо! Відбираємо тільки стиглі і не зіпсовані. Знімаємо їх з гілочок, листочків, укладаємо по містку неметалічну посуд. Тепер наше завдання – перемять ягоди. Робити це можна дерев’яним маточок або чистими руками. Другий варіант, зізнатися, ефективніше.

2. Вибираємо темне місце, з температурою не нижче 18 градусів вище нуля. Ставимо туди посуд з ягідним пюре. Накриваємо зверху подвійний марлею або інший дихаючої тканиною. Залишаємо приблизно на 5 днів, перемішуючи кожен день двічі.

3. Тепер потрібно віджати чистий сік. Можна робити це через марлю або сито. Я використовую друшляк, вистелений марлею. Потім все те, що в неї залишилося, я вичавлюю.

e7d8fb1ae6e8b9117cac6c8b03da2730 Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

4. Цю рідину виливаємо у відповідні банки або пляшки, не доливаючи приблизно на 1/5 частину. Це обов’язкова умова, інакше кришки просто стрельнуть. Закриваємо щільно неметалевими кришками. Беремо систему для крапельниці. Вона має бути чистою, стерильною. В кришку встромляємо голку від неї. Вільний кінець поміщаємо в банку або стакан, наповнений водою.

5. Тримати в теплі і темряві до тих пір, поки зброджування не припиниться. Це можна зазначити, коли виділення бульбашок у воду припиниться. На цьому етапі потрібно розлити по пляшках, знімаючи з осаду.

6. Настояти в холодильнику або льосі близько місяця або більше.

Виноградне вино в домашніх умовах з додаванням води

Один з найпростіших рецептів домашнього винця – з додаванням води. Але це не означає, що він найгірший. Швидше, навпаки. Виходить напій смачним, ароматним, в міру терпким. Спробуйте і ви!

c6ecd3bf68a7966c32489ca16818799f Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Інгредієнти:

 • Добірні ягоди винограду, достиглі і не зіпсовані
 • 1,2 літра води на літр маси з винограду
 • 400 грам цукрового піску на літр маси з винограду

Приготування:

1. Відбираємо тільки найкращі і стиглі ягідки винограду. Прибираємо сміття. Тільки не в якому разі не моєму його. Складаємо по містку ємність. Підійде емальована каструля без сколів і подряпин всередині. Тиснемо гарненько руками, до отримання максимально однорідної маси.

2. Вливаємо воду і всипаємо пісок. Розмішуємо до однорідності, закриваємо кришкою з гідрозатворів і відправляємо в тепле місце для забраживания. Цей процес триватиме приблизно пару тижнів. Легко визначити його завершення з припинення виділення бульбашок в гідрозатвор.

3. Кожні 3-4 дні перевіряємо, чи не занадто кислий напій. Якщо він вас не влаштовує, можна додати цукру, заздалегідь розмішавши його в підігрітому вини, а потім вже вводячи в загальну масу. Можна робити так, поки не досягнете ідеального для вас смаку.

4. Потім прибираємо отриманий напій з осаду. Можна просто акуратно його злити або ж скористатися спеціальним фільтром. Розливаємо по чистим пляшках, закриваємо кришками або забиваємо дерев’яними пробками. Прибираємо в прохолоду на наполягання, приблизно на 1-2 місяці.

5. Якщо осад осідає знову повторюємо процедуру фільтрації і настоювання.

Рецепт домашнього вина тільки з винограду

Пропоную вам рецепт вина без цукру і води, тільки з ягід. Він дуже простий. Вино виходить терпке і смачне. Головне, вибрати солодкі сорти, щоб напій не вийшов занадто кислим.

2b4a1707e25553960690be9ec0446518 Як зробити вино — прості покрокові рецепти вина з винограду в домашніх умовах

Приготування:

1. Недоспелые, биті і підгнилі ягоди відразу ж вирушають у відхід. Їх використання загрожує отриманням неякісного продукту. Знімати його потрібно тільки з кущів, не з землі. Якщо недавно пройшов дощ, то зі збором урожаю потрібно почекати. Мити ягоди забороняється.

2. Переминаем всі заготовлені ягоди руками, дуже старанно. Всю отриману масу переливаємо у місткій посуд. Наприклад, в каструлю з емальованим покриттям. Але, не більше, ніж на дві третини тари. Накриваємо зверху марлею, щоб не потрапило щось зайве. Залишаємо в теплі і темряві на місяць. Температура – не менше 20 градусів тепла.

3. Один-два рази в день потрібно перемішувати масу, щоб напій вийшов саме вином, а не оцтом. Незабаром мезга – спінена шапка – почне «рухатися», шипіти. Це значить, настав час її прибирати. Її покласти в марлю і віджимаємо сюди ж, в сік.

4. Отриманий сік ще пару раз проціджуємо через чисту подвійну марлю. Після чого розливаємо по чистим пляшках або банках. Але не доливаємо до кінця – це важливо. Наливаємо на ? частини.

5. Тепер важливо закрити ємність з майбутнім вином так, щоб доступ кисню був закрити на 100%. А ось вуглекислий газ обов’язково повинен виходити. Для цього використовують проколоту голкою медичну рукавичку або спеціальний гідрозатвор.

6. Ідеальне приміщення для гарного зброджування – темне і тепле (22-28 градусів). Температура повинна бути стабільною.

7. Через пару днів можна спробувати. Якщо вийшло занадто кисло, можна додати трохи цукру (50-100 грамів на літр). Роблять це так – відливають трохи вина, розчиняють належну кількість цукру і заливають знову по пляшках.

8. Після того, як бродіння припиниться, потрібно відфільтрувати напій, щоб він став світлим. Потім знову переливаємо його по пляшках і ставимо в холод на кілька місяців.

Відео – домашнє вино з винограду, рецепт приготування

Автор даного ролика почав сезон збору винограду з приготування вина. Відмінна ідея! Пропоную вам познайомиться з його рецептом. У відео все докладно розказано і показано на ділі.

Приємного перегляду!

Солодкий і соковитий виноград, що росте на дачі, стане основою для дуже смачного вина. З ним буде веселіше і тепліше проводити зимові вечори. Таке вино можна сміливо ставити на святковий стіл або романтичну вечерю! Зроблене своїми руками, воно буде смачніше і корисніше. Правда, в помірних кількостях.

Забирайте добірку собі на замітку. Адже урожай винограду на підході!

Бажаю вам успіхів! До нових зустрічей!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради