Чим відмити клей від наклейки зі скла

Кожній людині регулярно доводиться видаляти з різних поверхонь різноманітні наклейки, етикетки, цінники і так далі. Як правило, особливу трудність викликає очищення саме клейової основи наклейки. Щоб ретельно очистити покриття від клею, доводиться докласти значних зусиль і використовувати додаткові кошти.

Комплекс основних заходів

a2cd516ce1ad9a1cd321736b139a95ba Чим відмити клей від наклейки зі склаНайчастіше на покритті залишається клейова основа, яку потрібно видалити якомога швидше

Перше, що ми робимо – це акуратно намагаємося зняти етикетку. Якщо пощастить і вдасться видалити її повністю, залишається лише протерти м’якою ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Однак не завжди вдається видалити її повністю. На покритті залишається клейова основа.

У такій ситуації допоможе тепло. Нагріти будь-яку поверхню можна звичайним феном. При нагріванні клеюча основа розм’якшиться. Після цього клей слід видалити, використовуючи відповідні засоби: звичайне рослинне масло, рідина для зняття лаку з нігтів, спирт, бензин і так далі. Якщо це не допоможе, слід скористатися спеціальними засобами. Робити все потрібно максимально обережно, щоб не завдати шкоди оброблюваного матеріалу.

Як видалити наклейку зі скляної поверхні

Скло досить стійке до різних хімічних впливів, тому видаляючи наклейки з такого покриття пошкодити його неможливо. Очистити скляні, керамічні та дзеркальні предмети допоможуть будь-які підручні засоби.

На м’яку ганчірочку потрібно нанести трохи рослинного масла і акуратно протерти місце забруднення. Якщо ці дії не принесли належного результату, слід скористатися більш ефективними засобами: оцтом, спиртом, ацетоном або уайт-спиритом. Після цього покриття необхідно ретельно промити, використовуючи спеціальну рідину для очищення стекол.

Трохи складніше прибрати з різних речей старі етикетки. Щоб від неї не залишилося ні найменшого сліду, слід спочатку її добре розмочити. Для цього потрібно змочити ватний диск спиртовмісної рідиною або ацетоном і покласти його на етикетку. Через кілька хвилин нагріти її феном і акуратно зняти. Після цього промити забруднене місце з будь-яким миючим засобом.

Видалення етикеток з різних предметів меблів

a6a115a33f2536cf669cf3df70bdd2be Чим відмити клей від наклейки зі склаПри використанні ріжучих предметів будьте акуратні, щоб не залишити подряпини

Дуже часто доводиться знімати сліди і з різних предметів меблів. У даному випадку спосіб очищення залежить від типу покриття.

Відчистити поліровані предмети меблів від етикеток допоможе звичайне рослинне масло:

 • Прикладіть на деякий час до забрудненого місця ватний диск, змочений в рослинному маслі.
 • Акуратно за допомогою пластикового ножа зняти наклейку.
 • Предмет протерти м’якою ганчіркою з рослинним маслом.
 • Можна скористатися феном, однак існує ризик зіпсувати меблі. У разі перегріву, на поверхні можуть з’явитися плями.

  Використовувати для очищення меблів бензин, уайт-спірит або засоби на основі спирту потрібно дуже обережно. Самі по собі ці речовини досить їдкі і можуть завдати непоправної шкоди покриттю.

  Для очищення меблів, поверхні якої виконані з пофарбованого або необробленого масиву дерева, олія категорично не підходить, воно просто вбереться. Видалити клейове підстава допоможуть спиртовмісні склади і засоби на основі ацетону.

  Як очистити пластикову меблі та побутову техніку

  Пластикові вироби відмінно вбирають клейові склади, етикетки прилипають до них дуже швидко і міцно.

  Значно прискорити і спростити процес видалення клейової основи з виробів допоможе фен. Пластикове покриття необхідно нагріти і акуратно видалити сліди. Крім того, не слід ігнорувати рослинне масло. Змочивши в ньому ганчірку і поклавши її на забруднене місце, можна значно швидше видалити наклейку. Через невеликий проміжок часу потрібно акуратно почистити поверхню пластиковим ножем і протерти м’якою ганчіркою, змоченою в мильній воді.

  Використовувати для очищення пластикової поверхні кошти на основі спирту і уайт-спіриту потрібно дуже обережно. Разом з наклейкою подібні склади можуть легко видалити верхній шар пластику. Тому, перш ніж використовувати такі засоби, слід перевірити їх на якомусь прихованому від сторонніх очей ділянці пластикового виробу.

  Що допоможе прибрати наклейки з побутових приладів автомобіля

  4fd59f6aaf55062089cae9f02b05ddaf Чим відмити клей від наклейки зі склаScotch Remover-видаляє скотч і наклейки з будь-яких поверхонь

  Виробники обклеюють побутові прилади різними етикетками у величезній кількості. З поверхонь деяких побутових приладів видалити їх дуже складно. Це зумовлено певними властивостями пластику, з якого виготовлений корпус конструкцій.

  Можна нагріти наклейку феном і акуратно прибрати її. Решту клейову основу допоможе відчистити оцет. Після цього, досить протерти прилади м’якою ганчіркою, змоченою в мильній воді.

  Придбати хімічні засоби, які допоможуть якісно очистити автомобіль, не складе великої праці. Найбільш популярними з них є Scotch Remover або Profoam 2000. З їх допомогою можна швидко і якісно очистити різні наклейки з вікон і корпусу авто. Однак вони мають два мінуси:

  • використовувати їх можна тільки в добре провітрюваних приміщеннях або під відкритим небом;
  • висока ціна;

  Видалити вінілові наклейки з корпусу транспортного засобу також допоможе будівельний фен, потужність його значно більше, ніж у домашнього аналога, тому прогріти клейову основу вийде набагато швидше. Після нагрівання, слід акуратно видалити наклейку і промити поверхню за допомогою мильного розчину.

  Додаткові пристрої

  Дуже ефективно прибирає клейове підстава звичайна гумка. Такий спосіб очищення має одну важливу перевагу – ластик не дряпає поверхні. Мінус – щоб прибрати наклейку, знадобиться багато часу.

  Більшість господинь для видалення забруднень використовують меламінову губку, це значно спрощує і прискорює процес. Однак у пристосування є один недолік – в процесі чищення губка стирається.

  Пластиковий скребок допоможе якісно очистити будь-які поверхні. Але він залишає подряпини на предметах.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради