Чим відмити чорнило від кулькової ручки

Кулькові авторучки, фломастери і навіть самописки з рідкими чорнилом досі в ходу. І вони залишають сліди не тільки на папері, але і на одязі своїх господарів. Вивести пляму на тканини від кулькової ручки або гелевого маркера важко, хоча методи боротьби з чорнильними плямами існують. Відмити ручку, запачкавшую одяг, можна покупними і домашніми засобами, без шкоди для тканини. Треба тільки розібратися в особливостях їх застосування.

Основні причини забруднення одягу

chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki86 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиПри необережному поводженні чорнило від ручки можуть забруднити одяг

Предметами, призначеними для письма та малювання на папері, можна забруднити сорочку або сукню тільки з необережності.

Таке буває в таких випадках:

 • випадкове зачіпання під час роботи з авторучкою;
 • зберігання в кишенях одягу без захисних ковпачків;
 • пошкодження корпусу ручки або фломастера із-за ударів і згинання.

І зовсім окрема причина – маленькі діти. Вони з задоволенням розмальовують все, що можна, в тому числі і одяг. І добре, якщо відразу повідомляють про це батькам. Свіже забруднення очистити легше.

Побачивши чорнильний слід на одязі, не відкладайте прання, інакше барвник зміцниться в тканини і видалити його буде майже неможливо.

Як правильно вивести пляму від чорнила

chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki87 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиВідтирати чорнило потрібно рухами від країв до центра, щоб не розмазати його ще більше

Існує декілька рекомендацій, що допомагають відмивати сліди пасти і гелю з будь-якої тканини. Щоб повністю видалити пляма від чорнила, його треба відіпрати. Але перед цим обов’язково відтерти те, що можна, з допомогою спеціальних засобів. Стирати свіжі сліди від ручок не можна, так як вони в результаті забарвлять всю тканину.

Виводити чорнильна пляма потрібно, починаючи з країв і направляючи руху до центру. Така методика допоможе запобігти розтікання на сусідні ділянки тканини. Ще один спосіб уникнути збільшення плями – посипати чисті ділянки одягу навколо забруднення тальком або крейдою.

При виведенні чорнильного сліду з одного боку матерії обов’язково прикладати до іншої паперову або текстильну серветку. Інакше чорнило залишать свою печатку й на чистих ділянках. Підкладка додатково буде вбирати їх, полегшуючи роботу по видаленню.

При замочуванні, прання або застосуванні очищувальних розчинів потрібно використовувати тільки холодну воду. Гаряча прискорить поширення чорнила на сусідні ділянки тканини.

Щоб відмити пасту від кулькової ручки без шкоди для одягу, потрібно застосовувати засоби, безпечні для її матеріалу. Очищаючи сліди від фломастерів, корисно знати властивості основи фарбувального складу. Вона буває водної, спиртової, жирової та лакофарбовій. Для виведення слідів кожного типу маркера підходять свої кошти і склади.

Якщо немає можливості зайнятися повноцінним видаленням свіжого плями, необхідно відразу ж посипати його будь-яким вбирним речовиною. Краще всього для цієї мети підійдуть сіль, сода, тальк або крохмаль. Потім їх легко змити водою.

Інструменти, що допомагають очищати чорнильні плями

chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki88 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиЧорнильні плями зручно промакивать ватяними дисками

Будь-які щітки або губки не допоможуть видалити бруд такого типу, а тільки погіршать стан тканини. Чорнило потрібно не відтирати, а промокати, щоб вони усмоктувалися в засіб чищення.

У процесі роботи, швидше за все, доведеться міняти вже забруднені предмети, тож не варто вибирати їх з дорогих матеріалів.

Користуватися потрібно:

 • ватяними дисками, тампонами і просто шматочками вати;
 • паперовими і тканинними серветками;
 • промокальним папером.

Щоб почистити маленьке плямочка, зручно використовувати ватяні палички. Вони ж допомагають захистити шкіру рук при нанесенні на тканину агресивних миючих складів.

Засоби побутової хімії проти чорнила

chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki89 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиЛінії від чорнильної ручки зручно видаляти спеціальним олівцем-плямовивідником

Плямовивідники та інші речовини, придатні для видалення пасти кулькових ручок, випускаються для очищення текстильного і шкіряного одягу. Їх велика кількість обертається тим, що перед придбанням доводиться уважно читати інструкцію конкретного засобу. Потрібно зрозуміти, який у нього склад і для яких тканин воно призначене.

За видом і формою вони поділяються на рідини, гелі, плямовивідники у формі олівця або маркера.

Плями від кулькових ручок зручно видаляти, використовуючи олівцеві кошти. Місце забруднення злегка змочується холодною водою, а потім натирається до появи піни. Через 10-15 хвилин як слід промивається.

Для білих тканин можна застосовувати засіб для видалення плям на основі хлору – Білизна і Domestos. Воно наноситься на брудний ділянку і протягом 1-2 хв промакивается ватними тампонами. Ще через 10-15 хв залишки змиваються.

Відомі також плямовивідники німецької фірми Dr. Beckmann і вітчизняний «Антипятин».

Можна придбати набір для видалення чорнильних плям будь-якої складності. У нього входять кілька різних очищувальних складів і інструменти для їх нанесення – тампони, палички і серветки.

Підсобні домашні засоби

Якщо потрібно відмити чорнило, несподівано з’явилися на одязі, а готового плямовивідника під рукою немає, в господарстві завжди знайдеться кілька речовин, придатних для цієї мети.

Молоко і його продукти

Його застосування не вимагає ретельного промокання і відтирання забруднення. Забруднений чорнилом ділянку тканини замочують у невеликій ємності, заповненої цим продуктом, на 15-30 хв. Потім прополіскують в холодній воді.

Молоко необов’язково має бути свіжим. Годиться скисле або киломолочные продукти – кисле молоко і кефір. Це домашнє засіб підходить для виведення чорнила з будь-яких видів тканин, так як не здатне завдати їм ніякої шкоди.

Плями на шкіряних куртках і виробах з шкірозамінника просто протирають молоком до повного зникнення.

Сода

 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиСлід від кулькової ручки потрібно рясно засипати содою, щоб вона ввібрала чорнило

Цей порошок сам здатний видалити сліди від ручок і фломастерів. Але його рекомендується додавати в суміші та розчини на основі інших домашніх плямовивідників.

Застосовується так:

 • Соду рясно насипають на місце забруднення.
 • Додають трохи холодної води до утворення рівномірного шару густої кашки.
 • Через 5-10 хв пляма злегка протирають ватяними дисками до тих пір, поки на них будуть залишатися сліди чорнила.
 • Після такої чистки тканина промивається водою.

  Видалити застарілі сліди від ручок і фломастерів допоможе спільна дія соди і оцту:

 • Порошок насипають на брудний ділянку тканини товстим шаром.
 • Зверху наливають трохи 9% столового оцту.
 • Після початку реакції, що супроводжується виділенням піни, чекають 5-10 хв.
 • Місце забруднення протирають ватним тампоном, потім промивають водою.
 • За допомогою соди можна відчищати чорнило з будь-яких тканин, в тому числі і шовкових.

  Кухонна сіль

  Найкраще застосовувати її як засіб для екстреного впливу на чорнило. Посипавши нею тільки що виявлена пляма, можна зупинити його всмоктування в структуру тканини і поширення на чисті волокна. Потім можна перейти до застосування більш дієвих речовин.

  На шкіряних виробах сода здатна відчистити кулькову і фломастерную пасту без додаткових коштів. Її насипають на пляму, злегка змочують водою, через кілька хвилин протирають тампоном.

  Суха гірчиця

  Нею можна видаляти чорнило з одягу темного кольору. Шаром порошку покривають всі пляма, а потім обережно втирають в тканину зволоженою губкою. Через кілька годин протирають ватним тампоном, змоченим водою. Найкращі результати виходять при видаленні слідів від авторучок на гелевою основі.

  Спиртові розчини

  Кошти на основі цього активного розчинника малопридатні для делікатних тканин. Для щільних бавовняних виробів можна застосовувати його без побоювання. Джинси краще всього відчищати тільки їм, з додаванням інших технічних рідин.

  Крім чистого спирту, для видалення застарілих чорнильних плям можна використовувати поєднання в рівній пропорції з 9% оцтом або ацетоном.

  Хороші результати дає поперемінна дія з перекисом водню. Горілкою або розведеним спиртом змочують пляму, а перекис наливають на ватний диск і протирають місце забруднення.

  Гліцерин

  chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki91 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиГліцерин добре видаляє плями від ручки

  Застосовується для очищення кольорових тканин, які можуть линяти під дією більш активних засобів. Ватою, змоченою у гліцерині, обробляють чорнильна пляма і чекають 1-2 години. Залишилися жирні сліди промивають у теплій воді.

  Для посилення дії можна змішувати це речовина зі спиртом або горілкою. Пропорції підбираються методом проб, в залежності від очищається тканини.

  Зубна паста і крем для гоління

  Ці засоби гігієни не зможуть повністю видалити чорнильні плями. Але як попередній захід вони цілком придатні. Їх втирають в запачканную одяг і через кілька хвилин змивають холодною водою. Після цього можна перейти до обробки іншими речовинами або одразу до остаточної пранні.

  Сірчані сірники

  Маленькі цятки і невеликі лінії від кінчика пера можна швидко видалити сіркою. Чорнильний слід змочують водою і кілька разів протирають сірниковими голівками. Волога сірка легко вбирає свіжу пасту. Свіжі забруднення повністю усуваються таким способом.

  Особливості видалення слідів від фломастерів

  Відчищати плями від цих олівців можна так само, як і від кулькових ручок. Але краще враховувати склад їх барвників, якщо він відомий. Застосування чистячих засобів, відповідних типом фломастера, дасть найкращі результати:

  Фарбувальна основа маркера Відповідні очисники
  Спиртовмісна Розчини на основі спирту з можливим додаванням:

  мила,

  гліцерину,

  нашатирю.

  Водяна Сода або її суміш з нашатирним спиртом;

  перекис водню.

  Лакофарбова Агресивні розчинники:

  бензин,

  ацетон,

  уайт-спірит.

  Масляна Гліцерин,

  рослинне масло.

  Для всіх видів скріпок і будь-яких тканин можна використовувати мильний розчин після обробки плями засобом екстреного дії – сіллю, содою або крохмалем.

  Запобігання появи чорнильних плям на одязі

  chem otmyt chernila ot sharikovojj ruchki92 Чим відмити чорнило від кулькової ручкиОдягайте ковпачок на ручку, щоб вона не забруднила сумку або кишеню

  Щоб авторучки і фломастери менше псували одяг, їх рекомендується носити не в кишенях, а в сумці або портфелі. Якщо це незручно, можна ховати їх в окремі пенали і не забувати про захисні ковпачки.

  Боротися з витівками маленьких дітей марно. Залишається тільки стежити за ними і швидко реагувати на появу чорнильних плям на одязі.

  Свіжі плями краще відчищати відразу ж, тоді це займе менше часу і не завдасть великої шкоди. Необхідно хоча б присипати забруднене місце сіллю, содою або крохмалем, а ретельну обробку й прання можна відкласти на деякий час.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради