Поради і правила, як діяти жінці, щоб швидше і спокійніше пережити розлучення

Для жінки розрив сімейних відносин пов’язаний з багатьма переживаннями — страхом самотності, засудження друзів і рідні, приниженням, гнівом, образою.

Щоб розібратися, як пережити розлучення з чоловіком, як відновити душевну рівновагу, прочитайте нашу статтю, в якій ми зібрали відомі поради психологів і кроки, які кожна жінка може зробити, опинившись в неприємній ситуації.

Поради психологів, як пережити розлучення з коханим чоловіком

Якщо ініціатор розлучення — сама жінка, яка давно розлюбила, втомилася терпіти пияцтво, побої або зради другої половини, то процес розлучення в цьому випадку пройде для неї порівняно безболісно. Але як пережити розлучення з чоловіком, якщо любиш, якщо ініціатор розлучення — її коханий, який пішов до іншої? У такій ситуації до зламаної самооцінці, знецінення всього, що ще недавно було значущим, додаються нестерпні душевні муки. Насамперед необхідно на деякий час взяти тайм-аут.

Потрібно зрозуміти, що перші кілька місяців після розриву будуть дуже важкими.

Психологи називають цей період «фазою шоку». Саме перебуваючи в такій фазі, багато починають робити купу помилок, які згодом ведуть до ще більшого ускладнення ситуації. Щоб не створити собі ще більше неприємностей, краще не приймати в цей період жодних важливих рішень. Поступово психічний стан стабілізується, і жінка зможе знову мислити раціонально та тверезо. А поки можна почитати корисну літературу. Наприклад, поради психологів, як пережити розлучення з чоловіком.

sovety i pravila, kak dejjstvovat zhenshhine, chtoby bystree i spokojjnee perezhit razvod23 Поради і правила, як діяти жінці, щоб швидше і спокійніше пережити розлучення

Розлучення в більшості випадків – це складно і боляче

Як безболісно вийти з ситуації

Перше, що рекомендують фахівці жінкам, які не уявляють, як пережити розлучення з коханим чоловіком, — чітко усвідомити, що сталося. Всі втрати — смерть близької людини, втрата матеріального стану, роботи або чоловіка, переживаються приблизно однаково.

Переживання тяжкої втрати відбувається в декілька стадій:

 1. Шок — людина не вірить в те, що сталося.
 2. Злість — потерпілий не розуміє, чому це сталося саме з ним, звинувачує у трагедії оточуючих (у нашому випадку – чоловіка). Ця стадія характеризується спалахами дратівливості, агресії.
 3. Торг — дружина готова піти на будь-які жертви, лише б уникнути розлучення.
 4. Усвідомлення — колишня дружина, нарешті, чітко розуміє, що сталося. У цей період може виникнути тривала апатія, депресія. Краще всього вирішити проблему, як пережити розлучення, допоможе психолог.
 5. Прийняття — остання стадія, що характеризується прийняттям факту втрати. Змирившись з дійсністю, людина розуміє, що необхідно починати будувати нове життя.

sovety i pravila, kak dejjstvovat zhenshhine, chtoby bystree i spokojjnee perezhit razvod24 Поради і правила, як діяти жінці, щоб швидше і спокійніше пережити розлучення

Стратегії поведінки в ситуації розлучення

Що робити вагітній жінці

Питання, як пережити розлучення під час вагітності, вкрай складний. Ситуація ускладнюється проблемами, пов’язаними з нестачею грошей. Адже майбутня мама не може працювати, а народження і утримання малюка — не дешеве задоволення.

Але не слід забувати, що на колишнього чоловіка лежить обов’язок утримувати не тільки дитини, але і нетрудоспособную дружину до досягнення дитиною 3-річного віку. Тому необхідно звернутися до суду і подати відповідну позовну заяву.

Звичайно, питання, як пережити розлучення під час вагітності, для майбутньої мами дуже актуальний, але головне, про що вона має зараз думати, — як виносити і народити здорового малюка. Не потрібно соромитися звертатися за допомогою до подруг, батькам або просто близьким людям. Швидше за все, в такій ситуації обов’язково знайдуться ті, хто допоможе пережити важкий період.

Як бути жінці з двома дітьми

Ще одна важлива тема — як пережити розлучення з двома дітьми. Якщо колишній чоловік не є небезпечним для дітей, то потрібно постаратися зберегти з ним нормальні стосунки, наскільки це можливо.

Діти потребують турботи і матері, і батька, тому не варто обмежувати їх спілкування просто з помсти. Необхідно пам’ятати, що дитина іноді переживає розлучення важче, ніж батьки.

Як би не було важко, жінці варто поводитися в присутності дітей спокійно і позитивно. Вони повинні жити в атмосфері безпеки і відчувати, що все добре. Навіть, якщо це не зовсім так.

Універсальні правила, щоб стало легше

sovety i pravila, kak dejjstvovat zhenshhine, chtoby bystree i spokojjnee perezhit razvod25 Поради і правила, як діяти жінці, щоб швидше і спокійніше пережити розлученняЯк можна легше пережити розлучення допоможуть універсальні правила, розроблені досвідченими психологами:

 1. Зробіть генеральне прибирання, викиньте речі, що нагадують про колишнього чоловіка.
 2. Змініть імідж — купіть нову одежину, яку раніше не схвалив би чоловік, зробіть нову зачіску.
 3. Якщо є бажання — плачте. Сльози сприяють емоційній розрядці.
 4. Проводьте більше часу з дитиною — тепер це найближча для вас людина. Ходіть з ним в парк, кафе, на пляж, намагайтеся проводити час весело.
 5. Адже ви хочете якомога легше пережити розлучення з чоловіком? Частіше влаштовуйте посиденьки з подружками, веселіться, живіть в своє задоволення — все це тепер стало доступно!
 6. Проблему, як пережити розлучення, допоможе такий порада психолога: намагайтеся зберігати працездатність. Не дозволяйте долати вас зневірі, відчаю, страху та інших негативних почуттів.
 7. Запишіться в спортзал. Фізичні навантаження допоможуть не тільки зберегти тіло у формі, але і підвищити настрій.
 8. Якщо дозволяє емоційний настрій, зустрічайтеся з чоловіками, фліртуйте.

Ще один секрет, як легше пережити розлучення, — просто усвідомте, що вам загрожувала реальна небезпека жити під одним дахом з «чужим» для вас людиною.

Як пережити розставання з коханою

Не менші душевні страждання приносить розлуку з коханим чоловіком, який так і не став чоловіком. Різниця лише в тому, що розлука не супроводжувалася офіційним розлученням. Як пережити жінці втрату людини, життя без якого видається неможливою? Не залежно від того, складалася пара в шлюбі чи ні, рекомендується слідувати вищенаведеним універсальним правилам.

Висновок

 1. Якщо питання, як безболісно пережити розлучення з чоловіком, залишається актуальним навіть через 6-9 місяців, то є сенс звернутися до досвідченого психолога. Його професійна підтримка допоможе прискорити процес усвідомлення, швидше пройти всі стадії втрати і почати жити повноцінним життям.
 2. Можливо, пройде час, і поради, як пережити розлучення з чоловіком, будете давати вже ви. Щиро при цьому не розуміючи, як можна відчувати себе нещасною жертвою, коли саме життя оберігає тебе від недостойних людей, прибираючи їх з твого шляху.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради