Що приховує ваша улюблена помада: 10 неймовірних фактів

Помада для губ, кольорова або гігієнічна – це те саме косметичний засіб, який можна знайти у сумочці у кожної жінки, неважливо, їй 15 років, або 55, вона фарбується регулярно або тільки на Новий рік.

Ми використовуємо її автоматично, не замислюючись про те, а хто і коли її придумав, як вона вплинула на життя і вчинки людей. А адже історія губної помади почалася ще п’ять тисяч років тому, ви знали про це? Інші цікаві факти читайте швидше нижче!

 Що приховує ваша улюблена помада: 10 неймовірних фактів

1. Єгипетська цариця Клеопатра фарбувала губи кармінового помадою. Щоб виготовити близько 400 г барвника для її виготовлення, потрібно було зібрати 70 тисяч жуків!

2. У 1770 році парламент Британії затвердив закон, що забороняє жінкам користуватися карміном для губ. У ньому говорилося, що жінок, які користуються помадою для залучення і спокушання чоловіків, можна вважати відьмами, а тому їх слід спалити за чаклунство.

3. Перша повноцінна помада, схожа на сучасну, була випущена в 1880 році косметичною маркою Guerlain, чи не єдиною в світі на той момент. Основою її були натуральне масло, бджолиний віск і витяжка грейпфрута.

4. Президент Америки легендарний Джордж Вашингтон користувався губною помадою перед публічними виступами, думаючи, що так він виглядає краще.

 Що приховує ваша улюблена помада: 10 неймовірних фактів

5. Перша помада в циліндричних тюбиках, знайома нам зараз, вийшла в світ лише в 1915 році.

6. Згідно зі статистикою, у 1950 році у 98% жінок на косметичному столику стояло щонайменше один тюбик губної помади.

7. Лідери продажів на сучасному б’юті-ринку – це безбарвні зволожуючі і живильні помади.

8. Протягом всього свого життя жінка з’їдає приблизно 4,5 кг губної помади, чоловік – 1,5 кг.

9. Термін придатності помади до того, як тюбик був відкритий, становить 2-3 роки, після відкриття тюбика – не більше шести місяців.

10. Найдорожча в світі губна помада варто 62 тисячі доларів. Випустила її, звичайно ж, торгова марка Guerlain. На виготовлення флакона KissKiss Gold and Diamonds пішло 18 карат жовтого золота, 199 дрібних діамантів загальною вагою 2,2 карата і розсип рубінів.

 Що приховує ваша улюблена помада: 10 неймовірних фактів

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради