Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартирі

Маленькі коричневі комахи в квартирі можуть дуже швидко розплодитися всього з однієї личинки. Вони атакують запаси борошна, круп, бобових, горіхів, сухофруктів. Щоб позбутися від шкідників, треба діяти методично і цілеспрямовано. Якщо дотримуватися заходів профілактики, це збільшить шанси на те, що паразити не стануть літати або повзати на території кухні.

Які бувають різновиди кухонних шкідників

nasekomye na kukhne: kak izbavitsya ot parazitov v kvartire6 Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартиріВиди жучків, які мешкають у квартирі

Жучки, які атакують запаси в квартирі, загалом, схожі один на одного. Всі вони дрібні, колірна гамма їх забарвлення коливається в діапазоні від рудого до темно-коричневого і чорного. Трохи відрізняються смакові переваги: одні люблять борошно і дрібні крупи, а інші не відмовляться від квасолі, печива і навіть дерева.

Комах, що живуть у квартирах, дуже багато. Серед них найбільш поширені:

 • Рудий мукоед. Крихітні жучки, не перевищують 2 мм в довжину. Вони світло-коричневого або рудого кольору, мають жорсткі крила. Їх дрібні білі личинки практично непомітні в сухих сипучих продуктах. Крупи і борошно, де завелися такі шкідники, треба викидати.
 • Борошняний хрущак. Жучки коричневого кольору, з вусами довжиною 2-3 мм. Продукти, які вони поїдають, збиваються в грудки.
 • Хлібний точильник. Особливо ненаситні бурі комахи, що живуть у квартирах на кухні, покриті волохатими волосками. Їх тіло в довжину не більше 4 мм
 • Харчова моль. Дорослі представники цих дрібних комах на кухні досягають довжини в 1 див. Найчастіше поселяються в макаронах, какао, чай, не відмовляються від поїдання сухофруктів.
 • Амбарний довгоносик. Жуки темно-коричневого кольору з неповноцінними крилами. У довжину виростають не більше 4 мм На передній частині голови у них є виріст, що нагадує довгий хоботок.
 • Зернівки. Чорні комахи з жовтуватими ногами і вусиками. На спині і надкрила мають плями.
 • Домашні мурахи. На відміну від лісових, це дуже дрібні коричневі мураши в квартирі.
 • Звичайна чешуйница. У побуті її називають цукорниця, комаха це має плоским тілом, звужується до кінця.

Який би з видів шкідників ні завівся в їдальні, з ним треба боротися. Чим довше не звертати уваги на появу в квартирі комах, тим сильніше вони розплодяться, зіпсують більшу кількість продуктів, і тим складніше буде їх знищити. Тому зустрівши одного представника цього виду, треба, не відкладаючи на завтра, приступати до рішучих дій.

Щілини в плінтусах, шафах, підлозі і підвіконні служать лазівками для шкідників на кухні. Тому, щоб позбутися від домашніх паразитів, треба обов’язково усунути ці дефекти.

Улюблене середовище проживання комах

nasekomye na kukhne: kak izbavitsya ot parazitov v kvartire7 Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартиріКомахи на кухні люблять селитися у крупах і борошні

Кухонні шкідники прекрасно себе почувають при температурі від 15 °C до 30 °C.

Рудому мукоеду доводиться по душі борошно і дрібні крупи, такі як манна, кукурудзяна, пшенична, ячна. Від рису, гречки, печива, сухарів, компотной суміші він теж не відмовляється. Борошняний хрущак любить жити в борошні або крохмалі. Розмножуючись, комашки захоплюють нові території, і перебирається в інші крупи дрібного помелу.

Хлібний точильник в якості їжі віддає перевагу листовий чай, розчинна кава, квасоля, горох, горіхи, тютюн. Крім харчових продуктів, він любить деревину кухонних шаф і книжкові сторінки.

Амбарні довгоносики найчастіше атакують рис, пшеницю, ячмінь, жито. Набагато рідше комахи на кухні поселяються в кукурудзі, гречці, борошні або макаронах.

Зернівки нападають на бобові культури: горох, квасоля, боби.

Цукрова чешуйница селиться в темних, теплих, вологих місцях. Для цього добре підходить ванна кімната. Харчується вона цукром, борошном, клеєм, вологим папером.

Пакети з кормом для тварин теж підходять для проживання більшості з кухонних паразитів, тому їх треба щільно закривати і тримати в сухому прохолодному місці.

Перед тим як скласти продукти на зберігання в матерчатий мішок, його треба прокип’ятити протягом 30 хв у крутому сольовому розчині.

Шкоду, що завдається жучками, і небезпеку для здоров’я людини

Квартирні комахи відкладають личинки і залишають екскременти в продуктах, в яких вони живуть. Якщо все це потрапить у травний тракт людини, він отруїться. Тому виявивши в тарі з крупами хоча б одного шкідника, всі її вміст необхідно викинути. Думати про те, що одиничний гість забрів сюди випадково – велика помилка. Якщо дорослу особину кухонного паразита складно розгледіти, то її білі або прозорі личинки і поготів не розрізнити неозброєним оком.

Жучки зазвичай виїдають з зерна найбільшу поживну і ласу частина. Тому в тих продуктах, що залишилися після нападу на них комах, немає ні колишнього смаку, ні користі для організму.

Причини появи комах на кухні

nasekomye na kukhne: kak izbavitsya ot parazitov v kvartire8 Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартиріЖучки можуть завестися навіть в заводській упаковці, якщо вона неякісна

Жучкам простіше жити там, де є відкритий доступ до їжі. Якщо на кухні розсипані крихти, манка, рис та інші злакові, нічого дивного в тому, що там заводиться борошняний хрущак, мукоед або хлібний точильник.

Жучок може потрапити у квартиру із супермаркету пакет з борошном чи крупою, особливо якщо її купували на вагу. Невідповідність нормам зберігання та фасування на заводі-виробнику може стати причиною появи і розвитку паразитів навіть всередині герметичної упаковки. Шкідники також люблять прострочені продукти.

Харчова міль може залетіти у вентиляцію або у вікно, не захищений сіткою. Вогкість в місці, де знаходяться харчові запаси – улюблена середовище жучків і їх личинок.

Якщо їжа лежить у місці, не призначеному для її зберігання, вона стає легкодоступною для шкідників. Наприклад, компотную суміш із сухофруктів і горіхи треба тримати в холодильнику. В кухонних ящиках це сировина швидко стане легкою здобиччю для паразитів. Нещільно закручені кришки або погано зав’язані мішки дозволяють невеликим жучкам безперешкодно проникати до улюбленої ними їжі.

Вважається, що комахи бояться металевого запаху, тому не заводяться в жерстяних банках або в тарі, куди поміщений столовий прилад, цвях, дріт або шматок фольги. У цьому випадку, важливо перевіряти, щоб залізо сама не почало іржавіти і псувати продукти.

Методи профілактики появи жучків на кухні

nasekomye na kukhne: kak izbavitsya ot parazitov v kvartire9 Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартиріКрупи, борошно і бобові потрібно зберігати в щільно закритих банках, щоб у них не завелися жучки

Запобігти появі непроханих гостей легше, ніж намагатися знищувати розплодилися полчища комах. Щоб шкідники не вели себе як господарі в мішку з борошном або квасолею, треба дотримувати наступні рекомендації:

 • Не варто купувати продукти з розривами в упаковці, нехай навіть і невеликими.
 • Перебирати куплену крупу, а борошно просіяти, перш ніж складати їх на зберігання в банку. Так у вас буде впевненість у відсутності помилок і їх личинок. Це особливо стосується речовин, придбаних на вагу.
 • Встигати вживати продукти до закінчення терміну придатності.
 • Правильно вибирати місце для зберігання сухофруктів і горіхів.
 • Щільно закривати тару, в яку поміщені сипучі харчові продукти. Найкраще для цього підійдуть скляні банки з кришками, що загвинчуються.
 • Розкласти суміш відлякують трав і приправ в місцях, де зберігаються крупи, борошно, печиво. Запах лаврового листя, від кірок цитрусових, очищеного часнику, мускатного горіха, лаванди, полину, пряної гвоздики не переносять домашні шкідники. При цьому вони абсолютно не небезпечні для людей на відміну від хімічних засобів.

Регулярна прибирання в кухонних шафках, своєчасне видалення просипаних каш, часте провітрювання – запорука спокійного життя без комах. Найчастіше вони з’являються там, де сиро, брудно і слабкий доступ свіжого повітря.

В аптеці продається особливий вид ромашки – піретрум. Промивання кухонних поверхонь його порошком служить відмінним профілактичним засобом від паразитів.

Методи боротьби з шкідниками в домашніх умовах

 Комахи на кухні: як позбутися паразитів в квартиріВсі поверхні на кухні потрібно регулярно протирати водою з оцтом для дезінфекції

Чим раніше помітити непроханих гостей на кухні, тим легше від них позбутися. Тоді жучки не встигнуть поширитися по всьому мішках і банкам з борошном і крупами. Тому для утримання запасів продовольства не зворушеним паразитами необхідно:

 • Час від часу переглядати всі ємності, в яких містяться крупи чи борошно на предмет знаходження там домашніх шкідників.
 • Викидати мішок з сипучими продуктами, якщо там виявлений хоча б один жучок.
 • При найменшій підозрі, що в крупі завелися комахи, для безпеки її можна піддати впливу високих або низьких температур. Взимку мішок з припасами слід винести на балкон, влітку – покласти в морозилку на кілька діб. Щоб прожарити продукт і вбити в ньому всі можливі личинки, його варто розсипати на лист і прогріти в духовці при температурі близько 50 °C – 60 °C.
 • Якщо виявили жучків в кухонних шафах, звільнити всі полиці і ящики, де зберігаються харчові продукти, і обробити їх. Для цього в мильній воді треба розмішати столову ложку соди. Отриманим розчином начисто протерти всі поверхні в шафах.

Щоб напевно позбавитися від зграї паразитів, треба провести дезінфекцію не тільки на кухні, але і в решті квартирі. Для обробки всіх затишних куточків легко приготувати засіб: у літрі води розвести столову ложку оцту.

Будь-яка хімія, яка використовується для знищення та відлякування комах, токсична і не менш небезпечна для людини. Застосовувати її треба лише у крайньому випадку, коли інші варіанти не приносять очікуваного результату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради