Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Жінки з круглим обличчям часто підтримують середню довжину волосся. Для неї легко підібрати стрижку, яка замаскує широкі вилиці або пухкі щоки. Навіть власницям тонких і рідкісних волосся можна вибрати модну зачіску з безлічі варіантів.

Особливості жіночих стрижок на кругле обличчя

Середні волосся – це будь-яка довжина від підборіддя до лопаток. Ззаду волосся повністю закривають потилицю, спереду доходять до ключиць. А вуха можуть бути відкриті або закриті залежно від бажаної укладання. Якщо вимірювати лінійкою, відповідний діапазон: 25 – 50 див.

Переваги

Середня довжина вважається оптимальною з кількох причин:

 • доглядати простіше, ніж за довгим волоссям;
 • великий вибір нескладних, але ефектних зачісок;
 • легко піддаються укладанню чи випрямляння;
 • можна швидко змінювати стиль, прибираючи або відрощуючи довжину;
 • візуально змінює овал обличчя в кращу сторону;
 • можна заховати вуха, щоб волосся при цьому не лізли на обличчя.

3adf1d817867e785f381d1b081e9a257 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Кругле обличчя відрізняється від інших типів великими вилицями, широким чолом і підборіддям.

Правильно підібрана стрижка змінює пропорції, ховає або подовжує контури, підкреслюючи природну привабливість своєї господині.

Рідкий волосяний покрив часто спонукає жінок вибирати короткі стрижки.

Однак така стратегія не працює – тонкі і рідкісні волосся потрібно мити щоранку, щоб до вечора вони знову виглядали сальними і недоглянутими.

Зберегти зачіску на кілька годин можна тільки з допомогою великої кількості фіксуючих засобів, які забивають пори і дратують шкіру голови.

Середня довжина для рідкого волосся підходить куди більше. Щоб домогтися гарного обсягу без укладання, досить міняти довжину пасом, скорочуючи їх від потилиці до маківки. Така зачіска не вимагає щоденної уваги, зберігає здорову шкіру голови і глибинну структуру волосся.

З віком цей фактор стає вирішальним, адже після 30 років товщина волосся скорочується на 15%, а після 50 ще на 15.

Густі і здорові волосся добре тримають форму і володіють красивим природним блиском. Вони фокусують на собі увагу публіки, відволікаючи його від можливих недоліків обличчя або фігури. Великий вибір зачісок для середньої довжини дозволяє експериментувати з образом, не відвідуючи салони краси та не розлучаючись із зайвими сантиметрами.

Недоліки

Стрижки на середні волосся кругле обличчя не маскують. Щоб пом’якшити риси, потрібно обрамлення розпущеним волоссям. Навіть якщо основна маса прибрані в зачіску, частина волосся вільно спадає. Звідси походить потреба поправляти їх руками і гребінцем частіше, ніж це можна робити. Вільні локони збирають пил, шкірне сало з долонь, пудру з обличчя, і в підсумку стають брудними.

Середні локони різної довжини складно зібрати в єдину косу. Деякі типи стрижок взагалі не передбачають гумок і аксесуарів. Від цього легко можна втомитися. Неможливість прибрати волосся хоча б на час змушує деяких жінок відмовитися від середньої довжини на користь короткої.

Любительки хімічних завивок і дрібних кучерів розчаруються в зачісках на середню довжину. З круглим обличчям вони виглядають громіздко і візуально збільшують риси. Великі локони також не підійдуть – вони роблять обличчя масивним і привертають увагу до щоках і вилицях.

Кому підходять

При виборі способу слід враховувати кілька критеріїв:

 • вік;
 • колір волосся;
 • спосіб життя;
 • клімат.

Ступінь важливості цих критеріїв визначає сама жінка. Одним або кількома можна знехтувати.

Вік

Традиційно стилісти дотримуються негласного правила – чим старше жінка, тим коротше стрижка. Порушувати правило чи ні – кожен вирішує самостійно.

5f58b4845189e38227527290a6e7e4b8 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Рекомендовані стрижки для 3 вікових груп вказані в таблиці:

Вік Зачіска Примітки
До 35 років Високий пучок Чим вище вгору, тим урочистіше виглядає зачіска.
Хвіст
Паж з косою або асиметричної чубчиком Вимагає багато часу на укладку. Надає об’єм тонкому волоссю.
Боб Можна експериментувати з ідеально рівним зрізом.
35 – 45 років Каре Будь-які варіанти від класичного до градуйованого.
Подовжений боб
Класичний боб Слід виключити прямі зрізи.
Від 45 років Короткий боб Негуста, рвана чолка робить жінку візуально молодше, маскує зморшки на лобі.
Градуированное каре
Великі хвилі Шию і плечі не слід відкривати.
Асиметричний каскад

Волосся допомагають приховати вікові недоліки шкіри, тому не слід відмовлятися від довжини нижче підборіддя. Сміливі образи, такі як паж і піксі, рідко зустрічаються у жінок старше 35 років, тому варто експериментувати в юному віці.

Колір волосся

Одноколірні зачіски давно вийшли з моди. Світлі кольори виглядають тьмяно, а темні обтяжують образ. Тому віддавати перевагу одному кольору слід у виняткових випадках. Наприклад, паж або подовжене каре з ідеально рівним краєм поєднують з чорним або темно-синім відтінком. Такий образ виглядає сміливо і навіть агресивно.

fca7675773d03822c88e4089d5916aae Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Світлі волосся не слід стригти драбинкою, каскадом і нерівними пасмами. Таку зачіску не буде видно у всіх подробицях, а значить, пропаде її особливість.

Оптимальний варіант – прояснені пасма. Різні варіації багатобарвних зачісок додають візуальний об’єм тонкому волоссю і вигідно виглядають на градуйованому стрижках. У старшому віці легше маскувати сивину, поєднуючи кілька світлих відтінків. Стрижки на середні волосся (кругле обличчя і пасма різних відтінків створюють ніжний образ) підкреслюють крихкість жінки.

Спосіб життя

Кожна стрижка вимагає часу на догляд і укладання. Крім того, можуть знадобитися спеціальні умови для її підтримки. Або, навпаки, потрібна спеціальна стрижка для конкретних умов. Спосіб життя жінки часто обмежує її вибір зачіски.

 • Бізнес-леді віддасть перевагу прямі волосся такої довжини, яку легко прибрати в хвіст або косу. Дрес-код, відсутність часу на корекцію зачіски, особиста зацікавленість у суворій образі вимагають відмовитися від рваних локонів і сміливих експериментів.
 • Для тих, хто займається спортом, особливо плаванням, важливо запобігти налипання волосся на обличчя. Багато жінок використовують пов’язки для волосся, щоб прибрати бічні локони і чубчик. Для цієї категорії підійдуть градуйовані стрижки – вони вимагають мінімум часу на укладку після тренування.

562de9f033fa7db0967e649d81317cb8 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

 • Молоді мами – найменш захищена категорія. Ослаблені пологами і грудним вигодовуванням волосся важко піддаються укладанню, а часу на догляд не вистачає. Оптимальний варіант для них – подовжене каре, яке можна зібрати в пучок або хвіст. Важливо, щоб волосся під час годування не падали на груди, тому потрібно стежити за довжиною передніх пасом.
 • Фрілансери, люди творчих професій прагнуть до яскравих образів. Якщо у щоденному графіку достатньо часу на укладку, слід звернути увагу на самі сміливі варіанти – паж, пікс.

Крім способу життя на вибір можуть вплинути модні тенденції, якщо вони важливі для жінки.

Клімат

Кліматичні умови впливають на структуру волосся, тому часто визначають вибір стрижки. Наприклад, дівчата в Азії мають волосся темне, пряме і важкі. Якщо вони вибирають каскади і драбинки, то витрачають багато часу на збереження легкості і обсягу.

Для південних країн характерні кучеряве або хвилясте волосся. Жінки там рідко вибирають короткий боб, так як він вимагає прямих локонів. При цьому градуированное подовжене каре на хвилястих волоссі виглядає особливо добре, а уроженкам південних країн не потрібно витрачати час на створення хвиль.

a50ca99d3bd212506ab764164088f3fc Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Якщо жінка часто подорожує, її волосся не встигають пристосуватися до зміни кліматичних поясів, слабшають і тьмяніють. При цьому не завжди є час і умови для гарячого душу і укладання. У такому випадку оптимальним буде градуированное каре – воно завжди виглядає природно і підкреслює легкий характер своєї власниці.

Модні варіанти з чубком

Власницям круглого обличчя слід серйозно поставитися до вибору чубчика. Вона не повинна бути дуже короткою, прямий або густий. Це робить обличчя ще більш масивним і широким. Зворотний ефект мають асиметричні і косі чубчика.

Їх переваги для круглого особи:

 • візуально роблять обличчя худим;
 • приховують масивний лоб;
 • акцентують увагу на очах;
 • роблять більш виразним незграбний підборіддя.

Чубок можна зробити багатошаровою, щоб додати в образ асиметрії. З таким доповненням вигідно виглядають такі стрижки:

Градуйований боб

Волосся стрижуть нерівномірно. Ззаду закритий тільки потилиця, шия залишається відкритою. Ближче до скронь довжина нерівномірно збільшується. Верхні пасма можуть бути довшим нижніх, всі зрізи рвані, ніяких прямих ліній. Чубчик зачісується набік, відкриваючи тільки половину лоба.

3dc2bd72c949fac15ea779f0a2f83bfb Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і безНа фото показані варіанти стрижок на середні волосся для круглого обличчя.

Така зачіска підійде струнким молодим дівчатам з кольоровими пасмами. Якщо є проблеми зі шкірою, краще не вибирати цей варіант – шия і плечі у нього повністю відкрито.

Паж

Стрижка підходить для прямих або не дуже хвилястого волосся. Максимальна довжина пасм – на потилиці. Від нього рівним зрізом довжина коротшає до середини чола, при цьому чубчик можна зробити злегка асиметричною. Укладка для зачіски підійде будь – прямі або завите волосся, кінцями всередину або назовні.

Стрижка вимагає багато часу на підтримку ідеальної укладки, тому підходить дівчатам, готовим приділити собі першу половину дня. Паж приховує тонкість волосся, роблячи їх зовні густими і слухняними.

Градуированное каре

Волосся стрижуть так, щоб зачіска була однієї довжини ззаду і з боків. При цьому окремі пасма можуть бути рваними, коротший або довший основного масиву. Чубчик може бути покладена будь-яким способом, єдина умова – ніяких прямих ліній.

Хвилі і локони легкість підкреслять зачіски, але не варто робити їх занадто великими. Кінці потрібно завивати від особи. Зачіска підійде жінкам будь-якого віку. Довге каре закриває щоки і шию, тому його часто вибирають після 50 років.

Ідеї без чубчика

Стрижки на середні волосся (кругле обличчя і рвана чолка – класичне поєднання) створюють типовий профіль європейської або американської жінки. Щоб розбавити його, можна експериментувати з чубчиком і спробувати створити ефектний образ без неї. Слід обережно вибирати стрижку, щоб не акцентувати увагу на недоліках особи.

Подовжений боб

Волосся закривають потилицю або злегка не дістають до верхнього хребця. До скронь пасма рівною лінією збільшуються. Максимальна довжина може бути на рівні середини шиї до ключиць.

269407f78fa1e326db53d9d7827ed2c1 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Волосся піднімають нагорі і витягають уздовж особи, щоб передні пасма закривали вилиці. Чоло майже закритий передніми волоссям. Зачіска підходить власницям прямих слухняних волосся і дівчатам з чистою шкірою без зморщок.

Подовжене каре

Волосся стрижуть на одному рівні по всій окружності. Передні пасма трохи довше інших. Обсяг створюють тільки на верхній частині, внизу можна зробити локони праскою або випрямити. Передні пасма повинні бути прямими і спадати на обличчя. Зачіска проста в укладанні і підійде тим, у кого не вистачає часу. Також каре популярне серед жінок старше 40 років.

Правила укладання

Правила укладання прямих і кучерявих волосся мають відмінності. Щоб зберегти здоровою структуру волосся і шкіру голови, потрібно регулярно використовувати зміцнюють і захисні засоби.

Для прямого волосся

Гладкі, слухняне волосся легко розчісується і лягають в будь-яку зачіску без зайвих проблем.

Щоб максимально спростити процес укладання, потрібно дотримуватися правил:

 1. Використовувати розгладжують шампуні і бальзами.
 2. Не терти рушник про голову. Щоб підсушити волосся, потрібно обернути рушник навколо них і притиснути долонями з двох сторін.
 3. Придбати кондиціонер з іонізатором. Для сушіння використовувати насадку-дифузор.
 4. Для укладання використовувати фіксуючі засоби з ніжною, щадною текстурою.
 5. Використовувати праску: захопити пасмо біля коренів, протягнути по всій довжині, повторити дію ще 2 рази.
 6. Зафіксувати результат лаком.

988255e44d0ffdb620aca1c44dbd05f2 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Щоб випрямити довге, густе волосся, потрібно багато часу. Середні волосся укласти простіше, адже найскладніший етап – потилиця, на який припадає найменша довжина.

Для кучерявого волосся

Створити локони можна за допомогою плойки та прасування. Цей спосіб швидкий та зручний, але термічне вплив згубно для волосся. Тому перед укладанням необхідно використовувати захисні засоби, а в щоденному догляді робити упор на відновлюючі олії.

Завивати кучері потрібно в сторону від особи, щоб пом’якшити широкі риси. Кінці волосся не повинні бути повернені до щік.

Хвилі роблять більш вираженими у коренів і згладженими до кінців, тим самим пом’якшуючи лінію вилиць. Чубок укладають набік або розчісують по ширині чола нерівними пасмами. Більш щадний спосіб створення локонів – поролонові бігуді. Вони вимагають витрат, але при грамотному використанні не псують структуру волосся.

a093021b6e03e92fd5fb8956353e6793 Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Якщо в косметичці немає бігудей, можна закрутити волосся перед сном так, щоб результат виявився ідентичним:

 1. Розділити волосся на 6 пучків – по 3 з кожного боку від проділу.
 2. Скрутити пучки в джгути. Важливо зробити їх не надто тугими, щоб не пошкодити цілісність волосяний структури.
 3. Скрутити джгути в равлики і закріпити їх шпильками на голові.
 4. Зафіксувати лаком.
 5. Вранці розібрати равлики, розчесати м’яким гребінцем і ще раз обробити лаком, щоб закріпити результат.

Густе волосся середньої довжини тримають обсяг не дуже довго, тому може знадобитися велика кількість фіксуючих засобів.

Поради

Зачіски на середню довжину для круглого особи люблять асиметрію. Її можна підкреслити за допомогою чубка, покладеної набік, або косого проділу. Важливо не зупиняти вибір на прямий густий чубку і рівному проборе, щоб не обтяжувати риси обличчя.

Щоб надати образу легкість і кокетливість, можна висвітлити деякі пасма. Цей же прийом дозволить приховати сивину на коренях, щоб зменшити частоту фарбувань.

Чорне волосся додають вік, тому від нього намагаються позбутися після 40 років. Щоб виглядати молодше і зберегти природний темний колір, слід вибирати градуйовані зачіски з максимально коротким потилицею і рваною чубчиком.

c84a7d09a020555aef83147cbda129ef Стрижки на середні волосся і кругле обличчя для жінок. Фото з чубком і без

Зберегти здоров’я волосся допоможе бережна сушка. Фен слід використовувати тільки в режимі холодного або теплого повітря, не притуляти близько до пасмам. Волосся, покриті лаком, не можна піддавати термічній обробці – це руйнує їх цілісність. Тому плойки та прасування потрібно використовувати перед фіксацією лаком.

Стрижки на середню довжину волосся – оптимальне рішення для власниць круглого обличчя. Довгі передні пасма маскують недоліки зовнішності. Укладки і зачіски вимагають менше сил і часу, а тримають форму довше. На думку зірок Голлівуду, середня довжина – оптимальна для жінок будь-якого віку.

Автор: Любов Волкова

Відео про стрижки для круглого обличчя

Ідеальні стрижки для широкого особи:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради