Чим відмити лінолеум після ремонту

Відмити лінолеум після ремонту не завжди виходить з першого разу. Щоб впоратися з різними забрудненнями, треба з’ясувати характер прилип до підлоги речовини. В залежності від того, який ремонтний матеріал псує зовнішній вигляд покриття, треба підбирати і спосіб для його усунення. Методи, що дозволяють з легкістю відтерти вапно, не підходять для видалення барвників, і навпаки.

Як відмити лінолеум від складних забруднень після ремонту

 Чим відмити лінолеум після ремонтуПісля ремонту лінолеум спочатку відмивають від пилу і сміття, а потім видаляють складні плями

Поява більшості слідів після ремонту легше запобігти, ніж потім намагатися їх вивести. Всі рідини і суміші, які використовуються у будівництві і обробці, без проблем видаляються протягом 30 хв після потрапляння на підлогу. Якщо цього не зробити протягом наступних 2 тижнів, то деякі плями видалити буде неможливо.

Після того як оздоблювальні роботи закінчені, збирають і викидають сміття. Потім ретельно вимітають або пилососять настил. Далі підлогу промивають кілька разів від будівельного пилу і бруду звичайною водою. І тільки після цього використовують спеціальні засоби для боротьби з розводами, нальотом і слідами клею, фарби та інших сложновыводимых плям.

Лінолеум треба мити водою тільки кімнатної температури. Від гарячої рідини він потьмяніє.

Безпечна хімія для підлогового покриття

Сода і суміші на основі лугу протипоказані для очищення лінолеуму. Ці засоби проникають всередину, залишаючи розводи і роблячи його крихким і ламким. Тому при покупці побутової хімії для відмивання підлоги після ремонту без розлучень, потрібно звертати увагу на те, щоб у складі засобів не була присутня луг.

Найчастіше для очищення лінолеуму від плям, напливів використовують:

 • GRASS чистячий засіб для миття підлоги після ремонту. Здатне видалити краплі цементу, грунтовки, штукатурки, затирки, плиткового клею, а також за допомогою нього вдається відмити скотч від лінолеуму.
 • Tuff Stuff – піна для сухого очищення підлоги.
 • Уайт-спірит – розчинник, здатний впоратися з більшістю забруднень. Дуже їдкий. Працюють з ним лише в провітрюваному приміщенні і в гумових рукавичках. Змочують серветку і дбайливо протирають місце забруднення, яке згодом зчищають.
 • Alfa 19 – концентрат для видалення скотчу, маркера і інших слідів від ремонту.
 • Синергетик – засіб для миття підлоги. Щоб видалити будівельний пил і свіжі забруднення, інструкції рідину змішують з водою.
 • 646 – недорогий і ефективний розчинник. Видаляє фарбу, лак, сліди маркерів.
 • Mr. Proper – ковпачок засобу додають в відро води. Це допомагає відмити підлоги після ремонту від будівельного пилу.
 • Cosmofen – професійний розчинник, який здатний видалити будівельну піну з підлоги. Крім нього подібний ефект мають: Fenosol S, Бартон СОЛ ОФФ, Orbafoam Eliminador.
 • Fairy, Frosch, AOS та інші засоби для посуду видаляють водорозчинні плями. Невелика кількість обраного складу додають у відро з водою і миють підлогу, як зазвичай. Будівельна пил, шпаклівка і побілка зникають, не залишаючи розлучень.
 • Comet. З допомогою порошку прибирають сліди маркера і фломастера на ламінаті. Його насипають на вологу ганчірку і труть місце забруднення. Потім видаляють великою кількістю води.

chem otmyt linoleum posle remonta69 Чим відмити лінолеум після ремонту

Концентрат для видалення скотчу, клею і т. д.

chem otmyt linoleum posle remonta70 Чим відмити лінолеум після ремонту

Розчинник від будь-яких видів плям після ремонту

chem otmyt linoleum posle remonta71 Чим відмити лінолеум після ремонту

Піна для сухого чищення брудного лінолеуму

Використовуючи будь-який з обраних засобів, діють швидко і акуратно. Хімію наносять тільки на забруднену ділянку і змивають як можна швидше. А після цього споліскують водою і витирають насухо.

Всі хімічні речовини, здатні відтерти складні забруднення, що з’явилися в ході ремонту, досить агресивні. Тому вони нешкідливі тільки в разі дотримання техніки безпеки.

Перед тим як відтирати складні забруднення агресивними хімічними речовинами, їх дія обов’язково перевіряють на останньому непотрібному шматку лінолеуму або ламінату.

Народні засоби для миття лінолеуму

Крім магазинної хімії, прибирання після ремонту ефективно допомагають підручні засоби, які мають інше призначення. Є маса варіантів для видалення кожного виду будівельного забруднення.

Від цементу

chem otmyt linoleum posle remonta72 Чим відмити лінолеум після ремонтуСіль і господарське мило допоможуть видалити сліди цементу на лінолеумі

Відмити цемент і побілку зі підлоги після ремонту, щоб не залишилося білих розлучень допоможуть:

 • Сіль і мило. У воді кімнатної температури розчиняють столову ложку солі і мильну стружку. Такий розчин допомагає без зайвого клопоту змити білястий наліт.
 • Марганцівка. У відрі з водою розмішують декілька крупинок марганцю. Миття цим розчином допомагає прибрати вапно і білила з першого разу.
 • Гас. Цей метод використовують у разі сильного забруднення, коли не справляються інші народні або магазинні засоби. У воду додають трохи гасу. Після того як усе очистять, підлогу промивають чистою водою, щоб змити сильний їдкий запах.
 • Оцет. Столову ложку есенції додають у відро з водою. Попередньо вимитий на 1 раз лінолеум протирають ганчіркою, прополосканной в цієї рідини і добре віджатою. Після цього ще раз промивають чистою водою.
 • Лимонна кислота. У відрі води розчиняють пакетик порошку. Промивають м’якою ганчіркою вже вимитий від сильних забруднень підлогу. На завершення протирають лінолеум начисто.

Будь-яким з обраних засобів лінолеум миють два або три рази, часто міняючи воду.

Від слідів грунтовки

chem otmyt linoleum posle remonta73 Чим відмити лінолеум після ремонтуРідина для зняття лаку добре видаляє залишки грунтовки з підлоги

Щоб видалити грунтовку з ламінату або лінолеуму, застосовують такі речовини:

 • Вода. Засохлу пляму змочують, а зверху накривають мокрою ганчіркою. Через 2-3 години забруднення стає податливим. Його зчищають жорсткою губкою, а потім стирають сухою серветкою. Цей метод діє при відмиванні водоемульсійною і акрилової фарби.
 • Ацетон. Його змішують з водою 1:2. Отриманою рідиною і твердою мочалкою видаляють плями. Цим же способом відмивають залишки монтажної піни з лінолеуму.
 • Рідина для зняття лаку. Якщо забруднення має невелику площу, то засіб наливають на ватний диск або стару ганчірку і відтирають плями.

Висохлу ґрунтовку можна розмочити з допомогою ще одного шару ґрунтовки. Їй промащують забруднений слід і відразу ж витирають сухою, а потім вологою ганчіркою.

Від слідів маркера

chem otmyt linoleum posle remonta74 Чим відмити лінолеум після ремонтуОдеколон швидко відмиє сліди маркера з лінолеуму

Щоб відмити маркер з лінолеуму, треба знати який у нього склад. Фломастери на водній основі відмивають мильною водою. Смуги відтирається не відразу, ця процедура забирає достатню кількість часу і сил. Щоб відмити слід від маркера на спирту, використовують горілку, одеколон та інші рідини з високим вмістом спирту.

Буває, коли зовсім нічим не вдається відмити фломастер з лінолеуму, тоді його зафарбовують безбарвним лаком. А після таке покриття перуть рідиною для зняття лаку або ацетоном, і слід розчиняється разом з ними.

Щоб вимитий лінолеум почав блищати, його натирають ганчіркою, змоченою в рослинному маслі або оліфі.

Від фарби

Відмити фарбу з лінолеуму допоможе соняшникову олію. Ця в’язка субстанція непогано розм’якшує. Її наливають на пляму і залишають хвилин на 40-50. Через це час забруднення відтирають старою ганчіркою або жорсткою губкою. Якщо з першого разу все не відійшло, обробку повторюють.

Розчинник і спиртовмісні рідини допоможуть від свіжих плям фарби. Діяти треба швидко ганчіркою, змоченою в рідині.

Після видалення фарби підлогу засяє, як новий, якщо натерти його молоком, розведеним водою 1:1.

Інструменти, які допоможуть відмити лінолеум після ремонту

chem otmyt linoleum posle remonta75 Чим відмити лінолеум після ремонтуМеламінова губка швидко видалити будь-які види забруднень на підлозі після ремонту

Для видалення забруднень не слід зловживати використанням гострих предметів, які можуть зіпсувати лінолеум. Але в деяких випадках без них не обійтися.

Шпатель знадобиться, щоб зібрати свіжу монтажну піну з підлоги. Її згрібають точними рухами від країв до середини. А залишки прибирають підходящим для цього миючим засобом.

Гострим канцелярським ножем максимально близько до лінолеуму зрізають застиглу піну. З залишками борються спеціальними рідинами. Ними змочують непотрібну ганчірку і відтирають зайве. Крім цього, на прибирання після ремонту не обійтися без таких інструментів:

 • Дрантя. Для очищення підлоги її знадобиться багато.
 • Абразивні мочалки. Змочують водою і відмивають з лінолеуму монтажну піну або грунтовку.
 • Меламінова губка. Це делікатне засіб з меламінової смоли, що пройшов спеціальну обробку. З її допомогою видаляють з лінолеуму фломастери, чорнильні плями і вапняний наліт. Вона допоможе навіть відмити сліди скотча від лінолеуму. Для цього інструмент злегка змочують у теплій воді і протирають сліди куточком вироби. Під час відмивання маркера з лінолеуму виділяється піна, вона і бореться зі складними забрудненнями.
 • Відра. Бажано мати щонайменше 2 – в одне наливати чисту воду, в іншому готувати спеціальні склади.
 • Швабра. Можна обійтися і без неї, але враховуючи, що підлогу доведеться мити не один і не два рази, то на попередньому етапі бруд видаляти легше таким способом.

Крім цього, знадобляться віник і совок чи пилосос для попереднього прибирання.

Щоб відмити підлоги після ремонту від білого нальоту, воду у відрі потрібно міняти максимально часто. Ганчірку теж необхідно змінювати або ретельно виполіскувати.

Як доглядати за лінолеумом і підлогою

chem otmyt linoleum posle remonta76 Чим відмити лінолеум після ремонтуЯкщо натерти лінолеум поліролем, він буде менше забруднюватися

Щоб менше витрачати сил на відмивання підлогових покриттів після ремонту, треба дотримуватися деяких правил.

Якщо лінолеум змінювати не планують, на період обробних робіт підлогу потрібно застелити матеріалом, який може його зберегти від складних забруднень. Для цього підійде поліетилен, газети або непотрібні шматки шпалер. Щоб захисне покриття не зрушувалося під ногами, його можна приклеїти скотчем і до плінтусів і між собою в місцях стиків.

Якщо на покриття все ж потрапили краплі грунтовки, клею або фарби, потрібно їх негайно змити. Свіжа пляма можна прибрати старої вологою ганчіркою.

Після миття покриття бажано натерти поліролем. Навіть старий лінолеум буде виблискувати як новий, якщо його обробити вовняною ганчіркою. Можна також використовувати магазинні склади для полірування поверхні. Такий захід дозволяє лінолеуму менше бруднитися у майбутньому, збільшує його стійкість до подряпин і подовжує термін служби.

Відмиваючи підлогу, треба надягати гумові рукавички. Будівельна пил і миючі засоби здатні пошкодити шкіру і зіпсувати нігті.

Щоб підлогове покриття довше зберігало первинний зовнішній вигляд, його треба берегти від впливу прямих сонячних променів, перепадів температури, колючо-ріжучих предметів. Надлишок вологи призводить до появи плісняви та грибка, тому підлога після миття треба протирати сухою ганчіркою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради