Оформлення та дизайн каміна в інтер’єрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Оформлення каміна в інтер’єрі — це прекрасний спосіб зробити свій будинок затишним і теплим. Камін — це витвір мистецтва і одночасно складне технічне спорудження. Він зазвичай є центром уваги в приміщенні, незвичайним і дуже красивим елементом дизайну. Тому не дивно, що популярність домашнього вогнища постійно зростає.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile184 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Особливості оформлення каміна

Вибираючи домашнє вогнище, перш за все, варто задуматися, для чого він потрібен: для прикраси приміщення або для створення настрою. Мета, з якою ви встановлюєте в будинку камін, в чому впливає і на його оформлення.

Найчастіше камін встановлюють у найбільшій кімнаті будинку — у вітальні або їдальні. Найбільш популярна сьогодні вітальня з каміном в сучасному стилі. Сучасні технології дозволяють мати вогнище і в міській квартирі — електричний або газовий. Головне, щоб він органічно вписувався в загальний дизайн приміщення.

Не варто забувати і про оформлення камінної зони. У першу чергу це стосується камінної полиці. З давніх часів на ній виставляють різні декоративні прикраси, вази, статуетки та інші яскраві незвичайні аксесуари. Часто в дизайні камінної зони використовуються картини або фотографії в рамках.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile185 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Види камінів

Сучасні виробники пропонують покупцям безліч виробів. Вони розрізняються за стилями, способу встановлення і виду палива. Щоб вибрати потрібну вам модель, слід більш детально познайомитися з різними видами вогнища.

Декоративні

Декоративний камін є більш дешевим і компактним варіантом цього вогнища з полум’ям, який призначається для міської квартири.

Серед декоративних камінів можна виділити наступні групи:

 1. Достовірні. І за оформленням, і за розмірами дуже схожі на справжні. Вони мають портал, камінну полицю, нішу і інші деталі.
 2. Умовні. Вперед виступає тільки камінний портал. Всередині можна розмістити будь-які елементи декору, свічки або просто поліна.
 3. Символічні. Створюється тільки форма порталу без внутрішнього простору. Їх можна зробити своїми руками, не витрачаючись на дорогі матеріали і обладнання.

Декоративні каміни можна розрізняти також за видами імітації вогню:

 1. Біокамін. В ньому встановлена спеціальна пальник, що працює на біоетанолі. Він зручний тим, що в ньому начебто і вогонь горить, і при цьому не виділяється дим, не потрібно прибирати золу і кіптява.
 2. Газовий. Працює з допомогою газового пальника, що забезпечує потрібну температуру. Ці моделі незручні тим, що для їх установки обов’язково потрібна потужна вентиляція і дозвіл газової служби.
 3. Імітаційний. Віддалено нагадує справжній, зроблений своїми руками. Прикрашається свічками або картинами з мовами вогню, які і виконують роль полум’я.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile186 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Електричні

Останнім часом велику популярність здобувають електрокаміни. В хаті з таким каміном дизайн вітальні або іншої кімнати виглядає дуже красиво і елегантно.

Переваги приладу побутового характеру:

 • безпечний в експлуатації;
 • не потрібно встановлювати димохід;
 • не виділяється дим і чадний газ;
 • не потрібно запасатися паливом.

Електрокаміни можуть бути трьох видів:

 • hi-tech прилади, мають нестандартний дизайн, встановлюються як на підлозі, так і на стінах, меблях;
 • електропечі, вони невеликі і економічні;
 • класичні моделі, вони схожі на звичайний дров’яної камін, виготовляються з мармуру або дерева.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile187 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Стилі

Щоб камін гармонійно вписався в інтер’єр вашого будинку, необхідно звернути особливу увагу на його стиль. Існує чимало різних стилістичних напрямків, кожне з яких по-своєму цікаво і незвично.

Ампір

Цей величний і монументальний стиль по-іншому називають імперським або палацовим. Каміни в стилі ампір відрізняються строгою симетрією, прикрашаються колонами, пілястрами, карнизами. Нерідко при їх оформленні використовуються античні елементи — грифони, сфінкси, левові лапи і т. д.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile188 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Кантрі

Кантрі — простий і природний стиль, який поєднує в собі сільську простоту і природні мотиви. Каміни в стилі кантрі виготовляються з натурального каменю, цегли, декоруються черепашником.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile189 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Прованс

В стилі прованс відсутні всілякі витребеньки і химерність. Виконується портал зазвичай з натурального каменю або керамічної плитки, прикрашається кованими решітками.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile190 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Модерн

Для стилю модерн характерні прямі чіткі лінії і мінімальний декор. У виготовленні такого вогнища можна використовувати інноваційні матеріали, металеві конструкції, з’єднання каменю і металу.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile191 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Авангард

Головна відмінність камінів в стилі авангард — їх індивідуальність. При створенні цих виробів можна поєднувати, здавалося б, несумісні матеріали і деталі. Вітаються оригінальні форми, незвичайні дизайнерські рішення, насичені кольори.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile192 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Мінімалізм

Основна риса цього стилю — мінімальний декор. Дуже оригінально виглядає модель, в якій всі деталі, крім топки, приховані за фальш-панеллю, неотличимой від сусідніх стін. Виникає відчуття, що в стіні з’явилося вікно, за яким горить вогонь.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile193 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Скандинавський

Скандинавський стиль відрізняється від інших своєю поміркованістю, відсутністю зайвих деталей. Для його оформлення використовуються переважно природні матеріали — камінь або дерево. Колірна гамма — світла, бежева, тілесна.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile194 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Класика

Класичний камін нагадує про традиції старовини, респектабельності і солідності. Йому притаманні правильні форми і прямі лінії. Прикрасити вогнище можна гравіюванням і тонкою різьбою. Найчастіше використовуються вбудовані в стіну моделі, тому декорується тільки топка.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile195 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Кутовий

Кутові моделі підходять для малогабаритних приміщень, так як значно економлять простір. Їх можна встановлювати в кімнатах з маленькою площею, наприклад, в кабінеті або в спальні.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile196 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Декор і матеріали виготовлення каміна

Для виготовлення, облицювання і декору вогнища підходять самі різні матеріали. Вибір залежить від моделі, яку ви хотіли б встановити, а також від ваших фінансових можливостей.

Гіпсокартон

Для облицювання камінів з відкритим вогнем використовуються вогнетривкі гіпсокартонні плити. Їх плюс — можливість створити незвичайні конфігурації.

Етапи монтажу вироби з гіпсокартону наступні:

 1. Створюється металевий каркас.
 2. Зсередини він обшивається листами магнезиту, що володіє високою жароміцністю і теплоізоляційними властивостями.
 3. В металевий каркас закладається базальтова вата, захищає гіпсокартон від сильного нагрівання.
 4. Після обшивки вогнища гіпсокартоном, потрібно облицювати його каменем, плиткою або ж керамогранітом.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile197 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Цегла

Домашнє вогнище можна обробити звичайною цеглою, не використовуючи додаткових облицювальних матеріалів.

Етапи обробки порталу цеглою:

 1. При створенні цегляної кладки необхідно, щоб з зовнішньої сторони залишалося 5-7 мм порожнього простору, не залитого розчином.
 2. Потім ці порожнечі заповнюються декоративної затіркою.
 3. Якщо виникне необхідність, цегла можна відшліфувати або зняти фаску на гранях.
 4. Щоб кладка придбала яскравий і насичений колір, її потрібно обробити солянокислим розчином.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile198 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Керамічна плитка або кахель

Існує кілька популярних видів плитки:

 • майоліка;
 • теракота;
 • керамограніт;
 • клінкер.

Облицювання домашнього вогнища керамічною плиткою або кахлем має ряд переваг:

 • володіє високою теплопровідністю;
 • великий вибір кольорів, відтінків і фактур;
 • легко миється і чиститься, не вимагає особливого догляду;
 • довговічний і екологічний.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile199 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Мозаїка

Викладати дрібну мозаїку складніше, ніж звичайну плитку, оскільки вона повторює будь-яку нерівність поверхні.

Етапи облицювання мозаїкою:

 1. Поверхня ретельно очищається і вирівнюється.
 2. На підлозі збирається малюнок з елементів мозаїки.
 3. На декоруєму поверхню наноситься розмітка.
 4. На кожен мозаїчний елемент тонким шаром намазують клейовий розчин і щільно притискають до стіни в потрібному місці.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile200 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Самоклеюча плівка

Самоклеюча плівка застосовується для обробки фальш-каміна з картонних коробок, що можна зробити своїми руками.

Для цієї мети підходять тільки три виду плівки:

 1. Самоклеючі шпалери — дуже дорогі, щільні і прекрасно прилипають до будь-якої поверхні.
 2. Меблева самоклеюча плівка на пластиковій основі — найкраще липне до дерева і картону.
 3. Меблева плівки на паперовій основі — найдешевший, але не дуже зручний варіант. Така плівка абсолютно не тягнеться.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile201 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Натуральний або штучний камінь

Кам’яні каміни — це досить дороге задоволення, оскільки для обробки натурального каменю потрібні спеціальні навички та інструменти.

Портали обробляють такими породами каменю:

 • граніт;
 • мармур;
 • сланець;
 • черепашник;
 • вапняк;
 • піщаник.

Штучний камінь виготовляють з портландцементу, який додається керамзит або гіпс. Такі вироби більш легкі, а за міцністю майже не поступаються натуральним каменям.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile202 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Дерево

Існує думка, що оздоблення домашнього вогнища деревом небезпечна, оскільки деревина добре горить.

Однак облицювання порталу деревом цілком можлива, для цього досить дотримуватися ряд вимог:

 1. Необхідно брати ті породи дерев, які найбільш стійкі до високих температур. Наприклад, дуб, граб.
 2. Деревину потрібно просочити спеціальними засобами, що перешкоджають загорянню (антипіренами).
 3. Нішу під топку бажано по краях облицювати яким-небудь іншим матеріалом.
 4. Щоб іскри не розліталися за межі топки, потрібно обладнати її захисним екраном.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile203 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Мармур

Камін, облицьований мармуром, виглядає дуже велично. Можна використовувати як натуральний, так і штучний мармур. Різниці між ними практично немає.

Переваги обробки з мармуру:

 • природна краса, багатогранна палітра;
 • висока міцність;
 • вологостійкість;
 • при нагріванні не виділяються шкідливі речовини.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile204 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Декоративна штукатурка і гіпс

Один з найбільш доступних і дешевих способів обробки порталу — оздоблення декоративною штукатуркою. Необхідно вибирати термостійкі штукатурні суміші з додаванням вапна і азбесту.

Переваги облицювання штукатуркою:

 • простота виконання;
 • дешевизна матеріалів;
 • легкість, не потрібно зміцнення фундаменту, не несе навантаження на перекриття;
 • довговічність і практичність.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile205 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Часто в оздобленні вогнища застосовується гіпс або ліпнина.

Переваги оформлення вогнища за допомогою гіпсу:

 • вогнетривкий матеріал;
 • відсутня усадка, конструкції з гіпсу довговічні;
 • екологічність;
 • зручний при обробці електрокамінів, так як не проводить електричний струм.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile206 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Фарба

Домашнє вогнище фарбують, коли потрібно його реставрація, або для того, щоб змінити його вигляд і стиль.

Особливості фарбування наступні:

 1. Для фарбування порталу підходить тільки термостійка фарба.
 2. Попередньо потрібно очистити поверхню: видалити бруд і пил.
 3. Фарбу на поверхню краще всього наносити валиком. Але на поверхнях з великою кількістю візерунків рекомендується користуватися пензлем.
 4. Фарбувати потрібно в 2-3 шари, причому кожен шар наноситься після повного висихання попереднього.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile207 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Пінопласт і поліуретан

Пінопласт використовується для створення фальш-каміна своїми руками.

Етапи створення:

 1. Вирізається і склеюється каркас з картону.
 2. Потім його обклеюють пінопластом.
 3. Покривають всю конструкцію шпаклівкою.
 4. Фарбують акрилової або водоемульсійною фарбою.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile208 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Фальш-камін з поліуретану — також дуже цікавий і оригінальний варіант.

Характеристики поліуретану:

 • ударостійкість;
 • стійкість до зносу, старіння та зовнішніх впливів;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • нескладний монтаж.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile209 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Кахлі і скло

Портал, облицьований кахлями, виглядає дуже цікаво і незвично.

Щоб кахельна піч довго радувала теплом і зовнішнім виглядом, необхідно дотримувати наступні технологічні правила:

 1. Корпус порталу і його облицювання з кахлів повинні перебувати на єдиному фундаменті.
 2. Весь простір між цеглою і облицюванням має бути ретельно заповнено глиняною сумішшю.
 3. Облицювання порталу потрібно починати з кутових кахлів, встановлювати їх дуже близько один до одного.
 4. Після завершення всіх робіт піч потрібно залишити на кілька тижнів для остаточної просушки. Тільки потім можна починати її топити.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile210 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Дуже оригінально виглядає декоративна обробка вогнища склом. Цей матеріал використовується або у фальш-камінах, або для декоративного закриття топки. Підходить для цієї мети тільки спеціальне обпечене термо-скло. Йому не страшні високі температури і вплив прямого вогню.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile211 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Метал

Піч з металу може не тільки прекрасно обігріти кімнату, але і стати чудовим дизайнерським рішенням. Безсумнівний плюс — жароміцність, стійкість до високих температур.

Види металу для облицювання:

 • полірована сталь;
 • патинований метал;
 • мідь.

За металевими печами легко доглядати. Вони дуже швидко розігріваються і віддають багато тепла.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile212 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Де розташувати камін

Існують прості правила, у відповідності з якими потрібно розташовувати камін в будинку:

 1. Не варто розташовувати його поряд з дверима і навпроти вікон, оскільки можлива поява сильних протягів.
 2. Між каміном і зоною відпочинку не повинно бути коридору, щоб проходять повз люди не заважали відпочивати і споглядати живий вогонь.
 3. Не самий вдалий варіант — установка поруч з вогнищем телевізора, так як він буде постійно відволікати увагу. Також техніка може псуватися від постійного впливу тепла.

oformlenie i dizajjn kamina v interere doma, gostinaya v sovremennom stile213 Оформлення та дизайн каміна в інтерєрі будинку, вітальня в сучасному стилі

Рекомендації від професіоналів

Перш ніж вибирати вогнище для дому, слід вирішити, в якому приміщенні він буде встановлений, для чого він буде використовуватися і який вид палива для вас краще. Ці три умови дуже впливають на вибір потрібної моделі виробу.

Деревне паливо можна замінити на буре вугілля або брикети з пресованої тирси.

Потрібно стежити, щоб дерев’яний портал, мармурова облицювання і декоративні деталі, що примикають до топці, не перегрівалися.

Вогнище необхідно періодично чистити від сажі та кіптяви. При цьому можна залишати невелику кількість золи, щоб наступного разу його легше було розпалити.

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся про плюси і мінуси наявності в будинку каміна.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради