Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

У швидкому ритмі сучасного життя необхідно пам’ятати про комфортний відпочинок. Меблі для сну повинна бути не тільки зручною, але і корисною для здоров’я. Для задоволення такої потреби меблева індустрія розробила ортопедичні вироби. Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання відрізняється від свого класичного побратима внутрішньою будовою та структурою наповнення. Зручне ложе має жорстку або напівжорстку основу, підтримує анатомічно правильне положення тіла і захищає хребет від викривлення.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu311 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Особливості диванів з ортопедичним матрацом

Відмітна особливість ортопедичного дивана — змінений каркас. Для основи використовують спеціальні вигнуті букові ламелі — дощечки злегка зміненої форми з підвищеною еластичністю. Вони кріпляться до металевої або дерев’яної рами поперек довжини у вигляді решітки. Матеріалом для ламелей служить пропарений дерево, яке володіє високою зносостійкістю.

Матрац на такій підставі володіє ортопедичними властивостями: не продавлюється, швидко відновлює форму, вагу людини розподіляється рівномірно.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu312 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Позитивні якості

На відміну від простих ліжок та кушеток, ортопедична меблі має низку корисних властивостей, і її рекомендують використовувати для щоденного сну.

Розглянемо переваги:

 • гратчасте підстава створює вентиляцію для матраца з двох сторін, завдяки цьому не утворюється цвіль і грибки;
 • виріб виготовляється з високоякісних матеріалів, які довго не зношуються, не вбирають запахи і стійкі до вологи;
 • під час сну рівномірно розподіляється навантаження на хребет, зберігається правильне положення тіла;
 • каркас витримує велику вагу, багаторазове збирання і розбирання;
 • займає невеликий простір в складеному вигляді;
 • можливо вибрати варіант з додатковими функціями: релаксацією, ефектом масажу, регульованими ламелями;
 • різноманітність моделей, кольорів і дизайну задовольнить найвимогливішого покупця.

Ортопедична меблі — ідеальний варіант для дітей і підлітків: вона попереджає сколіоз і зберігає поставу.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu313 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Мінуси

При численних плюсах у ортопедичних конструкцій є і негативні сторони.

Недоліки:

 • висока цінова категорія;
 • можуть бути видні стики і шви оббивки;
 • матрац з часом злежується і вимагає заміни.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu314 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Види диванів

Атмосферу затишку і комфорту в будинку створює правильно підібрана меблі. Диван відповідає за зручне розміщення мешканців квартири, а також стає центральним місцем для бесід та спільного дозвілля.

Ортопедичні дивани поділяються на два види: прямі і кутові.

Прямі

Пряма конструкція статичного типу без механізму часто володіє глибоким сидінням. Таку модель комфортно використовувати в невеликих квартирах.

Меблі, яка оснащена механізмом трансформації, відрізняється функціональністю. У денний час вона використовується як посадочне місце, а вночі перетворюється на зручне ложе .

Розглянемо переваги:

 • різні варіації довжини;
 • універсальність — підходить для житлових і офісних приміщень;
 • різноманітні механізми трансформації;
 • великий вибір моделей з підлокітниками і без них;
 • підходить для будь-якого інтер’єру;
 • зручно використовувати в малогабаритних квартирах.

Але ці конструкції мають і мінуси, розглянемо їх.

Недоліки:

 • виникають проблеми при внесенні меблів в квартиру при великій довжині виробу;
 • в процесі експлуатації підлокітники розхитуються;
 • для трансформерів необхідно залишати відступ біля стіни.

На фото прямий диван без механізму розкладання.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu315 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Прямий варіант в інтер’єрі.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu316 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Кутові

Для середніх і великих квартир ідеально підходять кутові модифікації. Такий тип меблів відмінно зонує простір. Кутова конструкція з механізмом трансформації дозволяє отримати більш комфортне спальне місце порівняно з прямою моделлю.

Кутові вироби діляться на два типи: стаціонарні і модульні.

Стаціонарний варіант складається з двох частин, які при установці скріплюються між собою. Такий диван виконаний у вигляді літери «Г».

Модульні складаються з трьох і більше частин. Одна частина з кутом, решта — прямі: їх можна пересувати і змінювати місцями. Перевага модуля в тому, що його можна збирати, як конструктор, і змінювати конфігурацію.

Кутові види також виконують і з подвійним кутом у вигляді літери «П». У таких варіаціях кутові частини невеликі, а середня має значну довжину.

Переваги кутових виробів:

 • подібна форма м’яких меблів компактніше, ніж класичний стіна з кріслами, при цьому посадкових місць більше;
 • багатофункціональність — диванний куточок доповнюється міні-баром, стільницею, поличками і секцією для білизни;
 • різноманітність стилів дозволяє підібрати меблі для різних інтер’єрів.

Поряд з позитивними властивостями, такі меблеві конструкції володіють і недоліками.

Мінуси:

 • даний тип меблів не впишеться в дизайн інтер’єру в стилі прованс, кантрі або класика;
 • куточок нестандартної форми не підійде для малогабаритної квартири;
 • незручність посадкового місця, яке розміщується у куті;
 • вартість кутових виробів вище, ніж простих меблевих груп.

На фото кутовий диван Г-подібної форми.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu317 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Модульна конфігурація кутового дивана.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu318 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Кутовий диван П-подібної форми.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu319 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Різновиди за способом розкладання

Механізми трансформації відрізняються зручністю розкладання і кордонами механічної міцності. Також вони розрізняються зовнішнім виглядом і вільною площею, яка потрібна для того, щоб без перешкод розкласти і зібрати місце для сну.

Розглянемо різновиди механізмів докладніше.

Спартак

Спартак — міцний і надійний диванний механізм. Каркас збирається з сталевих труб, які посилюються поздовжніми смугами, тому конструкція відмінно зберігає форми. При виготовленні таких меблів використовують деревину листяних і хвойних порід дерев, а також ДСП і фанеру.

Моделі з такою конструкцією часто вибирають для щоденного використання. Трехскладной механізм доповнюється настилом з еластичного пінополіуретану і, розкладаючись вперед, створює зручне місце для сну. З поверхні сидіння прибираються подушки, механізм піднімається за спеціальну петлю, ланки розгортаються і встановлюються на ніжки.

Таку меблі використовують у будь-яких приміщеннях, головне — правильно вибрати форму і розмір.

Плюси:

 • надійний і довговічний;
 • для щоденного використання;
 • рівна і велика поверхня для сну.

Мінуси:

 • відсутність ящика для білизни;
 • перед розкладанням потрібно прибрати подушки.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu320 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Викочування

Ортопедичний викочування диван відрізняє підвищена міцність і довговічність. Такий виріб спокійно переносить часту трансформацію.

Конструкція складається з двох половинок: одна знаходиться під інший. Для розкладання необхідно потягнути за нижню частину, і вона побіжить вперед, після чого верхня половина відкинеться на звільнене простір.

Спинка ніякої участі в цьому процесі не бере — це безсумнівний плюс, так як в розкладеному стані диван замінює повноцінне двоспальне ліжко.

Плюси:

 • великий ящик для білизни;
 • механізм розкладки відрізняється найбільшою надійністю;
 • у складеному вигляді займає мало місця.

Мінуси:

 • спальне місце низька;
 • выкатные ролики можуть подряпати підлогове покриття.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu321 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Акордеон

Незвичайне назва механізм отримав за схожість з принципом розтяжки хутра музичного інструменту. Така меблі змінює форму без особливих зусиль і досить стійка до поломок.

«Акордеон» займає мінімум місця, однак після розкладання виходить рівна та простора поверхню. Трансформація відбувається наступним чином: сидіння і спинка висуваються вперед, створюючи горизонтальне зручне ложе.

Плюси:

 • легка конструкція;
 • простий міцний механізм;
 • металевий каркас.

До недоліків можна віднести те, що з часом механізм може стати скрипучим і вимагає мастила.

На фото «Акордеон» у складеному вигляді.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu322 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

«Акордеон» у процесі трансформації.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu323 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Клік-кляк

Механізм клік-кляк славиться своєю надійністю, тому користується великим попитом у покупців. Фурнітура, яку поставили на механізм, що відрізняється простотою і зручністю і має три положення: лежачи, сидячи і напівсидячи. Таку назву цей вид отримав з-за характерних клацань, що видаються при розкладанні.

Меблі відмінно вписується в вітальню або спальню. Однак перед першим розкладанням краще прочитати інструкцію по експлуатації механізму.

Переваги:

 • довгий термін експлуатації — частини, пристрої виконані з міцної сталі, яка здатна витримати великі навантаження;
 • поверхня не деформується, не утворює ями і горби, коли сидіння переводять у горизонтальне положення;
 • невеликі габарити дозволяють поставити виріб в маленьку кімнату;
 • наявність внутрішніх ящиків для білизни.

Недолік у тому, що необхідно залишити зазор між стіною і задньою спинкою, щоб не довелося відсувати при розкладанні.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu324 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Дельфін

«Дельфін» зустрічається і дешевих, і дорогих моделей. Процес розкладання простий — необхідно потягнути за петлю, висунувши блок до упору, тоді він підніметься вгору і займе потрібне положення. Спинка і сидіння при таких діях залишаються на місці.

Переваги:

 • легко поміщається в невеликій квартирі і не вимагає великої площі для розкладання;
 • різноманітність моделей для будь-якого дизайнерського рішення;
 • система трансформації достатньо надійна і довговічна.

Недолік у тому, що механізм буде важко розкладатися при наявності килима на підлозі: ускладниться рух роликів.

На фото кутова модель з механізмом «Дельфін».

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu325 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Прямий диван з механізмом «Дельфін».

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu326 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Тахта

Традиційна тахта виглядає досить лаконічно: це низька меблі без підлокітників і підставок, з одного спинкою і невеликим спальним місцем, призначеним для однієї людини. Такий предмет меблів порівняно з диванами не володіє особливою функціональністю. Але в сучасній квартирі тахта завдяки компактності стає розумним рішенням інтер’єру.

Слід звернути увагу на наступні моменти:

 1. Даний вид являє собою мікс дивани і ліжка, якому характерна простота і міцність.
 2. Немає ящика для білизни.
 3. Стандартний варіант не наділений складними складними механізмами.
 4. Немає химерних форм. Основу такого виробу — кушетка з ортопедичним матрацом, яку зручно поставити біля стіни або в кут.

Вельми схожий варіант меблів — софа . Відмінна риса цієї моделі — однаковий рівень спинки і підлокітників. Меблі нагадує низький і широкий диван.

Сучасні варіанти вироби можуть запропонувати нові рішення в порівнянні з моделями старих зразків:

 • в наявності є простий механізм трансформації, який дозволяє перетворити кушетку в ліжко;
 • професійні пружинні блоки використовують в якості наповнювача;
 • можливість використання різних чохлів та накидок дає переваги перед диваном або софою;
 • багато моделі виглядають витончено і відмінно підходять до інтер’єру в стилі мінімалізм.

Тахта-трансформер має два популярних механізму розкладання: викочування і «єврокнижка».

На фото вид сучасної моделі.

 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Кутова півтораспальне модель.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu328 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Дитяча кутова модель.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu329 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Французька розкладачка

Дивани з механізмом «французька розкладачка» володіють міцним каркасом, в якому присутня м’який матеріал і текстильна оббивка. У такі моделі виробники поставили простий трехскладной механізм, який розміщується у внутрішній частині каркаса.

Така меблі досить компактна: спальне місце для двох легким рухом руки перетворюється в звичайну рівну поверхню невеликого розміру.

Плюси:

 • невисока вартість;
 • зручність меблів;
 • комфортні сидіння доповнюються подушками;
 • в конструкції зі зварною сіткою передбачена установка ортопедичного матраца.

Недолік такого механізму істотний: щодня використовувати меблі не можна. Такий диван підходить тільки як гостьовий варіант. Постійна експлуатація призведе до швидкого зносу механізму, який легко прийде в непридатність.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu330 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Єврокнижка

Даний тип механізму називають «меблевої класикою», так як це сама рання конструкція, которуюю почали використовувати у виробництві. Модель поєднує в собі класичний вигляд, зручний стілець і комфортне місце для відпочинку.

Розкладання відбувається наступним чином: сидіння піднімається, тягнеться на себе і висувається вперед, а в нішу опускається спинка.

Плюси:

 • рівне і просторе місце для сну;
 • будь-який виріб оснащено великим коробом для білизни;
 • доступна ціна;
 • величезний вибір варіацій;
 • мінімальна ймовірність поломки механізму;
 • невеликий розмір.

Мінуси:

 • при трансформації можна пошкодити підлогове покриття;
 • місце стику половинок дивана створює певний дискомфорт;
 • необхідно залишити простір у стіни.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu331 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

На фото зображена крокуюча «Єврокнижка».

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu332 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Дитячий

Дитячий ортопедичний диван — незмінний варіант для дитячої кімнати. Така меблі створює відмінні умови для комфортного сну. Дитячі моделі складаються з металевого каркаса, ортопедичного матраца і чохла. Вироби міцні і компактні, дозволяють економити простір.

Переваги:

 • маленькі розміри — в зібраному стані ширина не перевищує 100 см;
 • анатомічні властивості знижують навантаження на хребет;
 • зносостійкість виробу дозволяє довго експлуатувати меблі;
 • різноманітність дизайну;
 • простота конструкції дозволяє дитині самостійно збирати і розбирати диван.

Трансформація дитячого варіанта нічим не відрізняються від дорослого.

Тут використовуються такі механізми розкладання:

 • «єврокнижка» або «книжка»;
 • «клік-кляк» або «акордеон»;
 • в кутових — «дельфін».

Варто відзначити, що ортопедична меблі має високу ціну.

На фото дитячий диван з механізмом «Акордеон».

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu333 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Міні-диван з викатним механізмом.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu334 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Підлітковий

Ринок меблів пропонує великий вибір підліткових диванів. Для підлітка краще купувати функціональні моделі, які дозволять активно проводити час вдень і комфортно відпочивати вночі.

Підлітковий диван повинен бути не дуже м’яким. Краще зупинити вибір на жорстких виробах з рівною поверхнею.

Зверніть увагу на наступні характеристики:

 1. Компактність. Висота повинна бути близько 45 см, ширина — 120 см, довжина в розкладеному стані — 190 див.
 2. Наявність ящика для білизни.
 3. Каркас краще вибирати з високоякісних і екологічних матеріалів: МДФ, міцне ЛДСП, масив дерева.
 4. Колір і якість оббивки.
 5. Ортопедичне підстава і ергономічність.
 6. Безпека. Рекомендується купувати моделі без гострих кутів.

Для довгої служби меблів необхідно присутність якісної фурнітури і надійних механізмів трансформації.

Найбільш часто використовуються наступні варіанти розкладання:

 • «єврокнижка» — приваблює простою роботою механізму;
 • «клік-кляк» — практична і функціональна модель;
 • «дельфін» — легко трансформується в зручне спальне місце;
 • «акордеон» — висувний тип меблів, економить місце в кімнаті.

Фахівці радять, крім технічних моментів, враховувати і зовнішній вигляд виробу, вибір якого варто довірити підлітку.

На фото молодіжний диван з ящиками.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu335 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Диван підлітковий з викатним механізмом.

 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Види підстав ортопедичних диванів

Каркас ортопедичного виробу відповідає за міцність конструкції. Використовуваний матеріал впливає на допустимі навантаження та інтенсивність експлуатації. Каркас роблять з металевої або дерев’яної основи.

Виріб на металлокаркасе володіє наступними перевагами:

 • підстава витримує великі навантаження;
 • не боїться вологи;
 • має спеціальне антикорозійне покриття;
 • довговічність і міцність;
 • не утворюється цвіль і грибок;
 • не заводяться паразити і комахи;
 • при збірці каркаса не використовують клей.

Для дерев’яного каркаса рекомендується використовувати бук, березу і дуб. Часто зустрічається основу з сосни або ялини, однак такі породи відрізняються крихкістю. Каркас з дерева поступається металевого по довговічності, міцності і терміну експлуатації.

Сучасне меблеве виробництво пропонує три варіанти підстав дивана, які відрізняються за жорсткості і терміну служби.

Розглянемо детальніше:

 1. Меблевий щит — підстава, яке має високу ступінь жорсткості. Проводиться з ДВП, ДСП, МДФ з посиленими елементами меблевої фанери. Такий варіант найпоширеніший і недорогий.
 2. Пружинний блок «змійка» — м’яку основу. Виготовляється з товстого дроту, яку розміщують в одній площині у формі змійки. Пружини кріплять спеціальними утримувачами. Такий виріб безшумно і стійко.
 3. Ламелі — гнуто-клейові лати — підстава, яка має середню ступінь жорсткості і пружності. Проводиться з бука або берези. Встановлюють лати по периметру на однаковій відстані один від одного. Ламельний підстава — ортопедичне.

На фото зображені ламелі — ортопедичне підстава на металевому каркасі.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu337 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Меблі на дерев’яному каркасі.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu338 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Типи матраців

Виробники випускають матраци двох типів: пружинні і безпружинні. Великою популярністю користуються матраци, які складаються з блоку пружин, чохла і наповнювача.

Блок матраца роблять з залежними і незалежними пружинами. Вироби з залежним блоком міцні і наділені спеціальними вузлами фіксації, які підтримують тіло людини. Однак при постійному тиску пружини можуть втратити пружність.

В матрацах з незалежним блоком кожна пружина поміщається в мішечок з тканини з отворами і розташовується в зонах з різним ступенем жорсткості. Зверху і знизу кладуть прошарок з натурального або штучного наповнювача.

Основа безпружинного матраца — монолітний наповнювач з штучних або натуральних матеріалів, які володіють ортопедичними властивостями.

Виробники використовують такі види:

 1. Пенополеуретан — бюджетний наповнювач, що складається з дрібних осередків. Якісний матеріал пружний і щільний, не пропускає повітря.
 2. Натуральний латекс — виробляється з соку каучукового дерева. М’який і пружний матеріал, що витримує велику вагу.
 3. Штучний латекс — коштує дешевше натурального і програє по міцності і пружності.
 4. Кокосове волокно з просоченням латексним складом — природний матеріал, який рідко зустрічається в чистому вигляді з-за підвищеної жорсткості. Комбінується прошарками з латексу.
 5. Мемориформ — інноваційний спінений матеріал, який запам’ятовує контури тіла і швидко відновлює форму.

На фото незалежний пружинний блок.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu339 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Матрац з наповнювачем.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu340 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

На що звернути увагу при виборі

Диван має не тільки технічними функціями, не варто забувати і про естетичні властивості.

Оббивка — важливий елемент, від якого буде залежати термін служби дивана. Елітним матеріалом вважається шкіра, проте сучасний ринок пропонує безліч варіантів обробки, які не поступаються за характеристиками.

Купуючи меблі в магазині, фахівці рекомендують дізнатися у продавця, чи є тефлонова просочування в оббивці з матеріалів. Таке покриття не дає вбиратися вологи і забезпечує додатковий захист від пилу і бруду. На деякі моделі замість просочення наносять тефлонове покриття, яке виконує ті ж функції.

Оббивка

Для обшивки вироби використовують меблеві тканини. Натуральна або штучна шкіра не годиться для меблів, призначеної для сну — білизна буде ковзати і скочуватися.

Популярні меблеві матеріали:

 • шенил — легко миється, зносостійкий і міцний;
 • флок — довговічний;
 • рогожка — міцна, але не приємна на дотик;
 • жаккард — красивий, проте швидко скочується;
 • велюр — привабливий, але швидко стирається;
 • штучна замша — міцна, але боїться вологи.

На фото диван, оббитий шеніллю.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu341 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Жакардовий варіант оббивки.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu342 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Популярні виробники

Сучасний меблевий ринок пропонує широкий вибір ортопедичної меблів. ознайомившись з технічними характеристиками і видами оббивки меблів, споживачі ставлять резонне питання про виробників. Відмінні ортопедичні моделі виробляють російські фабрики.

Визнаними компаніями вважаються:

 • Askona;
 • Anderssen;
 • Орматекс;
 • Dremline.

Дані компанії реалізують якісну ортопедичну меблі і дають гарантію на продукцію.

Також попитом у покупців користується меблі виробників:

 • Колір диванів;
 • Авангард;
 • Сонит;
 • Меблі профі.

Диван компанії Аскона.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu343 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Диван фірми Орматек.

 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Корисні рекомендації

Досвідчені фахівці дають ряд рекомендацій, до яких варто прислухатися, щоб не помилитися у виборі м’якого вироби.

При покупці дивана потрібно орієнтуватися на вагу, вік і зріст людини:

 • до 25 років рекомендуються напівтверді і жорсткі моделі, так як хребет ще формується;
 • після 50 років м’які моделі допоможуть уникнути проблем з міжхребцевими дисками;
 • людині з надмірною вагою підходить матрац з посиленим блоком пружин або з наповнювачем з кокосового волокна;
 • напівжорсткі моделі — для людей з масою тіла від 60 до 90 кг;
 • довжина спального місця повинна бути на 30 см більше зростання, а ширина — не менше 70 см для однієї людини.

Перед придбанням дивана краще посидіти або полежати на ньому, щоб власні відчуття допомогли зрозуміти, чи підходить дана модель.

Ортопедична меблі довше прослужить, якщо отримає належний догляд.

Рекомендації щодо продовження терміну служби:

 • не можна ставити поряд з джерелом тепла, щоб уникнути висихання дерев’яних елементів;
 • уникати прямого попадання сонячних променів, щоб оббивка не вигорала;
 • не стрибати — пружини швидко зламаються;
 • пилососити не частіше двох разів на місяць, інакше оббивка швидко зітреться.

Термін служби продовжують запасні чохли, які можна прати окремо.

divan s ortopedicheskim matrasom dlya ezhednevnogo ispolzovaniya: kak vybrat anatomicheskie modeli, sofu, raskladushku, takhtu345 Диван з ортопедичним матрацом для щоденного використання: як вибрати анатомічні моделі, софу, розкладачку, тахту

Відео огляд ортопедичних диванів

У відео представлений огляд моделей диванів з ортопедичним підставою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради