Вертикальне озеленення на дачі своїми руками: арки, перголи, живоплоти

Одним з найбільш популярних напрямків у сучасному ландшафтному дизайні є вертикальне озеленення. Воно допомагає перетворити і прикрасити будинок, ділянку і прилеглі будівлі.

Для чого застосовується вертикальний спосіб озеленення

Вертикальне озеленення може виконувати кілька функцій:

  • Зонування. Розділити ділянку на кілька частин без громіздких конструкцій і перебудов легко, якщо скористатися вертикальним способом озеленення.
  • Створення навісу. Літо – спекотна пора, але це не означає, що потрібно проводити весь час на сонці. Можна витратити деякий час на будівництво альтанки або навісу, повитої плющем, і насолоджуватися відпочинком в тіні.
  • Декоративна. Навіть самий улюблений дизайн будинку та прилеглих будівель з часом може набриднути, або придбати маленькі, але неприємні недоліки. Щоб приховати їх, достатньо скористатися вертикальним озелененням.

За рахунок цих невеликих хитрощів можна домогтися багато чого: знижується рівень зовнішнього шуму, підвищується вологість повітря, створюється бар’єр від пилу.

Різновиди озеленення

Вертикальне озеленення може бути різних видів, тому можна підібрати варіант для будь-яких ділянок.

Вертикальна клумба

Якщо ділянка невеликого розміру, то до нього чудово підійдуть вертикальні клумби. Такі клумби проглядаються з усіх боків і займають мало місця. Для вертикальної клумби буде потрібно кілька ємностей, однакової форми, але різних за розмірами. Ємності встановлюються одна на іншу, таким чином, щоб закінчена конструкція мала вигляд піраміди. Зазвичай, у такі квітники висаджуються дрібні і не кучеряві квіти, наприклад, петунії, чорнобривці.

Аркада

Якщо арки останнім часом популярні, і ними нікого не здивуєш, то арочні галереї з декількох арок – рідкість. Якщо ділянка дозволяє поставити кілька арок, це буде найкращий варіант, який дозволяє прикрасити і візуально розширити простір. Тут слід враховувати, що розміри повинні передбачати вільний прохід, а рослини, розташовані на арці, не перегороджували дорогу. Розташування повинне бути в потрібному місці, безглуздо встановлювати арку в стороні від доріжки, або в кутку саду. Матеріал може бути будь-яким, на розсуд господаря ділянки: дерево, камінь, метал. Для декорування арки існує великий вибір рослин: жимолость, клематис, ипомею, дикий виноград, троянда, головне, щоб рослина була кучерявому.

Пергола

Перголи – далекі родичі арок. Являють собою повторювані секції з арок або стовпів, з’єднаних брусами, призначені для оформлення зеленими рослинами. Традиційно складається з 4-х стовпів, і мають загальну «дах» з жердин, або балок. Верхня частина більш щільна завдяки рослинам, являє собою чудовий захист від сонця. Останнім часом перголи виконують функції альтанки.

Жива огорожа

Живі огорожі отримали у вертикальному озелененні найбільше поширення. Конструкції можуть бути різними: решітки, ширми, шпалери. Найчастіше зустрічаються дерев’яні та металеві огорожі. Встановлюються як біля паркану, стіни будівлі, так і в будь-якому місці ділянки, розділивши його на зони. Для оформлення конструкції можуть застосовуватися дикий виноград, декоративна квасоля, іпомея, ожина та інші кучеряві рослини.

Підвісні клумби

Підвісні моделі ідеально підходять до будь-якої ділянки і дизайну. Практично не вимагають місця, мобільні, оригінальні. Являють собою ящики або контейнери, кашпо, розташовані вертикально. Підходять для прикраси тераси, веранди, стіни будинку. У них добре виглядають такі рослини, як петунія, пеларгонія, бегонія та інші.

При вертикальному озелененні потрібно пам’ятати не тільки про дизайн, але і про самих рослинах. Враховувати світлолюбні, вологолюбні, переносимість інших рослин. Вертикальне озеленення не вимагає особливих зусиль і знань, головне – любов до рослин і своєму саду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради