Де тримати лизуна – в холоді або в теплі, та інші правила зберігання

Лизун або слайм – липка і тягуча маса, яку можна м’яти, використовувати для ліплення фігурок і клеїти на деякі вертикальні поверхні. Під час гри жуйка для рук поступово брудниться, тане, а у спокої – твердне. Знаючи, де зберігати лизун, власники продовжують життя своїм іграшкам. При дотриманні правил зберігання властивості неньютонівської рідини залишаються надовго.

Які умови потрібні лизуну

Хендгам еластичний, містить велику кількість вологи. При впливі прямих сонячних променів або тепла він швидко втрачає свої властивості. Волога випаровується і на відкритому повітрі, тому не можна тримати лизуна поруч з батареєю, без контейнера і залишати його на сонці. Якщо не дотримувати умови зберігання, слайм висохне, його доведеться викинути.

gde derzhat lizuna – v kholode ili v teple, i drugie pravila khraneniya Де тримати лизуна – в холоді або в теплі, та інші правила зберіганняФото: i.ytimg.com

Ще одна властивість хендгама – здатність збирати на себе сміття: вовна, ворса, пил і т. д. З-за цього желеподібний складу використовують для чищення комп’ютерних клавіатур. Після «знайомства» з клавішами комп’ютера, брудною підлогою або ворсом іграшка втратить свою еластичність, стане брудною і заяложеної.

Розтягувати таку жуйку в руках неприємно, тому ігровий лизун не повинен брати участь в роботі по дому.

Де зберігати лізунов

Іграшку потрібно берегти не тільки від пересихання, але і від танення. Хендгам повинен зберігатися в недоступному для дітей та тварин місці, а також далеко від джерел вогню, води інших небезпек для такої іграшки. Не знаючи, як правильно зберігати лізунов, багато інтуїтивно намагаються упакувати іграшку і помістити в холодильник. Такий варіант – єдино прийнятний спосіб зберігання.

Контейнер або пакет

Потрібну герметичність упаковки має контейнер або пакет. У пріоритеті контейнер, оскільки з нього зручніше діставати слайм. Пакет повинен бути жорстким – тонкий поліетилен можна порвати, дістаючи або укладаючи хэндгам на місце.

Зберігати лизуна найкраще в ємності, яку він повністю заповнює собою. Частина складу засохне, якщо в контейнері залишиться повітря.

Холодильник

Тримати лизуна потрібно на дверцятах або нижній полиці холодильника, але не в морозилці. Замерзлим складом неможливо грати, а після відтавання він буде занадто вологим і липким. Для гри такий лизун непридатний.

Нормальний термін життя слайма

Скільки можна грати, залежить від походження іграшки. Магазинне желе розраховане на 15-30 днів використання. З саморобним грати такий же термін вийде тільки в тому випадку, якщо в складі немає їстівних інгредієнтів (крохмалю, борошна, желатину). При їх використанні виникне цвіль на лизуне максимум через тиждень.

gde derzhat lizuna – v kholode ili v teple, i drugie pravila khraneniya1 Де тримати лизуна – в холоді або в теплі, та інші правила зберіганняФото: i.ytimg.com

Не можна грати з хендгамом, який придбав неприємний запах або покрився цвіллю. Бактерії на ньому можуть спровокувати алергію або зараження при контакті з мікротравмами на руках.

Як годувати лизуна

Навіть при правильному зберіганні жуйка для рук буде втрачати частину вологи. Від цього погіршується пластичність вироби. Своєчасне підживлення відновить розміри і консистенцію суміші. Перед прибиранням іграшки в контейнер на його дно наливають кілька крапель води. За ніч хендгам вбере воду, відновиться в розмірах, придбає звичну тягучість.

Як купати і чистити слайм

Покупної лизун можна мити. Коли він піддається впливу сміття, пилу або ворсу, потрібно взяти контейнер і наповнити його водою. Помістити слайм в ємність і прополоскати, розтягуючи і розминаючи.

Частина сміття видаляють пінцетом або голкою, виколупуючи предмети з желе.

Ще кілька корисних рекомендацій

При грі, зберіганні і догляді за лизуном потрібно враховувати особливості його консистенції:

  1. Не можна допускати контакт лизуна з волоссям і одягом – зняти його з голови або видалити з’явилися на речах плями іноді неможливо.
  2. Не можна давати іграшку дітям до трьох років. Вони можуть з’їсти шматочок слайма, і це призведе до отруєння.
  3. При митті не можна використовувати проточну воду. Слайм «втече» в раковину або злив ванни.

Самостійне приготування впливає на особливості готового лизуна. Ці відмінності від магазинної іграшки вказані в рецепті. Вона може мати інший консистенцією, відрізнятися характеристиками. Перед виготовленням таких слаймов необхідно переконатися, що ні в кого з гравців не виникає алергії. Покупні слаймы набувають тільки в магазинах, а не з рук, оскільки дешеві вироби можуть завдати шкоди здоров’ю дітей та дорослих.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради