«Мед в ліжко» чи можна їсти мед натщесерце?

Мед — продукт бджільництва всім відомий своїми корисними властивостями. Відмінне загальнозміцнюючий, тонізуючий, заспокійливий засіб, універсальний «солдат» у боротьбі з будь-якими захворюваннями.

При цьому в окремих випадках мед може нанести шкоду здоров’ю людини. Іноді, помилково до таких приватним випадків відносять і прийом меду натщесерце. Це далеко не так, навпаки, лікарі і прихильники медотерапії рекомендують вживати мед на порожній шлунок і тому є раціональне пояснення.

Для того, щоб розібратися з цим питанням, пропонуємо згадати типовий склад меду, який може дещо змінюватись, в залежності від сорту меду, але завжди включає в себе наступні компоненти: прості цукру, вода, жирні кислоти, макро – і мікроелементи.

Тепер перейдемо до питання: користь меду натщесерце. Прості цукру (фруктоза, глюкоза) під дією шлункового соку швидко засвоюються організм, живлять клітини, в тому числі мозку, як відомо стрибок рівня цукру в крові — це завжди вироблення гормонів щастя, таким чином організм прокидається і заряджається енергією і бадьорістю на цілий день, паралельно засвоюючи та інші корисні речовини.

Крім цього мед, обволікає стінки шлунки, захищаючи його від подальшого згубного впливу продуктів харчування. У деяких випадках за допомогою меду вдається повністю вилікувати гастрит в початковій стадії.

Який мед оптимальний для ранкового раціону

Як вже говорилося вище, будь-мед має однакові компоненти у своєму складі, відрізняється лише їх кількісні показники в залежності від сорту меду. Тому користь і шкоду меду натщесерце, не залежать від рослин — медоносів з пилку яких він був зроблений. Головне щоб це був якісний натуральний мед.

Якщо ранковий прийом меду передбачає конкретну задачу у вигляді боротьби з конкретним захворюванням, то варто враховувати індивідуальні особливості окремих сортів меду:

  • липовий мед вважається кращим в боротьбі з простудними захворюваннями
  • гречаний надає максимально благотворний вплив на печінку, нирки, мінімізує наслідки жовчнокам’яної хвороби
  • соняшниковий мед — король у боротьбі з шкірними недугами.

Єдиний мед, який не рекомендують вживати вранці — це акацієвий мед. Він славиться своїм заспокійливим ефектом, знижує артеріальний тиск, поліпшує сон, тому його раціональніше буде приймати на ніч, ніж з ранку. По інших сортів меду немає зовсім ніяких обмежень.

Мед натщесерце? Завжди корисно

Мед натщесерце: користь і шкода — цьому питанню присвячено багато медичних досліджень. Всі вони сходяться в тому, що існують окремі випадки, коли мед натщесерце може принести шкоду. В першу чергу це пов’язано з різким стрибком рівня цукру в крові та порушення діяльності підшлункової залози. Крім цього мед натщесерце, зазвичай протипоказаний діабетикам і особам з будь-якими формами алергічних реакцій.

e6e614232bf29db685f6b3232cd0d441 «Мед в ліжко» чи можна їсти мед натщесерце?

Ще одним суворим обмеженням меду натщесерце є заборону на його застосування у гарячому вигляді або розчиненим в окропі. Справа в тому, що при нагріванні, мед виділяє особливий, токсичний для організму канцероген. При цьому багато рекомендую вживати воду з додаванням меду. Звідси запит: «мед і вода натщесерце відгуки користь і шкода» є досить популярним в пошукових системах.

В цілому на питання корисності води з додаванням меду натщесерце можна відповісти позитивно, якщо ця вода нагріта до температури не вище 60 градусів, або зовсім холодна. Користь від склянки води з ложкою меду, буде не менше, ніж просто від ложки меду з’їденої натщесерце.

Мед з лимоном натщесерце також буде безперечно не тільки корисний, але і смачний, поєднання кислого і солодкого — одвічна класика, а ударна доза вітаміну С у такому разі допоможе в боротьбі з сезонними простудними захворюваннями.

Мед натщесерце: правила прийому

Щоб звести до мінімуму ризик несприятливого впливу меду на організм при прийомі натщесерце, медики настійно рекомендують дотримуватися наступних правил безпеки:

  • відмовитися від прийому меду натщесерце, якщо у вас є проблеми з щитовидної і підшлункової залози, а також у разі наявності алергічних реакцій.
  • обов’язково проконсультуватися з лікарем про доцільність ранкового прийому меду, при наявності проблем з ШКТ
  • не захоплюватися медотерапией. Оптимальна добова доза споживання меду для дорослої людини становить 100-150 грам, вона повинна бути розділена на кілька прийомів. Зранку буде цілком достатньо 50 грам продукту.
  • після вживання меду обов’язково треба поснідати. Робити це варто хвилин через 20-30 після прийому меду. Це пов’язано з активізацією виділення шлункового соку та різкими змінами рівня цукру в крові — стрибок при прийомі меду і поступове зниження протягом півгодини.

Мед натщесерце і чоловіче здоров’я

Окремим аспектом корисного впливу меду є його вплив на чоловіче здоров’я. Тут варто зазначити, що мед не впливає безпосередньо на потенцію і якість репродуктивної функції чоловіка, але опосередковано він безумовно є запорукою успіху у відносинах з протилежною статтю, будь-якого чоловіка. Так чим корисний мед натщесерце для чоловіків:

  • Благотворний вплив на серцево-судинну систему, зокрема мова йде про загальне зміцнення серцевого м’яза, збільшення тонусу судин, в тому числі в області статевих органів
  • Загальнозміцнюючу дію, побічно впливає на репродуктивну функцію
  • Зміцнює скелет, покращує зовнішній вигляд шкіри, стан волосся, що безперечно по достоїнству оцінить будь-яка жінка.

Чоловікам рекомендують поєднувати в ранкової трапези мед з молоком і горіхами, втім, вживати мед можна і в чистому вигляді.

Щоденне споживання меду натщесерце, в загальному випадку, поліпшить загальний стан організму і сповільнить процеси його старіння.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради