Парник на дачі: робимо своїми руками теплицю з недорогих матеріалів

Розсадний спосіб вирощування капусти, помідорів та інших овочів має ряд переваг перед посівом насіння у відкритий грунт. Найбільший плюс, це отримання врожаю в більш ранні терміни. Виростити розсаду простіше всього в теплиці, але, якщо сім’я невелика, зводити об’ємну конструкцію немає сенсу. У цьому випадку можна зробити невеликий парничок невеликої площі з підручних матеріалів.

Парник з плівки

Наземна частина робиться з прозорих матеріалів, добре пропускають сонячне світло і захищають рослини від вітру і холоду. Найпростіше виготовити тепличку з щільної поліетиленової плівки, натягнутої на жорсткий каркас. Спорудити його можна з відрізків арматури, зігнутих у вигляді арок і увіткнуті прямо в землю. Дуги встановлюються на відстані 80 см одна від одної, а їх кількість залежить від довжини парника. Якщо на металевих прутах є гострі кромки, ці місця обмотуються тканиною, щоб не пошкодити плівку.

Кожен раз, коли потрібно провітрити внутрішній простір або полити рослини, плівка піднімається, потім знову опускається, а краї придавливаются дошками чи присипаються землею. У теплу погоду парник відкривається на весь день, а на ніч знову закривається.

З віконних рам

Після установки пластикових вікон залишаються старі віконні рами. Їх можна використовувати для будівництва невеликого парника. З цегли викладається невисока (близько 30 см) огорожа, за розміром рівна стулок, а зверху монтується засклення. Щоб полегшити обслуговування теплички, рами кріпляться до дерев’яних брусків на петлі. У такому положенні їх можна піднімати і залишати у відкритому положенні для загартовування розсади.

Рада. У теплицю буде потрапляти більше світла, якщо рами встановити з нахилом в південну сторону. Для цього слід одну сторону огорожі (звернену до північ) зробити вище, а іншу (звернену до південь) нижче.

Парник з ємності

Для створення теплички підійде старий пластмасовий таз, металева ванна, дерев’яний ящик. Обов’язкова умова – має бути відсутніми дно. Будь-яка відповідна ємність встановлюється на землю в добре освітленому місці, а потім накривається плівкою. Коли грунт всередині імпровізованого парника прогріється, можна висівати насіння помідорів, капусти та інших овочів, які вирощують через розсаду.

Під парничок можна пристосувати навіть 5-літрову пластикову пляшку. Зрізавши дно, нею накривають посіяні в землю насіння, а коли сходи підростуть, їх розсаджують на грядки.

Звичайно, коли рослини досягнуть певних розмірів, вони не зможуть продовжувати своє зростання в тепличці такого типу, і їх треба пересадити на грядку. Але зате в такий спосіб можна заощадити гроші, не купуючи розсаду на ринку, а також виростити ті сорти овочів, які подобаються.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради