Чим краще чистити сантехніку і туалети

Чищення сантехніки — трудомісткий процес, який не тільки забезпечує білизну поверхонь, але і знищує патогенну мікрофлору, яка здатна завдати нищівного удару по здоров’ю домочадців. Існує велика різноманітність промислових засобів для миття сантехніки, які призначаються для певних цілей.

Як утворюються забруднення у ванних кімнатах

53541fbe27957a9e9d59903defe4fbe8 Чим краще чистити сантехніку і туалетиІржа у ванній – одне з найбільш поширених забруднень

Перш ніж приступати до огляду кращих засобів для чищення унітазу, потрібно ознайомитися з основними причинами утворення забруднень в туалетній кімнаті:

 • Іржа – поширене явище на предметах сантехніки. Її освіта обумовлена високою концентрацією в проточній воді заліза та його оксидів, а також інших домішок.
 • Вапняний наліт подібний прояву корозії, найчастіше осідає на зливній трубі унітазу і чаші. Він утворюється з магнієвих солей кальцію, які містяться у воді, а також сечової кислоти.

Для боротьби з такими забрудненнями комунікаційні системи оснащують спеціальними фільтрами глибокого очищення. Це дозволяє домочадцям використовувати очищену водопровідну воду не тільки в харчових, але і побутових цілях.

Поради та рекомендації по догляду за сантехнікою

Забруднення в туалеті краще видаляти на стадії їх утворення, а не формування «міцного» каменю. Очищати внутрішню і зовнішню частини чаші унітазу і бачок слід регулярно і якісно. Для цього біля туалету повинен завжди перебувати чистий йоржик, а також народні та промислові сантехнічні кошти в недоступному для дітей та домашніх улюбленців місці:

 • Для очищення фарфорового туалету застосовують кислотні і лужні миючі засоби. Від порошкових і абразивних продуктів треба утриматися, вони можуть подряпати поверхню сантехніки.
 • Фаянсові і керамічні унітази найкраще очищати розчином соляної кислоти. Не можна в процесі прибирання використовувати гарячу воду (унітаз лопне), а також металеві щітки.
 • Для видалення забруднень на унітазах з полімербетона переважніше застосовувати будь-які миючі засоби у формі гелю.
 • Туалети з нержавіючої сталі стійкі до механічного та термічного впливу, тому в процесі прибирання використовують будь-які промислові склади: кислотні, абразивні, лужні та порошкові.

Варто звернути увагу, що для профілактики утворення засмічень, потрібно кілька разів у місяць виливати в унітаз невелику кількість теплої/гарячої води, а також можна застосовувати спеціальні склади, призначені для усунення засмічень в трубопроводі.

Використовуючи будь-магазинне засіб для чищення унітазу, потрібно дотримуватися прикладену інструкцію по застосуванню. Як правило, активний склад заливають в чашу унітазу і залишають у стані спокою на 25-30 хвилин, далі – ретельно обробляють поверхню йоржиком і видаляють залишки забруднень і миючого засобу проточною водою.

Виробники все частіше заявляють про те, що їх склади безпечні для людини і тварин, але переконуватися в цьому краще не варто. Під час очищення поверхонь промисловими препаратами слід дотримуватися правил особистої безпеки. Роботи проводити в гумових рукавичках і респіраторі. Якщо краплі миючого складу потрапили на оголені ділянки шкіри, їх потрібно негайно промити великою кількістю чистої води. Щоб уникнути ураження очей рекомендується використовувати кошти в окулярах.

Засоби для чищення сантехніки: огляд

Щоб почистити сантехніку у ванній і туалетній кімнаті використовують велику кількість магазинних і народних засобів. Ця процедура не викликає у домогосподарок захвату, але обійтися без неї, на жаль, не можна. Істотно полегшити завдання допомагають різні засоби для миття унітазів, раковин, ванн і т. д. Вони бувають різних видів:

 • профілактичні;
 • універсальні;
 • спеціальні.

Реалізуються промислові миючі склади у вигляді:

 • магнітних кілець;
 • гелей;
 • кульок;
 • рідин;
 • стікерів;
 • порошків;
 • спреїв;
 • кремів;
 • таблеток;
 • блоків.

Перш ніж купувати той чи інший засіб, потрібно розібратися, яким методом краще впливати на вогнище забруднень, а також важливо визначитися з їх типом.

Склади більшості магазинних засобів ідентичні, основними активними компонентами в них є:

 • Хлор – призначений для дезінфекції оброблюваної поверхні, усуває неприємні запахи.
 • Поверхнево-активні компоненти, основне завдання яких – розщеплювати забруднення.
 • Луг – хімічно активна речовина, призначена для розчинення жирових відкладень, засмічень органічного походження. Також вона здатна частково усувати іржу і вапняний наліт.
 • Кислота для видалення іржі, також підсилює дію поверхово-активних компонентів.

Купуючи магазинні засоби, важливо попередньо ознайомитися з інструкцією із застосування, призначенням та термінами придатності.

Засіб для чищення унітазів: рейтинг кращих

36846152151e333c6495c6ee8b487206 Чим краще чистити сантехніку і туалетиОчищаючий гель Comet допоможе впоратися з нальотом або іржею

В супермаркетах полиці ломляться від достатку чистячих засобів, призначених для «вмивання» туалету. При виборі варто звернути увагу на упаковку: вона повинна бути зручна у використанні.

Рейтинг кращих засобів для миття унітазу:

 • Comet – сильнодіючий чищення складу, який реалізується у вигляді гелю, йому властивий концентрований різкий запах. Продається в зручній ємності зі спеціальним носиком. З його допомогою вдається позбутися від застарілих поразок іржі і мінеральних відкладень, надає дезинфікуючу дію, вбиваючи всю патогенну мікрофлору. Домогосподарки відзначили, що саме цей засіб надає ванній кімнаті відчуття свіжості на тривалий час.
 • Cillit Bang – належить до одних з найбільш ефективних засобів для чищення, а разом з тим і самих дорогих. Реалізується у вигляді гелю, що перебуває у пластиковій пляшці з розпилювачем. Зручна форма при бажанні забезпечує точкове нанесення на забруднені місця. З його допомогою можна позбутися від жорстких вапняних і мінеральних відкладень, слідів іржі і інших плям.
 • «Туалетне каченя» чудово справляється з жировими нальотами, застарілими забрудненнями, а також в’ївся брудом і вапняним нальотом. До складу входить соляна кислота, якій під силу впоратися з забрудненнями навіть в самих екстремальних випадках. Зручна упаковка, оснащена загнутим шийкою, візуально нагадує шию каченяти і дозволяє рівномірно розподілити миючий засіб навіть в самих важкодоступних місцях.
 • «Bref Duo Stik» складається з трьох стіків, кожен з яких запечатаний у фольгу і призначений приблизно 450 змивання. Їх чіпляють до обідку унітазу, завдяки чому вони забезпечують щоденний догляд та якісну гігієну сантехнічного приладу. Відзначається, що активні компоненти препарату знищують патогенну мікрофлору, що забезпечує приємний свіжий аромат. Одноразова доза при змиванні утворює негусту піну, вода забарвлюється в ніжно-блакитний.
 • Domestos – концентроване гелевидний миючий засіб, до складу якого входять хлорвмісні компоненти, барвники, віддушка і лауринова кислота. «Забійний» склад ефективно знищує всю патогенну мікрофлору, яка не тільки виділяє неприємні запахи і утворює наліт на поверхні чаші, але і несе потенційну загрозу здоров’ю домочадців. Незважаючи на сильні дезинфікуючі характеристики, погано справляється з видаленням застарілих мінеральних відкладень та іржі, володіє відбілюючим ефектом. Domestos також бореться з цвіллю.
 • Саніта – універсальний миючий препарат, вироблений в Росії, який є найбільш бюджетним і ефективним засобом для профілактики утворення іржі та вапняного нальоту. Продається в зручній пластиковій ємності з виїмками під пальці. Активні компоненти гелю справляються з органічними забрудненнями, при розпиленні економічно витрачається.

На цьому перелік засобів для догляду за сантехнікою не закінчується. Ще домогосподаркам варто звернути увагу на продукцію компанії Amway.

Використовувати магазинні засоби з агресивним складом треба в гумових рукавичках, респіраторі і окулярах, шкіра повинна бути закрита. При попаданні на оголені ділянки, потрібно промити їх великою кількістю проточної води.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради