Чим вивести пляму від помідора або кетчупу

Сік томату, потрапив на одяг, в’їдається в тканину і псує вигляд будь-якої речі. Особливо помітні сліди на білому. Щоб не відмовлятися від улюбленого предмета гардероба, потрібно знати, чим вивести пляму від помідора. До видалення томатної м’якоті краще приступити негайно, відразу після потрапляння на тканину. Застарілі плями прибрати складніше, але методи рішення проблеми існують.

Які є способи вивести пляму від томата

chem vyvesti pyatno ot pomidora ili ketchupa107 Чим вивести пляму від помідора або кетчупуЯскраве пляма від кетчупу міцно в’їдається в тканину, і видалити його непросто

Для усунення слідів помідора з тканих матеріалів, шкіри, спанбонду, гобелена підходять магазинні плямовивідники і підручні домашні засоби.

Вибір способу очищення визначають три параметра:

  • давність появи плями;
  • колір поверхні;
  • структура матеріалу.

Свіжі бризки помідора видаляються окропом, мінеральною водою та господарським милом. Із застарілим забрудненням впораються кисле молоко, оцет, нашатир, марганцівка і універсальні очищувачі.

Забарвленим матеріалів підходять щадні методи виведення плям, від агресивних річ може злиняти. Для білого кольору придатне більшість способів, крім розчину марганцівки. Фіолетові плями на світлій сукні зіпсують річ остаточно.

Вибір активності засобу залежить від фактури матеріалу. Делікатні тканини і шерсть вимагають обережного поводження, бо можуть деформуватися в процесі прання.

Народні засоби від слідів помідора на одязі

Усунути помідорні розлучення здатні очисники власного приготування з солі, оцту, молока, нашатирю і інших підручних засобів.

Окріп

chem vyvesti pyatno ot pomidora ili ketchupa108 Чим вивести пляму від помідора або кетчупуСвіжа пляма від томата на білому одязі треба залити окропом

При попаданні бризок від помідора на білу бавовняну футболку досить покласти її в раковину і вилити весь окріп з чайника на томатний слід. Бавовна від гарячої води не полиняє. Однак не можна використовувати окріп для вовни, шовку і пофарбованих тканин.

Якщо червоний слід не зникне від гарячої води, потрібно потерти проблемну ділянку господарським милом і залишити річ на 30 хв. Для закріплення результату випрати одяг звичним способом.

Якщо пляма отримано в польових умовах без доступу до електрики, можна закип’ятити казанок на вогні. Перед обробкою свіже забруднення присипати сіллю до висихання. У крайньому випадку слід відкласти забруднений річ до повернення додому і виводити слід іншими способами.

Мінералка

Видалити свіже томатне пляма з шифонових штанів або вовняної кофти здатна мінеральна вода. Важливо, щоб вона була без підсолоджувачів і барвника. Для виведення забруднення потрібно помістити забруднений ділянку одягу в ємність з мінералкою на півгодини. Після запрати господарським милом і прополоскати.

Молоко

Якщо помідор бризнув на джинси, фрагмент тканини з плямою потрібно замочити в теплому свіжому молоці на 30 хв, потім випрати.

Кисле молоко

Кисле молоко допоможе вивести пляма від кетчупу на білому, навіть якщо забруднення старе. Потрібно замочити забруднений річ на 12 год в ємності з кислим молоком, підійде навіть холодне. Посилити ефект молочної кислоти можна лугом. Для цього натерти половину шматка господарського мила і додати в розчин.

Кисляк добре підходить для очищення делікатних тканин.

Оцет

chem vyvesti pyatno ot pomidora ili ketchupa109 Чим вивести пляму від помідора або кетчупуРозчин води з оцтом легко видалить слід від кетчупу на білому

Вивести помідорний розлучення на кольоровий сорочці з бавовни і трикотажу допоможе столовий оцет. Даний варіант не підходить для джинсової тканини, шовку або синтетики. Для роботи з тканиною рекомендується використовувати розчин невеликій концентрації в 4,5-5%. Для цього кислоту розвести з водою, дотримуючись пропорції.

Спочатку потрібно капнути оцтової сумішшю на проблемне місце або замочити забруднену ділянку в ємності з розчином і почекати годину. Потім прополоскати річ і відіпрати на руках або в машинці.

Від замочування в кислому розчині пляма буде менш помітним, а після прання зовсім пропаде.

Активна суміш

Якщо забруднення на бавовняної тканини з’явилося більше місяця тому, допоможе паста власного приготування. Потрібно з’єднати по одній рівній частині укусу, нашатирю, перекису водню і солі. Кашку нанести на пляму губкою і залишити на годину-півтора до висихання.

Перекис

Оксид водню видалить томатні плями з білих речей з будь-якої тканини. Потрібно капнути перекисом на пляму і почекати 20 хв. Щоб повернути одязі чистоту, флакон перекису потрібно вилити в семилітровий таз з водою і помістити одяг у розчин на 4 ч.

Нашатирний спирт

Аміачний розчин здатний ефективно видалити томатний слід з білої речі в комбінації зі столовою сіллю в пропорції 1:1. Суміш потрібно нанести на пляму і витримати близько години, потім відіпрати в машинці.

Нашатирний спирт і гліцерин

chem vyvesti pyatno ot pomidora ili ketchupa110 Чим вивести пляму від помідора або кетчупуСуміш нашатирю з гліцерином видалить пляма томата з речей зі шкіри та шкірозамінника

Якщо плямочка від томатного соку вбралося в шкіряну оббивку дивана, комбінація 1 частини аміаку і 2 частин гліцерину усуне проблему. Очищувач потрібно нанести на старе забруднення і півтори години почекати.

Спосіб підходить для виведення томатних плям зі всіх типів шкіри, замінника будь-якого кольору, включаючи білий.

Марганцівка

Для виведення слідів помідора з темної тканини підійде марганцівка. Потрібно взяти 3 кристала порошку перманганату калію на 1 л води. Забруднений річ помістити в рідину на півгодини і випрати в машинці.

Світлий одяг не можна чистити марганцівкою – залишаться розводи.

Помідор зелений

Для очищення білої або кольорової речі потрібно видавити сік не зрілого томата на пляму і витримати 15 хв. Потім присипати місце розлучення тальком і залишити ще на 10 хв. Кислота зеленого овоча роз’їсть бруд, але не зіпсує структуру тканини. Спосіб підходить для усунення свіжих і старих забруднень.

Ефективність домашніх варіантів боротьби з помидорными плямами перевірена поколіннями. Перевага народних рецептів у тому, що не потрібно йти в магазин і витрачати гроші на покупку плямовивідника.

Побутова хімія для усунення плям від кетчупу і томату

На полицях супермаркетів і представників мережевих компаній можна придбати спеціальні засоби, здатні видаляти забруднення з різних матеріалів. Для білих речей рекомендується використовувати відбілювачі. Для кольорових тканин краще підійдуть плямовивідники.

Порошок з білизною

Прибрати в’їдаються томатні розлучення з блузки можуть засобу таких фірм, як «Ariel», «Tide», «Persil», «Amway» в поєднанні з «Білизною». Для виведення плями потрібно змішати в рівних частках порошок і рідина, нанести на слід від помідора і залишити на 20 хв. Потім прати як звичайно.


Відбілювач

Відіпрати плями від кетчупу на білому здатні магазинні склади. Метод ефективний в усуненні в’їдаються томатних розлучень з бавовняного матеріалу. Потрібно гаряча вода і сухий або рідкий відбілювач у співвідношенні, зазначеному в інструкції. Підійдуть зарекомендували себе «Dr Beckmenn», «Вухатий Нянь», «Vanish Oxi Action кристальна білизна».

Потрібно взяти каструлю з гарячою водою, додати відбілювач і помістити забруднений річ у розчин. Поставити ємність на повільний вогонь і томити 20 хв. Після попрати в машинці.

Плямовивідник

Для виведення плями від кетчупу з кольорового одягу краще використовувати спеціальні засоби для виведення плям. На ринку побутової хімії затребувані «Vanish», «Проктер-енд-Гембл», «АСЕ», «Faberlic». Потрібно нанести краплю засобу на забруднення або опустити річ у розчин плямовивідника і води, почекати по інструкції. Потім додати плямовивідник до порошку при пранні.

Побутова хімія виводить сліди томату завдяки наявності в своєму складі активних компонентів і ПАР. Відсутність хлору гарантує цілість тканини і її кольору.

Рекомендації по догляду за білими речами

chem vyvesti pyatno ot pomidora ili ketchupa111 Чим вивести пляму від помідора або кетчупуПри пранні і виведення плям потрібно враховувати позначення на етикетці одягу

Сліди від помідори, трави, яблук, ягід і шоколаду варто виводити впливом лугу і кислоти. Плями, віддалені неправильним способом, можуть зіпсувати фактуру і колір матеріалу.

Підвищити стійкість бавовняної і будь натуральної тканини до забруднення неможливо. Її волокна влаштовані таким чином, що тканина вбирає рідини.

Щоб зберегти первозданний вигляд білого одягу, слід дотримуватися кількох правил:

  • не занашивать, допускаючи появи стійких забруднень;
  • прати окремо від кольорових речей;
  • дотримуватися рекомендованого виробником температурний режим прання;
  • ретельно полоскати;
  • використовувати для очищення засоби, відповідні типу тканини;
  • обробляти плями перед пранням;
  • зберігати в захищеному від сонця місці.

Зазначені рекомендації допоможуть довше зберегти зуби і структуру тканини білого одягу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради